Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni film . Bardzo mi się podoba. Jazda spokojna, pewna, nieznaczne zachwiania równowagi.

Myslę , że powodem jest brak ruchu przód-tył . Ta pozycja na pietach buta nie moze być stałą.

Należy uruchomic ręce, aby go "ciągly" do przodu (na języki). Ręce wykorzystuje tylko do łapania równowagi.

Te poprawki sa tylko kosmetyczne. Jak sie go przypilnuje to będzie DOBRY narciarz. Jak poprawi równowagę koniecznie poprawić jazdę na krawędziach.Jego krawędzie to tylko uklad dośrodkowy.

Ale to potem , najpierw równowaga i wyrażne przechodzenie z narty na nartę.

Zapraszam do systematycznego wklejania filmików z kolejnych jazd Marcinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla rozluźnienia przedstawię postępy mojego najmłodszego :wink:

Narty założył w wieku 3 lat, teraz ma 10

No to tu masz dla porównania mojego:

Jak miał 9 lat:

[video=youtube;inOcCF8n2fc]

index=29&feature=plcp

I jak maił 10 lat:

[video=youtube;-iTTxE-vEwU]

e=plcp

Teraz ma 13 ale nie mam nic świeżego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Mitek bardzo fajna jazda widze ze niedlugo bedziesz sie musial wytlumaczyc synowi dla czego Twoj czas jest gorszy :biggrin:

Moje obserwacje sa nastepujace:

- jazda na jajo za wszelka cene nie zawsze przynosi korzysci a jednak utrudnia troche skret, jezeli juz jedziemy na jajo to pozycja musi byc troche nizsza i rece wyciagniete do przodu, lokcie przed kolanami

- brakuje ruchu gora/dol (normalne u dzieci), ostatnio stosuje haslo podebrane od jednego z trenerow "maly narciarz - duzy narciarz"

- lekki x

- mam wrazenie ze gorna czesc trasy jechana za bardzo na tylach, rowniez 43s widac ze jest na tylach, ale jak sie otworzyl 45s (zmiana krawedzi) i potem zaczyna przenosci ciezar ciala nieco do przodu (ale mogloby byc lepiej); zobacz jeszcze 15s i potem 16s, 15s mozna powiedziec idzie ku dobremu ale potem jednak za bardzo sylwetka z tylu, potem jak dzieciaki rosna szybko i dostaja nowe dluzsze narty o wiekszym promieniu zaczynaja sie klopoty bo nie potrafia zainicjowac skretu przez nacisniecie na dzioby

- szczegolnie zewnetrzna reka nie moze zostawac z tylu, przy wejsciu w bramke obie rece powinny byc mocno z przodu

- taktyka: gore jedzie nawet w miare blisko tyczek, w 12s troche mial spoznienie, ale nastepna bramke nadrobil, dol za to za troche daleko od bramek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokujesz mnie?:smile:Jazda podoba mi się. Taktyka przejazdu dobra (jedna bramka spóżniona). Może lepiej by zjechał ,gdyby otworzył sie z rękoma (odcinek stromszy).Ręce ma zlączone, ale przedramiona przy tułowiu. To utrudnia utrzymywanie równowagi.Pozycja niska wymaga doskonałej równowagi. W tej pozycji jest mały błąd. Szczególnie go widać na płaskim przed metą . Kacperion za szybko przechodzi na wewnętrzną nartę. Taki układ zawsze spowalnia jazdę (przejscie na górna zawsze zaciesnia skręt, bo wpychamy za wcześnie cialo do środka skrętu).Ponad to usztywnia biodra. Stąd taka wlaśnie pozycja:

cats-crop.jpg

Tu widać jak trzyma przedramiona. (trochę za ciemna fotka, ale zobacz na filmie).

cats-crop.jpg

Wzorcowe przygotwanie do skrętu , ale zaraz zostanie zepsute. Utraci równowagę i wpadnie na wew. Rece blisko ciała mu w tym bardzo pomogą.

