Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Gardena/St. Christina


szparaa

Rekomendowane odpowiedzi

Będe tam od 13.12-20.12:) Był ktoś z szanownych forumowiczów w tej miejscowości? Jakieś wnioski, uwagi, spostrzeżenia? Co warto a czego nie warto?

Jeśli chodzi o nartowanie, to również proszę o wnioski, uwagi i spostrzeżenia:)

Jaki karnet warto kupić? Skipass Val Gardena-Alpe di Siusi czy może warto kupić Skipass Dolomiti Superski? Jakie osrodki obejmuje Skipass Val Gardena-Alpe di Siusi? Czy mając ten karnet dostane się na Marmolade? Słyszałem że aby ponoć pokonać słynną Sella Ronde to czasmi trzeba dużo "przemaszerowac" nartami:confused:, wręcz że nie warto się w to bawic:confused: Czy to prawda?

Narazie tyle pytań:)

Dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

Valgardena, temat rzeka, warto naturalnie pojechać

zakładam że poziom jazdy uczestników conajmniej 5,

Jaki karnet warto kupić? - moim zdaniem Dolomiti Superski?

Jakie osrodki obejmuje Skipass Val Gardena-Alpe di Siusi? -cała dolina+ Seiser Alm

Czy mając ten karnet dostane się na Marmolade? - nie

Słyszałem że aby ponoć pokonać słynną Sella Ronde to czasmi trzeba dużo "przemaszerowac" nartami - trzeba przemaszerować przez Arabbę jakieś 400 m ale obok fajnych knajpek i cukierni no i w Wolkensteinie ok 200m przez mostek nad drogą.

pozdrawiam i mam nadzieję że napada śniegu, Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne miejsce, generalnie polecam, oprócz gigantycznych plusów minus - dużo ludzi co w twoim terminie może nie występować. Sella Ronda możesz sobie darować - jazda raczej turystyczna, widoki i owszem ale narciarsko kiepściutko, dużo płaskich odcinków do jazdy na krechę bo inaczej się nie da. No i karnet wtedy musisz mieć Dolomitisuperski, podobnie jak i z Marmoladą. Jesli ci zalerzy na Marmoladzie to możesz sobie kupić ten droższy karnet i skoczyć tam a przy okazji wrocić przez Alta Badia i zrobisz sobie Sella Ronda. Sprawdź ceny na www.dolomitisupeski.com bo może lepiej się opłacić zwykły karnet + dopłata na jeden dzien do dolomitisuperski. Warto chyba tylko jechac na Marmoladę przy doskonałej pogodzie bo narciarsko to lepiej masz w samym Val Gardena. Dużo dobrej jazdy, Alpe di Siusi dla początkujących ale to kameralny i spokojny ośrodek z pięknymi widokami, można skoczyć, ostra jazda na Campinoi do Selvy i do Cristiny (trasa zjazdu mężczyzn PŚ), i fajny zjazd czerwoną z przełęczy do Selvy (Dantercepieces się to chyba nazywa - trasa mistrzostw świata kobiet - gigant). Skipas Val Gardena obejmuję zjazdy do doliny z oby przełęczy grupy Sella - czyli jazdę też z Pitz de Sella, Campinoii oraz Secade i Alpe di Siusu i to co pomiędzy nimi z Cristiny. Dużo jazdy. Można zjechać do Alta Badia ale tam ładnie choć jazda raczej słaba, lepiej w stronę Canazei - tu jest co robić ale trzeba mieć rozszerzony karnet. Sama miejscowośc fajna, raczej drogo ale bez przesady- da sie wytrzymac. A widokowo to mało jest pewnie miejsc o bardziej spektakularnej scenerii. Jest na co popatrzeć, polecam Pitz de Sella o zachodzie słońca czyli przed 16 z pięknie oświeloną ścianą Selli na wyciagniecie ręki lub widoki na Saslonga np z Campinoii - a potem ostatni zjazd pustą już trasą - reszte zapłacisz kartą... :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz w Val Gardenie to zdecydowanie warto wykupić karnet dolomitisuperski. Być tam i nie zaliczyć Sella Rondy? Oczywiście nie da się, aby robiąc taką trasę nie było płaskich odcinków, ale np. jadąc wariantem pomarańczowym na pewno przypadnie Ci do gustu odcinek za Arabbą w kierunku Canazei (do Canazei oczywiście nie zjeżdżasz). Super trasy prowadzące z Porta Vescovo i świetny widok na Marmoladę.

