Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka


JULKA

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłam z Białki , na Kotelnicy chodził tylko wyciąg 6-os i 3-os , ale otwarcie uważam za udane.

Nieźle przygotowane stoki, niewiele ludzi, karczmy czekają na spragnionych (najlepsza czekolada ze śmietaną), Gopr-owcy czuwają, w sumie - ojeździliśmy się do bólu. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie wróciłam z Białki , na Kotelnicy chodził tylko wyciąg 6-os i 3-os , ale otwarcie uważam za udane.

Nieźle przygotowane stoki, niewiele ludzi, karczmy czekają na spragnionych (najlepsza czekolada ze śmietaną), Gopr-owcy czuwają, w sumie - ojeździliśmy się do bólu. Polecam!

Julka! Na miłość boską! Jest 01.18! Dokąd wracałaś z tej Białki? Nie powiesz mi, że rano znów tam jedziesz, a jeśli jedziesz, to na prawdę dzielna jesteś. Pozdro!

Aha, już widzę, Kraków. narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia. Wczoraj w Białce, rzeczywiście jak na początek warunki były dobre. Jeździła jeszcze Bania. Śnieg rano był przymarznięty i pokryty grudami lodowymi. Jak jest stosunkowo ciepło, to ratrak nie jest w stanie równiutko ubić stoku. Zostają małe grudki, które potem zamarzają.

Po kilku zjazdach było już lepiej, bo narciarze i deskarze nieco to przemielili. Wzrastająca temperatura też zrobiła swoje. Nawet był moment i wydawało się, że wyjdzie słońce. Około drugiej, jak odjeżdżaliśmy, zaczął padać deszcz. Mimo to sporo osób przyjechało na "drugą" zmianę.

Nowe krzesło na południowo-wschodnim stoku ma ruszyć podobno przed świętami. Z góry wydaje się, że trasa będzie stromsza i ciekawsza. Lepszy narciarz się w Białce nie wyżyje. Za płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w białce fis jest?? na kotelnicy??

tak,tak na Kotelnicy Białczańskiej jest FIS

ta trasa pomiędzy orczykami a czteroosobową kanapą.

z tego co pamiętam to jest plan połączenia Kotelnicy - Białki z Bukowiną. Ciekawe czy środki z tego sezonu na to pozwolą czy będziemy musieli jeszcze chwilke poczekac

żeby chociaż z Kaniówką połączyli.

a z Bukowiną to trochę wody w Dunajcu jeszcze upłynie:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie wróciłem z Białeczki:

Nartowałem tam od 12 dopiero, trasa u góry była dość mocno już "rozkopana", czym niżej i bardziej płasko to równiej. Mimo tego że kolejki do krzesełka nie było to na trasie dość gęsto, bo jeszcze dość mocno poodgradzane jest, tyle im się poprostu udało zdążyć naśnieżyć.

Pogoda piękna, słoneczko - ale to słoneczko to tylko szkodę robiło bo w słońcu śnieg mokry, a jednak w cieniu pomimo plusowej temperatury śnieg nie puszczał.

Trochę pojeździliśmy, ale to nie powód żeby jutro znowu gdzieś nie ruszyć:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB mam jedno pytanie czy pojechałbyś tam jutro czy raczej poczekał aż nasypie coś świeżego śniegu?

Tak! Pojechał bym tam jutro bez problemu!

Pod warunkiem że się drastycznie nie ociepli, albo dzeszcz tego nie zleje.

Jutro jest poniedziałek ludzi będzie garstka, a jak to ratrakiem przelecą to napewno jazda bądzie przednia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak na Kotelnicy Białczańskiej jest FIS

żeby chociaż z Kaniówką połączyli.

a z Bukowiną to trochę wody w Dunajcu jeszcze upłynie:cool:

Jak na razie to Białka jest najprężniej rozwijającym się ośrodkiem w Polsce, miejmy nadzieje że tak pozostanie. To połaczenie to rzeczywiście przesadziłem, kilku lat jeszcze dobrej zimowej pogody trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nazywaja ja FIS, choc to raczej nie jest FIS ktory ma inne FIS-y pod soba :D

Odnosnie jej ciekawosci to bym polemizowal choc oczywiscie sprawa gustu.

Znacznie bardziej ciekawe jest to ze chyba najmniej o nia dbaja, brak nasniezania, za czym idzie brak ratrakowania, za czym idzie ze w jej najciekawszym (najbardziej stromym) miejscu jest najmniej sniegu, najwiecej kamoli i przetarc;

moze doszli do wniosku ze jak ona czerwona (taka najtrudniejsza w Bialce, no i nyby tryudna wogole) to mozna jezdzic po wszystkim :mad:

tak przynajmniej bylo w lutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą czerwoną trasą na Kotelnicy to jest tak , że jak mają być tam jakieś zawody to ten najbardziej stromy odcinek jest z reguły b.dobrze przygotowany , ale jak jest już "po zawodach" to trasę opanowują "zdrapywacze":) (jedno i dwudeskowi ) i na tej "ściance" bardzo szybko potrafią dodrapać się do zielonego:mad:

i jeszcze często robią sobie w połowie tego stromego różne takie przystanki na pogaduszki więc w ogóle strach się tam rozpędzać coby nie buchnąć któregoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nazywaja ja FIS, choc to raczej nie jest FIS ktory ma inne FIS-y pod soba :D

Haha... "Człowiekiem nie jest ten który człowiekiem sie czuje a człowiekiem jest ten który człowiekiem jest... " ciekawe zdanie :D a tak na serio to nie jest FIS tylko z nazwy bo chyba o to Ci chodziło, wiec ta traska homologacje posiada i jest trasą FISowską ;) a co do jej przygotowania to byłem w białce 3 razy - ( stosunkowo bardzo daleko ode mnie ) i tylko raz było zle ale to dlatego że panował tzw odpływ - nie było na niej sniegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą czerwoną trasą na Kotelnicy to jest tak , że jak mają być tam jakieś zawody to ten najbardziej stromy odcinek jest z reguły b.dobrze przygotowany , ale jak jest już "po zawodach" to trasę opanowują "zdrapywacze":) (jedno i dwudeskowi ) i na tej "ściance" bardzo szybko potrafią dodrapać się do zielonego:mad:

i jeszcze często robią sobie w połowie tego stromego różne takie przystanki na pogaduszki więc w ogóle strach się tam rozpędzać coby nie buchnąć któregoś

No powiem wam że ja mam podobne odczucia co do tej trasy, jeszcze nigdy nią nie zjechałem i żebym powiedził super/zajebiście....ale może to wynika z tego że zazwyczja bywam w Białce na wieczorną jazdę. A Figo np. kiedyś był od rana i nie umiał się namlaskać:P na jazdę po białczańskiej fisówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam że ja mam podobne odczucia co do tej trasy, jeszcze nigdy nią nie zjechałem i żebym powiedził super/zajebiście....ale może to wynika z tego że zazwyczja bywam w Białce na wieczorną jazdę. A Figo np. kiedyś był od rana i nie umiał się namlaskać:P na jazdę po białczańskiej fisówce.

Chyba SB jezdzimy w podobnych terminach.:(

Tez nigdy sobie tam nie pojezdzilem (FIS), a niestety Bialka kojarzy mi sie z zaj.... kolejkami i duza iloscia ludzi na stoku.

Chociaz miejsce samo w sobie bardzo urokliwe i mimo wszystko lubie tam przbywac na nartach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...