cats-crop.jpg

cats-crop.jpg

cats-crop.jpg

Mam kolejne dwie fotki, ale nie przechodzą mi, widocznie przekroczyłem limit.One pokazują konsekwencje utraty równowagi.Mitku to jest bardzo dobra jazda, ale jeśli tego nie poprawi bedzie ciagle w miejscu.Pozdrawiam! Zyczliwy.:smile:

cats-crop.jpg.f65284198c06c05a9826f2af40f55ab8.jpg

cats-crop.jpg.724e2f84c6f622a73ef25b7e4e2d88db.jpg

cats-crop.jpg.000ae2652eec7619d180012ff111a355.jpg

cats-crop.jpg.92bd495c494a43a7c22218401300cd5d.jpg

cats-crop.jpg.90b390b5ed7ea7699c75e068a4406965.jpg

Edytowane przez niko130
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cats-crop.jpg

cats-crop.jpg

Hurra! Tak wlasnie myslałem . Masz kolejne dwie fotki (klatki). Przy samej bramce nie powinien ,mieć taki układ . To nie slalom a gigant ,on ma jechać jeszcze długo na narcie dolnej. Fotka ostatnia pokazuje jak hamujące na jazde jest takie działanie. Po prostu narta górna przeszkadza w jeździe. Ponadto utrudnia podniesienie ciała do góry przed następnym skrętem. To jest drobny mały chłopak , musi najpierw jeżdzić z dużą obszernoscią ruchu . Brak mu masy.J A R E K :cool:: Mamy ten sam czas podobne uwagi.Nie wchodziłem w szczegóły, staralem sie wskazać zasadniczy blad. Składam sobie gratulacje!:tongue:

cats-crop.jpg.1b18da4a15052783cacf42a56027168d.jpg

cats-crop.jpg.cd126a074151202544131c22658d0e3b.jpg

Edytowane przez niko130
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widze ze zgralismy sie z Niko, nasze obie odpowiedzi 11:06, na podobne rzeczy zwracamy uwage, z tym ze ja nie widze problemu jesli chodzi o wewnetrzna narte (nie widze to nie zanczy ze go nie ma oczywiscie - chyba ze traktujemy to jako pochodna iksowania czyli mimo tego ze zewnetrzna prowadzi skret to wewnetrzna golen nie jest roiwnolegla i wewnetrzna noga za bardzo podpieramy sie - wtedy tez to widze), dodam jeszcze (czego chyba wyraznie nie napisalem wczesniej) ze ogolnie taktyka dobra, i przejazd podoba mi sie

Edytowane przez jarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Panowie. Juz czytał i oczywiście stwierdził, że sie nie znacie. :) Poważniej to Kacperion nie mial wielu mozliwości treningu na tyczkach i ten przejazd to może 10 - 11 gigant w jego zyciu. Nieocenione są tu rady Szymka i jego ekipy z Praciaków. Serdeczne dzięki.

Co do jazdy to dla mnie kluczem jest to odchylenie i jak najszybciej trzeba to opanować. Myslę, ze jak ręce rójdą do przodu to pociągną resztę.

Dlaeko od tyczek bo tak jak pisalem nie ma praktyki w związku z tym zalecenia byly takie żeby jechac na okrągło bo lepiej stracić minimalnie ale pojechac dobrym torem niż tracić na każdej bramce jadąc zbyt na wprost albo wywalić się waląć w tyczke bez potzreby. W tym roku fajnie byłoby to poprawić ale czy będzie czas??

Jarek idea jest taka, że Kacperion ma mi dokopywac jak najszybciej. O to chodzi i nie tylko mi ale lepszym znacznie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Panowie. Juz czytał i oczywiście stwierdził, że sie nie znacie. :) Poważniej to Kacperion nie mial wielu mozliwości treningu na tyczkach i ten przejazd to może 10 - 11 gigant w jego zyciu. Nieocenione są tu rady Szymka i jego ekipy z Praciaków. Serdeczne dzięki.

Co do jazdy to dla mnie kluczem jest to odchylenie i jak najszybciej trzeba to opanować. Myslę, ze jak ręce rójdą do przodu to pociągną resztę.

Dlaeko od tyczek bo tak jak pisalem nie ma praktyki w związku z tym zalecenia byly takie żeby jechac na okrągło bo lepiej stracić minimalnie ale pojechac dobrym torem niż tracić na każdej bramce jadąc zbyt na wprost albo wywalić się waląć w tyczke bez potzreby. W tym roku fajnie byłoby to poprawić ale czy będzie czas??

Jarek idea jest taka, że Kacperion ma mi dokopywac jak najszybciej. O to chodzi i nie tylko mi ale lepszym znacznie.

