Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischery 08/09 - testy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem miałem okazję pojeździć na nartach Fischer z kolekcji 08/09.

Warunki do testu były wyśmienite. Przygotowany, bardzo twardy, zmrożony stok.

Dwa najwyższe modele czyli RC4 Worldcup RC i SC tylko w skrócie, bo zmiany konstrukcyjne w tych modelach były kosmetyczne i narty nic nie straciły ze swej najwyższej jakości.

RC4 Worldcup RC - testowana długość 175 cm.

RC4 Worldcup SC - testowana długość 160 cm.

Konstrukcja obu nart została jeszcze bardziej zbliżona do nart zawodniczych. Nie ma już Frequency Tuning Frame. Nart bardzo stabilne, sztywne, zapewniające pewność jazdy po zmrożonym stoku.

fischery-08-09-p3041452.jpg

Kilka słów o modelach:

Fischer Progressor 9+

W tymsezonie Progressory zakwalifikowane były do grupy Race. Na nowy sezon Fischer rozszerzył gamę nart z tej serii tworzac nową grupę High Performance. Do wyboru beda trzy modele o oznaczeniach 9+ Flowflex, 8+ RF Sp i 7+ RF SP. Cechą charakterystyczną tych nart jest Dual Radius System - czyli narta ma inny promień w części przedniej i inny w tylnej:

9+ Flowflex - 13/17 m /170 cm

8+ RF Sp - 12/15 m /165 cm

7+ RF SP - 13/17 m /160 cm

Takie rozwiązanie zapewnia szybszą inicjację skrętu oraz bardzo dobre trzymanie i stabilność w drugiej fazie skrętu przy krótkich i długich skrętach.

Konstrukcja tych nart oparta jest na nartach z grupy RC4, czyli kanapka :)

Ja jeździłem na 9+. Długość testowanego modelu 175 cm. Już w pierwszych skrętach wyczułem mocną chęć narty do inicjowania skrętu. W pierwszej fazie narta bardzo łatwo wchodziła w skręty i to przy różnych prędkościach. W długich skrętach przy szybkiej jeździe, mimo zmrożonego stoku, narta dawała poczucie pewności i nie zdarzało się, aby "popuszczała". Myślę, że będzie to ciekawa propozycja dla osób o zacięciu "zawodniczym" szukających narty uniwersalnej.

Geometria narty - 117-70-100 13/17 /170 cm

RC4 Competition Pro RF SP - to całkiem nowa narta. Z tegorocznej narty pozostała praktycznie tylko nazwa. Nowy Competition ma budowę sandwichową z drewnianym rdzeniem. Mimo, że testowany przeze mnie model był trochę za krótki, tylko 165 cm, to bardzo dobrze spisywał się na twardym stoku przy jeździe krótkim jak i dłuższym skrętem.

Geometria narty - 115-68-99 promień 15m /165 cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Pieknie dziekuje za testy.

Ciagle stoje na rozdrozu - Voelkl czy Fischer. A moze jakis mix :)

...dokładnie mam ten sam ból:)....chodzi za mną SC TITANIUM lub CROSSTIGER TITANUIM...ale widzę ze Fischer przygotował ciekawą kolekcję:) ...i wybór będzie trudny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo mnie to cieszy że Wc Rc dobre noty od Jacka dostał bo zamierzam wymienic gigantke na przyszły sezon ? i moje pytanie wiem że to jest na Fischer.pl ale może bobik powie w skrucie co dawała ta rama Frequency tuning?

Nexx a co Ci nie pasi w flowflexie :eek: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head Supershape Speed to tez nowa konstrukcja Heada.Zmieniono jej geometrie i to wlasnie ta narta moze byc przebojem w 2009roku.

Teraz bedzie to naprawde dobry Racecarver.

116-68-100mm/r 14.6m przy 170cm.Inne dł to 156/163/177cm.

Jutro wyjezdzam do Livigno i mam nadzieje ze mozna bedzie gdzies ja wybrobowac.http://www.ornellosport.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...