Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

krótkie narty dla dorosłego mężczyzny


Veru

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, będzie to temat dla ludzi o mocnych nerwach, więc jeśli ktoś nie czuje się na siłach to proszę aby nie komentować.

 

trochę o mnie:

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 40 lat

3. Waga - ok 80

4. Wzrost - 175 cm

5. Na nartach jeżdżę od - 10 lat, ok 1 tydzień w sezonie

6. Moje umiejętności określam na - chyba 5/6

7. Moje buty to - Tecnica Ten.2 100 Rt

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Zenith Z3 oversize, https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,rossignol,zenith-z3-0-oversize,3846.html

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - na krawędziach, krótkim skrętem po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - ??

11. Mój budżet na narty to około - 1000 zł - wg mnie mało jeżdżę i nie wiem czy jest sens wydawać więcej pieniędzy.

 

teraz do rzeczy:

zakupiłem ostatnio skiblady: salomon short kart 120cm; taliowanie: 111-90-102; promień skrętu: 10m https://archiwum.allegro.pl/oferta/narty-salomon-short-kart-120-cm-snowblade-i8855650098.html

i jestem zachwycony. bardzo fajnie się jeździ. czuję, że bardzo dobrze panuję nad nartami, trzymanie na krawędzi całkiem niezłe.

"problem" w tym, że żonie też bardzo się one spodobały, no i wiadomo jak ostatecznie się to skończy.

dlatego mam pytanie, czy jest szansa na dobranie podobnego sprzętu, ale ciut dłuższego, tak abym pewniej się czuł przy większych prędkościach i oblodzonych ściankach.

wydaje mi się, że powinienem celować w coś o długości ok 140-150cm max, z R=10m.

tylko nie wiem, czy jakaś slalomka, czy allmountain. powyższe skiblady bardzo fajnie sobie radzą na przygotowanym jak i lekko rozjeżdżonym stoku.

no i najważniejsze pytanie, czy są takie "normalne", krótkie narty dla dorosłych.

 

jeśli ktoś ma doświadczenie, to proszę o info.

nie przekonujcie mnie, że narty będą za krótkie, żebym się podszkolił itd. krótkie narty dają mi fun jakiego nie miałem dotychczas. za mało jeżdżę aby spędzić kolejne lata na nauce. poza tym, już w tym sezonie jegomość na "prawilnie długich" nartach, tak się we mnie wtryndolił prosto w plecy, że szkoda gadać...

 

z góry dzięki za podpowiedzi.

 

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywałem już kilka osób na tych short kartach. Jeśli Cię to bawi, to nie przejmuj się doradzaczami, tylko szukaj takich deseczek. Ewentualnie stestuj sobie jakieś SL 150 cm, zapewne promień będzie około 10 metrów i zobaczysz czy to podobny fun.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam właśnie zamiar, potestować krótke slalomki, allmountain, może jakieś freeride. jeśli zostanie czasu i kasy to może jakieś długie dla porównania.

 

myślałem, że może ktoś już próbował takich rzeczy :)

 

kiedyś miałem opory przed skibladami, bo co ludzie powiedzą ... ale, w końcu się przekonuję, że najważniejsze w życiu to dobra zabawa.

no i złota zasada naszych prababek: jeśli coś wydaję się głupie, ale działa, to wcale nie jest takie głupie ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...