W samej Val Gardenie super trasy to tak jak pisali poprzednicy:

- Saslong

- Trasy zarówno czarna jaki i czerwona z Ciampinoi do Selvy

- trasa Femminile ze szczytu Dantercepies do Selvy.

Warto pojechać także na Secedę, skąd prowadzi trasa słynnej "Gargenissimy".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że poziom jazdy uczestników conajmniej 5

Oczywiście, ze tak! Skoro o to pytasz to domyslam się ze trasy wymagające:) - bardzo mnie to cieszy:)

Słyszałem że aby ponoć pokonać słynną Sella Ronde to czasmi trzeba dużo "przemaszerowac" nartami - trzeba przemaszerować przez Arabbę jakieś 400 m ale obok fajnych knajpek i cukierni no i w Wolkensteinie ok 200m przez mostek nad drogą.

pozdrawiam i mam nadzieję że napada śniegu, Janusz

Jak trzeba to trzeba, trudno:) Wierze w to że sniegu bedzie pod dostkakiem! Dzięki, pozdrawiam!

Bardzo fajne miejsce, generalnie polecam, oprócz gigantycznych plusów minus - dużo ludzi co w twoim terminie może nie występować. Sella Ronda możesz sobie darować - jazda raczej turystyczna, widoki i owszem ale narciarsko kiepściutko, dużo płaskich odcinków do jazdy na krechę bo inaczej się nie da. No i karnet wtedy musisz mieć Dolomitisuperski, podobnie jak i z Marmoladą. Jesli ci zalerzy na Marmoladzie to możesz sobie kupić ten droższy karnet i skoczyć tam a przy okazji wrocić przez Alta Badia i zrobisz sobie Sella Ronda. Sprawdź ceny na www.dolomitisupeski.com bo może lepiej się opłacić zwykły karnet + dopłata na jeden dzien do dolomitisuperski.

Tak własnie mysle ze w tym terminie tłumów nie bedzie, dlatego tam jade teraz bo w lutym może być troszkę ludków. Co do Selli Rondy to być tam i jej nie zaliczyć to mógłbym potem troszke żałować bo nie wiem czy i kiedy tam znowu bede:) Marmolade też chciałbym zaliczyć, wiec tak jak radzicie kupie karnet dolomitisuperski ale na całe 6 dni bo w terminie którym jadę jest to różnica tylko 12 Euro

...ostra jazda na Campinoi do Selvy i do Cristiny (trasa zjazdu mężczyzn PŚ), i fajny zjazd czerwoną z przełęczy do Selvy (Dantercepieces się to chyba nazywa - trasa mistrzostw świata kobiet - gigant)

Akurat jak tam bede to panowie beda rywalizować w DH i SG:D

Jest na co popatrzeć, polecam Pitz de Sella o zachodzie słońca czyli przed 16 z pięknie oświeloną ścianą Selli na wyciagniecie ręki lub widoki na Saslonga np z Campinoii - a potem ostatni zjazd pustą już trasą - reszte zapłacisz kartą...

Jak wyczaje gdzie te miejsca są to zrobie zdjęcia;) no i ten ostatni zjazd:) mmm....:)

Super trasy prowadzące z Porta Vescovo i świetny widok na Marmoladę.

W samej Val Gardenie super trasy to tak jak pisali poprzednicy:

- Saslong

- Trasy zarówno czarna jaki i czerwona z Ciampinoi do Selvy

- trasa Femminile ze szczytu Dantercepies do Selvy.

Warto pojechać także na Secedę, skąd prowadzi trasa słynnej "Gargenissimy".

Napewno wszystko objezdzę!:)

Dzięki, no i czekam na kolejne opinie - lubię dużo czytac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda Ci się zobaczyć Puchar Świata to szczerze zazdroszczę, ale możesz mieć mały problem aby zjechać całym Saslongiem, szczególnie w jego dolnej części tzw. wariantem A, czyli po prostu czarną trasą. Może być już wygrodzony do zawodów. Na stronie FIS podają, że pierwsze treningi są od 17.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sella Ronda możesz sobie darować - jazda raczej turystyczna, widoki i owszem ale narciarsko kiepściutko, dużo płaskich odcinków do jazdy na krechę bo inaczej się nie da.

A ja się z tym nie zgodzę. Polecam Ci Sella Rondę. Świetna wycieczka, aby poznać okolicę. Mi się bardzo podobało!