Pozdrawiam serdecznie

Mitek, mysle ze nasze wypowiedzi nie byly przeznaczone dla Kacperiona bezposrednio wiec nie pisalismy o tym co jest dobre tylko o glownych niedoskonalosciach (Mysle ze Niko zgodzi sie ze mna). Natomiast jezeli chodzi o taktyke to obaj stwierdzilismy ze jest niezla :cool:: od chlopaka nie ma co wymagac zeby walil tyczki, dzieci w tym wieku po prostu tego raczej nie robia. Wazne jest zeby nie spoznial skretow a jechac moze a nawet ma na okraglo oczywiscie.

No jasne ze ma dokopywac, z mojej strony to byl taki zarcik oczywiscie.

Moje ulubione cwiczenia to:

http://klubnarciarski.com/1new/dartfish4.htm - to cwiczenie ustawi go centralnie na nartach

http://klubnarciarski.com/1new/dartfish5.htm - to cwiczenie poprawi sylwetke (stanie), mozna robic mala modyfikacje, ze reka zewnetrzna nie jest na biodrze tylko wypycha kolano nogi wewnetrznej zeby pozbyc sie iksa, albo jeszcze radykalniej lokiec na kolano zewnetrzne a dlon na wewnetrzne.

Do tego jazda bez kijow w roznych konfiguracjach (tak zwane sado maso :wink:) na przyklad "na obrazonego" czyli rece spleciona przed soba a dlonie na barkach, kije trzymane przed soba poziomo itd, chodzi o to zeby odseparowac gore ciala od nog (nogi musza jechac niezaleznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cats-crop.jpg

Fot.2

cats-crop.jpg

Fot.3Dla porównania z K. Jak widzisz :ręce,ręce,ręce. Rok , a duża różnica. Fot.2 -trochę jazdy dziewczynki. Fot.3 jazda w której szuka prędkości. Ma ładną linię skrętu. Cofnięte ręce prowokują do jazdy na tyłach (piętach) i do wymuszania rotacji góry ciała. Głowę powinien podnieść wyżej.

cats-crop.jpg

cats-crop.jpg

cats-crop.jpg.cd9f10d4f8e14f19d29fba60f85ba879.jpg

cats-crop.jpg.b71efde87893fd934a4720dcef1921d8.jpg

cats-crop.jpg.528c8ff90b72e59d1df943fa353afb57.jpg

cats-crop.jpg.3ddbb88d6000f57d6c127d0850852a72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4995[/ATTACH] Fot.1 [ATTACH=CONFIG]4996[/ATTACH] Fot.2 [ATTACH=CONFIG]4997[/ATTACH] Fot.3

Dla porównania z K. Jak widzisz :ręce,ręce,ręce. Rok , a duża różnica. Fot.2 -trochę jazdy dziewczynki. Fot.3 jazda w której szuka prędkości. Ma ładną linię skrętu. Cofnięte ręce prowokują do jazdy na tyłach (piętach) i do wymuszania rotacji góry ciała. Głowę powinien podnieść wyżej.

Niko, jak rozumiem "dziewczynka" to syn SB ale rozumiem Twoją pomyłkę bo ma on bardzo delikatny styl jazdy, zresztą po tacie. Widać, że u obu ręce są prowadzone niedostatecznie z przodu co prowadzi do odchylenia. Kacperion się tłumaczy, że ma za krótkie narty i szuka w ten sposób (odchylenie) prędkości ( :) :) ).

Teksty sa dla niego Jarku bo on ma/ powinien mieć świdomość sojej jazdy i swoich błędów a ma szacunek dla bardziej doświadczonych i lepszych kolegów.

Wiele jeszcze mu brakuje ale ważne żeby sobie z tego zdawać sprawę i dążyć do bycia lepszym.

Jeszcze raz dzięki

Najfajniejsze jest to - widać to po prezentowanych filmach - że nasze dzieci są mogą byc już dla nas pratnerami w jeździe. To ich i trochę nasz sukces.

