Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ropa :(


Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałem że w wakacje nawet do 5 może dojść. Trzeba pomyśleć o zapasach

Ty Ambro chyba raczej nie pamietasz benzyny na kartki i kolejek po nia na 2 kilometry :)

A na powaznie to moze panika moze nie ale brzmi srednio.

A o "super" elektrowniach weglowych w Chinach juz sie kiedys rozwodzilem w tematyce emisji przez nie dwutlenku wegla, takze "masakrycznie" :eek:

Wychodzi na tym ze wszystkim na swiecie bylo lepiej jak gospodarka chinska poprzestawala na produkcji ryzu i ....... konsumpcji ryzu :D

Chinczycy tez chyba nie narzekali, przynajmniej ci ktorzy osiagneli jednosc ze swoim chi oraz rownowage pomiedzy ying / yang:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1999 zapodalem sobie magnetyzer za chyba 3 stowy (czerwony byl :D) do swojego owczesnego punciaka 75 KM i odczucia mailem takie ze nie mialem zadnych odczuc, ani wrazeniowych ani w spalaniu - nie wiem moze hamownia bylaby w stanie cokolwiek pokazac, ale w tym przypadku to byla kicha, takze powtorek z tego rozwiazania juz nie czynilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze stylem jazdy może być ciężko przynajmniej w moim przypadku no i od zakupu słabego samochodu raczej bym stronił :P Według mnie większość nadzieji leży w rękach naukowców żeby coś wymyślili - jakieś alternatywne sposoby napędzania pojazdów bez utraty mocy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze stylem jazdy może być ciężko przynajmniej w moim przypadku no i od zakupu słabego samochodu raczej bym stronił :P

No może być ciężko może, bo jak dobrze liczę to prawo jazdy masz w posiadaniu od kilku tygodni :D, ale doświadczenie przychodzi wraz z praktyką choć też nie zawsze:rolleyes:

A jeżeli komuś zależy na niewielkim spalaniu i oszczędnościach to samochód z małym silnikiem disla na pewno spełni jego oczekiwania:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wspomne jazde swoja z poczatku doswiadczen....... to wypada zawsze rzucic na tace zem krzywdy nie uczynil ani sobie ani bliznim :o

Ale fakt, do wyboru cos za cos - dla oszczednych maly dieselek, dla super oszczednch bardzo mala benzynka - latwiejszy osprzet i serwis.

No bo disela bez turbin i intercoolerow juz chyba nie robia :rolleyes:

A w wersji "Raceman" bateria sloneczna na plecy, rzepak na zapitke i hajda z kopyta !!!

:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Soczku... Ale powiem wam że jak jechałem na urlop to wyszło mi 5,5 litra diesla Vpower (BMW 325 td) na 100km (jazda lajtowa)

Mi ostatnio na trasie Wieden (centrum) i z powrotem wyszlo okolo 6,2 ale przy jezdzie raczej dynamicznej z plusem.

Trasa na TUX 7,1, ale glownie autostrady od 150 do 220.

Generalnie ksztaltuje sie od 6,5 do 8 - glownie kolo 7-7,5.

Acha - Alfa 166, 2.4 jtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być ciężko może, bo jak dobrze liczę to prawo jazdy masz w posiadaniu od kilku tygodni :D, ale doświadczenie przychodzi wraz z praktyką choć też nie zawsze:rolleyes:

To prawda prawko mam od niedawna ale jeżdżę od dobrych paru lat. Miałem okazje przejechać się najróżniejszymi samochodami od małych badziewi po 400 konne byki. Przyznaje się ze na drodze może nie mam zbyt dużego doświadczenia ale w terenie mogę się zmierzyć z niejednym gdyż już startowałem w wielu rajdach off-road ;)

sorry za takie wtrącenie nie w temacie...

... a wracając do topic-u, z tego co słyszę w programach motoryzacyjnych i czytam w internecie co jakiś czas duże koncerny wypuszczają super szybkie zabawki napędzane np. prądem, wodorem czy jeszcze czymś innym byle nie roba. Tak więc jest szansa że powstanie jakaś alternatywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to często zmieniam graty bo troszkę sprowadzam i sprzedaję.

Jeśli chodzi o mistrzostwo oszczędności w stosunku do mocy wśród benzyniaków to Toyota Avensis 1,8 n. model 130 km. Jak żona jeździła to w trasie poniżej 6 l. na klimie !!!!!!! Jak ja to trza litra do półtora dodać.

Jak się z moją drugą połową dogadam to sobie zostawię taką fajną perełkę jak OOOO S6 4,2 340 KM. Jak będę nią jeździł dłużej to zdam relacje na temat apetytu. Po pierwszych testach to JKJP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taką rakietą w życiu nie jeździłem. Kręci się do 7500 obr. Na dwójce 130 na godzinę. Jak kopniesz w gaz to musisz głowę przy zagłówku trzymać bo sobie potłuczesz tył głowy. Niecałe 6 s i setka. Krew z nóg do głowy normalnie buzuje. Po takiej przejażdżce to trzęsie się człowiek przez pół dnia. Kobiety niestety tego nie rozumieją.....:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to często zmieniam graty bo troszkę sprowadzam i sprzedaję.

Jeśli chodzi o mistrzostwo oszczędności w stosunku do mocy wśród benzyniaków to Toyota Avensis 1,8 n. model 130 km. Jak żona jeździła to w trasie poniżej 6 l. na klimie !!!!!!! Jak ja to trza litra do półtora dodać.

Jak się z moją drugą połową dogadam to sobie zostawię taką fajną perełkę jak OOOO S6 4,2 340 KM. Jak będę nią jeździł dłużej to zdam relacje na temat apetytu. Po pierwszych testach to JKJP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taką rakietą w życiu nie jeździłem. Kręci się do 7500 obr. Na dwójce 130 na godzinę. Jak kopniesz w gaz to musisz głowę przy zagłówku trzymać bo sobie potłuczesz tył głowy. Niecałe 6 s i setka. Krew z nóg do głowy normalnie buzuje. Po takiej przejażdżce to trzęsie się człowiek przez pół dnia. Kobiety niestety tego nie rozumieją.....:mad:

Ja rozumiem :D

Piekny motor, ale z jazda aby sprawiala radosc (niekoniecznie na maxa) to 15 sie klania jak nic (delikatnie mowiac).

Autostrada moze troche mniej, ale jadac zwawo kilkanascie litrow jak nic.

Cos za cos.

A miec taka fure i jezdzic tak na 100 KM a 200 trzymac w stajni nie zaprzegniete to po jaka cholere :cool:

Przerost formy nad trescia by byl (kolejny) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem :D

Piekny motor, ale z jazda aby sprawiala radosc (niekoniecznie na maxa) to 15 sie klania jak nic (delikatnie mowiac).

Autostrada moze troche mniej, ale jadac zwawo kilkanascie litrow jak nic.

Cos za cos.

A miec taka fure i jezdzic tak na 100 KM a 200 trzymac w stajni nie zaprzegniete to po jaka cholere :cool:

Przerost formy nad trescia by byl (kolejny) ;)

Ale lusterek wstecznych nie potrzeba.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...