Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Box na wysokim samochodzie


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie konkretnie do użytkowników box-uw bagażowych zamontowanych na samochodach wyższych niż te standardowe czyli na vanach lub suvach.

Jak sobie radzicie z załadunkiem/rozładunkiem boxa na tej wysokości i na ile to jest uciążliwe...

Jak go montujecie na samochodzie: symetrycznie, czy raczej asymetrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załadunek załadunkiem, ale taki VAN z boxem na dachu nie zawsze się mieści w garażu pod ziemią czy jakim innym krytym.

A do niskiego nie wejdzie 9 osób! Nie odbiegajmy od tematu :)

PS

Z reguły Vanów, nawet bez boxu nie wpuszczają na parkingi podziemne lub wielopoziomowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zadając pytanie z tym montażem nie żartowałem, a moim zdanie ładniej wygląda nie symetrycznie:)

Od razu takie praktyczne spostrzeżenie: podest może służyć jako taboret przy zakładaniu butów np dzieciom, albo taki Figo grubasek co się zgiąć w pół nie umie:D

ps: Jacek co poleciałeś zdjęcia robić do sąsiadów obok Twojej redakcji :D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zadając pytanie z tym montażem nie żartowałem, a moim zdanie ładniej wygląda nie symetrycznie:)

Od razu takie praktyczne spostrzeżenie: podest może służyć jako taboret przy zakładaniu butów np dzieciom, albo taki Figo grubasek co się zgiąć w pół nie umie:D

Wygląd wyglądem, a praktyka praktyką.

Jak masz szeroki dach to nie sięgniesz na drugą stronę boxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na Landcruisera narty wkladal do boxa. Po progach lazil, gimnastykujac sie przy tym strasznie, dosc komicznie to wygladalo:D:D:D

No wiesz Hot ;) to jakieś dziwne, jako że często zdarzało mi sie podróżować tak owym na narty również - mam 185 cm i ja również musze sobie na progu stanąć żeby zapakować deski do boxa :D wiec wydaje mi sie że coś nie ten...

Edytowane przez Homar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam boxu podobnego do tego, którego zdjęcie wkleił SB (otwierany z dwóch stron). Zakładam go do minivana - Zafira. Montaż - zdecydowanie asymetryczny, tzn. przesunięty na prawą stronę dachu. Przy załadunku muszę wchodzić na progi samochodu.

Inną sprawą jest także montaż samego boxa. Mimo, że jest on w miarę lekki to jedna osoba nie jest w stanie go zamontować na dachu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przesunięcie asymetryczne to musi być chyba minimalne skoro uchwyty do belek są rozmieszczone równolegle w samym boxie, jak podróżuję po naszych pięknych drogach to jeszcze boxa w poprzek dachu nie widziałem,ciekawa teoria,próbujcie

Spadłem z krzesła :D:D:D, o nie mogę....:D:D:D, może kto inny podejmie się wytłumaczyć Dziadkowi Mrozowi o co chodzi z tym przesunięciem asymetrycznym, bo to nie to samo co box w poprzek dachu:D

Ps: zabrania się montowania Boksa w poprzek dachu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolega z Zafiry mnie trochę zmylił , czyli asymertycznie napewno przy jednej krawędzi dachu ,śmiesznie by wyglądał twój SUV z wąskim boxem na środku dachu chyba że masz jakiegoś olbrzyma .Też zakładam box na jedna stronę i nie miałem problemu z belkami nawet przy dużym obciążeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat montuje boxa na minivanach i vanach(Picasso-xsara i c4 Ssang Yong Rodius).Zawsze symetrycznie.Najczęściej z pomocą kolegi,chociaz zdażyło mi sie tez robic to samemu.Stawanie na progu,czasem na siedzeniu,zeby zapiąc wewnetrzny uchwyt nieodzowne.Jeżeli nie ma -15 to do przeżycia.Ja akurat korzystam z niezbyt wysokiego ale dośc szerokiego boxa.I nie jest to wcale thule tylko jakis włoski produkt X-treme cos tam.Nie pamietam co bo uzytkuje go juz ładnych pare lat.Sześc par nart + kijki wchodzą spokojnie.Kupiłem go właśnie dla tego,że jest dość niski.O ile pamietam po symetrycznym montażu zostawało jakies 25-27 cm na każdą ze stron dachu w Rodiusie. Montaz trwa powiedzmy do 10 minut z racji równomiernego ułożenia.Zależy od pory dnia lub nocy(a tez sie zdarzało) i temperatury(brak garażu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

182, to już chyba nie karzełek:D, karzełek to tak koło 170 i mniej:D

no to o 8 cm mniej niz Ja;),no karzelek nie ale gigant tez nie,ale mysle ze opcja asymetrii bedzie oki no i mi sie podoba bardziej i mysle ze zbyt duzej drabiny nie bedziesz musial kupowac a jak kupic za długo to schowasz do boxa:D:D: hehehe tylko jak potem siegniesz

no ale powaznie to mysle ze styknie wzrost do asymtrycznie załozonego boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witam.

Jeździmy na nartki Mercedesem Viano i box mamy zawsze zamontowany asymetrycznie. Stojąc na progu jeden rozładowuje a drugi odbiera i spokojnie da się to wykonać. Jakoś nie wyobrażam sobie takie operacji przy boxie zamontowanym centralnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...