Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie - rok modelowy


alstd

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory jeździłem na Solomonach Xwave 100
takich.  https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,06-07,salomon,xwave-9,1364.html   (Flex 100)

Zastanawiam się nad zmianą - ale mam dylemat czy rok modelowy buta ma jakiś wpływ na użytkowanie, tzn, czy w ostatniej dekadzie nastąpiło jakieś tsunami, jeśli chodzi o nowinki technologiczne, które warto mieć.
Normalnie poszedłbym dalej w Salomon, ale mój obraz zaburzył ostatnie buty Fisher Progressor 110 - takie maiałem na 3 dni wypożyczone podczas tegorocznego szybkiego wypadu w Alpy.  Buty chyba sprzed paru sezonów, ale po przezwyciężeniu pierwszego wrażenia "o kurcze, jakie to ciasne" - powiem, że jeździło mi się w tych butach jak nigdy dotąd.

Dostałem dwie propozycje (w akceptowalnej i niemal identycznej cenie /*) dwóch modeli butów:
Fisher Progressor (Flex 120)
https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,07-08,fischer,soma-rc4-progressor-120,1633.html
oraz Salomon Falcon CS 100 (flex 100)
https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,09-10,salomon,falcon-cs,2500.html

I teraz pytanie: czy każdy model Fisher'a z Progressor w nazwie odpowiada innemu Progressorowi odnośnie dopasowania skotupy?
Czy przejmować się rokiem modelowym (czy technologia poszła aż tak do przodu, że coś stracę?)
(w najnowszych Progressorach zaadaptowano np. jakąś kosmiczną technologię Vacuum - ale cena rośnie X2, więc czy warto?)

Wszelkie uwagi - również odnośnie wybranych modeli butów mile widzane.

Zakładam, że każdy but, jeśli nie będzie pasował (sprzedaż wysyłkowa) mogę zwrócić do 14 dni.

(odnośnie skillu: jeżdżę od dawna, trasy czarne, muldziaste, freeride, ..., masa 79kg, wiek 46lat.   Narty zjazdowe: Atomic DoubleDeck VarioCut, ale czasami przypiołbym je do K2 Pinnacle)

/* nie chcę wydawać fortuny na nowe buty zjazdowe, z racji, że większość sezonu spędzam na skiturowych.
Ale, kupując, chciałbym kupić raz a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić raz a dobrze to proponuję pojechać do sklepu i dopasować. Będziesz miał wybór i sprzedawca jak będzie dobry to Ci doradzi. Z tego co piszesz to Twoje stare buty są za duże. Gdy kupiłem moje to w sklepie były wręcz za ciasne, po dopasowaniu dało się wytrzymać. Po paru dniach na nartach pasują idealnie. Metodą wysyłkową raczej takiego efektu nie uzyskasz przez brak porównania. A jest dużo fajnych butów.

Rokiem modelowym bym się nie przejmował. Udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, waldek~ napisał:

Z tego co piszesz to Twoje stare buty są za duże.

nie tak za duże (mówię o dotychczasowych X-wavach - wygodne i w sumie nie mam do nich uwag), ale obecnie wziąłbym o pół numera mniejsze (26.5 zamiast 27) 
Odnośnie X-wavów syn mi się do nich "przyspawał" ;) więc mu je już podarowałem (zresztą pasują mu jak ulał - chyba nawet lepiej niż mi, a ja aż tak często z nich nie korzystałem z racji skiturów). 

Wysyłkowy zakup zakładałem tylko przy możliwości zwrotu - parę modeli już testowałem, stąd wiem w co chcę (nie chcę Technika ani Atomic - nie leżą mi te marki - dwa dni próbowałem różnych modeli w tym roku w Austrii zanim nie trafiłem na Progressory).
Przejdę się jeszcze w takim razie do sklepu z butami - może znajdę coś co mnie zainteresuje i dopasuje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...