Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kalosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję noclegu w okolicach tego lodowca. Mam pytanie odnośnie domku "Krefelder Huette" - czy jakoś tak:) Niemieckiego nie kumam w ogóle i zastanawia mnie to zdanie:

Im Winter gelten werden alle Buchungen ausschließlich und generell inklusive Halbpension angenommen/ bestätigt.

Wyciągnięte jest z ich strony: http://www.krefelderhuette.com/index.php/anreise

Google tłumacz jakoś dziko to tłumaczy i nie jestem pewien kontekstu.

Teraz seria pytań być może głupich:

1. Spał tam ktoś kiedyś; jeżeli tak to jak było - ogólne wrażenia?

2. Jest tam ciepło i czy jest ciepła woda? Wyczytałem, że to jest "typowe schronisko" stąd to pytanie:)

I jeszcze takie na koniec: gdzie jest haczyk, skoro łóżko u nich kosztuje 22€ (cena na rok 2011)?

Pozdrawiam, Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję noclegu w okolicach tego lodowca. Mam pytanie odnośnie domku "Krefelder Huette" - czy jakoś tak:) Niemieckiego nie kumam w ogóle i zastanawia mnie to zdanie:

Im Winter gelten werden alle Buchungen ausschließlich und generell inklusive Halbpension angenommen/ bestätigt.

Wyciągnięte jest z ich strony: http://www.krefelderhuette.com/index.php/anreise

Google tłumacz jakoś dziko to tłumaczy i nie jestem pewien kontekstu.

Teraz seria pytań być może głupich:

1. Spał tam ktoś kiedyś; jeżeli tak to jak było - ogólne wrażenia?

2. Jest tam ciepło i czy jest ciepła woda? Wyczytałem, że to jest "typowe schronisko" stąd to pytanie:)

I jeszcze takie na koniec: gdzie jest haczyk, skoro łóżko u nich kosztuje 22€ (cena na rok 2011)?

Pozdrawiam, Dawid.

Chcesz mieszkać w górach:eek: Kaprun jest piękną miejscowością. Spacery, basen, knajpki ja bym sobie tego nie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Fanatyk czepiasz się. Tak sobie wymyślił więc to znaczy, że tak chce mieszkać. Nie każdy lubi wieczorem łazić na spacery, niektórzy chcą mieszkać na stoku a wieczory spedzać we własnym towarzystwie.

Na wstępie zaznaczę że przykro mi ale też nie kumam tego zdania.

22 euro to jest faktycznie niedrogo choć zauważ że nie będziecie mieli łazienki w pokoju (z tego co zrozumiałam z języka naszych przyjaciół). To spora różnica w stosunku do tamtejszego standardu i może dlatego cena jest taka niska (i pewnie dlatego jest to schronisko). I chyba niestety bez wyzywienia więc jest to cena tylko za łóżko, bo ponizej piszą że cena za HB to 26 euro (bez noclegu) - tak ja to rozumiem ale niech wypowie się ktoś kto zna niemiecki (zakładka Preise).

W tym momencie z jedzeniem wychodzi cena dość normalna dla gasthofów na stoku (tyle że z łazienką i tv w pokoju) 46 euro.

Nie znalazłam zdjęć przykładowych pokoi ani tej sali 10 osobowej wiec nie wiadomo jak to wyglada (na google "luzem" też szukałam i nikt niczego nie wstawił)...

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

Właśnie specjalnie dużo mi nie trzeba do szczęścia. Chciałem odpocząć od miasta, spalin i nawału ludzi - chociaż z tym ostatnim to nie wiem czy dobrze wybrałem;)

Na górze za dużo sobie nie pojeździsz, jak będzie śnieg to jest superfajny zjazd do Obertraun.

Możesz rozwinąć swoją myśl? Dlaczego nie pojeżdżę za dużo?

Jest szansa, że na początku marca nie będzie tam śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zdaniu chodzi o to, że zimą przyjmują i potwierdzają wyłącznie rezerwacje z wyżywieniem, czyli już nie 22, a 48 Euro.

Warunki jak napisane wyżej raczej spartańskie - toalety i prysznice na korytarzach.

