Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karnety całosezonowe


Gość Robalek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robalek

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym założyc wątek dotyczący całosezonowych karnetów narciarskich na wybrane stacje lub całe regiony narciarskie.

Sam obecnie jestem na etapie skłonienia sie do zakupu takowego odnośnie Karyntii za 455 Euro.

Chciałbym dowiedzieć się czy Wy także z takowych Top Skipass'ów korzystaliście i jak sie to przekłada w praktyce.

Sądzę że uwagi tu zawarte będą przydatne w dobrym wyborze.

Co prawda lato jeszcze nie rozpoczęte ale warto "chuchać na zimne" :):):)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to odkrywcze stwierdzenie, ale dzieląc 455 EUR przez cenę 6 dniowego karnetu powiedzmy około 180 EUR daje nam wynik około 2,5, co oznacza, że karnet "zwraca się" po 15 dniach jazdy - z racji odległości wydaje się dość sporo. Ograniczony jesteś tylko do regionu Karyntii. Przedsięwzięcie ma zatem sens, gdy w czasie najbliższego sezonu zamierzasz spędzić około 3 tygodni w Karyntii. Moim zdaniem taka propozycja jest raczej przeznaczona dla osób zamieszkujących w niedalekiej odległości od danego regionu lub planującego naprawdę długie wakacje w jednym miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczony jesteś tylko do regionu Karyntii. Przedsięwzięcie ma zatem sens, gdy w czasie najbliższego sezonu zamierzasz spędzić około 3 tygodni w Karyntii.

Usciślę, że GOLD skipass ważny jest w Karyntii i Tyrolu Wschodnim.

A wracając do tych 15 dni proponuję:

6 dni w Bad Kleikirchheim plus Turracher Hoeche

6 dni w Nassfeld

6 dni na Katschbergu plus "wyskoki" na Goldeck i do Innerkrems (30 min samochodem) lub Moelltaler (ok. 1 godziny)

lub

6 dni w Heiligenblut plus "wyskoki" na Moeltaller i do Lienz lub Matrei lub Kals, lub Sillian

Pasi?

Jak ta oferta jest mało atrakcyjna to znaczy, że mało wiem o Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje się naprawdę niezły nawet się nad nim poważnie zastanawiam na przyszły sezon gdyby jeszcze można było dołożyć do Karyntii Osttirol ale takiego sezonowego skipasu chyba nie ma niestety... w sezonie 07/08 miałem Salzburg Super Ski Card - skutek był taki ze wyjeździłem 52 dni w Alpach a koszt karnetu to było 482E - czyli mniej niz 10E/dzień - oczywistym ograniczeniem jest zasięg skipasu - jakoś tak nie byłem na przykład we Włoszech (chociaż z Lienz to juz tylko rzut beretem) - co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło w sezonie... no trudno coś za coś. SSSC to rewelka - 2200km tras i to nie tylko Salzb. Land ale też kapeczkę Karyntia, Styria, Górna Austria i Tyrol - udało mi się być we wszystkich ośrodkach w których chciałem oprócz 2 (Stoderzinken i Gaissau-Hintersee) tak że w ogóle nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jest taki skipass ale nie ma opcji na SEZON - w kasach się nie pytałem ale nie było na folderach z mapkami i cenami karnetów :(

A z Twoich opcji najbardziej podoba mi się ta z Heiligenblut + "wyskoki" :)

Edytowane przez fikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Jacku, dzięki serdeczne za odpowiedź.

Co do wymienionych przez Ciebie ośrodków w rzeczy samej myślałem o Nassfeld oraz o Aineck-Katschberg.

Co do trzeciego wyjazdu (bo też właśnie tak planuję) to nie miałem jeszcze precyzyjnego zdania w tej materii. Jest się więc nad czym zastanawiać.

Markowi.m77 oraz fikol'owi, też dziękuję za odpowiedź a i sam wiem że z tej naszej przepięknej krainy (nadmorskiej) do takich dobrych stoków narciarskich jest doprawdy daleko, co dość w szczególny sposób nakazuje zagospodarowanie środków i zwłaszcza czasu (głównie przejazdu).

