Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marxx74

Użytkownik forum
 • Zawartość

  65
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

105 Excellent

O Marxx74

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 05.12.1974

Informacje osobiste

 • Imię
  Marek
 • Miejscowość
  Warszawa

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Różnie
 • Buty marka
  Dynastar / inne

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Marxx74

  Najdłuższy gigant w Szczyrku

  .. [off top] : terminologia w zaproszeniu równie egzotyczna co czcionka kilka postów wyżej. Oby dało się powiedzieć jak o pewnej piosenkarce : do jej mocnych stron należy choreografia i muzyka temat obroni ... tak czy siak organizatorom i zawodnikom życzę powodzenia!
 2. Siedzimy w barze. Towarzystwo od dwóch, trzech lat niezmienne. Bar jak to bar. Napoje studzą emocje by następnie podgrzać barową nudę do wrzenia rodzącego absurdalne dyskusje. Jaka narta? SL czy GS? Zupełnie jak w sieci. Padają argumenty historyczne (..bo wczoraj..) jak i śmiałe prognozy (..za to jutro..). Nieuchronnie zmierzają do porównań - da się? nie da się? można? nie należy? Mijają minuty, dystans do katastrofy i kłótni skraca się nieubłaganie. Boję się awantury. Wstaję od stołu mówiąc "Sprawdźmy.". .. po pierwszej próbie (film) posprzeczali się jeszcze bardziej. W powietrze poleciały okrzyki i argumenty śnieżnych kul. "Zajechał drogę! .. Przeszkadzał ! .. Jeszcze raz !" .. Po co im to pokazałem? .. Zaczynamy jeszcze raz ... (Subiektywnie najlepiej wypadły gigantki R>17 choć obiektywnie niezależnie od tego co pod butem jeszcze sporo pracy przed nami) Z odrobinę przymrużonym okiem pozdrawiam, M. VID_20190108_160742.mp4
 3. Marxx74

