Narty - skionline.pl
Jump to content

Marxx74

Members
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

247 Excellent

About Marxx74

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 12/05/1974

Personal Information

 • Imię
  Marek
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Różnie
 • Buty marka
  Dynastar / inne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Za nami telemarkowa Białka - doskonała robota ekipy z SNPTT i tylko szkoda, że warunki nie pozwoliły na bardziej solidny skok. Krótka relacja ..
 2. W ramach ciekawostki .. https://krakow.tvp.pl/47023869/w-bialce-tatrzanskiej-rozegrano-zawody-telemarkowe .. i wielkie brawa dla Organizatorów. M.
 3. To taki żarcik sytuacyjny - podczas podróży w jednej z rozgłośni radiowych prowadzący przytoczył jakieś horoskopy, z których wynikało, ze przez weekend wszystko ma prawo się nie udać i to wina Merkurego .. A Suche było w ten weekend mocno telemarkowe - zarówno na tyczkach jak i na trasach .. na tyczki wrócił po dłuższej przerwie Mirek Lassak i trzymam kciuki za jego zdrowie - robi się fajny team i w przyszłym sezonie może pozwiedzamy kilka miejsc wspólnie. Teraz zbieramy siły na Białkę i powolutku planujemy wyjazd na Mistrzostwa Czech - choćby żeby zobaczyć na jakim poziomie sąsiedzi się ganiają. Pozdrawiam, M.
 4. Pod okiem zajętego grupą "instruktorską" Sławka Lassaka i w towarzystwie jego syna Mirka - oby do sportu wrócił, bo fajnie się patrzyło - trochę przed Białką ... i może jeszcze przed czyms, ale o tym później .. rozpędzamy .. W ramach zabawnych dyskusji o nartach : 12 lat, 156, 41kg, narta 166 R>17, but wg. producenta 110, kijki za krótkie, ochraniaczy zapomniała zalozyc, Merkury w kiepskim ustawieniu. wiatr SWS, tyczki 240 i 280. Księżyc taki rogalik, bez wpływu na wydarzenie. Bolało. Pozdrawiam, M.
 5. Z cyklu obrazki inne - tym razem #retro #folk M.
 6. Trochę z przekory więc mrugnę oczkiem - do GS nie. GS i R=10-11? Z kombi race jeszcze się zgodzę bo tam nigdy nie wiadomo co lepiej mieć pod nogą Pozdrawiam, M.
 7. @MichalR - bo szkolenie szkoleniu nie równe i nie chodzi mi o jakość. Czym innym jest praca na zadaniówce, jeździe wolnej itd. a zupełnie czym innym elementy jazdy sportowej. Wkładanie dzieciaka na rozsądnie postawiony pod dzieci SL na dobrze dopasowanej pod GS narcie czy nawet dłuższym multi skończy się wzajemną frustracją i bliskim zera efektem szkoleniowym. Ta sama GS sprawdzi się zarówno w zadaniówce jak i w GS. Tyle i tylko tyle. Przykładowy setup Juniora (wzrost 145 w kapeluszu) : GS 158 R>16, SL 125. Na dni bez tyczek zakłada GS a SL na dni z SL i czasem jak mu coś się w głowie zakręci. Jako ciekawostka : nie mogąc się doczekać na pewnych testach krótkiej SL lub odpowiedniej GS jeździł SL 155 po czym uznał że to za ciezkie i mało wygodne (warunki marcowe). Dla odmiany Zu ( leciutkie 155) ma GS 166 (R>17) SL 139 i tele GS 166 (R>17). Na testach bardziej cywilnych modeli i nart tele do 175 czuję się komfortowo w jeździe swobodnej. Czy to złe kombinacje? Nie wiem. Osobiście jestem zdania, żeby dzieciaki które nie bawią się w starty trzymać możliwie długo na multievent a przy jednej narcie zostawać na rozsądnych AM lub GS - od slalomek trzymać się z daleka a już na pewno nie podpierać się długością narty SL ktora promień zmienia kosmetycznie a dodaje masę i dużo złudzeń. Pozdrawiam M.
 8. Nie rozumiesz. Jeszcze raz - jedzie reaktywnie a nie aktywnie. To nie zarzut w tym wieku,. M.
 9. Wyluzujcie. Sztywno jedzie na tych filmach i tyle. Nie widać porozumienia cialo-narta i już. Obrazek bardziej niż częsty na stoku. W obecnych realiach : jedzie tam, gdzie che, nikogo nie wpada, zachowuje bezpieczny dystans .. jest dobrze. M.
 10. @MichalR - młodego nie oceniam po filmie, Zobaczę w piątek W ramach dygresji - wejście w nieco stromsze ostanio nam się wyślizgalo i poszły gleby jedna za drugą. Czyli to co widać na filmie - Młody jedzie na warunkach "za" a nie przed. To tak, żeby nie było za słodko .. M.
 11. Nie są identyczne. M.
 12. Autorce tematu życzę szczęśliwego rozwiązania. Jako ciekawostka - w historii zimowej eksploracji Tatr chętni znajda ciekawe przejścia na północnej ścianie Giewontu małżeństwa Hajdukiewiczów - przejścia zimowe, ona w 7 miesiącu, on lekarz.. W naszym przypadku - obydwie ciąże zahaczały o sezon zimowy i z poprawką o brak szaleństw Małżonka z nart nie rezygnowała - tyle, że bez zbędnych szaleństw, M.
 13. .. i trochę inne obrazki z sąsiedniej trasy - tym razem GS .. Pozdrawiam, M.
 14. @MichalR - troszkę przez tyły, ale się poprawi - to nie komentarz do filmu 😉. A przy okazji 'szkolenia maluchów' może zdobędzie nowe umiejętności. Zdjęcia poniżej z zajęć jak najbardziej praktycznych (poprzedzonych teorią) i nie pozorowanych. Poprawianie siatek, patrolowanie stoku i podstawy pomocy przedmedycznej są mniej medialne 😉. Pozdrawiam, M.
 15. Trochę polatane - pierwsze migawki, kamerzysta niestety coraz słabiej nadąża .. Pozdrawiam, M.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...