Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Juliany


Azmadan

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś, jeszcze jak jeździłem do Szczyrku bywałem na JULIANIE. Teraz cały czas czytam, że jeździ się na Juliany. Czyżby ktoś gdzieś przywłaszczył sobie tę nazwę dla niepoznaki zmieniając liczbę pojedynczą na mnogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jeszcze jak jeździłem do Szczyrku bywałem na JULIANIE. Teraz cały czas czytam, że jeździ się na Juliany. Czyżby ktoś gdzieś przywłaszczył sobie tę nazwę dla niepoznaki zmieniając liczbę pojedynczą na mnogą?

Wiesz ciekawe jest to co piszesz. Poszukałem trochę po internecie, ale ... nie znalazłem nazewnictwa "Julian". Wszędzie gdzie udało mi się dotrzeć napisane jest "Juliany".

Ale może uda Ci się zmienić powszechnie używaną nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciekawe jest to co piszesz. Poszukałem trochę po internecie, ale ... nie znalazłem nazewnictwa "Julian". Wszędzie gdzie udało mi się dotrzeć napisane jest "Juliany".

Ale może uda Ci się zmienić powszechnie używaną nazwę?

Tak na szybko, żeby nie nudzić: jeszcze w pierwszej połowie lat siedemdzięsiątych na "Górniczych" jeździło się na "jedenastce", potem bardzo szybko, z wiadomych powodów przyjęła się nazwa "Golgota".

Powyżej można było przejechać na Juliana.

Pierwsze sporadyczne "Juliany" zanotowałem w pamięci w latach 80-tych, w 90 jeszcze było sporo Juliana, ale dość często zaczęły się pojawiać Juliany. Ze zdumieniem spostrzegłem, że w końcówce wieku nawet jeżdżący od zawsze na Juliana zaczęli jeździć na Julianach.

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że nazwa Julian wywodzi się z czasów, gdy były to Wyciągi Górnicze, a wtedy być może tym miejscem dyrygowała KWK Julian.

W zasadzie wszystko na ten temat. Być może moje próby zmiany nazwy z Julianów na Juliana można zwalić na starcze prostowanie się zwojów, ale z satysfakcją muszę stwierdzić, że jestem w dobrym towarzystwie. Linka nie podam, bo nie wiem gdzie to było, ale swgo czasu ziomal mój i imiennik dawał delikatnie do zrozumienia, że raczej jeździ się na JULIANA. Z harcerskim pozdrowieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość to ja
nie ważne jak sie nazywa edek fredek czy zenek...

każdy wie o co chodzi:)

w skrócie kiedyś tam było fajnie(do 2005;] ) teraz lipa:]

a co się zmieniło od 2005, że z fajnie przeszło do lipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja
Wiesz ciekawe jest to co piszesz. Poszukałem trochę po internecie, ale ... nie znalazłem nazewnictwa "Julian". Wszędzie gdzie udało mi się dotrzeć napisane jest "Juliany".

Ale może uda Ci się zmienić powszechnie używaną nazwę?

Tydzień temu gadałem z chłopiną, który powiedzał mi, że jeździł na Białych Krzyżach, więc kto wie co będzie za 10 lat. Na wszelki wypadek wydrukowałem se ten wątek i zakopałem na trawniku za blokiem w zalakowanej butelce po winie z dołu, które wczoraj spożywałem ze smakiem. Jak będzie trzeba to ją odkopię i będę miał dowód, że to nie ja zmieniam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie zmieniło?? hmm 8zł parking zero jakiegoś "odnawiania" sprzętu ktorego używają wyciągi są starsze od mojej babki, stoki robią tak jak by komu lache szczelali takze julianom mowimy Narka :) chyba ze sie poprawią:P i fajnie by było małe skrzyczne uruchomić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

No tak teraz już rozumię. Faktycznie, przed 2005 parkingi były bezpłatne, ratraki inaczej ratrakowały, co do wyciągów to jeszcze pomy wtedy chodziły. Teraz dużo się zmienilo, oj zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh infrastruktura sie nie zmieniła tylko jeszcze niedawno po prostu jakoś tam sobie funkcjonowała, a teraz tak jak 80 dziadek, tu szrzypi tam boli tu piko itd itp:d w polsce jak nie zaczną wymieniać tych wszystkich antyków to sami wiecie co będzie:) pozamykaja z braku klientow a na słowacji będą robić sobie złote sznurówki bo tyle dudków będą trzepać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tu dodać że wyrosła im konkurencja na około:) nowa osada itd no i wkoncu lepiej jechać na ta durną słowacje, kurde wychodzi na to ze do PL nikt nie jeździ bo jest słowacja:) tzn nikt nie jeździ w okolice szczyrku:), no ale sami pomyślcie ja z sosnowca mam ok 140km na VK:) to wole jechać te 140 i pojeździć niż jechać ok 100 i stać w kolejkach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z sosnowca mam ok 140km na VK:) to wole jechać te 140 i pojeździć niż jechać ok 100 i stać w kolejkach:

no ja mam 20km...

a na słowacje... dalej...

:-P

wiec pozostaje mi jeździć tu...

a PLN-ów na zagraniczne wojaże nie ma wiec...

jak sie nie ma tego co sie lubi...

to sie lubi co sie ma...

:-P

heh...

o 7:30 z domu wychodzę...

o 8:00 na wyciągu...

do 10-11 można pojeździć z małą ilością ludzi...

podjeżdżasz i wchodzisz...

wczoraj tak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe życie tak jeździłem do Szczyrku. obojętnie gdzie ,Julian,Golgota,Małe Skrzyczne,a najchętniej Skrzyczne i Doliny

piszą "tak" mam na myśli dwie trzy godziny nartowania.

a mam pytanie czy wie ktoś z Was gdzie jest Cielętnik w Szczyrku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

No jacha ,że się wie.

Cielętnik to drugi wyciąg (jego start) przy wjeździe od Soliska w kierunku Skrzyczeńskiej.:cool:

Inaczej chyba Polana Suche.

Figo z czym do ludzi ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie miała być zagadka nie do odgadnięcia.

tylko tak dla przypomnienia,i wszystkie dane podane przez Ciebie się zgadzają,

pamiętam jak się wściekałem kiedy rano nie było ludzi a obsługa nie pootwierała bram skracających dojście tylko trzeba było pokonać cały cielętnik

to była masakra:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bylem w sobotę i niedziele...

od 8 do 10 da sie pojeździć :-P

normalnie...

później to już stanie w kolejce a nie jazda :-P

heh...

czerwona...

niebieska (od strony zielonej)

i zielona

przejezdna...

nawet po sztruksiku pojeździłem...

co było dla mnie szokiem w szczyrku :-P

nawet 1 pod 1 wyciągiem koleiny zlikwidowane :-P

normalnie szok :-P

heh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...