Narty - skionline.pl
Jump to content

Rdza na krawędziach


Recommended Posts

Witam,

W czerwcu tego roku kupiłem Volkl S4 Supersport. Jeździłem na nich jeden dzień w Maso Coro po czym wytarłem je szmatą do sucha i do dnia dzisiejszego stały w pokoju w miejscu gdzie światło nie dochodziło. Dzisiaj pierwszy raz ogłądałem narty dokładniej i na krawędziach widać wyraźną rdze głównie na odcinku pod butem. Nie sądzę że jest to normalne i chcę jutro jechać do Ski Teamu gdzie je kupiłem i reklamować je. Napiszcie proszę co wy o tym sądzicie i co powinienem zrobić.

Z góry dziękuje,

mlody

Link to post
Share on other sites

jak kupowałem moje elany to kolega powiedział mi że czytał na jakimś forum że w tych nartach jest problem z rdzewieniem krawędzi. W pierwszym momencie sie bardzo przejąłem, no bo jak , ja tu kupuje wymarzone deski a tu rdza ma mi pokrzyżować szyki. Przechowywanie to kluczowa rzecz! Ja myje deski po zakończeniu sezonu a potem je smaruje. Okręcam też wiązania na minimum. A co do elanów to trzeci sezon maja sie dobrze i grama rdzy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko się zgadza, na krawędziach pojawia się nalot wskutek utleniania żelaza. Nie wiem tylko dlaczego wkomponowałeś w temat aluminium ? Krawędzie są ze stali, gdyby były z aluminium to daleko byśmy nie zajechali bo to dosyć miękki metal i zupełnie w tym przypadku nie przydatny - skończyły by się przy pierwszej próbie ostrzenia o ile wogóle dotrwałyby do końca pierwszego zjazdu :D

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

czyli rdza rdzy nie równa :) , zwykle krawędź to stal i ma prawo rdzewieć.

Słyszałem o stopach tytanu tam może jest lepiej. A przy dobrze przechowywanej narcie rzeczywiście nie ma problemu. "Jeden dwa no może cy" zjazdy i po kłopocie oczywiście jeżeli narty leżały w suchym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Zimną i mokrą nartę wytrzeć i wysuszyć. Następnie krawędzie pociągnąć smarem(ew. nawet świeczką). I trzymać w suchym pomieszczeniu, a nie w mokrej piwnicy.

Krawędź potrafi się pokryć rdzą, w czasie przewozu mokrej narty na dachu samochodu, szczególnie gdy jest w pokrowcu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...