A tak to wyglądało:

http://www.skionline.pl/galerie/?co=&g_rodzaj=sella&g_co=galeria&g_id=404&g_numer_zdj=1

http://www.skionline.pl/galerie/?co=&g_rodzaj=sella&g_co=galeria&g_id=405&g_numer_zdj=1

http://www.skionline.pl/galerie/?co=&g_rodzaj=sella&g_co=galeria&g_id=406&g_numer_zdj=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka to świetna, nie przeczę, widoki też fantastyczne niemniej narciarsko mnie zawiodła - może z powodu wielkiego tłoku, może z tego powodu, że wcześniej już w wielu tych miejscach byłem i jeździłem a całośc jako pętla zdarzyła sie później. Na pewno raz warto zaliczyć niemniej jeśli sie nie zdarzy to można spokojnie nie żałować. Na pewno nie ma co sie na Rondę pchać przy braku dobrej pogody, widoki i klimaty to w tym wypadku dla mnie 70% atrakcji, jazda dużo mniej. Trafiając na małą ilość ludzi (ja to jechałem w styczniu jeszcze przed szczytem sezonu i było bardzo tłoczno) może to być bardzo fajnie. Gdy jeździłem na Campinoi to zawsze na dole trafiałem na tłum z Sella Ronda, który się przez tą stacje przewalał tworząc kolejkę i w zasadzie już po 10-11 rano uciekałem z tej zacnej góry, z drugiej strony było to samo z dodatkiem sporej liczby zjeżdrzających (na szczęscie ta czerwona trasa do Selvy ma dwa warianty więc nie było jakoś tragicznie). Generalnie ten natłok tak mnie zmęczył, że w tym roku omijam tą okolicę, nie wyobrażam sobie co tam się dzieje w szczycie sezonu a tak mi wypada termin:-(

Jak dla mnie VG - super ale zbyt dużo ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda Ci się zobaczyć Puchar Świata to szczerze zazdroszczę, ale możesz mieć mały problem aby zjechać całym Saslongiem, szczególnie w jego dolnej części tzw. wariantem A, czyli po prostu czarną trasą. Może być już wygrodzony do zawodów. Na stronie FIS podają, że pierwsze treningi są od 17.12.

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i cieszy mnie to bo jeszcze nigdy nie oglądałem zawodów PS na zywo:) tylko nie wiem jak to ugryźć, gdzie się ustawić itp:)

A co inni sądzą o tym co wytłuściłem?

No to 17.12 pokaże Bodemu jak się jeździ na nartach;):D

Edytowane przez szparaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Saslongiem w ubiegłym roku i jeśli będzie zamknięty to jest czego żałować. Z drugiej strony, możliwość zobaczenia zawodów na żywo powinna tą stratę zrekompensować. Ale weź pod uwagę, że jeśli chcesz coś zobaczyć "z bliska" to musisz się zaopatrzyć w bilet - ceny uzależnione od miejsca czyli od tego co z tamtąd widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i cieszy mnie to bo jeszcze nigdy nie oglądałem zawodów PS na zywo:) tylko nie wiem jak to ugryźć, gdzie się ustawić itp:)

A co inni sądzą o tym co wytłuściłem?

No to 17.12 pokaże Bodemu jak się jeździ na nartach;):D

Jedź na samą górę i tam kup bilet na miejsce obok trasy. Przy okazji zobaczysz koło startu wszystkich naj, naj.

pc164636.jpg

Potem zjedziesz sobie wzdłuż trasy. Polecam miejsce gdzie kończy się górna polana i zaczyna linia lasu - tu jest przepiękny, kilkudziesięciometrowy skok!

pc164642.jpg

Możesz tez pokręcić sie koło mety. Z dojazdu do gondoli widać dół trasy i metę, no i można spotkac Bode lub Svindala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na samą górę i tam kup bilet na miejsce obok trasy. Przy okazji zobaczysz koło startu wszystkich naj, naj.

Czyli wiem że musze kupic przy starcie bilecik na miejsca obok trasy, a ile ok Euro taki bilecik koszuje?:)

Potem zjedziesz sobie wzdłuż trasy. Polecam miejsce gdzie kończy się górna polana i zaczyna linia lasu - tu jest przepiękny, kilkudziesięciometrowy skok!

No własnie tak sobie to wszystko wyobrazałem - zeby sie przemieszczac:)

Możesz tez pokręcić sie koło mety. Z dojazdu do gondoli widać dół trasy i metę, no i można spotkac Bode lub Svindala!