Pozdros serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cats-crop.jpg

Fot.5

cats-crop.jpg

Fot.6

cats-crop.jpg

Fot.7

cats-crop.jpg

Fot.8

cats-crop.jpg

Fot.9C.d. Fot.5 i 6 dalej ukazują pogłebiającą sie rotację.Widać też wyrażnie jak spogląda pod nogi. Fot.7 i 8 wstawilem , aby zwrócic uwagę , ze dla swoich dzieci (kiedy jeszcze "daja sie prowadzić" jesteśmy wzorem do nasladowania. Często to widzi sie na stokach. Jeśli więc jesteśmy świadomi swoich błędów to równoczesnie eliminujmy je u siebie i u dziecka. Dzieci które jeżdżą zawodniczo nie powinny jeździć razem (jedno za drugim). Fot.9 Jak ładnie wygląda na tym zdjęciu Marcinek Andego-W.Mitku, nie pomyliłem się (napisalem : "trochę jazdy dziewczynki")chciałem podkreślić przemianę jaka nastąpiła z sezonu na sezon. Nie można porównywać pracy rąk u obu chłopców. Inne znaczenie ma u Kacperiona inne u Łukasza. Spodziewam się , ze to już dojrzały narciarz (13lat) dużo lepiej jeżdżący od 10 letniego Łukasza.

cats-crop.jpg.a6a9e4204f862c34babb4cf478f65850.jpg

cats-crop.jpg.b06e348475e5290c90ee8d5087791314.jpg

cats-crop.jpg.dec1bc8cfdbafbeeba49e3ce12ccdee9.jpg

cats-crop.jpg.f12480a73a38c22f1caaa4617f2e60b2.jpg

cats-crop.jpg.1ca50c2b3af8de18eaec18523164039a.jpg

Edytowane przez niko130
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I tu nie zgodze sie absolutnie. W poprzednim poście napisałaś, że "nawet bys nie próbowała im dorównać" - a dlaczego nie, jeździsz na nartach, szkolisz sie, chcesz byc lepsza a zakladasz że nie dasz rady. A ja właśnie twierdzę, że masz szanse juz niedługo jeździc znakomicie bo chcesz. To jest moim zdaniem bardzo cenna postawa. Zbyt wielu mamy papierowych tygrysów, ktorzy na stoku okazuja sie zwykłymi bolidami. Oni nic sie juz nie nauczą bo sa pewni, że umieją. Ty juz jestes od nich lepsza (poprzez sama swiadomośc swoich mozliwości) a bedziesz jeszcze lepsza.

A czyż najwięszą radością nie jest własnie odczuwanie własnych postępów.

W poprzednim poście chodzilo mi o to, żeby stworzyc sobie właściwą optykę tego co jest dobrą jazdą a co tylko jazdą.

Serdecznie pozdrawiam

Właśnie dlatego, że jeszcze duuużo mi brakuje, a patrząc na wklejone filmiki jeszcze bardziej to sobie uświadamiam :) Zwyczajnie nie jestem pewna czy uda się tak bardzo poprawić swoją technikę, a dwa: nie wiem czy mi starczy determinacji :rolleyes:: jestem osobą dość ambitną i kiedy mi nie wychodzi, w przeciwieństwie do innych, odpuszczam. Choć jak mi przejdzie "nerw" to wracam do pracy :wink:

Czasem im bardziej się staram tym więcej błędów popełniam - takie mam wrażenie.

Szybkość dobra (mąż potwierdził) i technika znośna kiedy stok dobrze przygotowany, niestety kiedy stok już mocno rozjeżdżony i pojawiają się muldy zaczynają się kłopoty. Włącza się mi tryb "robota", jak to nazywam, czyli mimowolnie używam całego ciała przy skrętach - nie potrafię tego fachowo nazwać. W każdym razie to jakby pozostałości po mojej nauce z pierwszego sezonu. Szczególnie usilnie to staram się wyeliminować, bo okrutnie mnie drażni, ale na razie jeszcze się pojawia w trudniejszych warunkach :frown::

Przykład miałam teraz w Soelden - kiedy stok w dobrym stanie to i moja jazda płynna i dynamiczna, a kiedy pokazały się na innej trasie muldy to już było dużo gorzej. Nawet sama patrzeć nie mogę na ten drugi filmik :redface:

Muszę to koniecznie poprawić, to na chwilę obecną mój punkt docelowy, a potem się zobaczy co z kolejnym celem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło patrzeć na tych wszystkich małych narciarzy :applause:

Nasz szkrab zaczął w wieku 4,5 lat - obecnie ma 6,5 i jesteśmy bardzo ciekawi jak tego roku pójdzie jazda. W zeszłym sezonie chodził na szkółkę i to dużo mu dało, więc pewnie w tym sezonie znów z tego skorzystamy... czekamy tylko na warunki :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek może zdjęcie nr 1 to z ostatniej soboty na Szczęśliwicach, jeżeli tak, to czy wskoczył na pudło?

