Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Strbske Pleso? Plejsy?


Keszelski

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę jadę na Słowację i rozpaczliwie szukam dobrych warunków na narty. Pytanie: czy ktoś był w Szczyrbskim i czy da się jeździć na trasie Solisko od samej góry tj od miejsca gdzie dociera długa kanapa Poma, czy tylko da się jeździć na dolnym odcinku, który jest obsługiwany przez wyciąg orczykowy? Bo z tego co na stronach (np. ski.sk) , to wyglada, że u góry nie ma jazdy na nartach mimo, ze jest 90 cm sniegu.

I ewentualnie drugie pytanie o Plejsy, czy ktoś był i widział warunki realnie tam panujace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniegu jest prawie metr , warunki bardzo dobre. W tygodniu jak byłem to do godziny 11 prawie pusto ,potem 2-3 minuty na kanape się stało a na dole to na bieżąco. w sobote jak to w weekend najechało się ludzi. Nie wiem jak będzie teraz bo nowe województwa ferie zaczynają , może coś się zmienić ale myślę,że w tygodniu to będzie okej.

zobacz www.holidayinfo.sk tu dokładne sa dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzanska Lomnica to miejscowosc u stop Lomnicy (ok 850 m n.p.m.).

Skalnate Pleso to juz co innego bo to nazwa jeziora i wysokosc juz inna - 1751m n.p.m.

To teraz sobie wyobraz co dzieje sie na tych dwoch wysokosciach i czy to jedno i to samo.

Dla porownania Strbskie Pleso ok 1350 m., Solisko, a wlasciwie Chata pod Soliskom - bo tam dochodzi wyciag to ok 1640 m. I to tez nie to samo.

Jak na osobe, ktora spedza tam sporo czasu to jakos tak wiedza topograficzna nie blyszczysz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie mówcie mi, że w T.Lomnicy na Skalnatym Plesie jak pada deszcz to w szczyrbskim śnieg :)

To byłaby zagadka meteorologiczna.

Spędzam w Tatrach Słowackich sporo czasu latem i zimą i to naprawdę byłby numer sezonu :)

Fakt, wygląda to dziwnie, bo przy oczywiście małej odległości Lomnica jest znacznie wyżej. Różnice są zrozumiałe, ale na zdrowy rozum wyżej powinno być zimniej. Ale dość często zdarza się tam sytuacja odwrotna, inwersja temperatur - parę razy zauważyłam to już w tym sezonie (obserwuję info na holidayinfo, bo jeżdżę tam raczej na wiosnę). Widocznie coś jest może w konfiguracji terenu, a pewniej w tegorocznych warunkach pogodowych, co temu sprzyja. Zresztą zdarzało się to też na Jaworzynie - wyżej było cieplej. Takie sytuacje, z tego co pamiętam z meteorologii, mogą zachodzić, kiedy niż kończy swój parszywy żywot:D - i to by się nawet zgadzało, sprawdzę to dokładniej.

Pozdrawiam

Maria

PS Srtbskie ma to do siebie, że jak gdzie indziej jest marnie, to tam można liczyć na niezłe warunki, choć trasy nie są upajające, z wyjątkiem krótkiej, porządnej górki Interski. No, i jest tam naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzanska Lomnica to miejscowosc u stop Lomnicy (ok 850 m n.p.m.).

Skalnate Pleso to juz co innego bo to nazwa jeziora i wysokosc juz inna - 1751m n.p.m.

To teraz sobie wyobraz co dzieje sie na tych dwoch wysokosciach i czy to jedno i to samo.

Dla porownania Strbskie Pleso ok 1350 m., Solisko, a wlasciwie Chata pod Soliskom - bo tam dochodzi wyciag to ok 1640 m. I to tez nie to samo.

Jak na osobe, ktora spedza tam sporo czasu to jakos tak wiedza topograficzna nie blyszczysz;)

Oj Hotrok,

dla mnie T.Łomnica i Skalnate Pleso i Obserwatorium to jedno i to samo miejsce do jeżdżenia na nartach.

