Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty freeridowe!


!Endy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobry nart freeridowych do jazdy offroad. Jeżdże po puchu lub/i w lesie.

Pod uwage biorę dwie marki mianowicie Volkl lub k2 chyba ze macie jakis inny sprawdzony model to prosze pisac. Prosze o propozyjce z góry dziękuje.

offroad.- a z jakim napędem preferujesz ? Stały czy odłączalny ? :)

offpiste

Atomic Snoop Daddy

Volkl Mantra

Stockli Stormrider XXL

No , fajne deski , wybierasz się w Rocky Mountains ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ski-freeride.jpg

Tak jeżdze zazwyczaj i do takiej jazdy potrzebne mi sa narty to z lasem to chodziło mi o to ze czasami przejeżdżam przez las albo jakies gałęzie i chce zeby narty były wytrzymałe. A jeśli chodzi o naped to tylko stały.Jeślli chodzi o pary to to ma byc jedna jedyna. Mam jeszce inne narty ale one nie nadaja sie do offroad'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus na jakiej podstawie wybrałeś te trzy modele ?

Udało mi sie je " objechać " :) Atomy chyba są najbardziej uniwersalne ale , kurcze , nie przepadam za Atomami , w żadnej postaci , Felki - no cóż , można jedną założyć i używać jako monoski ;) - tylko ( wg mnie ) na prawdziwy offpiste . Steckle XXL - ciekawa rzecz , bardzo miękkie(!) , miałem nawet wrażenie że za bardzo ale okazały się całkie sympatyczne , można jechac szybko i po wszystkim , nawet po b.twardym , przez crud idą jak przecinak , fajne deski - dzięki elastyczności da się pojechać całkiem ciasno , zastanawiam się od pewnego czasu czy nie wypieprzyć za okno tych wszystkich slalomek i twardych butów a w to miejsce nabyc takie XXL - ki + butki o fleksie 80 - 90 i popylac bez stresu w kolanach po czym tylko się da :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie je " objechać " :) Atomy chyba są najbardziej uniwersalne ale , kurcze , nie przepadam za Atomami , w żadnej postaci , Felki - no cóż , można jedną założyć i używać jako monoski ;) - tylko ( wg mnie ) na prawdziwy offpiste . Steckle XXL - ciekawa rzecz , bardzo miękkie(!) , miałem nawet wrażenie że za bardzo ale okazały się całkie sympatyczne , można jechac szybko i po wszystkim , nawet po b.twardym , przez crud idą jak przecinak , fajne deski - dzięki elastyczności da się pojechać całkiem ciasno , zastanawiam się od pewnego czasu czy nie wypieprzyć za okno tych wszystkich slalomek i twardych butów a w to miejsce nabyc takie XXL - ki + butki o fleksie 80 - 90 i popylac bez stresu w kolanach po czym tylko się da :rolleyes:

Deja vu hehehehehe ; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie je " objechać ".Atomy chyba są najbardziej uniwersalne ale , kurcze , nie przepadam za Atomami , w żadnej postaci , Felki - no cóż , można jedną założyć i używać jako monoski ;) - tylko ( wg mnie ) na prawdziwy offpiste . Steckle XXL - ciekawa rzecz , bardzo miękkie(!) , miałem nawet wrażenie że za bardzo ale okazały się całkie sympatyczne , można jechac szybko i po wszystkim , nawet po b.twardym , przez crud idą jak przecinak , fajne deski - dzięki elastyczności da się pojechać całkiem ciasno , zastanawiam się od pewnego czasu czy nie wypieprzyć za okno tych wszystkich slalomek i twardych butów a w to miejsce nabyc takie XXL - ki + butki o fleksie 80 - 90 i popylac bez stresu w kolanach po czym tylko się da :rolleyes:

Na to ostatnie nie trzeba mieć prawdziwych freerajdów.

Osobiście mam Atomica Sugar Daddy... kupionego za 600pln :)

Używany sporadycznie.

A jeszcze rzadziej odkąd kupiłem Salomon XWing10 (124-74-108).

Buty flex 90 Atomic AFT.

Czy muszę coś jeszcze mówić ?

No to powiem - tylko w bardzo głębokim śniegu są gorsze od SugDaddy. Tylko na ostrych, zlodowaciałych ściankach nie trzymają - zbyt wycięte.

Poza tym-miodzio na trasie i poza trasą.

I w pełni wystarczają na "polski" freerajd i jazdę między drzewami i po wiosennym śnieżku i ..... itd itp

Jesli teraz miałbym kupić prawdziwego freerajdera to szukałbym czegoś jeszcze większego pod butem niż SD - bo na takim jeszcze nie jeździłem :)

Marzenie: Volkl Sumo, K2 HellBent.

