Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pzdrowienia z Schladming


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję wszystkom za życzenia:)

A teraz postaram się napisać/odpisać na Wasze pytania:

Pogoda przez cały tydzień była wymarzona:utrzymywało się zjawisko zwane inwersją czyli w dolinach panował srogi mróz -10, a czym wyżej w górach to cieplej ok. -2-3 i do tego piękne bezchmurne niebo, bez jakiego kolwiek wiatru.

Jeśli chodzi o ludzi to wigilja i święta pusto, a potem tendencja zwyżkowa: do wyciągów max 5 minut stania, jednak na stokach nie panował tłok ala białczański, czy taki który spotkałem w Marilewie w marcu. Biorąc pod uwagę że to jest najwyższy szczyt sezonu z możliwych bo cała Austria na wolne do 6 stycznia, można mieć punkt odniesienia jak tam może wyglądać poza tym okresem.

Trasy oczywiście.... przygotwane, choć dość twardo od 2 tygodni śnieg tam nie padał, ale jest go sporo i tego naturalnego i sztucznego.

Muszę przyznać że jednak jest tam większośc tras czerwonych, tych niebieskich jak na lekarstwo, lecz szerokość ich rekompensuje stopień trudnośći. Dowodem na to że każdy sobie tam poradzi jest moja 6 letnia córka, która dzielnie walczyła tam przez 6 dni od rana do popołudnia. Na pomiarze czasu uzyskała max. wynik 44 km/h:p

Mieliśmy okazję również zobaczyć trening pokazów jazdy na nartach, zjazd na butach czarną trasą do Olimpia Stadion w Schladming i szaleńczy wyjazd na motorze krosowym tą że trasą:eek: : dodam tylko że trasa(czarna) jest niemal piomową ścianą była "zmęczona" całodzienną jazda narciarzy!!

Nie zabrakło również polskiego akcętu: w II dzień świąt uczestniczyliśmy w mszy w naszym ojczystym języku, bo w kościele w Schladming jest polski ksiądz.

Gorąco polecam wszystkim Schladming Tauern jest to bardzo blisko z Polski z BB to jest 655 km ja od siebie z domu(670km) bez szaleństwa dojechałem w równe 7 godzin.

A jeśli chodzi o karpia to był tam z nami, pojechał w cebulce, jednak nie wrócił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...