Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mayrhofen Zillertal


jarekfay

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to jest Twój pierwszy wyjazd na narty w Alpy, to robisz potworny błąd...

to tak półżartem...

A tak poważnie samo Mayerhofen to jedno z piękniejszych tyrolskich miasteczek, no i te tereny narciarskie co nad nim górują:). Wiedz o tym że do miasteczka z głównego terenu narciarskiego na Penkenie na nartach jednak nie zjedziesz tylko w obie strony koleją gondolową z jednym słupem po drodze:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB chyba wim o co ci loto z tym "robisz bład" :D .....

No to wyjaśnię żeby nie trzeba było zgadywać o co mi chodzi.

Zillertal to wśród alpejskich(nie tylko austryjackich) ośrodków alpejskich najwyższa półka i zaliczając go jako dziewiczy wyjazd na narty to tak jak by się przesiąść z malucha do super limuzyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnię żeby nie trzeba było zgadywać o co mi chodzi.

Zillertal to wśród alpejskich(nie tylko austryjackich) ośrodków alpejskich najwyższa półka i zaliczając go jako dziewiczy wyjazd na narty to tak jak by się przesiąść z malucha do super limuzyny....

a co byś mógł Sławku zaproponować na pierwszą wyprawę do Austrii takiemu żółtodziobowi jak ja...może mniejszy ośrodek?...termin raczej wczesna wiosna...marzec przełom kwietnia?...może jakiś lodowiec,ale niekoniecznie:confused:....wiem trochę zjezdzam z tematu....no,ale przy okazji...ostatnio oglądałem Twoją galerię i decyzja jest trudna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś mógł Sławku zaproponować na pierwszą wyprawę do Austrii takiemu żółtodziobowi jak ja...może mniejszy ośrodek?...termin raczej wczesna wiosna...marzec przełom kwietnia?...może jakiś lodowiec,ale niekoniecznie:confused:....wiem trochę zjezdzam z tematu....no,ale przy okazji...ostatnio oglądałem Twoją galerię i decyzja jest trudna:D

Nie ma sensu w tym momencie gdybać gdzie by tu pojechać początkiem kwietnia, bo może być tak że ze względu na pogodę będą wchodziły w grę ośrodki tylko lodowcowe, a może być tak że będzie pełna zimy w górach i będzie się dało pojeździć w normalnych ośrodkach. A w jakich to już od Twoich preferencji zależy, czy chcesz narty odpiąć i popołudnie i wieczór w knajpach i dyskotekach spędzić, czy oprócz przedniej jazdy na nartach i przytulnej kwatery nic więcej Ci do szczęścia nie potrzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu w tym momencie gdybać gdzie by tu pojechać początkiem kwietnia, bo może być tak że ze względu na pogodę będą wchodziły w grę ośrodki tylko lodowcowe, a może być tak że będzie pełna zimy w górach i będzie się dało pojeździć w normalnych ośrodkach. A w jakich to już od Twoich preferencji zależy, czy chcesz narty odpiąć i popołudnie i wieczór w knajpach i dyskotekach spędzić, czy oprócz przedniej jazdy na nartach i przytulnej kwatery nic więcej Ci do szczęścia nie potrzeba....

jadę z 11 letnim synem...bez kobiet:p...ale on długo wieczorami siedzi przy kompie...no wiesz to i disco nie wypali:D...zupełnie poważnie:rolleyes:...szukam ośrodka raczej spokojnego bo i tak nie użyję w tej obsadzie:o...narty,narty i płyn bursztynowy i ewentualnie liść bobkowy na golenie:D...pewnie poproszę Cię na bierząco czyli blisko wyjazdu o jakiegoś niusa,ale jak możesz skrobnąć parę słów to myślę że ta wiedza zainteresuje nie tylko mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szukam ośrodka raczej spokojnego bo i tak nie użyję w tej obsadzie:o...narty,narty i płyn bursztynowy