Tylko gdzie to wykorzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ostatnie nie trzeba mieć prawdziwych freerajdów.

Osobiście mam Atomica Sugar Daddy... kupionego za 600pln :)

Używany sporadycznie.

A jeszcze rzadziej odkąd kupiłem Salomon XWing10 (124-74-108).

Buty flex 90 Atomic AFT.

Czy muszę coś jeszcze mówić ?

No to powiem - tylko w bardzo głębokim śniegu są gorsze od SugDaddy. Tylko na ostrych, zlodowaciałych ściankach nie trzymają - zbyt wycięte.

Poza tym-miodzio na trasie i poza trasą.

I w pełni wystarczają na "polski" freerajd i jazdę między drzewami i po wiosennym śnieżku i ..... itd itp

Jesli teraz miałbym kupić prawdziwego freerajdera to szukałbym czegoś jeszcze większego pod butem niż SD - bo na takim jeszcze nie jeździłem :)

Marzenie: Volkl Sumo, K2 HellBent.

Tylko gdzie to wykorzystać ?

Małe nieporozumienie , porównaj :

Sugar Daddy 124/99/115 r28m dla 173 cm

xxl ( moje ewentualne jako jedyne ) 122/80/108 r18 dla 170 cm

jest różnica ? Zdaję sobie sprawę że "frirajd " w Polsce to mrzonka ale :

tydzień temu naprawdę dało się fajnie pojeżdzić " off pisste " na Kasprusiu , co prawda moja dusza legalisty mocno ucierpiała , ale , nie mogłem się powstrzymać , warunki były zachęcające :) ! Ale do tematu , pisząc o XXL - kach miałem na myśli ich " kolano - przyjazność " , slalomki dają popalić , czas chyba przesiąść się na coś innego a te narty są stabilne , szybki , jadą po wszystkim i , podobno , nie rujnują stawów :cool:

Coś większego niż SD ? No to chyba wybierasz się do Valdez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ zastanawiam się od pewnego czasu czy nie wypieprzyć za okno tych wszystkich slalomek i twardych butów a w to miejsce nabyc takie XXL - ki + butki o fleksie 80 - 90 i popylac bez stresu w kolanach po czym tylko się da :rolleyes:

Nie wyrzucaj przez okno bo jeszcze ktoś w głowę dostanie. Nie mam slalomek, chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe nieporozumienie , porównaj :

Sugar Daddy 124/99/115 r28m dla 173 cm

xxl ( moje ewentualne jako jedyne ) 122/80/108 r18 dla 170 cm

jest różnica ? Zdaję sobie sprawę że "frirajd " w Polsce to mrzonka ale :

tydzień temu naprawdę dało się fajnie pojeżdzić " off pisste " na Kasprusiu , co prawda moja dusza legalisty mocno ucierpiała , ale , nie mogłem się powstrzymać , warunki były zachęcające :) ! Ale do tematu , pisząc o XXL - kach miałem na myśli ich " kolano - przyjazność " , slalomki dają popalić , czas chyba przesiąść się na coś innego a te narty są stabilne , szybki , jadą po wszystkim i , podobno , nie rujnują stawów :cool:

Coś większego niż SD ? No to chyba wybierasz się do Valdez ?

Hmmm dupa jestem i nie qmam porównania :(

Co do długości SD - 163cm posiadam.

Valdez- jeszcze nie, ale może kiedyś uzbieram na jakieś szkolenie z hajlihopterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dupa jestem i nie qmam porównania :(

Co do długości SD - 163cm posiadam.

Valdez- jeszcze nie, ale może kiedyś uzbieram na jakieś szkolenie z hajlihopterem.

Porównaj promień skrętu tych nart . Tour operatorzy z UK oferowali kilkudniowy pobyt w Valdez za ok.800 funciaków - przelot , hotel itp . Nie wiem jak jest teraz ( zgubiłem konkretny namiar ) ale jeśli dolar dał dupci to te ceny powinny spaść !

http://www.camp4.com/photos/7/Valdez4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol bedzie mial bardzo ciekawy model w nastepnym sezonie "S7" bedzie mial sidecut 145/115/123 i najciekawsze jest to ze od dzioba boki beda rownolegle :eek: na odcinku jakies 1/4 dlugosci narty i pietka to samo czyli taliowany bedzie tylko srodek narty, da to dla dlugosci 188 ok. 18m promien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...