Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Płyta odpadła


gregre0

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu moja pani w czasie jazdy miała małą niespodziankę. :mad:

Z jej radarków odpadła połowa płyty wraz z przednią częścią wiązania. Puściły obie śruby mocujące płytę do narty (obie ścięte/ułamane na wysokości powierzchni narty).

Zastanawiam się jakie mamy mozliwości? :confused:

Chyba jedyna to próbować jakoś wykręcić pozostałe w narcie końcówki śrub, bez naruszenia narty - tak by można było w nie ponownie wkręcić nowe śruby.

W przypadku tej płyty chyba wiercenie innych otworów nie wchodzi w grę, bo oznaczało by to przesunięcie płyty, a co za tym idzie wiązania względem narty?

Myślicie że jakiś serwis ma sprzęt do usunięcia takich kawałków śrub (jeśli mają tylko eksperymentować to już wolę sam spróbować je usunąć)?

Bobic - czy te śruby są jakieś nietypowe czy każdy serwis będzie takie miał?

Może po prostu pójść do sklepu metalowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu moja pani w czasie jazdy miała małą niespodziankę. :mad:

Z jej radarków odpadła połowa płyty wraz z przednią częścią wiązania. Puściły obie śruby mocujące płytę do narty (obie ścięte/ułamane na wysokości powierzchni narty).

Zastanawiam się jakie mamy mozliwości? :confused:

Chyba jedyna to próbować jakoś wykręcić pozostałe w narcie końcówki śrub, bez naruszenia narty - tak by można było w nie ponownie wkręcić nowe śruby.

W przypadku tej płyty chyba wiercenie innych otworów nie wchodzi w grę, bo oznaczało by to przesunięcie płyty, a co za tym idzie wiązania względem narty?

Myślicie że jakiś serwis ma sprzęt do usunięcia takich kawałków śrub (jeśli mają tylko eksperymentować to już wolę sam spróbować je usunąć)?

Bobic - czy te śruby są jakieś nietypowe czy każdy serwis będzie takie miał?

Może po prostu pójść do sklepu metalowego?

Ja bym od razu pisal do Fischera w Austrii :)

Tak właśnie dostałem nowe narty po rozwaleniu starych na gwarancji, gdy Polski serwis mnie olał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - narty śmigały już chyba piąty sezon!

gregre0 napisać nie zaszkodzi a moze pomoc:), a co do tych ułamanych śrób to albo ślusarz, albo sam pokombunuj w domu, z jakimś mocnym magnesem zalezy czy cos wystaje czy równo z powieszchnią,a sruby to chyba torx ale moge sie mylić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Podjedź do serwisu pod skocznią. Tam powinni Ci wykręcić śruby połamane.

To raz.

Dwa. Jak Zbyszek nie zrobi Ci tego, to podjedź do zafajdanego dystrybutora i poproś Adama albo Marka na magazynie, by może poszukali takiej płyty, a i śrub do niej. W magazynie najlepiej być albo ok 8-8.30 rano albo ok 15-16, gdy na pewno będzie Adam - to bardzo uczynny człowiek i złota rączka.

Pod żadnym pozorem nie idź do "handlowców", bo Cię z góry oleją ;)

No, chyba że Leszek :)

Nie masz co reklamować w Austrii, bo nic nie wskórasz - jak mówisz, jeździsz 5-ty sezon na tych nartach.

Możesz jedynie poprosić i mieć nadzieję, że się uda.

3mam kciuki.

P.S.

A jak to nie pomoże, to napisz do mnie na PW, dam Ci maila do gościa od reklamacji i serwisu w fabryce, powołasz się na mnie i może Ci wyśle płyte i śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj dotarłem pod skocznię.

Pan Zbyszek (domyślam się, że to on) zawołany przez młodego człowieka powiedział, że wie co trzeba zrobić, tylko trzeba zamówić nowe śruby co potrwa parę tygodni. Teraz mam czekać na telefon.

Dzięki za dobry namiar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koło 18 odebrałem telefon z serwisu pod skocznią.

Trochę było trudności (jak mnie poinformowano), ale się udało - wydostali resztki śrub i założyli nowe.

Narta jest do odebrania!

Przez moment byłem w szoku.

Wpadnę tam jutro (o ile nic mnie nie zatrzyma) i obejrzę.

Wygląda na to Bobic, że był to strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

znowu śruby poszły

Kiedy rok temu panu Zbyszkowi sugerowałem że może od razu wymienić śruby w obu nartach, stwierdził że nie ma sensu - jest to tak rzadki przypadek, że nie warto.

A jednak, tym razem w drugiej narcie śruby "puściły" w połowie wyjazdu podczas smarowania, więc "bezwypadkowo". Tak jak poprzednio - dwie śruby ścięte. Zawiozę je ponownie do pana Zbyszka, ale moja małżonka powiedziała ze ich już nie założy - boi się.

Na szczęście podeszła do tego w miarę lekko i tylko stwierdziła że narty "same mówią" że trzeba je wymienić na coś nowego i do końca wyjazdu testowała codziennie inne (z wypożyczalni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Poruszam temat, gdyby ktoś jeszcze miał kiedyś taki problem.

Snoli produkuje klej montażowy do płyt. Papierek ścierny aby zetrzeć stary klej, odtłuszczamy benzyną i cienką warstwą kleju przyklejamy płytę do narty a dokładnie tych miejscach w których była.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rok temu panu Zbyszkowi sugerowałem że może od razu wymienić śruby w obu nartach, stwierdził że nie ma sensu - jest to tak rzadki przypadek, że nie warto.

A jednak, tym razem w drugiej narcie śruby "puściły" w połowie wyjazdu podczas smarowania, więc "bezwypadkowo". Tak jak poprzednio - dwie śruby ścięte. Zawiozę je ponownie do pana Zbyszka, ale moja małżonka powiedziała ze ich już nie założy - boi się.

Na szczęście podeszła do tego w miarę lekko i tylko stwierdziła że narty "same mówią" że trzeba je wymienić na coś nowego i do końca wyjazdu testowała codziennie inne (z wypożyczalni).

I wymieniłeś te pechowe:) narty czy znowu śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...