Narty - skionline.pl
Jump to content

Marxx74

Members
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

203 Excellent

About Marxx74

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 12/05/1974

Personal Information

 • Imię
  Marek
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Różnie
 • Buty marka
  Dynastar / inne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Trenerzy" z owych "klubów" mają kalendarz naszpikowany zawodami a zadaniówka, jazda wolna i narciarski elementarz "trenowaniem" nie jest - co to za "trening" bez tyczek? Wszak za tydzień zawody o puchar Reksia, Myszki Miki, Krecika, Prezesa, Starosty ... .. usłyszałem kiedyś opinię, że jeżdżąc z grupą "race" nie prowadzę "treningu" - Trening przez wielkie T prowadzę stojąc dwie godzinki obok slalomu mrucząc przez radio na start (+10pkt do szpanu). A poświęcenie czasu na skręty płużne jest marnowaniem kasy rodziców. Mam komfort, nie muszę. Gdyby jednak grupa bądź jej brak oznaczało zarabiam bądź idę na bezrobocie to .. ? I tyle na temat :). Szczęśliwie pracuję z grupą fajnych rodziców i mogę omijać rafy dziwnych wyborów. Pozdrawiam, M.
 2. Czytałem i dlatego konsekwentnie piszę - w przypadku dzieci żadne GSj czy SLj tudzież teorie o odciążaniu wewnętrznej którą dociążyć trzeba tylko dobrze ustawioną. Mieszanka ambicji sportowych z brakami techniki rodzi potworki i krzywdzi dzieci - kilka punktów szpanu za GS czy SL nic tu nie zmienia. Dziecko do U12 powinno mieć doczynienia z wszechstronnym - i jak największym objętościowo - narciarstwem a sprzęt jest drugorzędny, reszta to marketing i klubowa walka o medal piaskownicy. Zbyt szybko uciekamy w GSj, zbyt szybko wsiadamy na dluzsze SL, za malo jeździmy poza boiskiem, zbyt duzo energii wkładamy w nic nie znaczące "zawody". M.
 3. @spi360 Patrzcie jak teraz wygląda proces dojrzewania top zawodowców, od slalomisty do dłuższych skrętów, nie ma odwrót. Shiffrin, Kristoffersen, Hirscher, każdy na początku startował od skrętów na narcie o małym promieniu. Nawet Bode i Lindsey na początku wygrywali slalomy. .. nie umiem zrobić quote .. mylisz poczatek kariery zawodniczej z treningiem U8-U14. M.
 4. .. i właśnie stąd narty do nauki techniki - dłuższe, o względnie małym promieniu, lekkie i wszechstronne jeżeli chodzi o warunki terenowe - w zależności od producenta zwane Multievent bądź Kombi .. niestety nie dodają +10 do "moje dziecko to zawodnik" i szybko są zmieniane na GSj/SLj bo trzeba się ścigać i medale zdobywać .. M.
 5. Dopiąć do buta można co się chce - podobnie kupić. Pierwsze wrażenie dziecka, które oswojone z juniorską GS 145 dostaje do ręki SL 125 - oj, jakie ciężkie. SL to narta techniczna do konkretnego zastosowania i konkretnych warunków. Podobnie GS. Na potrzeby dzieci, których i umiejętności i nie pozwalają i jeszcze na specjalizację producenci z dużym powodzeniem rozwijają rodziny nart Multievent/kombi. Ci sami producenci dość sensownie spinają ze sobą wiek i wagę a nie wzrost (przy założeniu poprawnej techniki). .. i tu system polski i niemiecki się rozchodzą - niemiecki: bierz co chcesz a jeśli trener zauważy potencjał to indywidualnie pokieruje. Polski : bierz top, inaczej nic z Ciebie nie będzie a już na pewno mistrzem piaskownicy nie zostaniesz. .. co do długości nart SL zgadzam się : lekkie 145cm to prawdopodobnie wskazanie do 125 (max 130) by z potencjału SL korzystać (o ile umiejętności na to pozwalają). Pozdrawiam M.
 6. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  W ramach skromnej, lecz mimo to chyba ważnej, kampanii zachęcam nie tyle do obejrzenia co do rozwagi .. Pozdrawiam, M.