To zeszły rok. O pudle nie ma co marzyć. W WLS startują jednaktrenujący zawodnicy ze wszystkich warszawskich klubów więc 10 to już jest sukces. Co innego w kombi tu wyrabia się na 5-6 miejsce regularnie. To tylko świadczy o tym co warte jest takie szkolenie niestety.

Pozdro

Cześć

Jakby młody miał śnieg, to by pokazał Herminatorowi jak się jeździ, co tam taki fizol dla Niego:laughing:

No co ty Ziom nie bluźnij. Mistrz był i jest tylko jeden - to świętość.

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni film . Bardzo mi się podoba. Jazda spokojna, pewna, nieznaczne zachwiania równowagi.

Myslę , że powodem jest brak ruchu przód-tył . Ta pozycja na pietach buta nie moze być stałą.

Należy uruchomic ręce, aby go "ciągly" do przodu (na języki). Ręce wykorzystuje tylko do łapania równowagi.

Te poprawki sa tylko kosmetyczne. Jak sie go przypilnuje to będzie DOBRY narciarz. Jak poprawi równowagę koniecznie poprawić jazdę na krawędziach.Jego krawędzie to tylko uklad dośrodkowy.

Ale to potem , najpierw równowaga i wyrażne przechodzenie z narty na nartę.

Zapraszam do systematycznego wklejania filmików z kolejnych jazd Marcinka

Niko, ja bym dodała jeszcze zbyt wąskie prowadzenie nart - kolanko w kolanko ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko, ja bym dodała jeszcze zbyt wąskie prowadzenie nart - kolanko w kolanko ;))

Pisałem o nieznacznym zachwianiu równowagi i zalecałem poprawic jazdę na krawedziach. Uwaga Twoja jest "na rzeczy"

Wąskie prowadzenie = utrudnione utrzymanie równowagi, kolanko w kolanko (nieznacznie, ale jest) = utrudnia kontrolę krawędzi.

Witam na forum i w temacie "

Techniki jazdy oraz nasze filmiki " Zaglądaj tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest cholernie fajne. Nie wiem kto jest kto. To co robicie jest mi bardzo bliskie. Styl jazdy na nartach preferuję dokładnie taki sam.

Podoba mi się swoboda , dobre złożenie się do stoku (bardzo naturalne) Wszystkim tym ,ktorym sie wydaje ,ze daja nartom jechać polecam ten film.

Ponieważ łącze jazdę na nartach z jazda na snowboardzie (alpine, sl gs), czuje te klimaty. Gdybym miał oceniać , który robi to lepiej to ,powiem oboje jestescie zaj.....i ale ze wskazaniem na snowbordzistę . Bo widzę większa miękkość. Nie rozumiałem tylko po co wspierałeś sie w backu na kolanach (tylko jedne ujecie)

Czasami za duże ruchy korekcyjne rękoma.

W rozmowie slyszałem ,ze stałes na krawędzi. To niezapomniane chwile. Własnie na desce mozna pojechać tak ,że jedzie się "na fabrycznej".

Pierwszy raz jak to zrobilem to sie normalnie przestraszyłem, teraz to pcham jeszcze ciałem. Ale jazda po lodzie (pamiętaj mówię o twardej desce) to szok.

Narciarzu! Popraw sylwetkę w jeżdzie na wprost, czujesz dość dużą niewygodę (może buty?)

Film pięknie zrobiony. Powinien być pokazany w temacie gdzie kopią snowboarderów. Efekt cieni - rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

............Powinien być pokazany w temacie gdzie kopią snowboarderów.........
Nikuś kretynom najpiękniejsze filmy nie pomogą.

Pennas - duzo czasu spedziłem jeżdżąc z deskarzami i choć sam deskarzem nie jestem - ledwo sie zsuwam - to żałuję, że te kontakty sie urwały. Wśród deskarzy znacznie mniej napięcia. ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...