Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic wycofuje wadliwe wiązania


dareklewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Atomic Austria GmbH wraz z dystrybutorami firmy zapobiegawczo wycofuje z rynku wszystkie tylne części wiązań narciarskich, które mogą pęknąć, powodując przedwczesne wypinanie wiązań, narażając narciarza na upadek. Sprawdź, z których modeli nie wolno korzystać!

Atomic zwraca się do posiadaczy wiązań model 310, 311, 412 ATOMIC Race, Xentrix, Device, Centro oraz model ADX, RD10 DYNAMIC produkowanych pomiędzy rokiem 1998 a 2002 z apelem o kontakt z autoryzowanymi przedstawicielami handlowymi.

Już teraz posiadacze tych modeli wiązań mogą zgłosić się do autoryzowanych przedstawicielstw handlowych i dokonać nieodpłatnej wymiany tylnych części wiązań.

za onet.pl

Edytowane przez JC
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic zwraca się do posiadaczy wiązań model 310, 311, 412 ATOMIC Race, Xentrix, Device, Centro oraz model ADX, RD10 DYNAMIC produkowanych pomiędzy rokiem 1998 a 2002 z apelem o kontakt z autoryzowanymi przedstawicielami handlowymi.

za onet.pl

Z tego wynika, że praktycznie wszystkie wiązania firmy Atomic są do wymiany :eek:

Tu jest dokładna informacja

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostaliśmy ta informacje do sklepu i chodzi o to iż w tych wiązaniach pęka tył wiązania co może spowodować wypięcie narty, atomic nieodpłatnie wymienia tylko tył, wygląda to tak że osoba posiadająca jeden z tych modeli, przynosi nartę do sklepu - partnera atomic w Polsce, tam sprzedawca, serwisant wymontowuje tył, sprawdza rocznik wiązania który jest opisany na jego tylnej części, wystawia pokwitowanie i daje zamówienie do summitu, oni - jak piszą - postarają się w ciągu 48 godzin dostarczyć tył wiązania wyprodukowany w 2008 r (chyab musieli na nowo linie otworzyć hehe). W skrajnych przypadkach może zająć to trochę dłużej. Ja rozmawiałem z jedną osobą na ten temat i nie spodziewają się jakiegoś boomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie czeka wymiana, Xentrix-y z 2002 roku, zaraz je idę obejrzeć. W zeszłym roku raz mi się wypięła jedna narta nagle w czasie jazdy - skończyło się na pękniętym żebrze i ogólnym pocharataniu bo druga się wypięła później i weszła pod tzw body - a, że była świerzo naostrzona to mi zrobiła trochę kuku. Idę do piwnicy sprawdzić czy coś tam nie jest pęknięte. Ale chyba nie bo potem jeździłem na nich 2 tygodnie i było ok - chyba w takim razie jednak jeździec dupa był a nie rabek od spódniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Czyli jak ja mam Neoxy 412 to mogę jeździć spokojnie :confused: czy za rok ogłoszą że wiązania z lat 2003-2008 tez są do wymiany :confused::mad:

Przeczytaj dokładnie nie ma mowy o Neoxach:confused:

ATOMIC

- Race 310 / Race 412 / RaceRace 310 / RaceRace 412

- Xentrix 310 / Xentrix 311 / Xentrix 412 / C 310 / C 311 / C 412 / CR 310 / CR 412 / R 310 / R 412 / SX 310 / SX 412

- Device 311 / Device 412

- Centro 310 / Centro 412

DYNAMIC

- ADX 310 / RD10 / X412 / Centro 412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się ale jest do dla mnie dość ważne ponieważ:

Kupiłem na allegro używane narty Atomic Beta race 9'14 w bardzo dobrym stanie i z nich jak na razie jestem zadowolony. Na początku stycznia wypróbuje je na stoku :)

Problem tkwi w tym ze facet od którego kupiłem narty nie podał pełnej nazwy wiązań napisał tylko, że są to wiązania bardzo dobrej firmy Atomic. Gdy przyszła przesyłka okazało się, że są to wiązania Atonic xentrix 311. Postanowiłem je sprawdzić i okazało się że firma Atomic wycofuje te wiązania.

Teraz nie wiem co zrobić. Walczyć z facetem żeby oddał mi część kasy za wiązania czy może będę miał możliwość wymienić je na nowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu zaniosłem swoje stare Atomici do serwisu gdzie zawszę ostrze, zostawiłem je na 10 dni i odebrałem z wyminionymi całymi tyłami wiązań, czyli w połowie miałem nowe wiązania. Podzwoń po serwisach, popytaj- pewnie większośc ci to wymieni, zero problemu, trzeba tylko chwilę poczekać bo serwis odsyła wiązania i czeka na nówki. Gdy gość Ci odkręci wiązanie to pod piętą ma ono wybity rok produkcji - wtedy wyjdzie czy się łapie pod wymianę. Jeśli tak - masz nowe tyły, jeśli nie - znaczy masz dobre wiązania

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem DEVICE 311, narta kupiona w Niemczech.

W SUMMICIE wymienili mi bez gadki (od razu ustawili całe wiązania). Co prawda nie mieli 311 (wiązanie w Polsce nie występowało), ale założyli jakieś 420 i jest OK.

Kiedy Wymieniałeś te wiązania???

Wtym roku, czy w poprzednim???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłam w tym roku w lutym, nie polecam tego serwisu w Warszawie nikomu. Serwis wraz ze sklepem jest na Ostrobramskiej na przeciwko Promenady! Owszem wymienili ale wogóle nie dokrecili, tłumaczyli sie ze serwisant miał chore dziecko itp! Az strach oddac tam narty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam takie dość ważne pytanie!!!

