Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wróciłem z Vratnej


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Szybszy !? Ja pisałem o 22.35 a on o 22.43 :D? A co do celnosci to Jacku używałem do wyszukiwania :D Działu stacje :o wiec jaki dział taka odpowiedz :P

nie no żartuje ale w nagrode moge otrzymać możliwość dodania małego zdiątka w podpisie? :D

Przepraszam, nie zwróciłem na Twoją odpowiedź uwagi :(

Wstawiłem już galerię z Vratnej Chleb: http://www.skionline.pl/galerie/index.php?co=galerie&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=518&g_numer_zdj=1

Jutro galeria z Vratnej - Paseky

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słow o Vratnej

Teraz już bez zgadywanek. Z Bielska do Vratnej najkrótsza drogą jest 116 km. Dłuższą, ale za to lepszą przez Zwardoń i Żylinę jest 125 km, a przez Cieszyn 135 km. Jedzie się, nie szalejąc, dwie godziny.

We Vratnej czekają na nas bezpłatne parkingi, tanie jedzenie, dobrze przygotowane stoki, stoki dla niepokornych freeride'owców oraz raj dla tourowców :D

Rejon góry Chleb na który wyjedziemy 8 osobową gondolą, to raj dla ambitnych. Nie ma tu wielu tras, ale zmęczyć się można i to dobrze! Są ty dwa orczyki.

Bez oglądania się na strażników można wyskoczyć na po za trasy, ale tylko te wyznaczone! Wczoraj jeden niezdyscyplinowany wyruszył na freeride po raz ostatni. :eek:

Drugi rejon to Paseky, gdzie pojeździmy na czerwonych trasach. Mamy tu do dyspozycji 4 os. krzesło, i kilka orczyków. Tu trenuje Zuzulova i często rozgrywane są zawody FIS. Planowana jest budowa kolejnego krzesła na Południowy Groń. Teraz stoją tam Pomy wyrywające cztery litery :o

Jak ktoś zgłodnieje ma do dyspozycji restaurację, kolibę, samoobsługowe fastfoody. Jedzenie jak już pisałem jest tanie. Wyboru dużego nie ma, ale zawsze coś tam ciepłego zjemy. Słowacy zajadali się ... kukurydzą :confused:

Karnet dzienny kosztuje 28 Euro dla dorosłych, 24 dla młodzieży i 20 dla dzieci i seniorów.

Słowacy na potęgę handlują skipassami, więc bez problemów można odkupić skipass od kogoś komu jazda się już znudziła

Dzisiaj kolejek większych nie było mimo, że parkingi były pełne! Na Chlebie było kompletnie pusto!!! Więcej tu turystów pieszych niż narciarzy.

Galeria: http://www.skionline.pl/galerie/index.php?co=galerie&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=518&g_numer_zdj=1

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatek

Witam

Faktycznie Homar był szybszy (rejestracja trochę zajęła :rolleyes:)

no ale moja odpowiedź dokładniejsza :P -proponuję dwie równorzędne nagrody :)

mogą być karnety na Vratną :D:D:D.

a tak na serio : zazdroszczę pogody i dzięki za zdjęcia i opis.

utwierdziło mnie to że warto tam pojechać (rezerwacja klepnięta :) )- więc może dodam coś do opisu samego ośrodka jak i Terchovej (nocleg)

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez szukania to pewnie Hotel Boboty ;) żartuję

wpisujesz Terchova lub jak chcesz podeślę Ci coś na PM tylko napisz co Cię interesuje.(jaki Standard)

pozdr.Torres

Zakwaterowanie w Hotelu Bobole ma kilka plusów. Bezpłatny transfer do Vratnej, opieka nad dziećmi na stoku 2 godz. dziennie bezpłatnie, zniżki na skipass. Przed świętami skipass była za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na narty i zgadnijcie jakie były warunki i pogoda :D

Gdzie byłem?

PS

Dodam, że:

- nie stałem z godzinnych kolejkach

- nie skasowano mnie za parking

- za kiełbaskę, piwo, herbatę, ciastko i wafelka na deser zapłaciłem ok 15 zł

- warunki narciarskie były prawie bardzo dobre - było trochę twardo

- nikt mnie nie ścigał jak jeździłem po za trasą

Mnie zmyliła ta cena podana w złotówkach i szukałem po polskiej stronie.

Na Vratną i tak bym nie wpadł,bo na razie nie znam.

