Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Niesfornych narciarzy wyłapie czujne oko kamery


Rekomendowane odpowiedzi

Monitorowane są trasy nie tylko na Kasprowym. Można zapłacić nawet do 500 zł mandatu.

W rejonie Kasprowego Wierchu Tatrzański Park Narodowy zamontował urządzenia, które fotografują narciarzy łamiących przepisy. Chodzi o osoby, które wchodzą pod prąd trasami zjazdowymi lub też w ogóle schodzą z oznakowanych tras.

Zainstalowane elektroniczne urządzenia liczą, ile osób łamie przepisy, a poza tym robią niektórym z nich zdjęcia. Później, jeśli delikwenta uda się zidentyfikować, czeka go rozmowa lub nawet mandat z rąk Straży Ochrony Parku.

Gdzie są zamontowane te urządzenia? To tajemnica. Tatrzański Park Narodowy nie chce bowiem, aby fotokomórkami zainteresowały się osoby niepowołane. Wiadomo, że urządzenia monitorują trasy narciarskie w Kotle Goryczkowymi Gąsienicowym, a także nartostradę w kierunku Kuźnic. TPN nie chce też ujawnić, ile tych urządzeń znajduje się w całym parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejonie Kasprowego Wierchu Tatrzański Park Narodowy zamontował urządzenia, które fotografują narciarzy łamiących przepisy. Chodzi o osoby, które wchodzą pod prąd trasami zjazdowymi lub też w ogóle schodzą z oznakowanych tras.
Panowie nie bardzo rozumiem co jest złego, że się próbuje eliminować takie zjawiska. Osobiście nie bardzo chciałbym wpaś na delikwenta drepczącego pod prąd nartostradą, a gdy jest to jeszcze wycieczka, która nartostradą wybrała się na wycieczkę w góry, to daj Boże zdrowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bardzo rozumiem co jest złego, że się próbuje eliminować takie zjawiska. Osobiście nie bardzo chciałbym wpaś na delikwenta drepczącego pod prąd nartostradą, a gdy jest to jeszcze wycieczka, która nartostradą wybrała się na wycieczkę w góry, to daj Boże zdrowie

A jak duża kolejka do kolejki i zapaleńcy za....ją na nogach do Goryczkowej to tez źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie tylko chodzi o tych pieszych turystów choć napewno też, ale tak jak jest napisane również o narciarzy. Dodam jeszcze ze w radiu (podobno najczęsciej cytowanym w Polsce) mówili ze to głównie chodzi o narciarzy - freeridowców zjezdzajacych i wyjezdzajacych poza trasy - przynajmniej tak to odebrałem słuchając radia. Wydaje mi się ze lepiej by było zrobić tak jak na chopoku - freeride zony i problem załatwiony ale pewnie z powodu "ekozjebów" plan niemożliwy do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no comment

No i co z tego, że nie szedłem, ale wielu chodziło i o tym mówili. Sam się zastanawiałem nad taką alternatywą. Jakoś tak zebrać się nie mogłem. Poza tym zawsze jakoś schodziło mi w kolejce na dole około godziny może ciut więcej. Iść tyż trza prawie godzinę więc po co.

A poza tym nie wiem czy zauważyłeś nie napisałem, że ja wchodzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kto jeździ freeride po lesie bez kasku i googli ? :P może jedynie miejscowi w góralskich kapeluszach :P. Tak więc ciężko im będzie identyfikować tych rajderów a liczyć foto komórkami to spoko - na złość eko-świrom. Jak natknę się na takie urządzenie to będę biegał w koło jak głupi żeby naliczyło nie wiadomo ile i niech mają :D Nawet niech eko-pały zamkną wszystkie wyciągi w zakopcu to górale sami się z nimi rozprawią (ciupagami) z powodu braku turystów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie złapią, bo mnie tam nie będzie, Jakoś w Alpach poza trasą zjeżdżone wszystko i nikt za nikim nie bilega a też maja parki narodowe, a pod krzesłem jest paśnik z sianem dla saren i jeleni i zwierzętą to też nie przeszkadza, co nawet udało mi się uwiecznić z krzesełka:index.php?ids=&co=galerie&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=443&g_numer_zdj=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry Tatrami, a slyszeliscie panowieze w Szwajcarii (nie pamietach ktory osrodek - mieli 100 kilkadziesiat wypadkow w zeszlym sezonie) szykuja sie do wprowadzenia fotoradarow ktore beda obslugowane przez policje po cywilu ??

Uwaga - dozwolona predkosc 35 km/h. A Szwajcar potrafi dac mandat na przekroczenie o 1 km/h - doswiadczenia z autostrady !!!

Tylko gdzie do cholery i jak zamontowac predkosciomierze :confused:

:mad:

Moze zamontuja tez wskazniki predkosci jak na drogach - szlag ich wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...