Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Spider001

Dobór butów dla średniozaawansowanego

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zakupić buty do jazdy głównie rekreacyjnej gdyż stare mówiąc kolokwialnie zwyczajnie się rozsypują, jestem raczej typem "niedzielnego" narciarza. Jeżdżę od kilku lat (2-3 razy w sezonie), patrząc po skali, myślę że jestem średniozaawansowany (między 5 a 6), chciałbym jeszcze odrobinę "pchnąć" się do przodu, powiedzmy do max 7-7,5-8 ;) . 

Zdaję sobie sprawę że but muszę przymierzyć, chciałbym orientacyjnie dowiedzieć się czego mniej więcej mam szukać, niestety jestem bardzo "do tyłu" jeśli chodzi o znajomość tematu sprzętu.

Mój budżet to ok. 500 zł ale jeśli będzie duża różnica w bucie mogę spokojnie dołożyć kilkaset zł (maksymalnie powiedzmy do 800 zł).

Poniżej pozostałe dane wg listy:

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 31

3. Waga - 74

4. Wzrost - 174

5. Na nartach jeżdżę od kilku sezonów, ( max. 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na -średniozaawansowany - pomiędzy 5 a 6 w skali

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - stare Salomony

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Blizzard SeriesX

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych (i mniej przygotowanych) stokach, poza trasami, jestem początkujący) 

11. Mój budżet - 500-800 zł

Z góry dziękuję za wszelkie porady/propozycje!

Pozdrawiam.

Znajdź duży sklep z bogatym wyborem butów, pomierz 5-8 par o twardości 90-100 i wtedy zobaczysz jaki but Ciebie wybierze.

48 minut temu, Plywak napisał:

jak aspirujesz do 8, to raczej patrz na buty z flexem od 120 i zwiększ budżet dwukrotnie

Super rada. Dorzucisz się koledze? :)

W dniu 29.12.2019 o 14:28, Spider001 napisał:

Zdaję sobie sprawę że but muszę przymierzyć, chciałbym orientacyjnie dowiedzieć się czego mniej więcej mam szukać,

Przede wszystkim butów dobrze dopasowanych na wymiar oraz raczej twardszych - flex > 90. Najważniejsze jednak dopasowanie bez żadnych luzów. 

6 hours ago, Kubis said:

Super rada. Dorzucisz się koledze? :)

:)

no niestety, ale jak chce dobre buty, to tanio nie będzie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By austin
      Dzień dobry,
      szukam dla dziewczyny zestawu narty +buty. Dziewczyna to ok 158cm /56kg. Ani zawodniczka sportowa , ani księżniczka z tipsami - sprawnie chodzi na 30km wycieczki po górach z plecakiem. Jeździ sprawnie, ale zachowawczo stylem klasycznym. Używa miękkich markowych butów Rossignol flex ok 50(Buty narciarskie Rossignol XENA X8) i podobnej klasy nart . 
      Chciałbym ,żeby zaczęła jeździć skrętem ciętym i jedzie na obóz narciarski. 
      Rozważam buty flex ok 80-85. Będzie dużo mierzenia , ale może macie jakieś typy ew coś co zdecydowanie odradzacie. Co sądzicie o takim flexie jako drugie narty dla dziewczyny j.w.?
      Dla mnie obowiązkowo  4 klamry + rzep
      te moim zdaniem odpadają ze względu na w/w https://fitanu.com/pl/damskie-buty-narciarskie-qst-access-r70-w-l40877400-salomon-889645993560?gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFimpdmrc7FsawXvh2f66QoJ7kadHci1ys7AqbzgIyxpt7P9XXBDxIxoCzkYQAvD_BwE&fbclid=IwAR2McbKvMBtUrFckvUKefY7koU3dD4IXWXHce4OILwaBk8SsWKs_HA38isI
      ---
      Narty - tu już łatwiej. Rozważam z rdzeniem drewnianym o małym promieniu skrętu, ale zastanawiam się,żeby dziewczyny nie zamęczyć. Żeby była w stanie  docisnąć. Głównie przygotowane trasy+ polskie różne warunki.
      Typy nart:
      Rossignol Elite All  Turn - ok 156cm 
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,hero-elite-all-turn,10047.html
      Narty FISCHER My Trinity 
      HEAD SUPER JOY-JOY 11
       ATOMIC CLOUD 9 NINE
      któreś roczniki są słabe/polecacie. Coś innego ? (mały promień skrętu)
      Moim zdaniem używane w dobrym stanie kupiłbym, ale z paniami to jest tak - lubie sklep xx, wolę nowe
      Pozdrawiam i dziękuję
      P.S. Mam szczególnie pozytywny  stosunek do użytkownika @Mitek  i gorąco polecam czytać, bo doradza trafnie, mądrze i pożytecznie. Pozdrawiam z tego samego miasta @Mitek.
      L

• By pasazer85
      Czy ktoś ze starszyzny lub administracja mogła by mi wyjaśnić na czym polega przyznawanie rangi na forum ? Kto to początkujący,średnio zaawansowany, stary wyjadacz, weteran... ? Jakieś specjalne warunki trzeba spełnić ? 
    • By sleddogs
      W ubiegłym sezonie kupiłem buty TECNICA  MACH1 MV 120. 
      Na początku były dopasowane. Jeździłem w nich w cienkiej skarpecie. 
      Po roku dopinam wszystkie klamry na maksa a i tak wyczuwam luz podczas jazdy. 
      Czy wystarczy kupić grubsze skarpety? 
      Czy zakup wkładki coś pomoże na mój problem. 
    • By Tytus Atomicus
      Witam,
      Musze kupic nowe buty zjazdowe.
      Mam jakis sentyment do Langow. Pierwsze - ZS- kupilem w Skladnicy Harcerskiej chyba w 1983 roku.
      Te co mam teraz - X Ground Zero jakos chyba w 1998. Wymienilem  w nich botki na takie ze skiturowo/freeridowych Scarpa Denali i jeszcze by mi posluzyly ale ostatnio mi sie haluksy porobily wiec buty musza byc nieco szersze. Na szczescie podobno Lange teraz robi buty w roznych szerokosciach.
      Poszedlem do Skiteamu a tam rozne nowe Langi. Serie SX, RS, LX, RX...
      Sprzedawcy nie za bardzo potrafili mi wytlumaczyc czym te serie sie roznia. Mowili ze niby RS to zawodnicze, RX bardziej dla ludzi a z kolei LX to buty nieco szersze. Troche mi sie to kupy nie trzyma bo widze ze sa RX z flexem wysokim, 120 a z kolei sa RS z flexem 100. Na dodatek na niektorych RS napisane ze Wide. A ktores RX chyba mialy w nazwie LV (co afair oznacza large volume).
      Moze ktos tutaj jakos ogarnia te langowe skroty?
    • By waldek~
      Byłem wczoraj na nartach, po powrocie przy czyszczeniu botów trochę się przeraziłem bo moje buty z przodu i tyłu są mocno zeszlifowane. Problem polega na tym że z samochodu na stok mam 300 metrów i musze iść po asfalcie, kostce i to uszkadza tak buty. Macie może jakieś rozwiązanie na takie sytuacje, może jakieś nakładki? Boję się że buty za 2 lata będą do wyrzucenia a tego bym nie chciał.
      Parę zdjęć jak to wygląda

No i oczywiście życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zdrowia i bezpiecznej jazdy na nartach.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...