Narty - skionline.pl
Jump to content

Marxx74

Members
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

233 Excellent

About Marxx74

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 12/05/1974

Personal Information

 • Imię
  Marek
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Różnie
 • Buty marka
  Dynastar / inne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z cyklu obrazki inne - tym razem #retro #folk M.
 2. Trochę z przekory więc mrugnę oczkiem - do GS nie. GS i R=10-11? Z kombi race jeszcze się zgodzę bo tam nigdy nie wiadomo co lepiej mieć pod nogą Pozdrawiam, M.
 3. @MichalR - bo szkolenie szkoleniu nie równe i nie chodzi mi o jakość. Czym innym jest praca na zadaniówce, jeździe wolnej itd. a zupełnie czym innym elementy jazdy sportowej. Wkładanie dzieciaka na rozsądnie postawiony pod dzieci SL na dobrze dopasowanej pod GS narcie czy nawet dłuższym multi skończy się wzajemną frustracją i bliskim zera efektem szkoleniowym. Ta sama GS sprawdzi się zarówno w zadaniówce jak i w GS. Tyle i tylko tyle. Przykładowy setup Juniora (wzrost 145 w kapeluszu) : GS 158 R>16, SL 125. Na dni bez tyczek zakłada GS a SL na dni z SL i czasem jak mu coś się w głowie zakręci. Jako ciekawostka : nie mogąc się doczekać na pewnych testach krótkiej SL lub odpowiedniej GS jeździł SL 155 po czym uznał że to za ciezkie i mało wygodne (warunki marcowe). Dla odmiany Zu ( leciutkie 155) ma GS 166 (R>17) SL 139 i tele GS 166 (R>17). Na testach bardziej cywilnych modeli i nart tele do 175 czuję się komfortowo w jeździe swobodnej. Czy to złe kombinacje? Nie wiem. Osobiście jestem zdania, żeby dzieciaki które nie bawią się w starty trzymać możliwie długo na multievent a przy jednej narcie zostawać na rozsądnych AM lub GS - od slalomek trzymać się z daleka a już na pewno nie podpierać się długością narty SL ktora promień zmienia kosmetycznie a dodaje masę i dużo złudzeń. Pozdrawiam M.
 4. Nie rozumiesz. Jeszcze raz - jedzie reaktywnie a nie aktywnie. To nie zarzut w tym wieku,. M.
 5. Wyluzujcie. Sztywno jedzie na tych filmach i tyle. Nie widać porozumienia cialo-narta i już. Obrazek bardziej niż częsty na stoku. W obecnych realiach : jedzie tam, gdzie che, nikogo nie wpada, zachowuje bezpieczny dystans .. jest dobrze. M.
 6. @MichalR - młodego nie oceniam po filmie, Zobaczę w piątek W ramach dygresji - wejście w nieco stromsze ostanio nam się wyślizgalo i poszły gleby jedna za drugą. Czyli to co widać na filmie - Młody jedzie na warunkach "za" a nie przed. To tak, żeby nie było za słodko .. M.
 7. Nie są identyczne. M.
 8. Autorce tematu życzę szczęśliwego rozwiązania. Jako ciekawostka - w historii zimowej eksploracji Tatr chętni znajda ciekawe przejścia na północnej ścianie Giewontu małżeństwa Hajdukiewiczów - przejścia zimowe, ona w 7 miesiącu, on lekarz.. W naszym przypadku - obydwie ciąże zahaczały o sezon zimowy i z poprawką o brak szaleństw Małżonka z nart nie rezygnowała - tyle, że bez zbędnych szaleństw, M.
 9. .. i trochę inne obrazki z sąsiedniej trasy - tym razem GS .. Pozdrawiam, M.
 10. @MichalR - troszkę przez tyły, ale się poprawi - to nie komentarz do filmu 😉. A przy okazji 'szkolenia maluchów' może zdobędzie nowe umiejętności. Zdjęcia poniżej z zajęć jak najbardziej praktycznych (poprzedzonych teorią) i nie pozorowanych. Poprawianie siatek, patrolowanie stoku i podstawy pomocy przedmedycznej są mniej medialne 😉. Pozdrawiam, M.
 11. Trochę polatane - pierwsze migawki, kamerzysta niestety coraz słabiej nadąża .. Pozdrawiam, M.
 12. Taki smar nazywa się Gral. Chwilowo nie został odnaleziony. Efekt smarowania "na zimno" będzie zawsze mniej trwały niż "na ciepło". Praw fizyki nie zmienisz. M.
 13. Mam wrażenie, być może błędne, że "gołe" 75mm są ze swojej natury niższe od NTN stąd "spacer" powyżej 10mm dla NTN sens ma niewielki. W transmitowanym dziś na żywo PŚ z Rjukan zdecydowana większość zawodników (poza Francuzami) jechała z płytą - co dla mnie ciekawe z płytą jadą też Brytyjczycy (świetna Jasmin Taylor), których trener Sebastien Mansart to ex-trener kadry Francji. Być może uda nam się go jesienią odwiedzić i przy okazji porozmawiać o niuansach sprzętowych. Co do punktu mocowania skłaniam się ku opinii, że temat jest bardzo indywidualny, szczególnie gdy nie chodzi o szuranie. Podobnie jest zresztą w alpejskim. Na razie mamy jeszcze dwa dni odpoczynku a pozniej wracamy na białe szkolić się i trenować tele GS ;). Pozdrawiam, M.
 14. Albo płyta alpejska albo lifter - na pewno nie będziemy tego łączyć. Lifter ma zalety o których wspomniałeś - z drugiej strony płyta wpływa na charakterystykę narty. Jednoznacznego rozstrzygnięcia na horyzoncie nie widać - obserwując PŚ u jednych widzę płyty a u innych liftery, mniej więcej pół na pół. Co do "przepisowego" limitu wysokości - przepisy podają wprost, że limitu nie ma - niemniej zdrowy rozsądek nakazuje jak w pierwszym zdaniu. Pozdrawiam, Marek
 15. Cóż - w tej chwili Młoda ma pod nogą zestaw Elan GSX (166) + płyta z poprzednich Fisherów + Rottefella Freeride. Serwis montując set "przeniósł" płytę związaniem z poprzednich, krótszych nart, całość montując "po alpejskiemu". W ocenie Sławka z którym Młoda pracuje w temacie teleranka ustawienie wyszło zbyt "do przodu". Udało się cofnąć bez ruszania płyty o +-1,5cm i wg. Młodej różnica jest odczuwalna (na plus). Z obserwacji wychodzi, że jeszcze około 1cm w tył nie zaszkodzi i być może na najbliższy weekend taki tunning będzie gotowy. Na razie zostajemy z płytą choć dotarły do nas głosy, aby zamiast płyty "alpejskiej" stosować 10mm "spacer" Rottefelli. Pozdrawiam, M.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...