Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Gardena - warunki śniegowe


Damapes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

val gardena 1-8 marzec

witka,

w sobote wrocilem z tygodniowego szalenstwa w ortisei (st. ulrich) i pobliskich st. christina oraz selva gardena. Rzeczywiscie saslong to trasa marzen pod warunkiem ze sa odp. warunki sniegowe a te, jak sam widzialem na wlasne oczy i narty :) nie byly rewelacyjne. brak sniegu jest odczuwalny chyba w calym regionie bo jak wyjechalem na 2518m 1marca i zobaczylem ze z braku sniegu jezdza tylko jedne krzesla to mnie zamurowalo... dopiero jak napadalo przez noc i caly nastepny dzien to jazda w puchu byla rewelacyjna. jesli nie napada choc troche wiecej sniegu a przede wszystkim nie spadnie temp to boje sie co bedzie za tydzien lub dwa... obym nie wykrakal i zycze wszystkim conajmniej takiego bialego szalenstwa jakiego ja doznalem na SASLONG :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i wrocilem. Sniegu moze nie byly powalajace ilosci, ale jak najbardziej wystarczylo. Byl to moj pierwszy wyjazd w rejon ladyńskich dolin i pojejrzewam, ze jeszcze tam wroce, tak jak napisal wczesniej Marcus - Saslong czeka:). Jezdziliśmy tylko i wylacznie wokol masywu Sella (reszta mniejszych ośrodków w VdF byla juz nieczynna, a wyciag w Canazei mieliśmy o dwa kroki od domu). Bylem w ostatnim tygodniu sezonu i... chyba czesciej bede jezdzil o tej porze. Zawsze mi sie wydawalo, ze mniej ludzi w alpach niz w grudniu to byc nie moze. A jednak! Pokonanie 3, 4, 5 czy 6-cio kilometrowej trasy bez napotkania wiecej niz dwojga narciarzy, z ktorymi akurat sie wjechalo wyciagiem - bezcenne. Pogoda wbrew moim wczsniejszym obawom raczej dopisywala, bo w nocy trzymal mroz i rano do ok 12tej mozna bylo jezdzic po betonowym sztruksie. Co wiecej - w zwiazku ze znikoma liczba ludzi popoludniu jak tu i owdzie pojawil sie cien znowu jezdzilo sie po... betonowym sztruksie. Większością tras nikt w ciagu dnia praktycznie nie jezdzil. Dobrym przykladem bedzie tu wczesniej wspomniany Saslong w Val Gardena (jakby sie kto napiął możnaby go bylo zrobic w czasie niewiele dłuższym niż Bode;) bez narazania niewinnych postronnych) czy nartostrada z Marmolady. Ciezko mi sie pogodzic z tym, ze znow na mazowszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...