Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatniej niedzieli, jak już wiadomo, Jacek zorganizował testy nart Fischer na Czarnym Groniu. Trochę miałem wątpliwości czy to dobre miejsce w niedzielę i do tego na początku śląskich ferii, ale zawieść nie mogłem. Po za tym, miało przybyć więcej osób i zapowiadało się miłe spotkanie. To miejsce uznałem też za możliwe do ogarnięcia dla moje lepszej połówki, choć o tą czerwoną się nieco martwiłem...

Ustawiłem budzik na 6.00, zakładając optymistyczną wersję, że zaczniemy szusowanie od równej 8.00. To było mocno optymistyczne założenie. Budzik naparzał i naparzał i bez efektu. Jakoś mam ostatnio problem zwlec się z łoża. Jednak budzik wytrwały był i wygrał batalię, ale dopiero o ósmej rano... Względnie sprawnie się zebraliśmy i w drogę. Trasę pokonaliśmy sprawnie, drogi w większości czarne i bez żadnych utrudnień. Parking osiągamy gdzieś tak 9.40. Samochodów już sporo, jak można było przewidzieć, ale jeszcze miejsce można było znaleźć. Tyle tylko, że już trochę trzeba było podejść do busika. Jak dla mnie to powinni zrobić dodatkowy przystanek poniżej tego większego parkingu. Ale jakby go zrobili, to pewnie znowu byłby problem z ludźmi parkującymi na pętli... Trudno, tyle podejdziemy, ale Żonka nieco marudzi. Zanim dojdziemy, jest już zgrzana. 

GPExportPhoto-0012.jpg

GPExportPhoto-0003.jpg

Trochę wytrzęsło i Żonce gogle się nieco przestawiły - nie nie, to nie "efekt Picasso"! Takiej funkcji nie posiadam. Trochę ten dojazd/dojście się lepszej połówce nie podobało. Toaleta też, ale to pewnie bardziej efekt przerobu ludzi, choć sam nie sprawdziłem... Za to ja, po dotarciu pod stacje, jestem pod wrażeniem. Ostatnim razem byłem tu, kiedy u dołu działał orczyk, a u góry ledwie wystartowało sześcioosobowe krzesło. Teraz orczyka już nie ma, a dolna stacja została całkowicie przebudowana. Oczywiście, jak już wiadomo, teraz jest tu druga kanapa, ale czteroosobowa. Dokładnie taki sam model jak na Nowej Osadzie czy Stacji Narciarskiej Stok. Mi się podoba i nie bardzo wyobrażam sobie w jej miejsce wyprzęganą szóstkę. Całość robi niezłe wrażenie, zwłaszcza z tym skrzyżowaniem wyciągów. Taka mała stacja, a ile "fajerwerków"! 

GPExportPhoto-0008.jpg

GOPR3074.JPG

GOPR3038.JPG

GPExportPhoto-0009.jpg

Czarny groń przywitał nas piękną białą zimą. Temperatura na lekkim minusie i sypie drobny, delikatny puszek - pięknie! Mimo tego widoczność bardzo dobra. Na pierwszy ogień przetestowaliśmy czerwoną trasę, a ja dodatkowo nowe narty. Same nowości. Śniegu dość, a warunki określiłbym na bardzo dobre i dobre. Oczywiście już trochę odsypów, tudzież nieco betonu, czy jak Jacek woli - gipsu. Ale bez jakiegoś lodowiska. Kamieni nie zobaczyłem, śniegu bardzo dużo. Zaraz potem testujemy niebieską. Oczywiście tu tak samo, a nawet lepiej, bo przy mniejszym nachyleniu, szusujący nie pozgarniali śniegu. Dla mnie super! Jedyne co może irytować, to właśnie długość tras. Zwłaszcza na niebieskiej - kiedy zdążymy się już rozpędzić, trzeba od razu hamować... Jeśli jednak to nam specjalnie nie przeszkadza, to jazda jest przyjemna.

GOPR3049.JPG

Dotychczas dużo pozytywu, to teraz nieco negatywu. Frekwencja! Już na parkingu było widać, że może być ciasno i niestety na stoku tak jest. Jak na powyższym zdjęciu. Mimo tego dało się znaleźć trochę przestrzeni. Stok pełen, ale wyciągi nadążają z przerobem ludzi. Kolejek brak, lub są krótkie. Zwłaszcza do czwórki. Wyciągi to jedno, ale czasem przydałoby się coś zjeść, napić... Jest przyzwoita knajpka, ale niezbyt duża i tylko jedna jedyna. Powinni pomyśleć nad tym i postawić dodatkowo choć jakiś szklany namiot, jak na wielu stokach. 

