Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaką długość race carverów dobierać?


snowman

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką długość race carverów dobierać?

witaj

ja mam wzrostu 185, waże ciutke mniej (82 kg),

prawie cały ubiegły sezon śmigałem na nartkach długości 170,

tak, dały mi w dupe, one się nadawały do giganta, ale nie do tyczek.....

W marcu powiedziałem mam dość, teraz mam nartki 158 cm,

rewelacja!!!, poprostu super,

wyglądałem trochę na początku z nimi komicznie (taki duży dorosły facet a ma takie krótkie narty), i może czułem sie dziwnie (ale to bardziej psychika i mentalność - jeszcze kilka lat temu miałem dechy 205cm), po pierwszym dniu śmigania powiedziałem, Boże dlaczego tak późno......,

i przeklinam gościa który mi wmówił że narta 170 (r-14m) będzie dla mnie zarąbista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość race carverów dobierać?

O ile mnie wzrok nie myli, to gościu pytał się o nartkę P50 RC, która nie jest slalomką.

Narta ta ma w swojej minimalnej długości radius skrętu chyba 15m, więc jak może mieć przy 170cm 14m ??

Co do długości tej nartki, o ile się oczywiście nie mylę i mówimy o takiej z pomarańczowym pasem przez całą długość deski, to chyba najlepsza będzie ok. 0 do -5 cm dł.

W Voelklach ekspertem nie jestem ;)

Pozdrawiam

Bobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość race carverów dobierać?

Panowie...

podstawowe pytania:

Do czego ta narta ma służyć ?? (gigant, slalom, jazda pod krzesełkami :) )

Z jaką prędkością i jakim skrętem facet ma zamiar jeździć ???

Gdzie będzie jeździł ??? ( sztruks w alpach czy jak Bóg da -w kraju)

Ten model to napewno nie jest narta uniwersalna !!!!!

Pozdrawiam. Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość race carverów dobierać?

Jestem ciutke lzejszy od Ciebie, ciutke wyzszy, i na przyklad na b. stromych stokach zdecydowanie wolalbym miec dluzsze narty niz moje 170 bo mi nieco krawedzi brakuje. Na nierownosciach tez byloby przyjemniej miec troszke dluzsze narty, zeby lepiej amortyzowaly. Znowu na przygotowanej trasie nie poklocilbym sie ze 160, zeby bardziej "przykladala do stoku", choc przy wiekszych predkosciach zdecydowanie wole swoje 195, itd, itd.

Slowem kazda dlugosc ma swoje dobre i zle strony (troszke to erotycznie mi wyszlo, no nie?) i takie jednoznaczne sady nie maja wiekszego sensu. Poza tym nie liczy sie dlugosc, a technika ;-)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość race carverów dobierać?

Zależy jak jeździsz i jak chcesz chcesz jeździć ?? Na tej nartce, którą podajesz zdecydowanie jeździ się szybko, tak więc im dłuższa tym lepiej natomiast jeśli technicznie nie czujesz się mocno to odradzał bym Ci akurat ten model bo będziesz się mocno męczył. Jeszcze jedno, jeśli wybierasz się tylko w nasze wspaniałe góry ;) to już koniecznie zmień narty. Voelkl P50 RC to już zaawansowana narta rejsowa, która jest dość sztywna i potrzebuje dobrze przygotowanych stoków a niestety u nas takowych brak, jeśli nie chcesz mieć połamanych nart to zdecydowanie poszukaj czegoś innego może bardziej z grupy SC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...