  Kupno nart z wyprzedaży - proszę o poradę

  @marionen - kryteria wyboru nart na poziomie PŚ daleko wykraczają poza parametry deski i nasze rozumienie tematu. Kilka par, różne ustawienie wiązań - najprostszy przykład. W niektórych komórkach puszczanych pod testy zawodników na poziomie PŚ nie znajdziesz nawet znacznika "środka" - temat ogarnia serwismen a gdy narty po testach trafiają na rynek cywilny robi się problem ;). O ile deska nie jest widocznie zwichrowana, nie ma widocznych problemów z krawędzią, wydaje się sprężysta i wraca do kształtu odgięta - brać bo okazja lub nie brać bo "stara". Wybór uzależniony od portfela oraz ideologii .. M.
 4. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  @Mitek - nosić trzeba jedynie 3,5 latki jak nie pokonają przeciwstoku Z moją podstawową grupą bywam w soboty 15:30-17:30 i poniedziałki 18-20. Później coś może dojdzie ale w tym momencie czesanie szczotki trzeba urozmaicać innymi zajęciami. Pozdrawiam, miło będzie poznać. M.
 5. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  @marionen bezpośredniego związku pomiędzy lekkością pióra a efektywnością treningu nie dostrzegam ale dziękuję za ciepłe słowo. Pracujemy z dzieciakami i wyznacznikiem tej pracy jest choćby fakt, że popularne dyskusje o kolorach tras czy doborem sprzętu są dla nich zupełną abstrakcją. Skoro jedziemy to jedziemy i trzeba spiąć pośladki .. ciekawe ćwiczenie na "niebieskiej" bywa trudniejsze od przelotu przez "czarną" ;). Wracając do SnowExpo - jedno stoisko "serwisowe" ? Zero ofert trenerskich? Pomiar czasu? Bardziej niż skromny udział dystrybutorów? Więcej przyniosły testy nart na finale lig niż odwiedziny Stadionu. #Elan od Dagmary, #Nordica i na tym w sumie koniec. Poległem tłumacząc pani od #Leki dlaczego doskonały system (korzystam) przy dzieciakach sprawdza się umiarkowanie. Może nie jestem dobrym klientem. Co poradzę, że jak wielu trenerów chętniej kupię dwie pary pakistańskich rękawic dla drwali zamiast bajerów z ochraniaczem? Na stoku i tak głównie stoję i marznę kalecząc sobie co godzinę palce pracą przy krawędziach. Nie narzekam - żeby było jasne. Znam moje dzieciaki i wiem, że większość dylematów kwitują wzruszeniem ramion i odpowiedzią "jedziemy". Na lodzie, na tyczkach, off-piste .. bez znaczenia. I o to w tej trenerskiej zabawie chodzi - o ile w InlineAlpine celujemy wysoko to narciarstwo alpejskie z bagażem kosztów uczy pokory. Za to kadra instruktorsko-trenerska wyrośnie fajna bo robią +90 dni z nartami dopiętymi do nóg, choćby na zielonym. Pozdrawiam z obrazkiem - dama na zdjęciu spokojnie nartę ogarnęła komentując "zbyt miękka". Dystrybutora przepraszam, ale muszę zgodzić się z opinią testerki M.
 6. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  Stok na wyłączność w porze treningu to coś co niewielka grupa zawsze lubi .. Okolice Szczęśliwic zamieszkuje liczna diaspora o azjatyckich korzeniach. Na stoku pojawiają się sporadycznie. Ogólnie - problemem są osoby, które zapaławszy miłością do nart nie poprzestają na platonicznym zauroczeniu i decydują się skonsumować związek nadając przedsięwzięciu charakter gwałtu na sztuce i zdrowym rozsądku. Wiarę w Opatrzność i mocne nogi przeważnie weryfikuje próg przed ostatnią "ścianką" - jak to delikwenta nie studzi i zagrożenie narasta próbujemy interweniować a obsługa stoku i ochrona całkiem dobrze współpracuje. Igielit ma to do siebie, że większość delikwentów przeorawszy d..pą szczotkę zmienia obiekt adoracji udając się do pobliskiego baru. W wypadkach skrajnych synchronizujemy przejazdy dzieciaków z przelotem kamikadze bądź korzystając z łaciny, odmętów polszczyzny i gestów prosimy o zmianę zachowania . To tyle w temacie organizacyjnej kuchni. W okresie śnieżno-feryjnym grupy trenujące Górki unikają . Pozdrawiam, M.
 7. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  .. a na zielony lodowiec wrócił dziś spokój ..
 8. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  @marionen - na igielicie zawsze na tyczki zapraszam, luka na starcie się znajdzie, nawierzchnia nie ulega degradacji i wklejenie kogoś gościnnie problemem nie jest. Dziękuję za ciepłą ocenę naszej walki z dziecięcą materią - większość ekipy była pierwszy dzień na zielonym po długiej przerwie. A ja dualnie - coś tam pokrzyczę a kiedy chcę zgłosić pretensje trenerowi jako rodzic staję przed lustrem i wyciągam oskarżycielsko dłoń .. Pozdrawiam, M.
 9. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  @marionen - jak na pierwszą walkę z urokami zielonego lodowca radziłeś sobie doskonale ... Zielone preferuje twardsze narty i nawet przyjemne w obejściu na białym AllAround ustępują na plastiku sztywniejszym konstrukcjom. Pozdrawiam i następnym razem zapraszam do rozszerzenia testów o stojący obok slalom M.
 10. Marxx74

  Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy

  Szanuję inicjatywę, doceniam zapał i chęci .. szczerze .. Przyglądałem się dziś "Narodowemu testowi nart" na górce. Z igielitu na białe bądź lodowe przesiadam się często. Ze mną przesiada się naście dzieciaków i dorosłych więc doświadczenie jest rozszerzone. Jedyny poźytek z dzisiejszych "testów" to 50% zniżki na karnety czasowe. Paradoksalnie (choć to złudny paradoks) dla wielu osób narty które zagrały na zielonym na białym się nie sprawdzą - i odwrotnie. Czy to dostrzegli? Nie wiem. Widzę sens włączenia górki w ponad lokalne wydarzenie ale coś nie zagrało ... duża impreza a ja słyszę "zrobiliście tłok" .. chyba nie tak to miało wyglądać. Przepraszam za łyżkę dziegciu. Pozdrawiam, M.
 11. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Domykając wątek Agkrykola.2018 - trzy dni sportowych zmagań za nami. Wielkie święto Inline Alpine, ponad 190 uczestników w tym światowa czołówka w komplecie. O niunsach organizacji rozpisywał się nie będę, podsumuję jedynie część sportową. Czwartek - sprint na łączce bramy 11 pod Stadionem Narodowym. Treningowy stok wystarczył do zabawy, emocje były. Część ekip opuściła ten start a charakterystyka rozgrywek nie wnosi zbyt dużo wiedzy. Piątek - Polish Open połączone z Mistrzostwami Polski, Agrykola. Pierwsze ustawienie (POL) odsiewa 17 zawodników a część zmusza do kosztującego czas podchodzenia. Wśród trenerów i ustawiaczy od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat "charakterystki" ustawień. Tym razem było dość ciasno a typowi "biegacze" mieli spore problemy łapiąc większe straty czasu. Dobrze pokazuje to wynik naszego najlepszego zawodnika z kategorii Junior A - na pierwszym ustawieniu łapie 2,5sek straty, na drugi, postawionym przez trenerów z Hiszpanii tylko 0,8 przy praktycznie nie zmienionej kolejności w jego grupie. Znów mamy koncert Svena Ortela (GER) i nawet mocny Miks Zvejnieks (LAT), któremu pierwszy przejazd powinien pasować łapie prawie sekundę straty kończąc zawody ze stratą +1,20. Wśród pań w grupie seniorek Ann-Krystina Wanzke (GER) buduje w pierwszym przejeździe bezpieczną przewagę i pewnie wygrywa. Nie wywołuje to zdziwienia wśród osób obserwujących jej jazdę na technicznych trasach - lekkim zdziwieniem jest dopiero III miejsce Mariny Seitz (GER). Doskonale pokazały się zawodniczki zza południowej granicy - V miejsce Gabrieli Kudelaskowej (CZE), na miejscu VII Barbora Prohazkova (CZE). A Polacy .. we wczesnych kategoriach Juniorskich jest dobrze, jeżeli nie bardzo dobrze. A im dalej w las .. w kategorii senior panie do złota MP wystarcza +17sek straty w grupie. U panów +13sek. W Junior A odpowiednio panie : +8,60sek, panowie +3,16sek .. jakieś światełko w tunelu. Większość trenerów zgodnie potwierdza, że budujemy od podstaw : Junior F/E/D z mocnymi polskimi wynikami, Junior C/B jesteśmy blisko czołówki. Sobota - roczniki 2005 i młodsi ścigają się w AgrykolaCup a starci walczą finałowych zawodach Pucharu Świata. Jedno zdanie o AgrykolaCup - najmłodszą "harpaganicą" jest zawodniczka z Łotwy, która za dwa miesiące obchodzić będzie 3 urodziny. To tak dla tych, którzy zastanawiają się od jakiego wieku zaczynać przygodę ze sportem bądź deliberują czy stok klasy Agrykoli jest za trudny na rolki . Pierwsze ustawienie (POL) tym razem zaprasza do szybkiej jazdy i DSQ należą do rzadkości. Do drugiego przejazdu wchodzą dwie Polki : najmłodsza w stawce Iga Bartkowska (2004) oraz świeżo nominowana Mistrzyni Polski Ania Nowak (1997). Panów mamy więcej : bracia Mariusz i Michał Styrylscy, Bartek Pawłowski, Antonii Zalewski, Bogusław Topolski, Simone Fuiano Cirro, Oskar Jaworski. 7 na 40 - nie jest źle. Ustawienie drugiego przejazdu (GER) również nie nastręcza problemów. Do gry wraca Mona Sing (GER), druga jest Claudia Wittman (GER).. pierwsza zawodniczka z poza Niemiec, Gabriela Kudelaskowa (CZE) na miejscu 8. Tuż za nią, wschodząca włoska gwiazda Irene Colombo (ITA). Polki poza punktowaną 30tką. Panowie - Sven Ortel i Miks Zvejniks królami Agrykoli. Przewaga Svena nad Łotyszem 1,90sek pokazuje, że zwycięstwo w cyklu pucharowym w żadnej mierze nie jest dziełem przypadku. "Jak on to robi..??" .. Z dobrej strony pokazali się Hiszpanie zajmując lokaty 9,11,14 .. W sezonie 2019 moża spodziewać się ich mocnego ataku na pierwszą dziesiątkę. Najlepszy zawodnik z Polski - Michał Styrylski na miejscu 18. Dwie lokaty za nim Antonii Zalewski, kolejne dwa miejsca dalej Bogusław Topolski. Listę punktujących zamykają Bartek Pawłowski (29) i Oskar Jaworski (30). Punktujemy pięcioma zawodnikami - to bardzo cieszy - ale zajęte pozycje pokazują jak dużo jeszcze pracy by mocniej akcentować obecność w Pucharze Świata. Komplet wyników na stronie inlinealpine.pl . Rozsiane po internecie zdjęcia liczyć można w tysiące więc chętni bez problemu znajdą. W najbliższy weekend wyścigi WR w Czechach i na koniec budzące wiele kontrowersji zawody w Japonii. W cyklu dziecięcym - w najbliższą sobotę zawody na bramie 11 pod Stadionem Narodowym. Z pozdrowieniem, M.
