Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischery 08/09 - testy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

ahaa taka moda z południa :PP ja bym tam jak chcesz naprawde mocna narte to na serio porozglądał sie za Rosołem albo Volklem tego drugiego serwisowego ujeżdżałem i jest super ;) co do rosoła to nic nie wiem (sklepówka ponoć muł na maksa) :D

Mogę Ci z własnej ekspertyzy powiedzieć że Rossigniole Radical Oversize WC R8S to MUŁ NA MAKSA. To tak wracając do mojego poprzedniego posta - zamieniałem się z kolegą na stoku na takie coś i nie było zbyt ciekawie. Teraz może to jest inaczej, bo to był model 06/07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ciągle dyskutujecie nad wyższością świąt ? :D

To może warto kij w mrowisko... ;)

A ile godzin wytrzymuje... powinna wytrzymać dobra narta na stoku z minimalną utratą swoich właściwości, a po jakim czasie już jest "inna" ?

Czy ktoś sprawdzał jak to wygląda w poszczególnych modelach ( wytrzymałość na rozklepanie)?

Co jaki czas wymieniacie narty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle dyskutujecie nad wyższością świąt ? :D

To może warto kij w mrowisko... ;)

A ile godzin wytrzymuje... powinna wytrzymać dobra narta na stoku z minimalną utratą swoich właściwości, a po jakim czasie już jest "inna" ?

Czy ktoś sprawdzał jak to wygląda w poszczególnych modelach ( wytrzymałość na rozklepanie)?

Co jaki czas wymieniacie narty ?

Troll ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczello to widzę się powodzi. Ja mam drugi sezon narty totalnie rozklepane. Wyginają się pod byle pretekstem i z każdą chwilą jestem z nich coraz mniej zadowolony. Wina to głównie tego, że jak je kupowałem to się mało znałem i interesowałem sprzętem narciarskim i wziąłem sobie RC4 Race SC, które już same w sobie są dosyć miękkie. Na szczęście w tym sezonie będzie coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Testy nart Kneissl

Witam szacowne grono narciarskie. Jako, że jestem nowy i młody to pewnie moje zdanie się nie będzie liczyło ale postaram się podzielić wrażeniami z testów nart firmy Kneissl jeżeli ktoś jeszcze pamięta taka markę. Miałem przyjemność jeździć na modelu White Star SL 166 radius 12 talia 114-64-99 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta VIST z sezonu 08/09. Warunki były dosyć dobre w Ischgl 2008. Rano trasa przygotowana przez ratraki zmrożona i twarda. Jak na moje skromne umiejętności narta prowadziła się bardzo dobrze, bez nerwowych ruchów miło reagowała przy przejściu z krawędzi na krawędź, przyjemnie wycinała promienie w porównaniu z modelem z poprzedniego sezonu 07/08. Jak na stoku temperatura odpuściła i śnieg był miększy to zabawa się skończyła. Narta nie miała już w co się wgryzać i przez to robiła się mniej stabilna. Była po prostu za twarda. Następnie testowałem Kneissl Red Star RC 170 radius 14,5 talia 115-68-101 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta VIST. Doskonale prowadziła się w każdych warunkach. Oczywiście jest dużo miększa od SL i nie tak precyzyjna na betonie ale za to bardzo miła jak stok jest już trochę rozjeżdżony. Bardzo stabilna i komfortowa. Natomiast Kneissl Black Star SM 178 radius 18 talia 113-68-96 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta Kneissl całkowicie mnie rozczarował. Jak dla mnie za mięka i myszkowała podczas krawędziowania. Ale jak podaje producent to jest narta dla średnio zaawansowanych. Wielka zaleta wszystkich tych modeli to rdzeń drewniany, elegancki designe a w szczególności Black Star na żywo zachwyca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono narciarskie. Jako, że jestem nowy i młody to pewnie moje zdanie się nie będzie liczyło ale....

Dlaczego do razu zakładasz że to co napisałeś wszyscy oleją... ja np. z dużym zainteresowaniem przeczytałem ten tekst i mam pytanie do Ciebie: skąd miałeś te narty, czy z wypożyczalni, czy może firma Kneissl prowadziła w Ischgl akcję promocyjną i można było się "garnąć" za free na ich deskach??

I 2 pytanie mam o płytę VIST czy ta płyta to jest zintegrowana z nartą czy może przykręcana do niej a może znasz typ tej płyty??

Fajnie by było jak byś jeszcze profil uzupełnił, to bardzo często pomaga, np. jak przedstawiasz taki test to inni forumowicze mogą luknąć na czym "na co dzień" śmigasz i wówczas powstaje jakiś punkt odniesienia :)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono narciarskie. Jako, że jestem nowy i młody to pewnie moje zdanie się nie będzie liczyło ale postaram się podzielić wrażeniami z testów nart firmy Kneissl jeżeli ktoś jeszcze pamięta taka markę. Miałem przyjemność jeździć na modelu White Star SL 166 radius 12 talia 114-64-99 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta VIST z sezonu 08/09. Warunki były dosyć dobre w Ischgl 2008. Rano trasa przygotowana przez ratraki zmrożona i twarda. Jak na moje skromne umiejętności narta prowadziła się bardzo dobrze, bez nerwowych ruchów miło reagowała przy przejściu z krawędzi na krawędź, przyjemnie wycinała promienie w porównaniu z modelem z poprzedniego sezonu 07/08. Jak na stoku temperatura odpuściła i śnieg był miększy to zabawa się skończyła. Narta nie miała już w co się wgryzać i przez to robiła się mniej stabilna. Była po prostu za twarda. Następnie testowałem Kneissl Red Star RC 170 radius 14,5 talia 115-68-101 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta VIST. Doskonale prowadziła się w każdych warunkach. Oczywiście jest dużo miększa od SL i nie tak precyzyjna na betonie ale za to bardzo miła jak stok jest już trochę rozjeżdżony. Bardzo stabilna i komfortowa. Natomiast Kneissl Black Star SM 178 radius 18 talia 113-68-96 wiązania Kneissl 816 Speedlock + płyta Kneissl całkowicie mnie rozczarował. Jak dla mnie za mięka i myszkowała podczas krawędziowania. Ale jak podaje producent to jest narta dla średnio zaawansowanych. Wielka zaleta wszystkich tych modeli to rdzeń drewniany, elegancki designe a w szczególności Black Star na żywo zachwyca.