Tak samo jak całość Strbskiego Pleso.

Nie chce być najmądrzejszy (bo nie jestem) ale jak rzucimy okiem na poniższą mapkę :

http://www.tldtatry.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=987

to nie rozumiem rozgraniczenia Łomnicy od Skalnatego Plesa - bo gdzie tam jeszcze jeździć ?

Nie będzie, że się mylę : ale moim zdaniem to jedna całość.

Tak jakby powiedzieć, że Goryczkowa czy Gąsieniocowa to nie Zakopane ?

Dla mnie to dziwne

A co do inwersji - zgadzam się w 100%.

Ale co do tego wątku: widzieliście kiedyś inwersje przy opadach ?

Szczerze: w takim przypadku porównanie Strbskiego Plesa do Łomnicy (jeśli mówimy o wiosce na dole) oraz do Smokovcow (tak samo wioski na dole) nie ma większego sensu.

Powinno porównywać się Strbeskiego Plesa do Skalnatego Plesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Srtbskie ma to do siebie, że jak gdzie indziej jest marnie, to tam można liczyć na niezłe warunki, choć trasy nie są upajające, z wyjątkiem krótkiej, porządnej górki Interski. No, i jest tam naprawdę ładnie.

Rzeczywiście miejsce fajne, ale ma za mało tras. I często na Interski jest tłoczno. A przez fakt, że nie ma tu prawie niebieskich tras, to ci wszyscy, którzy przjechali uczyć się na nartach, "chciał-nie chciał" w pewnym momencie idą na Interski i bywa ciężko. A magia Szczyrbskiego jest duża (nie taka jak u nas Zakopanego, ale coś koło tego) i takich nowicjuszy jest tu sporo. Do tego przez dużą ilość "jeżdżących nieco inaczej" szybciej narstają muldy i trasa robi się przykra. Doświadczyłem już tego.

A poza tym fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście miejsce fajne, ale ma za mało tras. A poza tym fajnie.

Otóż to! Trasa z góry, Solisko, jest po prostu nudna, a w tłumie, jaki tam jest zazwyczaj, nie ma tam żadnej porządnej jazdy. A są ładne tereny, po których mnóstwo ludzi jeździ poza trasami, wprost z Soliska w dół, pod wyciąg. No, ale tego, po pierwsze, nie wolno, a po drugie, potem albo wyłazić w górę:rolleyes: , albo docierać do wyciągu po wertepach:confused: Interski fajne, ale strasznie krótkie. Za to, jak to mawiają górale, widoki piekne. To słońce wiosną... I zawsze śnieg... I lubię te pikantne kiełbaski i owocowy czaj.

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ubiegłym tygodniu byłem i w Plejsach i w Strbskim. Po Plejsach nic juz nie będzie takie same. Trasy przygotowane doskonale, twardo i równo. Cały czas trwało naśnieżanie, zorganizowane w sposób nie przeszkadzajacy jeżdżącym. Frekwencja prawie zerowa, do żadnego wyciagu nie czekałem dłużej niż 1-2 minty :) . Były momenty takie, że na czarnej trasie byłem sam:D . Pod koniec dnia trasy uległy znikomej degradacji, komfort jazdy zachowany do końca. Nie mogę uwierzyć co się stało, ze taka mała frekwencja. Brak wiary w zimę? czy wszystkich wywiało w Alpy? Plejsy są świetne!

W Strybskim poprawnie, ale bez zachwytu. Praktycznie do jazdy tylko dwie trasy. Frekwencja (czwartek) do wytrzymania, pod koniec dnia trasy już trochę "wymęczone". Wada - ostatni wjazd kanapą o 15.15, a orczykiem o 15.30, więc dzień troszkę okrojony w stosunku do osrodków nizej położonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...