 12. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Skromny filmik z łączki pod Stadionem Narodowym - dziś rozegrany zostanie tam sprint, rozgrzewka przed Polish Open i Pucharem Świata na Agrykoli. Harpagany z rocznika 2007 i młodsi .. a więc nie takie to wszystko straszne jak mówią .. https://vimeo.com/288490380 Pozdrawiam M.
 13. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Już za chwileczkę, już za momencik ... Sprint Race - czwartek, 6.09, od 16:30 (I przejazd - drugi przejazd 18:30) - slalomowy sprint pod Bramą 11 Stadionu Narodowego, Warszawa. Rozgrzewka przed piątkowymi i sobotnimi zawodami. Otwarte Mistrzostwa Polski - piątek 7.09, od 10:00, Agrykola, Warszawa - na liście startowej ponad 175 zawodników w tym cała czołówka Pucharu Świata i komplet tegorocznych Mistrzów Europy. Trudno o mistrzostwa w lepszej obsadzie. Polish Cup - sobota, 8.09, od 8:30 - przygrywka przed wielkim finałem dedykowana młodszym zawodnikom (poniżej 2004). Na starcie nasze medalistki z Mistrzostw Europy oraz zaplecze czołówki, liczna ekipa z Hiszpanii, Łotwy a do tego Słowacja, Czechy, Serbia i Rosja. Finał Pucharu Świata - sobota 8.09, od 11:00, Agrykola, Warszawa - emocje końca sezonu, nic jeszcze nie jest pewne. Wiadomo, że wśród panów pierwsza lokata w klasyfikacji generalnej przypadnie zawodnikowi z Niemiec ale czy będzie to doskonały Sven Ortel czy może Marco Waltz? O drugą lokatę wciąż walczy Miks Zvejnieks, alpejczyk zimą startujący w cyklu Pucharu Świata (SL). Spodziewać można się ataku Hiszpanów, którzy coraz odważniej rozbijają niemiecki mur na podium. Czy błysną Polacy? Wśród pań sytuacja jest bardziej klarowna, choć niezawodna w tym sezonie Marina Seitz (GER) musi ukończyć zawody bez dużej straty do klubowej koleżanki, Ann Wanzke (GER). Na niespodziankę stać na pewno Gabrysię Kudelaskovą (CZE), która wciąż walczy o pudło w generalce. Nie odpuści też zapewne przedstawicielka mocnego rocznika 1999 Elea Boersig. Na chwilę obecną na liście startowej 109 zawodników - do drugiego przejazdu klasyfikuje się najlepsza 40tka osobno spośród pań i panów. Pozdrawiam, M.
 14. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Dementuję - jeździ jako Reprezentant Polski ale klubowo w swojej stajni - jednocześnie w owej stajni ma bardzo obiecującą, jeszcze młodą ale już medalową ekipę co w ogromnej mierze jest jego zasługą. Ja na ME występowałem w barwach organizatora wyrabiając kilometry na piechotę. Pozdrowienia oczywiście przekażę, na pewno będzie wiedział o kogo chodzi .
 15. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Napisało się "A" .. pora na "B" choć zmęczenie daje się we znaki .. .. czy dzieci roczników 2007 i młodsze radzą sobie na wymagającej trasie SL startując z dużej rampy? Dziś wiemy, że tak choć na "harpaganów" nie wyglądają ;). .. jak brzmi Mazurek Dąbrowskiego w Hiszpanii? Doskonale - zagrany pięć razy brzmi jeszcze lepiej. .. czy w kategorii Masters ktoś może dorównać Bogusławowi Topolskiemu? Na dziś nie. .. jak wygląda podium, którego wszystkie trzy miesca zajmują młode polskie zawodniczki? Całkiem ładnie. .. czy nocny slalom równoległy w sercu hiszpańskiego miasteczka podgrzewa emocje do czerwoności? Oj tak .. .. kilka innych odpowiedzi znaleźć można na stronie www.xamascada.com lub busząjąc za tagiem #xamascada #inlinealpine na FB czy Instagramie. Piękne doświadczenie, doskonała organizacja, cenna lekkcja dla zawodników, trenerów i osób związanych z inlinealpine w Polsce. Kolekcja medali potwierdza, że zawodnicy z orzełkiem za turystów nie robili. Mamy "dziurę" w kategoriach Junior A / Senior ale wygląda na to, że jest kim i dzięki komu gonić świat. Mistrzostwa Europy za nami. Następny przystanek - trochę pozostająca w cieniu Serbia a od 6 września wielkie emocje w Warszawie - prolog pod Stadionem Narodowym, Otwarte Mistrzostwa Polski i finał Pucharu Świata na Agrykoli. Pozdrawiam, M.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018
×