Może nie do końca się precyzyjnie wyraziłem w wątku ale szukam też informacji innych rozwiązań karnetów całosezonowych, takich "fullwypasskipass'ów" w innych regionach alpejskich ośrodków.

Poznajdywałem kilka rejonów posiadających jeden wspólny karnet ale rzecz ogranicza się do kilku ośrodków w sąsiedztwie.

Tu wspomniany przeze mnie TopSki obejmuje obszar Karynti i wschodniego Tyrolu i jest bardziej komplementarny (choć ośrodki poza ww przez Jacka do największych nie należą) oraz daje pewną swobodę że zaraz po przyjeździe można od razu wskoczyć w buty, przypiąć narty i jechać ile się da no a także inaczej rozplanować budżet (niby zawsze mniej o te ~500 PLN-ów, przy każdym wyjeździe).

Innymi słowy czy są w ofertach inne tak skonstruowane karnety (całosezonowe) i jak duże obszary obejmują?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość scatman_wawa

Witam.

Ja w zeszłym roku na sezonówce spędziłem 39 dni na Karyntii i naprawdę mało ośrodków zaliczyłem (Molltal, Kaschi, Turracher, Nassfeld i Halligen), bo na więcej nie starczyło czasu. W tym roku znów zakupuje karnet sezonowy i zamierzam dalej katować Karyntię. Stosunek ceny do ilości zjazdó i oferowanych możliwości jest rewelacyjny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość scatman_wawa

Witam.

No i sezonóweczka już w rękawie, tylko jeździć. Już wykorzysttane 4 dni. teraz wyjazd 17 lub 24 października, więc kolejne 6 dni spadnie z nieba :). Mając sezonówkę, czyję się jak bym miał darmowe wyjazdy w Alpy, bo kasę za karnet już przebolałem :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnet sezonowy to rzeczywiscie jest bomba.

Szkoda ze tak malo ich jest. Potwierdzam Scatman, ze raz poboli

i do konca sezonu jezdzimy "za darmo".

Miniony sezon mialem Salzburger super ski card i bylem zadowolony

bo mozliwosci na tym karnecie sa wspaniale, co jednak zrobic jak pojawiaja sie oferty towarzyskie w inne, poza skipasem tereny? Nie jechac?, albo jechac i wtedy troche boli gdy trzeba wydac ok 200 €.

Minionej zimy pobolalo mnie 2 razy Davos ok 200€ i Hintertux ca 130€.

Obecnie wybieram spontane i jade tam gdzie oczy poniosa /tyrol/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

All Star Card

Od sezonu 2008/09 mamy możliwość pośmigać w Alpach Kitzbühelskich - ogólnie 7 regionów:

- Alpbach

- Kitzbühel

- Saalbach Hinterglemm - Leogang

- Schneewinkel

- SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

- Hochtal Wildschönau

- Zell am See - Kaprun

jest to jakby rozwinięcie "Top Skipass der Kitzbüheler"

W sumie razem 357 wyciągów 1.081 km tras

Oczywiście nie jest tanio ale na pewno taniej niż indywidualne jeden dzień tu, dwa dni tam itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sezonu 2008/09 mamy możliwość pośmigać w Alpach Kitzbühelskich - ogólnie 7 regionów:

- Alpbach

- Kitzbühel

- Saalbach Hinterglemm - Leogang

- Schneewinkel

- SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

- Hochtal Wildschönau

- Zell am See - Kaprun

jest to jakby rozwinięcie "Top Skipass der Kitzbüheler"

W sumie razem 357 wyciągów 1.081 km tras

Oczywiście nie jest tanio ale na pewno taniej niż indywidualne jeden dzień tu, dwa dni tam itp

Mogłeś wrzucić linka do spółdzielni, ale skoro tego nie zrobiłeś to ja to zrobię:www.kitzbuehel-alpen.com/en/new-kitzbuehel-alps-allstar-1.html

