Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu nart


Gliner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jezdze na nartach od 7roku źycia czyli jakies 18lat,stoki przygotowane. Mam 176 wrostu i 86kg wagi.

Lubie szybka i agresywna jazde krotkimi skrętem(krawedzie)

Szukam nart które starcza mi na 5,6 sezonów prosiłbym o podpowiedz w wyborze nart poniewaz oraz butów.

Im wiecej czytam o tych nartach tym mi sie bardziej kreci w głowie. Nie wiem czy to maja byc race, allmountain, skier cross :confused: o butach nie wspomne. I NEED HELP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jezdze na nartach od 7roku źycia czyli jakies 18lat,stoki przygotowane. Mam 176 wrostu i 86kg wagi.

Lubie szybka i agresywna jazde krotkimi skrętem(krawedzie)

Szukam nart które starcza mi na 5,6 sezonów prosiłbym o podpowiedz w wyborze nart poniewaz oraz butów.

Im wiecej czytam o tych nartach tym mi sie bardziej kreci w głowie. Nie wiem czy to maja byc race, allmountain, skier cross :confused: o butach nie wspomne. I NEED HELP :P

hi

jestes na dobrej drodze. Naczytales sie wystarczajaco a teraz?

Idziesz do sklepu i kupujesz. Smialo bez zenady, go!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tzw "drugą slalomkę" (czyli nartę slalomową druga od góry) - co firmy to musisz wybrać sam!

Najlepiej gdybyś wcześniej przetestował sobie kilka podczas testów lub wypożyczył! Wtedy ocenisz, która Ci najlepiej spasuje.

Co do butów to jeszcze trudniejsza sprawa, bo buty to wyjątkowo trudny wybór! I to nie ze względu na model, ale dobór pod względem dopasowania do stopy. Buty różnych firm, o tej samej klasie całkowicie inaczej leżą na nodze. Tu trzeba mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych sklepach narciarskich bedziesz mógł wziąć buty na noc do domu i dobrze przetestować9polecam 2 godz):) Ma to znaczenie szczególnie przy butach twardszych(flex90-110) i tych juz naprawde twardych flex120 i więcej.Jeżeli kupisz slalomke musisz mieć odpowiednio twardego buta,żeby móc wyciagnać z nij to co naprawde ma do zaoferowania. I nie musisz kupować buta zalecanego do narty. Jak pisał juz Jacek w butach musisz się czuć komfortowo. Nie ma nic gorszego niż drętwiejąca noga:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do jego profilu zobaczyłem 9, sprawdziłem JC zobaczyłem tylko 8, uśmiechnąłem się i pozwoliłem sobie na pewną uszczypliwość, ale czy rzeczywiście zakwalifikować to można do chamstwa?

Tu sie zgadzam, to nie jest takie wazne kto co ma w profilu

ja mam 11 /slownie jedenascie/ a dla zmylki wpisalem sobie 8,

jezeli jeszcze poczytam to moze dojde do 12-tki /przed sezonem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumujac wiadomosc witka nie była chamska !!

Ja poprostu wypadłem z obiegu nart na jakis czas i nie wiem na czym teraz mozna poszalec!

Poprostu nie wiem co wybrac race czy allmountain i to tyle chciałem sie dowiedziec na czym jezdzicie i jak wam sie jezdzi.

Nie wiem jakies u was jest dokładne skalowanie umiejetnosci ale zaden styl jazdy nie jest mi obcy ;):D wiec sobie kliknołem 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tylko to ?? To nie sa narty godne polecenia przynajmniej przeze mnie chociaz ze wszystkich to wybrał bym Volkla ;) SL magnesium to jest klapa jedna wielka, dalej mamy Sl 12 o kotrej juz pisałem :D... A nie mozesz skołowac jakis Dynastarów, Fischerów albo Rosoła jakiegos (tylko nie tego slalomowo-gigantowego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a witek jak zwykle wali "hama"... co to za roznica ze ma to czy cos innego w profilu ?? Zapytał sie i chciał usłyszec odpowiedz a anie pierdoły od witka ;)

Czytam sobie od czasu do czasu różne wątki na tym forum i zaczyna mnie ogarniać dziwne uczucie, że niejaki Homar szykuje się pomału do przejęcia skionline.pl lub przynajmniej chce zostać jedyną wyrocznią forum skionline. Mam więc do Ciebie Młody Przyjacielu następujące uwagi: wiem, że zbliża się zima i Twoje podniecenie z tego tytułu sięga zenitu, ale fajowo by było gdybyś oszczędził sobie niepotrzebnego komentowania pewnych spraw. Polega to na ugryzieniu się w język, lub przynajmniej w klawiaturę. Pamiętaj, że jeszcze rok i jedenaście miesięcy temu bardzo grzecznie zapytywałeś mądrzejszych od siebie czym się różnią sklepówki od komurek. Dziś jak Ci się wydaje Twoja wiedza na temat narciarstwa jest na poziomie przynajmniej II trenera kadry. Jesteś, jak się przedstawiłeś "prawie zawodnikiem", więc jeździsz w jakimś klubie. Czy tam w obecności trenerów też masz tyle do powiedzenia? Znając zasady panujące w klubach myślę, że chyba nie. Proponuję więc odrobinkę REFLEKSJI i POKORY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...