 7. Na gorące lato trochę wspomnień z telemarkowego festiwalu La Skieda w Livigno .. niestety byliśmy tylko pierwszego dnia ale i tak dało to szansę na zabawę różnymi nartami, wiązaniami, butami .. oferta dla umiarkowanej wzrostem i wagą Zu była skromna - na szczęście nadrabia rozmiarem stopy i z butem problemu nie było. Zaskakujące refleksje na temat "pinowych" wiązań telemarkowych - Młoda uważa, że NTN daje dużo lepszy kontakt z nartą ["w tych pinach ucieka mi pięta"] przy czym trzeba wziąć poprawkę na fakt, że narty sprawdzała na boisku .. poza boiskiem było podobnie twardo, tyle że mniej równo .. Przy zabawie poza terenem i podejściach "pin" na pewno wygra wagą a w miękkim precyzja prowadzenia ma większą tolerancję, ale to jeszcze nie bajka Młodej .. Pozdrawiam, M.
 8. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Kolejny weekend z zawodami Pucharu Świata - tym razem solidna lekcja ścigania, bo gdzie pobierać naukę jak nie w kraju, którego zawodnicy od lat stanowią światową czołówkę? Sobotnie zawody rangi WR (odpowiednik FIS) i na deser Puchar Świata poprzedzony ściąganiem się młodszych a wszystko to w niemieckim Degmarn pod Stuttgartem. Impreza organizowana przez lokalny klub TSV Degmarn sama w sobie zasługuje na najwyższe uznanie : sprawność organizacyjna, catering (siłami klubowej społeczności), sponsorzy, wieczorne tańce na koncercie .. Przyjazna atmosfera i gwarancja solidnej, licznej stawki w każdej kategorii wiekowej sprawiają, że na mojej prywatnej mapie inline alpine Degmarn zagościło już rok temu na dobre .. .. ale do rzeczy. Sobotni SL otwiera ciekawe ustawienie trenera kadry Niemiec. Selekcyjne ale czytelne 47 skrętów na 48 bramkach przerzedza stawkę. Długi stok pozwala na kreatywność ustawiaczy. Polska ekipa kończy przejazd w komplecie - wśród najmłodszych i w grupie Masters z nadziejami na medale. Udaje się, choć nie do końca! Drugi przejazd, opatrzony metką (POL) połyka kolejne dziesięć procent zawodników, w tym gronie także dwójkę z Polski. Wśród młodszych srebro i dwa czwarte miejsca, w grupie Masters srebro przegrane do dobrze dysponowanego w tym sezonie zawodnika z Czech o 0,19sek. Dodatkowo 9 miejsce w U14(K) dla Polki. "Najważniejsze" kategorie w rękach ekipy niemieckiej - latającego nad asfaltem Svena Ortela i sympatycznej Anny Wanzke. .. niedzielę otwierają zawody "dziecięce" - jesteśmy widoczni zdobywając po jednym krążku w każdym kolorze. W Pucharze Świata dobre 20te miejsce polskiego zawodnika - pozostałe zawodniczki nie ukończyły pierwszego przejazdu lub nie zakwalifikowały się do finalnej czterdziestki. kolejne triumfy Svena Ortela i Anny Wanzke. Wygrywa niepokonany w tym roku Sven Ortel oraz Anna Wanzke. 9 lipca startuje blok zawodów inline alpine w ramach World Roller Games w Barcelonie. Z ósemki zawodników, którzy pojawią się w Barcelonie w dotychczasowych, tegorocznych startach WR/WC mamy ...[sekwencja : GS WR / SL WC / SL WR / SL WC] - 36 / DNQ2 /40/ DNQ2 - DSQ1 / DSQ1 / DSQ2 / DSQ1 - DNS / DNS / DNS / DNS - DNS / DNS / DNS / DNS - 22 / DSQ1 / 20 / 20 - DNS / 22 / DNS / DNS - DNF1 / DSQ1 / DNS / DNS - DNS / DNS / DNS / DNS .. pozostaje gorąco kibicować naszym zawodnikom i liczyć na szczęście (?) bądź skuteczność przygotowań do najważniejszej imprezy w sezonie poza cyklem startowym. Tak czy owak - zapowiada się kilka bardzo gorących dni ... Pozdrawiam, M.
 9. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  .. w roli głównej tym razem Sven Ortel - zachęcam do obejrzenia filmiku na jego Instagramie .. ale od początku. Weekend pod znakiem Pucharu Czech (WR) i Pucharu Świata w czeskim Mezibori. Piękny, długi i stromy stok oraz doskonały asfalt przepisem na sukces - nieco dziwi "wyludnione" miasto, ale Czechy to nie gorąca atmosferą fiesty Hiszpania. Zawody otwiera sobotni GS. Cóż, piszący te słowa nie jest miłośnikiem GS na rolkach ale jedziemy. Młodzież w kratkę - złota U10(m) i U12(k), srebro U(14)k i U14(m). Pozostali poza pudłem. Seniorów mamy w stawce dwóch - wypadają ani dobrze, ani źle : po prostu wypadają w pierwszym. W Masters panów złoto. Podsumowanie GS może być tylko jedno - wyraźnie widać, że brakuje objeżdżenia i doświadczenia, nauka na przyszłość. W niedzielę SL Puchar Czech dla młodszych i Puchar Świata dla czołówki. Chętnych sprawdzenia co jechano odsyłam na