GPExportPhoto-0006.jpg

Wspomnę jeszcze, że ze względu na Żonkę chciałem jeździć przy niebieskiej trasie, ale tu zaskoczenie! Żonka chciała na czerwoną, bo lepiej jej się tam jeździło. Patrząc na ogół, to nawet dobrze sobie radziła. Widząc jej zapał, żałowałem, że nie wziąłem dłuższego karnetu. Pojeździła by jeszcze zapewne, choć nogi już ją zaczynały boleć. Przezornie zakupiłem dwie godzinki, bo obawiałem się nadmiernych tłumów, oraz o formę lepszej połówki. Również ja sam nie byłem w pełni formy po drobnym przeziębieniu. Najważniejsze, że dzień bardzo udany! Oprócz testów, był mały WZF. Przyjechałem ja z Żoną, Jacek, Paweł z Żoną i drugi Paweł z Żoną. :) Wcześnie zamieniłem kilka słów z Andrzejem, tutaj znanym jako Aklim. Nie udało nam się zebrać do kupy na raz, ale i tak było przyjemnie. Pozdrowienia dla wszystkich! 

Wspomnę jeszcze, że Jacek dopatrzył p.Premier, jeżdżącą w asyście "Borowików". Nawet ją nagrał, ale coś się nie chwali... :D Ale zostawmy politykę. 

Dwie godzinki minęły szybko i czas się zbierać. Niewiele czasu, ale Żonce stacja przypadła do gustu. Coś mi się wydaję, że jeszcze tu razem wrócimy. Może nawet pomyślimy o karnecie 365 dni, bo gdzieś ją trzeba przegonić tak 50 dni w sezonie... B|

GOPR3029.JPG

GOPR3063.JPG

GOPR3055.JPG

GOPR3083.JPG

GPExportPhoto-0007.jpg

Jeszcze filmik, jak ktoś nie widział: 

Wrażenia z testów nart opisałem w wątku: 

Pozdrawiam,

Johnny

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

 

A może w końcu na tym Pilsku się spotkamy? Warun przedni! :)

 

Dobrym rozwiązaniem jest WZF pod Pilskiem w którymś ze schronisk...np. Na Rysiance, Schronisku na Hali Lipowskiej,Hali Miziowej..Każdy dociera do Schroniska jak chce...pieszo ...z nartami...na kolanach¬¬ 9_9 Wiadomo ,że do 17.00-tej każdy do schroniska powinien dotrzeć.Wszyscy śpimy w schronisku:)¬¬ A rano ,szturm na Pilsko i ....niestety powrót.-_- Fajnie byłoby się tak....niespodziewanie spotkać z ciekawymi ludźmi w którymś ze schronisk:)posiedzieć i po prostu pogadać^_^:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzieć Izę na deskach :) 

Ten karnet na cały sezon, to jednak Maćku przemyśl ;) 

Dzięki za relację!

7 godzin temu, Annaa napisał:

Dobrym rozwiązaniem jest WZF pod Pilskiem w którymś ze schronisk...np. Na Rysiance, Schronisku na Hali Lipowskiej,Hali Miziowej..Każdy dociera do Schroniska jak chce...pieszo ...z nartami...na kolanach¬¬ 9_9 Wiadomo ,że do 17.00-tej każdy do schroniska powinien dotrzeć.Wszyscy śpimy w schronisku:)¬¬ A rano ,szturm na Pilsko i ....niestety powrót.-_- Fajnie byłoby się tak....niespodziewanie spotkać z ciekawymi ludźmi w którymś ze schronisk:)posiedzieć i po prostu pogadać^_^:)

Annaa my wstępnie planujemy Pilsko 16-19 luty. Noclegi? Jeszcze nie wiemy - zobaczy się, czy w ogóle się uda zrobić wypad w tym terminie.

Pozdrowienia dla Waszej Dwójki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Annaa napisał:

Dobrym rozwiązaniem jest WZF pod Pilskiem w którymś ze schronisk...np. Na Rysiance, Schronisku na Hali Lipowskiej,Hali Miziowej..Każdy dociera do Schroniska jak chce...pieszo ...z nartami...na kolanach¬¬ 9_9 

Dobry pomysł! Trzeba by jeszcze przemyśleć, czy wypad typowy na narty, toury czy po prostu w górach. :)

Ponieważ wtedy będą jeszcze trwały ferie, to też należałoby pomyśleć wcześniej o noclegu, bo łatwo nie będzie... 9_9

5 godzin temu, marboru napisał:

Dobrze widzieć Izę na deskach :) 

Ten karnet na cały sezon, to jednak Maćku przemyśl ;) 

Wreszcie się ruszyła... :ph34r:

Przyszły sezon planuje całkowicie pod Izę ( o ile będę mógł coś planować innego niż.... wiesz... ), a żeby spędzić przynajmniej 50 dni na nartach, to jedyne rozwiązanie. Karnet x 2 to już trzeba przemyśleć. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...