Jak ich spotkam to przylepie im nalepke skionline.pl na kask!;)

A jak jest z tym zamknięciem trasy? Od 14.12 jezdzę, załapie sie na otwartą całą trase czy moze byc z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta traska zjazdu do Christiny istotnie zacna ale wolałem tą czarną do Selvy (czarno-czerwoną?) z Campinoi, to dla mnie była najfajniejsza trasa w tej okolicy, codziennie ją testowałem nietkniętą jeszcze "ludzką nartą" czyli pierwszyw wagonem na górę:) W sumie zawody fajna rzecz ale to, że trasy w zwiazku z tym bedą pozamykane to mniej fajne. No i oby napadało coś bo bylem teraz w Austrii i codziennie rano ogladalem przez 10 dni ten program, w którym pokazują warunki i pogodę we wszystkich ośrodkach - poza lodowcami nigdzie do soboty nie było grama śniegu:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze trasy, powiedzmy wzdłuż krzesełka, tak jak to widać na zdjęciach JC jest bardzo szeroko można tam zjechać (są tam też rożne warianty, tzn. można jechać, z prawej bądź lewej strony wyciągu - na fotkach widać "trasę z prawej strony). Od mniej więcej górnej stacji gondoli, trasa rozdziela się na wariant A i B (jest to pokazane na planie na stronie zawodów). Wydaje mi się, że od tego miejsca wariant A będzie zamknięty. Wynika to także, ze zdjęcia mety zamieszczonego na stronie organizatorów(cała szerokość trasy jest zagrodzona), oraz opisu, że dotarcie do "Camel Humps" (garby wielbłąda?) (skok zaznaczony na planie) będzie możliwe od trasy B, ale trzeba dojśc 200m, a powrót "by snow-mobiles" (bilet 15 EUR).

Ta traska zjazdu do Christiny istotnie zacna ale wolałem tą czarną do Selvy (czarno-czerwoną?) z Campinoi,

Dokładnie rzecz ujmując, Saslongiem, także zjeżdża się do Selvy, choć z ogólnej mapy może wynikać, że jest to jeszcze St. Cristina - granica pomiędzy miejscowościami przebiega kilkaset metrów od dolnej stacji gondoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saslongiem zjeżdrza sie do Cristiny a z jej centrum do stacji kolejki idzie sie 5 minut - to stosunkowo mała miejscowość. Z tego samego miejsca też wyrusza sie na Secadę - to też Cristina. Ostatnie domy Selvy kończą sie ze 3 km wyżej w górę doliny. a zjazd czarną do Selvy to poza początkiem po tym szerokim polu to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

gwoli ścisłości koniec Saslonga to jeszcze należy

Saslongiem zjeżdrza sie do Cristiny a z jej centrum QUOTE]

do Selvy czyli Wolkensteinu

piantina_selva_200708.jpg

a St. Christina leży po zachodniej stronie potoku (Rio Cisles Bach)spływającego z Secedy

map_scristina_2007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok- ale to czysta teoria i "nazewnictwo". Stacja znajduje się w Selvie 200m od centrum Cristiny i 5 km od centrum Selvy a ze 3 km od początku tej miejscowości pomijając porozrzucane domy po zboczach. Mieszkając w Cristinie zjeżdrzasz Saslongiem do Christiny mimo, że stacja stoi jeszcze w Selvie ( a raczej na terenie geograficznie należącym do Selvy). Zreszta chyba prosciej jest napisać, " do Cristiny" niz " do "stacji w Selvie, która stoi już prawie w centrum Cristiny". Zresztą to raczej bez znaczenia - nie zmienia to lokalizacji raczej tych obiektów ani kwestii komunikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NTNie jest ciekawy artykuł o tych zawodach zatytułowany "SASLONG NAJPIĘKNIEJSZY ZJAZD" :)

Jest tam opisana trasa i pisze tam m.in. o Kamelbuckel (garby wielbłąda) o których wspominał kilka postów wyżej Marek.m77 i może zacytuje tu NTN:

"To zadecydowanie najbardziej spektakularne miejsce tego zjazdu. Składa się z kilku poprzecznych terenowych garbów. Dwa ostatnie można pokonać na dwa sposoby: starać się je zdusić i zamortyzować nogami lub potraktować przedostatni jako rampę i przelatując nad przestrzenią pomiędzy nimi, lądować tuż za ostatnim. Nie trzeba chyba przypominać, że ta druga metoda jest o niebo bardziej niebezpieczna, ale... po prostu szybsza"

To tyle o trasie bo na to jest dział o zawodach.

Ale chciałem ponowić pytanie, ile mniej więcej dni wczesniej zamykaja trase przed zawodami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...