Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

XW Tornado czy X-Wing 10 ? A może ...?


RK(M)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Jeżdże 27 lat , typowy klasyk, nisko ,dynamicznie , nartka przy nartce , oceniam siebie na 9 w skali forum (nie chwalę się tylko naświetlam,dla lepszej diagnozy).

Po tylu latach nauki dochodzenia do perfekcji ,łatwo stać się ortodoksem i nie dopuszczać nawet myśli o innym stylu jazdy . Ja jednak zauważyłem ,że na szerokich ,płaskich ,bardziej rodzinnych stokach , o wiele lepiej sprawdza się carving . Przede wszystkim pozwala ładnie ,płynnie i widowiskowo wykonywać ewolucje nie tracąc prędkości ,więc chcę się go nauczyć pod łagodne stoki. Przy okazji stwierdzam , że zdecydowanie ciekawszą i efektywniejszą techniką na czarnych i ostrych czerwonych trasach jest klasyka , a poza tym zaje... wygląda więc z niej nie zrezygnuję. Do tego czasem lubię wpaść poza trasę i najczęściej jeżdże u nas w kraju (więc rozumiecie jak przygotowane są trasy :( )

I tu rodzi się pytanie !

Jaki sprzęt dobrać ?

Jak to w miarę pogodzić ?

Obecnie jeżdżę na Salomonach Scream 10 Pilot o wys.180 cm , mam 184 cm i 93-95 kg wagi (bez brzucha :) ) . To dobra narta zwłaszcza pod klasykę , (choć wymagająca kondycji),świetnie trzyma bez względu na warunki , ale prawie nie nadaje się do carvingu w takiej formie jak chcę go używać !

Siedziałem na kompie ostatnie 12 godzin , okazuje się ,że jest tego za dużo i bez fachowej pomocy nic nie wybiorę !!!

Stąd prośba o pomoc !!!

Na podstawie tego co wyczytałem myślałem o Salomonach XW Tornado+Z12Ti(170 cm) lub X-Wing 10 (166cm) . Co o tym myślicie ? Macie inne przemyślenia ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję !!! RK(M)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, który rocznik tej narty chcesz.

Zeszłoroczne różnią się od tegorocznych.

Mam XW10 06/07 i zastanawiam się nad ich sprzedażą (są super i stąd moje niezdecydowanie). Próbowałem wielu modeli z serii XW przed zakupem oraz conieco słyszałem o tegorocznych modelach.

Myślałem o tegorocznych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się powaznie zastanów bo praktycznie tegoroczne Tornado do zeszłoroczny XW10. Z resztą, sam zobacz. Zmienili szatę, zmienili nazwy - wybrali te modele które w zeszłym roku najlepiej się sprzedawały i dopasowali oznaczenia razem z cenami w górę :)

Ok . To wiem , ale co z właściwościami tych nart biorąc pod uwagę ,że chcę kupić tegoroczne .

Pytam oczywiście pod kontem moich oczekiwań z tytułowego postu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jedne i drugie są dla Ciebie za miękkie.

Dla mnie XW10 z tego roku byłby za miękki a ważę tylko jakieś 74kg.

Tornado jest twardszy, ale nadal, nie ubliżając oczywiście, dla Twojej wagi jest za miękki.

Jeździłem także na starych salomonach8 na paru streetrace'rach oraz na W12.

Jeśli nie jeździsz poza trasami to bierz właśnie W12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację z tym crossmax W12 , wygląda na lepsze rozwiązanie dla zdeklarowanego klasyka (jeżdżacego głównie w Polsce) , chcącego popróbować carvu na łagodnych stokach.

Dobra wrzutka !

Może ktoś coś jeszcze podpowie ?

Za wszystko z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Tornado z poprzedniego sezonu. Super narta. Tylko przy Twojej wadze - 178cm. Ja waże ok 100 i takie są idealne. Nie są za miękkie. Świetnie jeżdżą na krawędziach i długi i krótki skręt, szurać klasycznie też się da bez problemów. Przy 178cm trzymają na twardym jak wściekłe a w miękkim i poza trasą chodzą super. Przy większych pędkościach ciągną jak gigantki. Przy bardzo dużych trochę (naprawdę tylko trochę) drgają. Super narta dla uniwersalnego narciarza, pojedzie na nich i fanatyk carvingu i oldschool' owiec ai freerider nie będzie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Tornado z poprzedniego sezonu. Super narta. Tylko przy Twojej wadze - 178cm. Ja waże ok 100 i takie są idealne. Nie są za miękkie. Świetnie jeżdżą na krawędziach i długi i krótki skręt, szurać klasycznie też się da bez problemów. Przy 178cm trzymają na twardym jak wściekłe a w miękkim i poza trasą chodzą super. Przy większych pędkościach ciągną jak gigantki. Przy bardzo dużych trochę (naprawdę tylko trochę) drgają. Super narta dla uniwersalnego narciarza, pojedzie na nich i fanatyk carvingu i oldschool' owiec ai freerider nie będzie narzekał.

Witam serdecznie !

Widzę ,że wiesz o co mi chodzi .

Niestety w tegorocznej ofercie nie moge nigdzie wygrzebać Tornado . Udało mi się namierzyć w niezłej cenie X-Wing 10 (tegoroczne) i przynajmniej według wymiarów taliowania wygląda na to ,że powinny jaszcze lepiej "podejść" do klasyka . Biorąc pod uwagę , że są węższe pod butem i mają mniejszy promień skrętu wszyscy doradzają mi 166 cm (w Tornado też radzili mi 170 max) , podobno leprzy komfort jady (mniej męczą), że spokojnie utrzymają na betonie i jedynie na mega,mega lodzie może być troszkę problemu .

Co sądzisz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, powiem ci tak.

Ja mam XW10 z zeszłego sezonu -czyli tegoroczne Tornado- i tylko tuż po ostrzeniu trzymają na zlodzonym. Gorzej, ze jak rozpędzisz się i trafisz na lód, to trzyma tylko pod butem a tył i przód narty "kłąpią" próbując zlapać przyczepność. Nie sądzę aby bardziej miekka narta trzymała lepiej.

Seria XW to narty multicondition. Ich słabośc to właśnie trzymanie na twardym.

Podsumowując: jeśli nie chcesz crossmaxa :

albo 06/07 od XW10 wzwyż

albo 07/08 od XWTornado wzwyż.

Poszukaj tych nart na ebay.de - może znajdziesz w fajnych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, powiem ci tak.

Ja mam XW10 z zeszłego sezonu -czyli tegoroczne Tornado- i tylko tuż po ostrzeniu trzymają na zlodzonym. Gorzej, ze jak rozpędzisz się i trafisz na lód, to trzyma tylko pod butem a tył i przód narty "kłąpią" próbując zlapać przyczepność. Nie sądzę aby bardziej miekka narta trzymała lepiej.

Seria XW to narty multicondition. Ich słabośc to właśnie trzymanie na twardym.

Podsumowując: jeśli nie chcesz crossmaxa :

albo 06/07 od XW10 wzwyż

albo 07/08 od XWTornado wzwyż.

Poszukaj tych nart na ebay.de - może znajdziesz w fajnych cenach :)

Masz pewność ,że Tornado ma wyższą twardość od XW 10 (obie z tego roku)? Bo mnie się wydaje ,że twardość jast ta sama ,róznią sie tylko taliowaniem . Niestety nie znalazłem nigdzie potwierdzenia . Jeżeli tak by było to dla klasyka wydaje się przyjaźniejsza XW 10 (z tego roku).

Jak myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...