Mnie ani cena ani miejsce nie wydaje się atrakcyjne. Na dole będziesz miał o wiele większy wybór, a i cenowo można znaleźć coś przyzwoitego. Ja np cieszę się ze znalezionego we wrześniu apartamentu dla 8 os w Langenfeld za 16Euro/osobę włączając wszystkie dodatkowe opłaty, każda para ma swój pokój z łazienką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie za kolorowo nie jest. Gratulacje znaleziska i idę szukać dalej.

Ale 48 z wyżywieniem w takim miejscu to nie jest tragicznie. Dodatkowo mógłbyś sprawdzić czy są zniżki dla członków Oesterreichischer Alpenverein - łatwo się zapisać, masz ubezpieczenie i przy okazji zniżki w schroniskach - opłaca się :)

...o ile w ogóle jest sens w marcu mieszkania gdzieś na górze - dla mnie nie ma :)

Lepiej na dole - na tym samym karnecie możesz podjechać, rzut beretem, do Zell am See (także skibusem), a z karnetem na Salzburgerland gdziekolwiek dalej - niedaleko jest choćby Saalbach-Hinterglemm - 200 km tras.

Po co się więc kisić na jednym stosunkowo małym lodowcu, kiedy można zmieniać miejsca, w zależności od warunków, pogody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację z tym dołem - więcej opcji. Zabieram się organizowania wyjazdu jak pies do jeża:) Nie wiem od której strony zacząć.

...o ile w ogóle jest sens w marcu mieszkania gdzieś na górze - dla mnie nie ma :)

A możesz mi powiedzieć dlaczego nie ma? W marcu już nie ma tam śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początku marca masz dużą szansę na bardzo fajną jazdę nie tylko na lodowcach. Również poniżej powinno być sporo śniegu i mógłbyś skorzystać z bardziej urozmaiconych stoków.

Tak jak pisał gajowy01 karnet łączący kilka ośrodków Salburgerlandu daje niemalże nieograniczone możliwości, również w marcu. Oczywiście może zdarzyć się pogodowa niespodzianka, tfu tfu, ale wtedy masz lodowiec.

My spędziliśmy ostatnie dwie zimy we wspomnianym wyżej ośrodku Skicircus i bardzo go polecamy - można spędzać całe dnie na wyciągowej huśtawce przemierzając coraz to nowe trasy lub zatrzymując się dłużej na ulubionych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację z tym dołem - więcej opcji. Zabieram się organizowania wyjazdu jak pies do jeża:) Nie wiem od której strony zacząć.A możesz mi powiedzieć dlaczego nie ma? W marcu już nie ma tam śniegu?
Jest go wszędzie dostatecznie dużo (na ogół) :) O to mi chodzi - przeczytaj jeszcze raz mój post powyżej. Możesz sobie wybierać ośrodki - choćby co dzień inny, jeśli kupisz właściwy karnet. Popatrz na tę mapkę:http://g.co/maps/ur7bg3 ośrodki niedaleko siebie, można wybierać np. tak:- dziś ciepło, jedziemy do góry na lodowiec- dziś niski pułap chmur - jedziemy do Zell am See żeby było coś widaćTe 2 ośrodki masz na wspólnym skipassie, chcesz czy nie - szkoda byłoby z któregokolwiek rezygnować, a tak pewnie byłoby gdybyś mieszkał na lodowcu - pewnie nie chciało by ci się zjeżdżać gondolą w dół itd.Jest jeszcze mniejsze Maiskogel w Kaprun na tym skipassie - więc można przyjąć, że to nawet 3 ośrodki - calość to Europa Ski RegionWersja z Saalbach wymaga kupna nieco droższego karnetu - na cały Salzburgerland.Lodowce przy tym nigdy nie są przesadnie duże, często przy tym to płaskie niecki, choć oczywiście nie wszystkie są takie same - przez cały tydzień w takim miejscu to byłoby pewnie nudne.Oczywiście, kiedy nie ma już wyboru, na początek i koniec sezonu, kiedy i tak jesteś skazany na lodowce to mieszkanie u góry może być fajnym rozwiązaniem - ale i tak ma swoje wady, np. choćby w postaci braku sklepu :)UPDATE: dodałem linki do opisów ośrodków + obrazek z mapką - widać co gdzie i dlaczego :)

zell_am_See_pisten_big.jpg

zell_am_See_pisten_big.jpg.3c938ef9d86a9ea0f9cc95d8115ab2e8.jpg

Edytowane przez gajowy01
linki i mapka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...