Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Laskowa-Kamionna


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Pisaliśmy wczoraj z Hotrokiem, że warunki w Laskowej bardzo dobre, dzisiaj wieczorem ponownie odwiedziłem tą stację narciarską i niestety było już troszeczkę gorzej (co wcale nie oznacza że źle!!) , więcej lodu szczególnie w górnej części a w dalszej części trasy można było natrafić na takie małe niewidoczne lodowe pólka. Oprócz tego znacznie się ochłodziło, na dole temperatura -12'C a na górze ok -15'C i wiatr, wyjazd wyciągiem nie należał zatem do najprzyjemniejszych, bo przez prawie 10 minut bez ruchu robiło się zimno :( a podczas zjazdu szczypał nos i policzki.

Poza tymi drobnymi niedogodnościami wszystko tak jak należy :) zero kolejek, żadnych muld, mało osób na stoku, dobre jedzonko w knajpce, parking za free itp, itd...

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja będę w liczbie mnogiej:

1) słabo jeżdżący człowieczek w kasku oczwiście Carrery - może tym razem

Fireball Racing, kolor zależny od porannego humoru

2) dziewczyna na snowblejdach Blizzarda w bardzo fajnym kasku także Carrery

Raczej później niż wcześniej bo z sosnowca to jednak kawałek :)

Chłopaki, bo tak popatrzyłem na tą stację: jak wygląda jazda między 13.00 a 21.00 ?

Puszczają ratraki?

Dużo ludzi?

Bo nie chce mi się wstawać akurat jutro :)

I spokojnie bym przyjechał na 13, koło 16 obiad, koło 19 kolacja i powoli już do dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ratrakiem w ciągu dnia po trasie nie jeżdżą, a przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem... W osbotę niestety możesz spodziewać się kolejek do krzesełka, ale chyba nie dłuższych jak 10 min w "szczycie" czyli właśnie ok 13 nie powinno być. Z tego co wiem w weekendy chodzi również orczyk, więc trochę rozładuje.... a w weekend, jak to w weekend nartowników pewnie się najedzie, bo z Krakowa blisko.

Rozmawiałem przed hwilą z Hucu, który dzisiaj tam śmigał i mówił że warunki dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spokojnie bym przyjechał na 13, koło 16 obiad, koło 19 kolacja i powoli już do dom :)

Ha... a kiedy na nartach chcecie jeździć:confused: ,może zakończ podróż w Wierzynku in Kraków to tak prawie 13 przystawki-- 16 obiad-- deser kawusia17-18 i kolacja 19:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku niestety nie mam tam stałego wejścia, a ostatnio jak chciałem na górze Wierzynka coś zjeść to zostałem miło poinformowany, że na najbliższe dwa tygodnie nie ma wolnych stolików ale na deser na dole zapraszamy :)

Ogolnie jestem spokojnym, niedzielnym narciarzem i lubię dobrze pojeść CODZIENNIE, PARĘ RAZY W CIĄGU DNIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety popelnilem blad jadac tam wczoraj (sobota), chociaz teoretycznie wiedzialem z czym to sie moze wiazac.:(

Sytuacje na stoku mozna okreslic jednym slowem MASAKRA

Krzseslo + orczyk + masa ludzi na stoku = brak przyjemnosci z jazdy

Zaorany stok, pelno poczatkujacych jezdzacych w roznych nieprzewidywalnych kierunkach.:eek:

Jedyny plus to brak kolejek do wyciagow.

Jezeli chcecie sobie tam pojezdzic to jedna rada: nie jedzcie tam w weekend!!!!

W tygodniu, tak jak pisalismy ze SKier'em - jezdzi sie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę (5 stycznia) w Laskowej i nie zawiodłem się. Warunki rewelacyjne - bez przetarć i kamieni - co prawda gdzieniegdzie lód, ale jeśli ktoś zjezdza na nartach a nie zsowa się ze stoku to jest świetnie. Kolejki niewielkie (max 5 minut w godzinach szczytu do krzesła), poza tym jeździ się naokrągło. Krzesełko jest niewyprzęgane więc jeździ dość wolno (10 min.) choć są dużo wolniejsze w Polsce ale za to rekompensuje to szum potoku nad którym przejeżdza i długość trasy (2000 m.). Jeździły też orczyki (prócz jednego, ale na dniach powinien ruszyć - bo trasa już częściowo naśnierzona. Jako plus należy dodać wprowadzenie karnetu 4-godzinnego "od teraz" który kosztuje 40zł. Ogólne wrażenia jak zawsze z Laskowej pozytywne. Wygląda na to, że modernizacja naśnierzania przynajmniej w jakimś stopniu usprawniła działanie systemu choć nadal nie jest najlepiej z wodą do naśnierzania. Myślę, że właściciel musi podjąć znaczące inwestycje w tej kwesti w najbliższym czasie.