Czy wyjęcie tych wiązań (Xentrix 311) samemu to jakaś skomplikowana sprawa???

Czy mógłbym uszkodzić wiązanie?

Nie wiem za bardzo co zrobić, ponieważ najbliższy serwis mam oddalony o ponad 100 kilometrów i nie chciałbym targać, aż tam nart, tylko zawiózłbym same wiązania. Co radzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SALOMON SAS OGŁASZA DOBROWOLNE WYCOFANIE PRZEDNICH CZĘŚCI NIEKTÓRYCH WIĄZAŃ NARCIARSKICH WYPRODUKOWANYCH POMIĘDZY CZERWCEM A PAŹDZIERNIKIEM 2008 R.

Firma Salomon postanowiła przeprowadzić dobrowolne, zapobiegawcze wycofywanie przednich części wymienionych poniżej wiązań narciarskich marki Atomic. Modele wiązań narciarskich podlegające wycofywaniu zostały wyprodukowane pomiędzy lipcem a październikiem 2008 r.

W pewnych okolicznościach przednie części poniższych modeli wiązań mogą nie mocować w pełni buta narciarskiego do wiązania, co może spowodować niepożądane odblokowanie wiązania, zagrażające narciarzowi upadkiem.

Dlatego nie wolno korzystać z tych modeli wiązań do chwili wymiany ich przednich części.

Informacje dotyczą przednich części w następujących modelach:

Atomic:

evox2.8 ,evox2.8+,evox2.8++ oraz FFG8

---------------------------------------

W przypadku wyszczególnionych na liście wiązań wycofywane przednie części są oznaczone kodem daty produkcji z cyfrą „8” na końcu oznaczającą rok 2008. Kod daty produkcji znajduje się na płycie środkowej, w miejscu, gdzie czubek buta narciarskiego styka się z przednią częścią wiązania.

Klienci nie powinni demontować wiązań. Klienci powinni przynieść wiązania Atomic Evox 2.8 do autoryzowanego dealera nart Atomic. Autoryzowany dealer sprawdzi kod daty produkcji na przedniej części wiązania i potwierdzi, czy dana część przednia podlega wycofaniu. Autoryzowani dealerzy wymienią przednie części podanych powyżej wiązań nieodpłatnie na nowe przednie części wyprodukowane w roku 2009, które pasują do tych modeli wiązań. Aby znaleźć autoryzowanego dealera artykułów sportowych ATOMIC, należy wejść na stronę www.atomicsnow.com i kliknąć pozycję „WHERE TO BUY” (Znajdowanie dealera).

Bezpieczeństwo naszych klientów i jakość naszych produktów są dla firmy Salomon najwyższymi priorytetami. To właśnie ze względu na to zobowiązanie ogłaszamy niniejszą dobrowolną akcję wycofywania.

W przypadku pytań dotyczących niniejszej akcji wycofywania produktów, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.atomicsnow.com albo dzwoniąc na dedykowaną darmową linię telefoniczną 008003311388 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres qualityinfo.poland@salomon-sports.com.

Na stronie sposób identyfikacji wiązań:

http://www.atomicsnow.com/int/en/1055.htm

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam takie dość ważne pytanie!!!

Czy wyjęcie tych wiązań (Xentrix 311) samemu to jakaś skomplikowana sprawa???

Czy mógłbym uszkodzić wiązanie?

Nie wiem za bardzo co zrobić, ponieważ najbliższy serwis mam oddalony o ponad 100 kilometrów i nie chciałbym targać, aż tam nart, tylko zawiózłbym same wiązania. Co radzicie???

dzisiaj wymieniałem w Sumit Sport w Chorzowie tel.32-3490448 wiązania xentrix i centro .jedne miałem na nartach ,drugie zdemontowane.

jak potrafisz to zdemontuj i weź ze sobą same wiązania.

odkręć na środku śrubkę,potem powinno ci wyjechać tylne wiązanie-jak pociągniesz,potem resztę śrubek i po bólu.

nawet chyba wystarczy jakbyś wziął same tyły

oznaczenie roku produkcji jest nabite w kółeczku pod spodem-mi po wymianie dali nowe tyły z 2008r

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 year later...

2B Sport Chorzów faktycznie profesjonalny

Historyjka z offu, ale ma związek z tematem.

Zgapiłem się. Dziesięcioletnie atomiki GSII leżały w piwnicy, jeździłem na innej parze. Przez przypadek przeczytałem o akcji wymiany m. in. wiązań race 412. Wygrzebałem narty z podziemi i postanowiłem zawalczyć o wymianę.

Skoro wymieniają - to czemu nie spróbować.

Efekt trzytygodniowej walki był żaden. Od Annasza do Kajfasza. Atomic Austria odsyła do Amersport Polska; tamci zaś do sznycla i tak w kółko. W końcu grisgot napisał, żebym spróbował u lokalnych dealerów.

Pięć sklepów w okolicy do których napisałem uprzejmie poinformowało mnie, ze mogę swoje narty i wiązania wysłać w okolice planety Vega.

Jeden sklep - 2B Sport w Chorzowie w osobie p. Mikołaja (o ile dobrze zapamiętałem imię) - odpowiedział:

"postaramy się Panu pomóc"

Efekt - zadziwiający jak na polskie warunki.

Po 15 minutach od zawiezienia im nart - mam nowe wymienione tyły. Co prawda za 50 zeta, ale mam.

Nie odesłali mnie na księżyc i bez znaczenia było to, czy narty mają 10 czy 15 lat.

Więc polecam - to profesjonaliści.

brtz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...