Narty - skionline.pl
Jump to content

Rdza na krawędziach

Recommended Posts

Witam,

W czerwcu tego roku kupiłem Volkl S4 Supersport. Jeździłem na nich jeden dzień w Maso Coro po czym wytarłem je szmatą do sucha i do dnia dzisiejszego stały w pokoju w miejscu gdzie światło nie dochodziło. Dzisiaj pierwszy raz ogłądałem narty dokładniej i na krawędziach widać wyraźną rdze głównie na odcinku pod butem. Nie sądzę że jest to normalne i chcę jutro jechać do Ski Teamu gdzie je kupiłem i reklamować je. Napiszcie proszę co wy o tym sądzicie i co powinienem zrobić.

Z góry dziękuje,

mlody

jak kupowałem moje elany to kolega powiedział mi że czytał na jakimś forum że w tych nartach jest problem z rdzewieniem krawędzi. W pierwszym momencie sie bardzo przejąłem, no bo jak , ja tu kupuje wymarzone deski a tu rdza ma mi pokrzyżować szyki. Przechowywanie to kluczowa rzecz! Ja myje deski po zakończeniu sezonu a potem je smaruje. Okręcam też wiązania na minimum. A co do elanów to trzeci sezon maja sie dobrze i grama rdzy.

Wszystko się zgadza, na krawędziach pojawia się nalot wskutek utleniania żelaza. Nie wiem tylko dlaczego wkomponowałeś w temat aluminium ? Krawędzie są ze stali, gdyby były z aluminium to daleko byśmy nie zajechali bo to dosyć miękki metal i zupełnie w tym przypadku nie przydatny - skończyły by się przy pierwszej próbie ostrzenia o ile wogóle dotrwałyby do końca pierwszego zjazdu :D

• Like 1

czyli rdza rdzy nie równa :) , zwykle krawędź to stal i ma prawo rdzewieć.

Słyszałem o stopach tytanu tam może jest lepiej. A przy dobrze przechowywanej narcie rzeczywiście nie ma problemu. "Jeden dwa no może cy" zjazdy i po kłopocie oczywiście jeżeli narty leżały w suchym miejscu.

Zimną i mokrą nartę wytrzeć i wysuszyć. Następnie krawędzie pociągnąć smarem(ew. nawet świeczką). I trzymać w suchym pomieszczeniu, a nie w mokrej piwnicy.

Krawędź potrafi się pokryć rdzą, w czasie przewozu mokrej narty na dachu samochodu, szczególnie gdy jest w pokrowcu.