Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka długość nart Fisher RC4 Worldcup SC?


stansek

Rekomendowane odpowiedzi

Homar - przesadzasz, jeśli ktoś jeździ naprawdę na 6 to takiej narcie da bez problemu radę. Ja jeżdzę na 6-7 ( przynajmniej tak się oceniam) i różne takie deski zaliczałem z wielkim spokojem, nie sprawiały mi większych problemów (łącznie z komórkami). Inna rzecz, że z tego co widzę to ludzie wpisują sobie 5 czy 6 a już z opisu ich doświadczenia i stażu na pewno tak nie jeżdrzą i to jest inny problem. Ta skala jest bardzo dobra tylko mało szczegółowa i wymaga nieco samokrytyki. Inną kwestią jest to, że do zwykłego jeżdrzenia RC4 SC będzie fajniejsza niż WC - ale to już moja własna, subiektywna opinia. No chyba, że ktoś jeździ wyłącznie po supertwardym i bardzo stromym.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzam? no nie wiem pisze to jak ja to widze nie mowie że tak musi być! czy nie łatwiej jest uczyć sie na narcie nad którą w 100% panujemy ? Ktoś o poziomie 6 jak dla mnie (wg tego co jest napisane w tej skali podanej przej Jacka) nie jest w stanie wykorzystywać możliwości nie tylko WC Sc a ogólnie topowej slalomki ;)

Co do jazdy to jestem podobnego zdania tylko poprzeczka wg mnie jest wyżej - Topowe Slalomki są na wszystko i wszędzie... Komóry tylko beton choć i to stwierdzenie napewno część forumowiczów uważa za conajmniej "dziwne :p"

Co do skali to :D jak zalicze CKI to wstawie sobie smiało 9 a 10 pewnie nigdy nie osiągne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat się z tobą zgadzam, ja nie jestem zwolennikiem używania nart na wyrost. Nie pamiętam już dokładnie skali ale jazda na 6 chyba tam już określała pewien stosunkowo dobry poziom i jeśli ktoś na tyle jeździ to sobie z topową slalomką poradzi bez problemu. A czy ją w pełni wykorzysta i będzie na niej robił postępy jak na "lżejszej" narcie to już inna sprawa. W każdym razie taka narta go "nie zabije" na pewno, co więcej bedzie pewnie czerpać z jazdy na niej jakąś tam przyjemność, a że przy okazji będzie dawać po nogach i kolanach to dla wielu szczegół, którego często nie dostrzegają lub po prostu jeżdzą mniej intensywnie i krocej :D

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko sam dużo błędów robie :D ale bez takich Profesor jest tylko jeden ! :)

Nie szukaj niepotrzebnie ortografow Panie Regionalny, bo dobrze wiesz dlaczego. Czasami lepiej przemilczec :)

A tematycznie, to moze jeszcze miec znaczenie czy ta tzw. "6" wazy 70 kg czy tez 100 kg - przy tych samych "parametrach technicznych i sprawnosci fizycznej" jazdy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnie to bywa, jak sobie siądziesz na tyły to każda narta z pod ciebie bedzie uciekać... czy ważysz 100 czy 150 kg ;)

Nie szukaj niepotrzebnie ortografow Panie Regionalny, bo dobrze wiesz dlaczego. Czasami lepiej przemilczec :)

Nie rozumiem bo... bo wyciągniesz coś z przed 3 lat :| ? spoko wyraźnie tam napisałem że sam ich robię wystarczająco dużo a zwróciłem uwage bo kuło mnie w oczy wiec nie rozumiem twojego jakże niemiłego tonu....

Aaaa, nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnie to bywa, jak sobie siądziesz na tyły to każda narta z pod ciebie bedzie uciekać... czy ważysz 100 czy 150 kg ;)

Oczywiscie.

Ale jak masz 60 a 100 to efekt tez moze byc rozny jak siadziesz na srodki ;)

Nie rozumiem bo... bo wyciągniesz coś z przed 3 lat :| ? spoko wyraźnie tam napisałem że sam ich robię wystarczająco dużo a zwróciłem uwage bo kuło mnie w oczy wiec nie rozumiem twojego jakże niemiłego tonu....

Nie wyciagne i nie zamierzam, nawet z przed tygodnia, nawet w powyzszym tekscie.

Tylko z taka "merytoryka" to kulturniej wydawaloby mi sie jakbys o tej ortografi moze koledze powiedzial na pm, bez "malych szopek". A juz na pewno przez wracania - malo sympatyczne - do niepotzrebnych i niemilych dysput z innego watku, w ktorym widac ze czujesz sie ze brylowales.

Ot takie moje zdanie, niekoniecznie sluszne.

Ani specjalnie ani jakze niemily byc nie zamierzalem.

Sorrki jak urazilem.

Aaaa, nie rozumiem...

No wlasnie :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to ja siępodepnę pod wątek i zapytam czy slalomka 170cm nie bedzie za długa dla chłopa 189 wzrostu ~75kg wagi umiejetności na poziomia 7 w porywach 8?

Jak jeżdziłeś na 155 cm przy takich parametrach to juz rozumiem to 7 w porywach 8, a najbardziej te porywy.

165 cm to minimum i myslę że wystarczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...