Już wcześniej zainteresował mnie ten Red Star - to allmountain jest czy bardziej allround? Jak dobierać jego długość?A ta biała slalomka jaką ma twardośc - do czego byś porównał bardziej u nas znanego? To samo pytanie dotyczy czerwonej? (jeśli jestes w stanie porównać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Weterana

Narty Kneissl White Star miały płytę przykręcaną z tego co kojarzę a wiązania można było przesuwać poprzez wyciągniecie do góry, należało przesunąć pod spodem zabezpieczenia. Przód i tył wyciągał się osobno. Na testy załapałem się przez przypadek oczywiście bez zobowiązań finansowych.

Spotkałem przypadkiem kolegę, który załatwił sobie narty od dystrybutora.

Jeżeli chodzi o porównanie to w 2007 testowałem w Maso Corto Blizzardy SL. Jeździłem na dwóch długościach ale nie pamiętam już jakie to były. Wiem tylko, że krótsze były dla mnie lepsze. Jak dla mnie to były zbyt nerwowe w skręcie a może to wynikało z moich umiejętności. Kneissle w końcu testowałem rok później i technika mi się poprawiła:D!? Obecnie mam dwie nart Volki P60 race Tiger trochę już zmęczone i Volki Supersport Superspeed.

Ale uczciwie powiem Kneissl podszedł mi bardziej.

Bardzo łatwo przechodziłem z krawędzi na krawędź.

Było jakoś bardziej stabilnie i precyzyjnie.

Może to wynikało z promienia skrętu?

Jeździłem też na Atomic Sl11 i 12 ale to nie moja marka!

Nie te klimaty w budowie narty.

Mi osobiście bardzo przypadły do gustu Kneissl White Star SL 166.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mihumor

Red Star RC bardzo miła narta. Jak najbardziej narta carvingowa. Można się nią pobawić w długich i krótkich skrętach. Prowadzą się bardzo dobrze.Bardzo fajna narta na wszystkie warunki. Bo rano można było powalczyć na zmrożonym stoku i po drugiej kawie dawały sporo frajdy. A jak wracałem umęczony po całym dniu ze stoku do dolnej stacji a wiadomo jakie wtedy panują warunki (muldy itd.) zjeżdżałem bez stresu, że będą mi gdzieś uciekać na boki. Nie daje tak po nogach jak White Star. Jak pisałem do stabilności podczas krawędziowania trudno się przyczepić. Na betonie jest bardziej nerwowa ale z takimi warunkami walczymy tylko do 11h a potem już odpuszcza zazwyczaj! Do czego bym porównał? Do elana SLX bo kolega mam. Nie dla mnie. Jak dla mnie również lepsze od moich Volki P60 race carver. Lepiej trzymają w skręcie. Bardziej precyzyjne. Z bulę to piszę o swoich nartach.

Narty również miały płytę Vist jak w White Star.

Ach wtedy ważyłem 82kg:D przy 182 cm wzrostu. To drugie pozostało a pierwsze deeelikatnie poszło w górę:mad:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty Kneissl White Star miały płytę przykręcaną z tego co kojarzę a wiązania można było przesuwać poprzez wyciągniecie do góry, należało przesunąć pod spodem zabezpieczenia. Przód i tył wyciągał się osobno. Na testy załapałem się przez przypadek oczywiście bez zobowiązań finansowych....

Weteran:D:D:D

Dziękuję za wyjaśnienia, jak tylko gdzieś wypatrzę te narty to nie omieszkam ich spróbować:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był Red Star Rc - taka powiedzmy nieortodoksyjna wariacja gigantki jakby. Mnie by interesował chyba bardziej Red Star SC - czyli wariacja na temat slalomki - coś wiesz może? Generalnie ciekawe deski, chyba bardziej uniwersalne od White Starów a radość z jazdy dają sporą z tego co piszesz. Te czarne to allroundy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mihumor

Na temat właściwości Kneissl Red Star SC nie mogę Ci nic pod powiedzieć ponieważ na niej nie jeździłem. Nie mieliśmy jej. Była jeszcze GS ale jej też nie testowałem lubię sobie pokręcić na nartach no i był Fly Star chyba miał długość 173 ale nie daje głowy. Zjeżdżałem na niej szlakiem przemytników z Ischgl do Szwajcarii ale zaliczyłem wywrotkę. Okazało się później że źle były ustawione wiązania jeżeli chodzi o wagę. Ale to nie moje klimaty ta narta! Co do Kneissl RC to miały opis na narcie Race 20%-Sport 80% dla Piste 70%-Off Piste 30%.

Dla twojej informacji wyszukałem opis z Kneissl Red Star SC

Sport 70%-Race 20% dla Piste 90%-Race 20%.

To zalecenia i producenta.

Najlepiej jak byś je sobie przetestował jak cię interesują.

Mi zaimponowała ich taka czysta prostota nie spotykana w innych markach.

Ja lubię takie klimaty. Proste, miłe dla oka i skuteczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...