Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Państwowy kurs Instruktora Narciarstwa za 980 zł? - co o tym myślicie?


jaca75

Rekomendowane odpowiedzi

na konkurencyjnym forum:

ostatnio o tym byla mowa, znalazłem w Polskiej Akademii Sportu na

http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl

info o kursie na instruktora narciarstwa (tego dożywotniego)

niska cena, a jakość ok - Lesiewski ma duże poważanie w środowisku PZN

ja sie wybieram, to znacznie taniej i szybciej niz w PZNie,

mam juz co prawda PI ale nie chce mi sie tej calej drabinki robic i unifikacji potem

też sie nad tym zastanawiam, powiedzcie czy Waszym zdaniem warto. A, i nie wypisujcie, ze instruktor MENIS to szajs itp pierdoly, musze miec dosyc szybko papier, a jezdze od 15 lat, lepiej niz nie jeden instruktor PZNu. I nie stać mnie na haracz dla PZNu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ok macie racje

ale ja prowadze zajecia z dziecmi juz od 5 lat

tyle ze na czarno (jako wychowawca kolonijny :D )

a teraz chce zrobic papier instruktorski

i dlatego myśle o tym kursie

tak myslełem i myślałem i mi termin przepadł, a teraz to koniec lutego

to miałes dużo szczęścia, że przez te parę lat żadnemu dzieciakowi nic się nie stało i żaden rodzic nie wylegitymował cię przy świadkach .. - mógłbyś mieć spore problemy.. ;) - wyszystko jest fajnie, dopóki nic się nie dzieje złego.. -rób papiery i nie przyznawaj się że taki bezmyślny jesteś/byłeś ..

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Również Gratuluję, chociaż z tego co wiem to taki kurs trwa 10 dni i od przyszłego sezonu nie będzie już się nigdzie liczył. Ja zaczynam kurs 15.02 na PI a potem już tylko Egzamin Regionalny i w przyszłym roku planuję pojechać na Centralny Kurs Instruktorski (CKI) żeby wreszcie dostać uprawnienia, ale to moje marzenia są na razie ;)

Mimo wszystko raz jeszcze gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Gratuluję, chociaż z tego co wiem to taki kurs trwa 10 dni i od przyszłego sezonu nie będzie już się nigdzie liczył. Ja zaczynam kurs 15.02 na PI a potem już tylko Egzamin Regionalny i w przyszłym roku planuję pojechać na Centralny Kurs Instruktorski (CKI) żeby wreszcie dostać uprawnienia, ale to moje marzenia są na razie ;)

Mimo wszystko raz jeszcze gratuluję.

a czemu niby ma się nie liczyć nigdzie przecież jest to uprawnienie instruktora rekreacji :D i nikt nie zabroni mu uczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj Tomas nawet nie wiesz jak dalekie to od prawdy Instruktorzy Rekreacji zawsze bedą uczyć bo jest sporo szkół narciarskich w których jeżdżą tylko tak owi ale w dobrych szkołach narciarskich z licencją raczej IR to obraz żadko spotykany, i chyba o to własnie chodziło że do dobrej szkoły to tylko PZN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o to mi chodziło. Chodziło mi tylko o szkoły z licencją :D Dobre szkoły to zazwyczaj Instruktorzy PZN, natomiast jeśli chodzi o naukę za granicą to już tylko Instruktorzy ISIA czyli po kursie PZN III stopnia. I tu właśnie jest problem. Jeśli ktoś będzie chciał uczyć za granicą to tylko przez PZN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o to mi chodziło. Chodziło mi tylko o szkoły z licencją :D Dobre szkoły to zazwyczaj Instruktorzy PZN, natomiast jeśli chodzi o naukę za granicą to już tylko Instruktorzy ISIA czyli po kursie PZN III stopnia. I tu właśnie jest problem. Jeśli ktoś będzie chciał uczyć za granicą to tylko przez PZN.

nie koniecznie :D wystraczy pojechać na kolonie albo na zimowisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Myslę, że jeżeli ktos poważnie mysli o zostaniu instrktorem a nie interesuje go "tylko papier" to powinien potraktować IR jako etap w samokształceniu. Statystycznie niestety poziom IR jest dośc niski, powiedzmy porównywalny z dość przecietnym PI SiTn. Przyczyn jest sporo ale główna to bardzo krótkotrwałe szkolenie, brak fachowego nadzoru nad programami kursów, nieuczciwość organizatorów kursów itd.

Tak naprawdę celem powinny byc uprawnienia Instruktora Zawodowego ISIA - posiadanie takich uprawnień gwarantuje wysoki poziom instruktora we wszystkich aspektach jego kwalifikacji bez dodatkowych pytań.

Instruktor narciarstwa w krajach alpejskich to ceniony zawód w którym kwalifikacje zdobywa sie dośc długo bo praktykując odpowiada się za zdrowie i zycie ludzi. U nas tez mam nadzieje tak bedzie.

Pozdrawiam i zachecam do samokształcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...