No jednak jest zdecydowanie drożej jak na karnijsko-osttyrolskim odpowiedniku(http://www.topskipass.at/) 497 e za całosezonówkę(dorosła osoba) a na Karyntii 455 i nie widzę tam pakietów familijnych gdzie przykładowo za rodzice i 2 dzieci na Karyntii zapłacimy 884 e!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych sezonówek oprócz Salzburgerlandu i Topskipassu :

1)Allgau Gletscher Card - lodowce : Pitztal i Kaunertal + mniejsze ośrodki w Niemczech i Tyrolu http://www.superschnee.com/index.shtml?allgaeugletschercard

2)tania sezonówka na 7 niedużych rejonów - Kossen,Patscherkofel,Hinterstoder,Wurzeralm,Heiligenblut,Hochficht,Oetscher

(gratis karnety dla dzieci) http://www.skisport.com/winter/de/resorts.html

3)Steiermark Joker - dla tych co lubią nartki i termy - wszystkie rejony Styrii na czele z Dachsteinem + baseny termalne http://www.steiermarkjoker.at/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis niezupełnie OT

Złoty leci w dół i to mocno.

To co jeszcze latem wydawało się tanie (w przeliczeniu na Euro) powoli może stać się udręką narciarską jeśli chodzi o wyjazdy w Alpy.

Latem udawało Mi się kupować Euro po niewysokiej cenie i teraz obliczając ile obecnie miałbym zapłacić za TopSkiPass na Karyntię wyszłoby Mi już o równe 300 PLN-ów więcej !!!.

I nie wiadomo czy nie będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty leci w dół i to mocno.

To co jeszcze latem wydawało się tanie (w przeliczeniu na Euro) powoli może stać się udręką narciarską jeśli chodzi o wyjazdy w Alpy.

I nie wiadomo czy nie będzie jeszcze gorzej.

Też mały offik, ale w Twoim temacie : o ile Jurki idą troszkę w górę, to paliwo wydaje się mieć trwałą tendencję spadkową, już jest sporo tańsze niż latem, a analitycy (różni) powiadają, że przed końcem roku spadnie sporo poniżej 4 pln/ litr.

Więc choć cena naszych alpejskich dojazdów w przeliczeniu na głowę powinna spaść o min. 100 pln/ sztuka do poziomu 250 - 300 pln przy min 4 osobach w aucie ...

Zdravim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$ idzie w gore, a ropa jest sprzedawana za $.

Wiec nie ludzilbym sie ze cena benzyny bedzie nadal spadac, gdy dolar umacnia sie wzgledem zlotowki/euro.

Ciekawe zapowiada sie ten sezon. Zobaczymy jakim narodowosciom dal sie najbardziej we znaki credit crunch i jakie jezyki w tym sezonie bedziemy slyszesc na alpejskich stokach. Wielu znajomych z UK zrezygnowala w tym sezonie z wyjazdu na narty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ropa kosztowała latem za baryłkę 150 USD, a teraz niewiele ponad 70. Dolar ile zdrożał -> 0,15 - 0,25 pln ?

Nie uważasz, że ktoś nas robi w konia ?

I to po chamsku ?

Zdravim :-)

Cena ropy stosunkowo niewielki wplyw ma na to ile placisz za paliwo na stacji.

60-90% tej ceny (w zaleznosci od kraju i ceny ropy) to podatek.

Poza tym jesli cena ropy spadla o 50%, ale kurs zlotowki spadl o 30% w tym samym czasie to barylka w zlotych w lipcu - 300zl - dzis 200zl. Nie jest to liniowy spadek o 50%.

Wiec na polskie stacji spodziewaj sie ze zaplacisz max o 20% mniej za paliwo niz w lipcu. Jesli bedziesz placic za paliwo zlotowkami za granica (austria etc) to niesety przy obecnym kursie zlotowki moze sie okazac ze wiecej zaplacisz niz w lipcu.

Dolar zdrozal od lipca o okolo 0.80pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...