Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na sztachetach też się da ...


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czad :)

Pamiętam ile czasu zeszło zanim czlowiek się nauczył.

Ale raz się nauczył i nie zapomina. A niestety często się ześlizg przydaje ...

Ale pamiętam też pierwszy półkarwing. Długi (185?) Fischer RC4 RACE.

I na kreche i tylko delikatnie krawędź i nioooooooooooooooooooooom :)

A potem pierwszy carv z prawdziwego zdarzenia: R10.20 i te 16m radiusu.

Ech piekne czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie zabłysne i nie moge o prostych nartach wsumie nic powiedzieć uczyłem sie na takich jezdzić ale przy pługu nie ma jakiejś szczególnej różnicy ;) a pozniej już tylko coś co jakąś tam talie miało po tych prostych Rc4 jr (jeszcze takie czerwone) były Rosoły 9 racing to była jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, teraz wszyscy z ktorymi miałam do czynienia w Val di Sole w wieku 12-17 lat to niestety pseudonarciarze z zerowymi umiejętnosciami technicznymi.

Narty carvingowe są łatwe i wszystkie te mlodziaki się szczycą że swietnie jezdzą na nartach i ze uwielbiają carvingową jazdę a tak prawdę powiedziawszy to instruktora to tylko z innymi widzieli.

Takie samorodki bez techniki, jak traca kontrole nad nartami, nie wiedzą co sie dzieje, pojawia sie na stoku nagle kilka czynniukow utrudniajacych życie (tlum ludzi, muldy, stromo, lód itp) to ratują się pozycja nocnikową polączonąz z czyms na kształt pługu...tam gdzie Ci starsi nieco z jakimikolwiek podstawami starej szkoły po prostu łączą kolanka i siup siup:rolleyes:

Próbowałam Siostre zmusić do starego stylu, zeby troszkę podszkoliła podstawy w ktorych nigdy nie była dobra ale sie nie udało - robi co chce...i czasami to wyglada na desperacką walkę o życie...

A ja czasami uwielbiam po sztruksiku na pustym stoku wlaśnie siup siup porobić sobie:o dodam że carvingi mam dopiero od 4 sezonow... więc z sentymentu dziecinstwa i nieco późniejszych czasów uwielbiam stary styl jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewnie gdzies miedzy tymi pseudo a technicznymi, ale wlos mi sie na glowie jezy jak widze takich "mlodziakow" (pci pieknej raczej to do glowy nie przychodzi) jak nie z powodu trudniejszych warunkow technicznych, ale ze "swiadomoscia", usmiechem na pysku i blyskiem w oku zakladaja pozycje "cwiercplug" i wala na dol "a la dh". Wyglada to porazajaco, a niestety nie jest rzadkim zjawiskiem :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztachety

Ja cały czas sie zastanawiam , czy nie zakupić sobie jeszcze sztachet , tak z sentymentu jako jakieś zapasowe nartki.

Newet widziałem niedawno Salomony Force 9 za jakieś śmieszne pieniądze do kupienia.

Nowe.

Ciekawe swoją drogą ile lat gdzieś w magazynach spędziły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dębowcu.

Lubię czasami pójść na Dębowiec (bielszczanie wiedzą o jaką górkę chodzi) i poślizgać się na sztachetach (bez wyciągu).Jak pamięta się o tym, że trzeba podejść, to bardzo oszczędza się jazdę i robi "gęste" zakręty.Ale bardziej lubię patrzeć na starszych (po 70-ce) panów (i panie też się trafiają).Z jaką gracją, pełną kontrolą i nienaganną techniką pomykają na dół.Moim Haganom SL (2 m) nie zagraża śmietnik, przynajmniej raz w roku wzbudzam duże zainteresowanie jak zakładam swoje "skokówki" i kolanko w kolanko śmigam w dół, pozdrawiam jeżdżących "inaczej" (od czasu do czasu), Andrzej. Ps.Ale żeby nie wyjść na zgreda - uwielbiam jazdę na taliowanych nartach (R 13 do 15), a najbardziej ten "kop" przy wychodzeniu z zakrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...