Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 18-latki na poziomie 8?


Invisible

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na forum jestem nowa, gdyż trafiłam na nie szukając opinii o sprzęcie.

Na nartach jeżdżę jakieś 7-8 lat, początkowo w klubie obecnie na własną rękę. Już jakiś czas jeżdżę na starych już blizzardach TG3 i wciąż tylko słyszę, że potrzebuję lepszych nart jak na swoje umiejętności (które oceniam na 8). Dlatego nadszedł ten czas i postanowiłam je zmienić :D

Jeżdżę już naprawdę sporo i w różnych miejscach: zaczynając od Magury Małastowskiej (którą uwielbiam), przez Chopok, Mosorny Groń w Zawoji, Krynicę (Słotwiny) i inne. Preferuję raczej długie skręty.

Mam 18 lat ale jedyne 49kg wagi przy 164cm wzrostu. Czy w takim wypadku wystarczyłyby mi narty juniorskie? 150cm długości?

Zastanawiam się przede wszystkim nad Fischerami RC4 Competition Junior także chętnie posłuchałabym opinii na ich temat:)

I pytanie dodatkowe: jaki flex butów żeby wystarczył do tej narty a nie był za dużą zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialabym zakladac kolejnego watku, a mam dosyc podobne pytanie? mam 17 lat (165cm, 55kg) i dobrze jezdze na nartach (ok 7-8 wg skali) czy lepiej kupowac narty juniorskie czy seniorskie? Planuje pojezdzic na nich kilka lat...

Jeżeli jeździsz tak dobrze, to tylko narty seniorskie! Narty juniorskie dobre są dla dzieci, natomiast w Twoim wieku i przy Twoim stopniu zaawansowania zalecam zakup nart seniorskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem mi w glowie pomieszaliscie, ale oczywiscie bardzo dziekuje za podpowiedzi. jednego tylko nie rozumiem dlaczego poprzedni doradzali 'kolezance' narty juniorskie??

przymierzalam sie w zeszlym roku do fischerow wc rc, w sklepie powiedzieli mi, ze wymagaja bardzo duzo sily i, patrzac na mnie, to mi je odradzaja... teraz myslalam o fischerach gs junior i znowu nie... chyba odloze zakup nart do przyszlego roku...;]

obecie jezdze na atomicach sl9, ale chcialabym sie przerzucic na gigantowe i nie mam pojecia jakie powinnam kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem mi w glowie pomieszaliscie, ale oczywiscie bardzo dziekuje za podpowiedzi. jednego tylko nie rozumiem dlaczego poprzedni doradzali 'kolezance' narty juniorskie??

przymierzalam sie w zeszlym roku do fischerow wc rc, w sklepie powiedzieli mi, ze wymagaja bardzo duzo sily i, patrzac na mnie, to mi je odradzaja... teraz myslalam o fischerach gs junior i znowu nie... chyba odloze zakup nart do przyszlego roku...;]

obecie jezdze na atomicach sl9, ale chcialabym sie przerzucic na gigantowe i nie mam pojecia jakie powinnam kupic.

potestuj wypożycz jr i senior i sama zdecydujesz które dla Ciebie będą lepsze, tak będzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu decydowałbym się na seniorskie. Waga to jedno ale kupując narty juniorskie będziesz się mniej rozwijała natomiast wybór jakiś fajnych seniorskich (niezbyt wymagających) będzie inwestycją w przyszłość i nie będziesz musiał ich tak szybko zmieniać . ;) Ambitniej zrobisz wybierając nartę sztywniejszą i cięższą. Oczywiście nie przesadź z poziomem ;)

Życzę trafnego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rossim - 167 cm.

W Dynastarze - 178cm.

W Fischerze - 170cm.

