Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischery 08/09 - testy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cechą charakterystyczną tych nart jest Dual Radius System - czyli narta ma inny promień w części przedniej i inny w tylnej:

9+ Flowflex - 13/17 m /170 cm

8+ RF Sp - 12/15 m /165 cm

7+ RF SP - 13/17 m /160 cm

Takie rozwiązanie zapewnia szybszą inicjację skrętu oraz bardzo dobre trzymanie i stabilność w drugiej fazie skrętu przy krótkich i długich skrętach.

Konstrukcja tych nart oparta jest na nartach z grupy RC4, czyli kanapka :)

Geometria narty - 117-70-100 13/17 /170 cm

Pytanie o ten "podwójny radius" :

Tak sobie myślę, że jeśli wykańczamy skręt tyłem (co chyba powinno się robić), to jedziemy już po całkiem innym okręgu niż zakładaliśmy na początku przy wejściu (wbijając przód, środek jak kto woli) ?

Tak jakby narta była "podsterowna" i z zakrętu wypadamy przodem w drzewa.

Prosze o wyprostowanie mojego punktu widzenia. O ile ktoś zrozumie tą zamotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ ktoś pytał o venoma, a niestety nikt ze skionline nie był w stanie odpowiedzić udzielam zainteresowanym informacxji:Venom to narta o talii wc sc, ale płytę ma moieć extra.Talia ta sama i tyle.Co do Hot Fire- to finito.Venom to nie zastępnik.Jedyną sensowną informacją od firmy to rc4 wc i rc. to te same narty co rok temu,Chociarz po ski-test for world test to nie pociecha........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj znów się mylisz.

Zastosowano elastomer (trudne słowo) pomiędzy warstwami ślizgu, przy krawędziach (jeszcze trudniejsze słowo).

To jest właśnie "ten patent".

Nie pytaj czy działa, tak jak nie pytaj, czy działało FTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj znów się mylisz.

Zastosowano elastomer (trudne słowo) pomiędzy warstwami ślizgu, przy krawędziach (jeszcze trudniejsze słowo).

To jest właśnie "ten patent".

Nie pytaj czy działa, tak jak nie pytaj, czy działało FTF.

errare humanum est.Dędzie działało marketingowo,bo nowe,ale czy się to odczuje-chyba tak samo jak dziury w dziobach RD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Mam kilka pytań odnośnie Fischerów- czy jeździł ktoś na serwisowych gigantkach i mógłby mi coś o nich napisać? Czy poradziłabym sobie na Fischerach RC4 WC GS 175 z r>23- mam 170cm wzrostu, jeżdżę całkiem dobrze, obawiam się tylko czy nie byłaby to za twarda narta. Skąd można sprowadzić takie narty? chodzi mi głównie o te z sezonu 07/08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie Fischerów- czy jeździł ktoś na serwisowych gigantkach i mógłby mi coś o nich napisać? Czy poradziłabym sobie na Fischerach RC4 WC GS 175 z r>23- mam 170cm wzrostu, jeżdżę całkiem dobrze, obawiam się tylko czy nie byłaby to za twarda narta. Skąd można sprowadzić takie narty? chodzi mi głównie o te z sezonu 07/08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowki - uzywki i nowki (rym niezamierzony:D, ale wiadomowo ze o nowkach mowimy) pojawiaja sie od czasu do czasu i na allegro i na ebay-u.

Mysle ze troche cierpliwosci i cos bedziesz mogla wychaczyc.

A moze Bobic cos podpowie bo to guru fiszerowy, albo inni cos wiedza.

A ja sam jestem ciekawy opinii jakie uslysz "czy nie za twarda". Po mojemu to wydaje mi sie, ze jak nie sporobujesz to sie "na pewno" nie dowiesz, a jak juz masz watpliwosci to - tym bardziej trzeba by bylo sprobowac - nawet jak niekoniecznie fischer to inna serwisowka do testow.

Moglo by byc podpowiedzia do tych opinii co ujezdzalas dotychczas.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie Fischerów- czy jeździł ktoś na serwisowych gigantkach i mógłby mi coś o nich napisać? Czy poradziłabym sobie na Fischerach RC4 WC GS 175 z r>23- mam 170cm wzrostu, jeżdżę całkiem dobrze, obawiam się tylko czy nie byłaby to za twarda narta. Skąd można sprowadzić takie narty? chodzi mi głównie o te z sezonu 07/08.

Wrocilem, padam na pysk :D

Moje pytanie jest nastepujace - po kiego Ci komorkowe narty? Jestes zawodniczka, startujaca w zawodach? Wazysz np. 100kg, by inne narty byly dla Ciebie za miekkie? Jestes instruktorka, startujaca w zawodach instruktorow?

Jesli przynajmniej raz odpowiesz TAK, ok, jesli ani razu, to kup sobie sklepowke - mniej sie nameczysz jezdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie.

Mysle, ze poradzisz sobie na takich nartach. Jak masz pałera w nogach (a chyba masz, jak trenujesz), to nie bedziez miala problemu, by jed odpowiednio dogiac.

P.S.

A czemu Fischery? Jest przeciez tyle innych dobrych firm - np. Rossignol, Dynastar:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze najwyzszym stopniem kombinacji bedzie na lewej SL na prawej SG :D

Moze nie :)

Sorry że zbaczam z tematu, ale tak już też się jeździło w życiu :D Jak się z kumplami zamienialiśmy po jednej narcie, mając taką samą długość skorupy, ale różne narty, z różnymi promieniami i z różną długością. Wesoło było xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuję ;)

A Fischery dlatego, że juz wczesniej jeździłam na tych nartach i większość młodych zawodników z klubów austriackich na nich jeździ.

ahaa taka moda z południa :PP ja bym tam jak chcesz naprawde mocna narte to na serio porozglądał sie za Rosołem albo Volklem tego drugiego serwisowego ujeżdżałem i jest super ;) co do rosoła to nic nie wiem (sklepówka ponoć muł na maksa) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...