załączony profil Svena Ortela, bohatera zawodów. Pierwsze ustawienie wzbudziło i wciąż wzbudza kontrowersje. Sytuacja, w której połowa stawki ma poważne problemy na trasie (wypada, upada ..) do normalnych nie należy. Nawet Sven w swoim przejeździe musiał dohamować co przy jego technice i sprawności praktycznie nigdy na trasach pucharowych się nie zdarza. Na jesiennym spotkaniu World Skate temat zapewne wróci - był czas na reakcję i szybkie korekty trasy bez znaczącego opóźniania zawodów. A jak jechali zawodnicy z Polski? W Pucharze Czech U10(m) i U12(k) ze złotem. Rocznik dziewczyn 2006 U(14)k obstawił całe podium a liderujące stawce dziewczyny ze swoimi wynikami miałyby szansę na punktowane miejsca w Pucharze Świata. Niestety dalej już tylko gorzej - w drugim przejeździe zostaje z naszej kadry tylko jeden senior ostatecznie kończąc zawody na 22 miejscu. W najbliższy weekend cykl WR/WC przenosi się do niemieckiego Degmarn (2xSL) - obsada z Polski będzie raczej skromna - zaś na początku lipca emocje World Roller Games w Barcelonie. Na hiszpańskich trasach inline alpine zobaczymy ośmioro polskich zawodników (limit organizatorów). Pozdrawiam, M.
 10. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Pora nadrobić zaległości, bo kręci się sezon jak kółka rozpędzonej z górki rolki .. .. 9 czerwca w cieniu królewskich Łazienek królowała Agrykola - a na niej bez większych zmian i przetasowań. Stoku przedstawiać nie trzeba - malowniczo położona ulica, pomimo umiarkowanego nachylenia cieszy się zasłużenie dobrą opinią wśród zawodników z Polski i zagranicy. Organizacja, za którą stał Bogusław Topolski z TST Warszawa tradycyjnie już wyborna. Dwa selekcyjne ustawienia łączyły wymóg jazdy technicznej i poszukiwania prędkości. Wśród pań Ania Nowak pokazała "młodym strzelbom", że łatwo nie odda królewskiej korony. Spokojne, wyglądające na leniwe przejazdy Ani kontrastowały z dynamiką prezentowaną przez dziewczyny roczników 2005/6. Pierwsze starty WR/WC [odpowiednik FIS i WorldCup] pozwolą spozycjonować kobiece - okazją będzie możliwość startu nie pucharowych roczników na trasie w czeskim Mezibori i bezpośrednie porównanie do światowej czołówki. .. wśród panów rosną nadzieje i obawy. Dynamiczny styl Michała Styrylskiego przyprawia o szybsze bicie serca - dojedzie czy nie dojedzie? .. bo jak dojedzie to wynik jest. Na Agrykoli emocji nie zabrakło - lekko spóźnione wejście w vertical i coś, czego nikt nie powinien ustać ustane, czas doskonały. Nie zawiedli Bogusław Topolski (organizator zawodów) i Antek Zalewski. Młodsze roczniki, inaczej niż u pań, jeszcze nie naciskają. .. 15 czerwca nowość na mapie polskiego inline alpine : Piekary Śląskie. Zawody organizowane przez ekipę z Gliwic (Michał Bąk) wpasowały się w pogodę - w Piekarach, jak w piekarniku, walczyliśmy nie tylko z trasą ale i z upałem. Stok położony na terenach inwestycyjnych cechuje świetny, nowy asfalt, ciekawy profil, spora szerokość i absolutny brak cienia. Od strony organizacyjnej - zawody na bardzo dobrym poziomie. Od strony sportowej ? .. wśród pań nadal bez zmian. Ania lekkim, spokojnym stylem bezpiecznie przed konkurencją - tu mała dygresja, czasy oceniam bez podziału na kategorie, gdyż rywalizacja w 2-3 osobowych grupach sensu ma ograniczony a Puchar Świata podziału na kategorie wiekowe nie zna. Panowie - niespodzianka. Pod nieobecność na trasie Antka Zalewskiego rywalizacji open ogranicza się do Michała i Bogusława. W pierwszym przejeździe Michał niefortunnie potyka się na czwartej bramce. W drugim niespodziewanie ulega Bogusławowi, który stabilną, mocną jazdą dokłada mu prawie 0,3s. Pozostali seniorzy oraz juniorzy A/B nie nawiązali walki. Dość powiedzieć, że pomimo upadku Michał wykręca łącznie drugi czas wśród mężczyzn. Piekary Śląskie zamknęły na dłuższy czas rozgrywki krajowe - kolejne zawody Pucharu Polski dopiero w ostatni weekend wakacji w CSZ Ptaszkowa. Przed nami maraton startów zagranicznych - czeskie Mezibori, bardzo sympatyczne organizacyjnie niemieckie Degmarn, występ kadry w World Roller Games w Barcelonie i tak dalej ... rozkręcił się sezon na całego. Pozdrawiam, M.
