Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującego [ poziom 1]


malwina48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc :)

Dziś pierwszy raz w życiu stałam na nartach i jeździłam oczywiście . :cool: Jestem pod wrażeniem i baradzo "napalona" na narty. REWELACJA....

Chcę kupić sobie własne narty ale totalnie sie na tym nie znam :confused:

Poczytałam wiele postów na tym forum ale wszystkie dotyczące sprzetu są dla bardziej zaawansowanych.

Dlatego proszę o pomoc i polecenie jakiegoś fajnego sprzetu dla kobiety / początkującej [ 165cm i 60kg].

Może coś używanego ? Tylko na co zwróćić uwagę?

Będę wdzięczna za wszystkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy koleżanke na naszym zwariowanym forum:)

wśród nas panuje pogląd, że najlepiej wyporzyczyć sobie kilka par nart i samemu na nich się przejechać, wtedy będziesz miała pogląd na kilka modeli i sama zdecydujesz które bardziej pryzpadły ci do gustu.

Idziesz do wypożyczalni mowisz że jestes początkująca i chciała byś wypożyczyć narty dla kobiet.

Narty dla kobiet różnią się trochę budową- nie będziemy teraz się zagłębiać w ten temat bo jest mało istotny- po prosty postaraj się wypożyczyć pare nart, modeli dla początkujących kobiet i sama ocenisz.

jeżeli chcesz znac moje propozycje to:

ktoryś z modeli Dynastar EXCLUSIVE

bądz typową nartkę dla początkujących pań Rossignol Passion I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy koleżanke na naszym zwariowanym forum:)

wśród nas panuje pogląd, że najlepiej wyporzyczyć sobie kilka par nart i samemu na nich się przejechać, wtedy będziesz miała pogląd na kilka modeli i sama zdecydujesz które bardziej pryzpadły ci do gustu.

Idziesz do wypożyczalni mowisz że jestes początkująca i chciała byś wypożyczyć narty dla kobiet.

Narty dla kobiet różnią się trochę budową- nie będziemy teraz się zagłębiać w ten temat bo jest mało istotny- po prosty postaraj się wypożyczyć pare nart, modeli dla początkujących kobiet i sama ocenisz.

jeżeli chcesz znac moje propozycje to:

ktoryś z modeli Dynastar EXCLUSIVE

bądz typową nartkę dla początkujących pań Rossignol Passion I

Dobrze prawi. Podpisuję się obiema rękami. Moja szwagierka kupiła sobie kiedyś narty na chybił trafił i zawsze leżały w bagazniku a śmigała na wypożyczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądz typową nartkę dla początkujących pań Rossignol Passion I

Ja akurat tej narty nie polecam.

Kupiłem mojej i zaraz zauważyłem w czym problem tej narty.

Mianowicie dość spory promień jak na dzień dobry = jeśli dziewczyna nie jest jeszcze oswojona z prędkością, to będzie się bała kręcić takie łuki jakie ma narta przypisane. A nowicjusz narty nie dociśnie mocniej.

Moja dziewczynka po big footach, przesiadła się Blizzard Carvelino i tnie jak szalona :) I tak powoli przedłużamy jej nartki i zwiększamy promienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dla początkujacej Pani.

Kup sobie NTN- magazyn m.innymi z wynikami testów nart (wydatek mniejszy niż wypożyczanie nart do testu a sama jak jesteś początkująca to słabo odczujesz róznice) i wybierz coś z grupy allround albo allround ladies jeżeli odpowiada Ci kolor albo podoba nazwa firmy. Długośc narty przy twojej wadze to wzrost minus 10-15 cm. Kasę oszczędzoną na testach wydaj na lekcje z instruktorem. Promień skrętu narty przy dobrej nauce ma male znaczenie bo i tak na początku uczy się (jak już coś umiesz i instruktor jest na tyle rozsądny, że łuki płużne ominie))obszernych łuków z kontrolą prędkości. Ważne jest raczej, żeby narty były stabilne ( nie za wąskie pod butem) i łatwo wchodziły w skręt (dość szeroka łopata z przodu). Reszta dość szybko przyjdzie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...