Jeździłem od 13.30 do 17.30 stąd też chyba odmienna opinia niz hotrok`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shuger ty to jakis wymagajacy nie jestes chyba.:confused:

Jak w Laskowej wczoraj byly rewelacyjne warunki wedlug Ciebie to chyba nie byles tam jak rzeczywiscie sa bardzo dobre warunki do jazdy.

Nie chodzi tu o lod (chociaz tego bylo chyba troszke wiecej niz "gdzieniegdzie" - snieg byl praktycznie zgarniety na bok stoku) ale o tlumy ludzi, miedzy ktorymi trzeba bylo jezdzic jak miedzy tyczkami.

Mi osobiscie jazda w takich warunkach przyjemnosci nie sprawia:(

Na dodatek bylem tam w srode i stad moje niezadowolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem 7 i 9.02 w Laskowej i ku mojemu zawskoczeniu warunki byly dobre.

Śniegu zaskakująco dużo na oko 30-60cm - w okolicy - w dolinach śniegu praktycznie brak. Na samej Kamionnej do 15cm. naturalnego śniegu w wyższych partiach. Temperatura odczuwalnie niska, ok. 10 armatek wieczorem przygotowanych do naśnierzania. Warunki na górnym stromym odcinku i miejscami w dolnej części trudne (muldy i ciężki śnieg) w pozostałej części dobre. Teraz armatki intensywnie dosniezaja trasy i warunki beda tam naprawde dobre wiec moze wyrwe sie tam w weekend. Zaskoczony tak duza iloscia sniegu na trasie postanowilem sie rozejrzec w okolicy stacji i wypatrzylem ogromny otwarty zbiornik na wode do nasnierzania tras. Wczesniej chyba go nie bylo, a przynajmniej go nie widzialem - to wyjasnialoby tak dobre nasnierzenie tras, moze ktos wie kiedy ta inwestycja zostala przeprowadzona?

Nawiasem mowiac warunki w Laskowej 7 i 9.02 byly lepsze niz na wyzej polozonej Jaworzynie Krynickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w srode i wczoraj (piatek) odwiedzilem Laskowa.

Ogromna roznica w jezdzie pomiedzy tymi dwoma dniami.

Snieg znika w oczach:(

Sroda - po poludniu zlapal mrozik, trasa twarda, szybka, miejscami 'beton'.

Piatek - cieplo, sniegu coraz mniej, snieg miekki ale warunki na trasie dobre, mozna bylo sobie pojezdzic calkiem fajnie.

Jak tak dalej pojdzie to ten tydzien bedzie 'gwozdziem do trumny' dla stacji polozonych bardziej na polnoc:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 months later...

08.01.2009 Warunki

Zgodnie z informajcją jaka podaja na stronie warunki narciarskie bardzo dobre. Otwarte wszystkie trasy. Zero muld, praktycznie bez oblodzeń, trasa zmrożona i raczej twarda. W ciągu dnia mało ludzi, wieczorem dojeżdża trochę osób, parking pełny ale na stoku bez tłoku i zero kolejki do krzesełka. Jedyny mankament to troche wolne krzesełko, przez 12 min można trochę zmarznąć, tym bardziej że wczoraj dość mocno wiało.

Spotkaliśmy się z Hotrokiem, muszę powiedzieć że fajnie wymiatał na swoich nowych gigantkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze jezdzilem o godzine dluzej niz SKIer i tak po 20 to juz bylo naprawde zimno ale warunki do 21 sie nie zmienily. Snieg zmrozony tak ze az skrzypial przy wbijaniu kijka.

Jedna przestroga dla osob wybierajacych sie w weekend.

Od 10 na stoku juz jest tlum i parkingi sa zaladowane. Jezeli nastawiacie sie rzeczywiscie na jazde to moze lepiej wybierzcie sie gdzies dalej. Laskowa w weekendy jest strasznie zatloczona.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od srody do piątku bede w Laskowej. Na ile bede mógł sobie pozwolić jeszcze niewiem.Sześc tygodni temu puściło poboczne więzadło lewego kolana i laskowa powinna byc dobra na poczatek. Przy okzji przetestuje stabilizator kolana vulkana w akcji,bo jak pisałem wcześniej w pracy był bardzo skuteczny.zobaczymy jak bedzie in action. Mam nadzieje,że sie ktoś z forumowiczów (hotrok,Skier) pojawi w tych dniach.To jak z jazdy bedzie lipa to chociaz pifko wypijemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

ja bede w czwartek od rana w Laskowej:)

bylem tez tam w niedziele.. tlok masakryczny byl.. fajnie jezdzilo sie od 9 do 11, pozniej zbyt ciasno na stoku :/

co do limanowa vs laskowa - moze i w limanowej mniej ludzi i wiekszy parking ale za to stok jest slabszy niz w laskowej, w ktorej notabene stok tez jest malo rewelacyjny - ale jezdzic sie da;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...