 11. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  ... z kronikarskiego nie-obowiązku .. Za plecami eliminacje do World Roller Games, Puchar Polski w CSZ Ptaszkowa i pierwsze starty zagraniczne ... a przed nami maraton zawodów .. W najbliższą niedzielę, 9.06 areną zmagań będzie uważana przez wielu zawodników za "kultową" warszawska Agrykola. Otwarte Mistrzostwa Mazowsza zaliczane do Pucharu Polski z całą pewnością przyciągną liczną stawkę. Czy pojawi się czwarty do brydża z wynikiem porównywalnym do krajowej czołówki : Michała, Antka i Bogusława? Czy niezagrożonej w ubiegłym roku Ani ponownie nacisną na odcisk nasze nadzieje z rocznika 2006? Zapowiadają się ogromne emocje! .. przy okazji wszystkich forumowiczów z Warszawy zapraszam do odwiedzin Agrykoli w niedzielne przedpołudnie - zainteresowanym dyscypliną z przyjemnością na miejscu wytłumaczę co z czym i dlaczego ... Tydzień później przenosimy się na Puchar Polski do Piekar Śląskich (15.06) a wakacje zaczynamy pierwszymi w sezonie zawodami Pucharu Świata i World Ranking w czeskim Mezibori (22-23.06). Na ozdobę krótki edit z treningów w lokalizacji, której przedstawiać raczej nie trzeba .. Pozdrawiam, M.
 12. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Dodając wątek narciarski : wśród zawodniczek startujących w Pucharze Polski trzy są zakwalifikowane do Kadry C Juniorek PZN w narciarstwie alpejskim. M.
 13. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  .. z kronikarskiego obowiązku .. Za nami eliminacje #inlinealpine na World Roller Games w Barcelonie. Bez niespodzianek. Niespodzianki pojawiły się dzień później ... .. w I eliminacjach Pucharu Polski w CSZ Ptaszkowa. Słowem wstępu - ogromne uznanie dla ośrodka, na co dzień dedykowanego narciarstwu klasycznemu. Świetna baza, ciekawe trasy, bardzo życzliwa i pomocna obsługa - inline alpine na pewno w to miejsce powróci. Wracając do zawodów. Rozegrane bardzo sprawnie, dwa ciekawe ustawienia, frekwencja bez szału. Wśród panów bezkonkurencyjny Michał Styrylski (Skimka Skawina). W kategorii seniorskiej pań ponownie na top Ania Nowak ... i tu dochodzimy do niespodzianki. Doskonałe przejazdy Hani Rodawskiej (2006) dają najlepszy wynik w kategorii Pań Open. Na kontakcie, z nie dużą stratą, kolejna zawodniczka TST Warszawa, rocznik 2006, Karolina Dębicka. .. i tutaj można się złapać za głowę - szturm młodych czy stagnacja seniorek? Za nimi wyraźny odstęp. Rocznik 2006 nie jest niestety "Pucharowy", więc porównanie ze światową czołówką możliwe będzie jedynie przy zawodach rangi World Ranking (odpowiednik FIS'ów). Zapowiada się ciekawy sprawdzian - ze skomplikowanej "historycznej" wyliczanki (top panów <-Michał <-top pań <-czasy dziewczyn) można ostrzyć pazurki na solidne wyniki. 9 czerwca Puchar Polski na warszawskiej Agrykoli. Wszystkich zainteresowanych zerknięciem "na żywo" o co w tej zabawie chodzi serdecznie zachęcam do odwiedzin. Pozdrawiam, M.
 14. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  .. ale już jako trener z bardzo sympatyczną ekipą, która objechała na rolkach pół Warszawy .. chodzą słuchy, że pojawi się nowy cykl Masters (nieco poza strukturą zawodów World Skate) i Stefano ponownie wróci pomiędzy tyczki. M.
 15. Marxx74

  Rolki - sezon otwarty

  Na początek sezonu filmik ... Znając sympatycznego Stefano powinienem dopisać "nie próbujcie tego w domu" .. ale próbujcie .. choć na tyczkach trochę inaczej to wygląda. Już w piątek eliminacje krajowe do World Roller Games .. dzień później pierwsza edycja Pucharu Polski. 9 czerwca wraca warszawska Agrykola a nieco później pierwsze zawody Pucharu Świat w czeskim Mezibori, gdzie na pewno nie zabraknie naszych reprezentantów. .. to tak z kronikarskiego obowiązku ;). Pozdrawiam, M.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...