Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co to jest canting


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest canting

Heli buja. Tak na prawde to canting jest do kantowania innych ludzi stojacych w kolejce do wyciagu. Jak sie chce zostac dobrym zawodnikiem (chocby amatorem) to trzeba duzo jezdzic. A jak sie chce duzo jezdzic to nie ma czasu stac w kolejkach, wiec trzeba troche pokantowac. Jak dla Ciebie to inwestycja w canting na pewno sie oplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Ale chłopaki robicie sobie jaja. Z tymi krzywymi nogami to może coś by wykombinował. Canting ustawiasz do zmiany reakcji buta na nartę. Zmiana ta jest minimalna, ale znawcy sztuki może być przydatna. Tak w skrócie.

Idzie zima co ????????????

Pozdrawiam wszystkich skinarwańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Canting - Regulacja bocznego pochylenia cholewki buta. Pozwala na dopasowanie buta do:

1. Potrzeb zawodnika - wstępne ustawienie na krawędziach

2. Krzywizny nóg użytkownika - aby uniknąć dyskomfortu.

3. Wychylenia naturalnego kąta stawu skokowego - tylko przy obustronnym cantingu naturalnym (posiadającym również przesunięcie góra-dół)

Rzadko używany przez większość narciarzy i pomijany w regulacjach. Wbrew pozorom ma niebagatelne znaczenie dla komfortu w bucie.

To tyle jeśli chodzi o hasło encyklopedyczne..:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Jacku - nie wróciłem, a jestem cały czas ...tylko trochę gdzie indziej ;)

Patrzę w komputery, ale nie tylko.

Coś mi odbiło i trochę w branżę narciarską z produkcją wchodzę... wszedłem :)

Nie słyszałeś jeszcze ? Myślałem, że pocztą pantoflową się co nieco rozchodzi.

Coś tam wykombinowałem - podobno nie głupio, ale że jeszcze premiery oficjalnej nie było to póki co publicznie rozmawiać nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Wiesz co Tomku - ten pierwszy pkt to jakiś geniusz napisał :) ( w ten sposób - bo jest on prawdziwy... tylko tak prawdziwy jak mocne uderzenie nosem w pięść )

A potem ludziel mają "fachowe" pojęcie.

Po to robią wkładki na platfusa by noga stała równo w bucie i miała idealne podparcie, a tu ktoś chce ją koniecznie wykrzywiać w stawie skokowym, by podregulowywać krawędzie ;)

Myślę, że jak ktoś by chciał regulować krawędzie to załatwić to trzeba na odcinku podeszwa buta-płyta-wiązanie-narta, a nie wchodzić w układ kostno-stawowy człowieka i go krzywić powodując deformacje stawu z jednej strony i kości śródstopia z drugiej :)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Heli - nie zrozumiałeś (no, nie do końca :-)) Niektóre buty mają możliwość ustawienia cholewki tak aby pracowała pod tym samym kątem co staw skokowy użytkownika zachowując jednocześnie pełny kontakt stopy z wkładką. Mamy tu więc raczej do czynienia z wykrzywianiem cholewki buta do nogi a nie nogi do buta. Ten patent jest dobry i działa od wielu lat w różnych firmach(Lange, dawniej Koflach, Dynafit, Fischer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest canting

Coś kręcisz, wpuszczasz w maliny, albo chcesz romowę zacząć od początku :))))

Niektóre buty mają canting ( różnie realizowany na zawiasie cholewki).

Ma to na celu dopasowanie buta do nogi, a nie regulację ustawienia krawędzi.

No widzisz i podrapałem się o te krzaki malin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...