Przeczytaj wpierw to: http://www.skionline.pl/stacje/?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462

A potem to:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6640&page=2

może nie koniecznie całe ale tak od #19 posta

No i galeria:http://www.skionline.pl/forum/galler...imageuser=4315

Nie wierzę żebyś wrócił nie zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to taki gryps...na zmyłkę:D:D:D

Będąc w Val Di Sole 2 lata temu, Figo wyciągnął flaszkę postawił 3 szklanki(dla mnie, siebie i Witusia) i nalał po troszce na dno;), a mój 8 letni wówczas syn pyta się go na ucho: wujek co to jest?? Na to Figo mu mówi że wódka, no to Łukasz przyniósł szklankę postawił i mówi nalej mi też trochę:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wpierw to: http://www.skionline.pl/stacje/?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462

A potem to:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6640&page=2

może nie koniecznie całe ale tak od #19 posta

No i galeria:http://www.skionline.pl/forum/galler...imageuser=4315

Nie wierzę żebyś wrócił nie zadowolony:)

wiem że zadałeś sobie trochę trudu żeby to znaleść,ale właśnie to mi się w Tobie podoba:D

dzięki dla mnie i dla innych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Val Di Sole 2 lata temu, Figo wyciągnął flaszkę postawił 3 szklanki(dla mnie, siebie i Witusia) i nalał po troszce na dno;), a mój 8 letni wówczas syn pyta się go na ucho: wujek co to jest?? Na to Figo mu mówi że wódka, no to Łukasz przyniósł szklankę postawił i mówi nalej mi też trochę:D.

dobre:D:D:D...mój champion też nieraz "zagląda" do kieliszka:eek:...oczywiście pod kontrolą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super link nr.2 i walka z panem A:o....dzięki za linki i sporo tam ciekawych rzeczy....poczytamy,postudiujemy....i na gorąco przed wyjazdem spytam sie Ciebie już na priva gdzie warto śmigać...nie powiem bo reputacja należy się jak nigdy:D....co uczyniłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Proszę o podpowiedz. Czy jest to wielka niedogodnosc , jezeli zakwateruję się np w Fugen? Czy wtedy dojazd np do gondoli na Penken jest długotrwaly.Czy parkingi sa zatloczone? Czy skibusy jezdza czesto? I czy mozna sie na nie zdac jako na glowny srodek lokomocji po dolinie??

Konkludując:Czy lepiej szukac kwatery w Mayrhofen (czy Finkenberg), czy w bardziej oddalonych wioskach ,bo dojazdy to nie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz pod słowami niedogodność i problem. Droga jest, parkingi są więc można dojechać, odległość także znośna - około 20 km, ale jak będziesz chciał pojechać na Hintertux to masz już do pokonania ponad 40km. Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzasz jeździć. Jeżeli planujesz jazdę raczej w tzw. "Erste Ferienregion im Zillertal" to lokalizacja jest ok. Ja osobiście proponowałbym noclegi gdzieś w środku doliny czyli coś pomiędzy Zell am Ziller i Mayrhofen oraz okoliczne miejscowości. Można powiedzieć, że wtedy "wszędzie masz blisko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zalogowalem się w Ramsau :). W centrum . Odpadnie problem z lancuszkami na kolach (choc mam 4x4 to "milicjant" moze sie upierac:)).Dziekuje za odzew.

Ramsau im Zillertal tak??

Bo Ramsau in Österreich jest pewnie tyle co Nowych Wsi u nas, oczywiście nie wszystkie są narciarskie.

A wracając do wybranej przez Ciebie lokalizacji powiem że bardzo trafny wybór, Ramsau im Zillertal leży w samym środku doliny Zillertal i jest znakomitą bazą wypadową. Dodam jeszcze że po "płaskim" jedzie się aż za Mayerhofen i dopiero a od tamtego miejsca droga nie dość że zaczyna się robić wąska to faktycznie mocno pnie się w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...