Tu masz poradnik Racingowy dla zawodników:

FIS JUNIOR KOBIETA*

Wiek: 15 lat i starsi, urodzeni w 1992 i wcześniej

> promień minimum GS : 23m

> minimalna długość nart kobiety

SL : 155 cm - GS : 180cm (-5 cm tolerance)

> maksymalna wysokość płyty: 50mm

> maksymalna wysokość podeszwy buta: 43mm

50 / 65 KG

Narty SL : DA8B502 - Speed Omeglass WC

W 155cm

GS : DA8GF01 - Speed Course WC 176cm

DA8GE04 - Team Course WC 182cm

Buty LB81160 - World Cup Team

LB81040 - Comp Pro

Wiązania DC80008 - PX Racing 12 or DC80007 - PX Racing 14

66 KG i więcej

Narty SL : DA8B502 - Speed Omeglass WC

W 155cm

GS : DA8GE04 - Team Course WC

W 182cm

Buty LB81040 - Comp Pro

LB81010 - World Cup 160

Wiązania DC80007 - PX Racing 14

DC80003 - PX Racing 15 Maxflex

W Dynku, możesz pofatygować się o juniorską gigantkę, ponieważ jest ona PRAWIE takiej długości jak seniorska.

Co do innych firm - polecam stricte seniorskie deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dynku, możesz pofatygować się o juniorską gigantkę, ponieważ jest ona PRAWIE takiej długości jak seniorska.

Co do innych firm - polecam stricte seniorskie deski.

No właśnie !

Jeśli dziewczyna jest naprawdę na poziomie 8 to uważam że seniorskie na prawdę się jej należą. Przy takim poziomie nóg se nie połamie a wręcz przeciwnie bo podszkoli technikę jeszcze bardziej.

Nie chodzi tu o robienie z dziewczyny zawodniczki ale doradzenie jej i uświadomienie że narta seniorska da jej większe "pole do popisu" a co za tym idzie więcej frajdy z kręcenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu 18 lat ma :P

No właśnie :P

Osobiście uważam że ambitniejsza narta daje większą frajdę. Przecież nie chodzi oto żeby zjechać jak najłatwiej na dół stoku ale żeby trochę powalczyć z muldami, zakrętami itd. Trudniejsza narta na początku może sprawić trudności ale z czasem daje 100x fajniejszy efekt i radochę z jazdy niż taka mięciutka, gnąca się juniorska "decha" :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecie jezdze na atomicach sl9, ale chcialabym sie przerzucic na gigantowe i nie mam pojecia jakie powinnam kupic.

A ja patrzac na Twoj wzrost / wage / umiejetnosci i zaciecie :D polecalbym sprobowac Ci head supershape speed 163 cm;

Co prawda tylko 14,1 promien ale trzyma klase i daje speeda.

Jak bedziesz chciala to znajdziesz cos wiecej, bo sie o niej juz ciut wyzewnetrznialem :)

A jak chcesz mocniej to 170 cm - chyba 15,4 m

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę pewnie jednak za radą dareklewandowski i części osób i wybiorę juniorskie:) Połowa ceny, a przy mojej budowie i metaboliźmie to nie zapowiada się żeby moja waga się miała szybko zwiększyć:D I tak, kolego bugajson, zamierzam zostać póki co "chudzinką" :)

Wolę nie przechodzić od razu z nart nijakich na narty najlepsze, a swoją drogą ciężko stwierdzić czy narty juniorskie naprawdę tak bardzo ustępują seniorskim, bo mało kto jeździł na obu wersjach tego samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobieca

Wtrące swoje trzy grosze i zaproponuję Ci abyś najlepiej skierowała swoją uwagę na segment Women (Lady), a przemawiają za tym następujące przesłanki:

1. Chrakterystyka - wiązania są przesunięte do tyłu, ze względu na cofnięty u kobiet środek ciężkości w porównaniu z facetami, dodatkowo ciut bardziej miękkie dzioby, ułtwiające inicjację skrętu.

2. Cena - najczęsciej jest niewiele wyższa od juniorskiej, a na pewno niższa od męskiej.

3. Design - nie bez znaczenia gdy chodzi o wybór przez kobietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtrącam swoje trzy grosze niezupełnie na temat, ale ponieważ z powodu niewielkiego wzrostu mam ograniczony wybór nart, przez jakiś czas jeździłam na Fisherkach juniorskich, co prawda slalomkach, WC SL , i nie były tym, czego się spodziewałam - szybko okazały się za miękkie. No, ale ważę te 10 kilosów więcej niż Malwinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...