Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowa stacja - Vitanowa Ski


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na Słowacji " przewietrzyć się trochę" i po drodze do Oravic, w miejscowości Vitanowa poraziła mnie nowa, piękna stacja narciarska. Jeszcze w budowie, ale trasa i przewyższenie wygląda całkiem fajnie. Podpory pod krzesło już stoją.

Tutaj link: http://www.skivitanova.sk/

Na stronie jest mapka (jeszcze nieaktywna, ale widać na niej kilka tras) i są zdjęcia teraźniejsze i symulacje przyszłościowe. Piszą, że otwarcie będzie w tym sezonie. Sądząc z tempa prac na miejscu - jest to bardzo prawdopodobne.

Jest to ok. 8 km od byłego przejścia granicznego w Chochołowie/Sucha Hora koło Zakopanego. W niedalekich Oravicach są też kompleksy wodne - Meander Park i drugi mniejszy.

Dĺžka trasy

m

910

170

150

Prevýšenie

m

208

30

20

Prepravná kapacita

osôb/hod

od 700 do 1000

do 300

do 150

Dopravná rýchlosť

m/s

od 2,0 do 4,0

od 1,0 do 2,0

od 0,5 do 2,0

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie cieszę.

Już wyjaśniam dlaczego.

Otóż jak powstawał kompleks Oravice cieszyłem się jak nagi w pokrzywach.

Jak dotąd jednak nawet próbnego przejazdu nie wykonałem.

Może jak nie będę się cieszył przedwcześnie to choć jeden dzionek na próbę tam zaliczę.;):rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Jutro stacja rusza (wiadomość od człowieka pracującego przy wjeździe, a więc nie do końca potwierdzona), trwa dośnieżanie tras i przygotowanie parkingów.

Tak, podobno miała wczoraj ruszyć.. ale czy ruszyła???...

http://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=83 - tu piszą ze jeszcze nie.. wiec nie wiadomo.

wybieram sie w tamte okolice za tydzień to sprawdze organoleptycznie ;) a poki co jeśli ktoś coś wie to prosze pisać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem, jeździłem w ubiegły czwartek...

Ośrodek jeszcze w budowie, z trzech dostępnych tras czynne były dwie. Wygląda to w sumie troche inaczej niż na zamieszczonej na stronce mapce.

Czynne jest tylko nowe krzesło, pokazane na mapce tależyki nie chodzą.

Krzesło jest nowiuśkie, słowacka POMA (taka sama jak sie zepsuła w Istebnej ;) ) - jest niestety koszmarnie powolne 2,6m/s. Można sie wynudzić i zmarznąć (a wiecie wszyscy jakie były mrozy w ub. tygodniu).

Trasy:

czynne 2 trasy (w sumie to dwa warianty jednej trasy) jedna oznaczona jako czarna (na www widnieje jako czerwona) i druga czerwona (na www niebieska) te trasy sie niewiele różnią, obie przebiegają wg takiego samego schematu.. najpierw dłuuugo płasko ze trzeba sie odpychać potem jedna krótka ale konkretna scianka i znowu płasko.. - bardzo nierówna trasa jeśli chodzi o poziom nachylenia.

Infrastruktura:

Jeszcze w rozbudownie nie wszystko jest czynne, na dolnej stacji bar i restauracja - ceny bardzo umiarkowane (vyprazany syr+hranolky - 100SK =3,3EURO)

Na górnej stacji też szykuje sie knajpka - ale była nieczynna jeszcze.

Ładna, czysta i bezpłatna toaleta.

Parking bezpłatny oczywiście - 50m od dolnej stacji po płaskim.

Ceny:

23 Euro - całodzienny karnet ale w ubiegłym tyg była promocja - zapłaciłem 20 euro.

Bardzo mało ludzi a to dlatego, ze po pierwsze byłem tam w martwym okresie (po swietach i przed feriami) a po drugie mało kto zna ten ośrodek - jak na razie zero promocji, nawet www porządnego nie mają.. jadący z krakowa do oravic mogą sie o niego potkąć i wtedy sie dowiedzą :)

ogólnie warto zobaczyć i pojeździć ale jak dla mnie najwiekszy problem to nachylenie trasy, zbyt nierównomierne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Vitanova czyli vitaj cenowa Europo

w końcu sie dorobili...

http://www.skivitanova.sk/

tak można podsumować po zapoznaniu się z cennikiem (czy ja dobrze zrozumiałem że na vlek i lanovke są oddzielne skipasy? )

20 euro za wolne krzesełka o deniwelacji 208m, toż to Soszów jest tańszy i atrakcyjniejszy:)

A wracając do Europy to zupełnie przypadkiem byłem w ubiegłą sobotę w podobnym ośrodku w środkowej Europie, 240m deniwelacji, szybkie wygodne 8 osobowe kabiny, kilka długich orczyków, super przygotowane trasy, otwarte od 8 do 17 i to wszystko za 21euro:)

http://www.kochamnarty.pl/viewtopic.php?f=74&t=250

Edytowane przez januszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitanova

Dzisiaj odwiedziliśmy stacyjkę Ski Vitanova, parę kilometrów od Chochołowa.

Spodziewaliśmy dość dużego tłoku na polskich stokach i stąd decyzja, aby uderzyć na Słowację. I to się potwierdziło - przy powrocie obserwowaliśmy tłum do wyciągu w Witowie.

Na Słowacji natomiast parunastu narciarzy na całym stoku - do dyspozycji 2 przygotowane bardzo dobrze trasy i jedna nie przygotowana. Warunki idealne.

Bardzo szybko i twardo. Dla mnie te dwie trasy przedstaiwiają poziom trudności + czerwony - trzeba jeździć na pełnej koncentracji - jest szybko, ale dość szeroko.

Krzesło wolno wozi, ale ma komfortowe siedzenia. Cena 11.50 Euro za dwie godziny. Parking bezpłatny, restauracja i toalety perfect.

Mankamenty - poziom zabezpieczeń na trasach nieodpowiedni. Armatki i studzienki od naśnieżania są nie zabezpieczone. Obsługa na skuterach porusza się dość swobodnie i szybko, podczas, gdy prędkość narciarzy też jest duża.

Ostatni odcinek dojazdu do stacji krzesła jest bardzo stromy i słabo zabezpieczony - widziane było grzmotnięcie jednego z narciarzy w drewniany płot i tablice ostrzegawcze (bez groźnych konsekwencji).

W sumie ocena bardzo pozytywna, jako alternatywa dla zatłoczonych w ferie stacji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

...50 pln za 2 godziny to juz nie jest nawet Austria...tylko Australia:)...ale zgadzam się alternatywa bezdyskusyjna....bo chociaż można pośmigać bez kolejek co powoduje że robi się w sumie niedrogo:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Masz pravdu! jak mówią na Słowacji ;)

Nie żal tej kasy, bo jazda jest na prawdę szybka i syta. No i brak ludzi.

no i o to w sumie w tej zabawie chodzi...jeżdzić do bólu kolan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Prawie równy rok temu napisałem o wizycie w Vitanovej - dzisiaj powtórka.

Trochę się zmieniło, bo śniegu mało w Tatrach, więc funguje tylko jedna trasa czarna/czerwona. No, ale da się polatać - kolana trzeszczą:). Na stronce trochę wałują, bo piszą, że pozostałe trasy są OK, podczas, gdy kamole i trawa tam wystają.

Ceny niższe, niż w zeszłym roku - 10 Euro za karnet od 9-13. Kolejek do wyciągu brak, podczas gdy po polskiej stronie mąt:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...