Dopiero teraz obejrzałem galerię.

Sceneria bajkowo-baśniowa i ta pogoda

Pewnie jakieś drobne € zostaną mi po Austrii to pewnie się i tam wybiorę.

A zresztą mam troszkę SK a chyba do 16-tego można jeszcze nimi płacić.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Krótkie podsumowanie 4.02-7.02

Witam

Krótkie podsumowanie z wyjazdu (niestety też krótszego niż zamierzony :( ).

Ogólnie Vratna jako ośrodek dosyć ciekawy i z potencjałem do dobrego zagospodarowania. Z trzech miejsc najbardziej odpowiadał mi Chleb,potem Południowy Grun, następnie Pasieky. Niestety pogoda kiepska- na Chlebie działała trasa nr 2(czarna) przy orczyku (kotwicy) i czerwona przy talerzyku.

Góra piękna -widoki piękne (jak jest pogoda) śniegu pod dostatkiem ale przygotowanie na 3. Południowy Grun- trasa b.fajna jazda ogólnie na 5 ale żeby się przedostać z Pasiek to w piątek to łącznikiem po kamieniach później zjazd pod schronisko (super wyratrakowane) i wyjazd właściwym talerzykiem na górę. I normalnie to była by 5+ tylko dlaczego nie chce się im podsypać śniegiem pod wyciągami (łącznik - kamienie,główny wyciąg - błoto). Z powrotem na Pasieki z buta bo brak sniegu.

Następnego dnia nie doszliśmy w ogóle na ten stok ponieważ było jeszcze gorzej-szkoda wielki minus dla gospodarzy.

Pasieki- też w mojej ocenie fajna górka -duża szerokość,fajne nachylenie na górnej ściance potem wypłaszczenie i znowu trochę bardziej ostro.Niestety pogoda kiepska i śnieg tylko na połowie stoku (tam gdzie wcześniej dośnieżali)

Stok przygotowany ale jak nie zawody w Crossie (motory) to Snowboard i talerzyk po prawej stronie zajęty :mad: Kanapa 4 os. ale porusza się wolno.

Podsumowując Ośrodek b.fajny i na pewno jeszcze tam pojadę ale jak będą odpowiednie warunki.

Plusy:

potencjał ośrodka,trasy,jazda poza trasą

parking free

zaplecze

Minusy:

utrzymanie ośrodka brak uzupełniania śniegu pod działającymi orczykami

słabe przygotowanie tras na Chlebie (może miałem pecha) ale kamienie i lód przy wjeździe na kołowrotek to mogli zasypać - śnieg był- szczególnie jak ośrodek ma 5* i do tanich nie należy.

Karnet na 4 dni kosztował 81 euro(żadnych obniżek nie było) a funkcjonowało może 40% ośrodka z tego na Pasiekach przez 2 dni były zawody i część stoku była wyłączona a jednego dnia zepsuła się kanapa :mad:

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam proste pytanko a nie będę zakładal nowego wątku : czy jest jakieś narciarskie połączenie pomiedzy Pasiekami a Chlebem ? Z tego co widzę na mapce to raczej nie ma , trzeba chyba odpiąc narty i... dalej z buta / autem / busem ? Zamierzam pojezdzić we Vratnej w weekend, nigdy jeszcze tam nie byłem . Dzieki za odp :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj wróciliśmy z krótkiego wypadu na Vratną. Kilka wrażeń:

Na minus:

1) kasjerka! Smutna i nerwowa pani nie potrafiąca podjąć prostych decyzji.

2) błędne info na stronie (napisano na niej, że działa cały ośrodek, a tymczasem zamknięto Chleb. Oficjalnie - z powodu wiatru. Nieoficjalnie: bo na stokach było może 15 osób...).

3) stan wyciągów na Południowym Groniu. Jest to system wyciągów z dawno minionej epoki, których w ośrodku tej klasy nie powinno być... Szarpią i się psują. Nam padł najdłuższy (oznaczony na mapach jako "D"). Spadła lina...

4) tempo poruszania się kanapy w Pasekach (jak na Dedovce na Wielkiej Raczy - kto był, ten wie, że nie może to być pershing).

5) system skibusów - jeździ jeden rano (ok. 9.40 jest w Pasekach i jedzie dalej do stacji Chleb) i jeden popołudniu (jest to powrót tego porannego...). Obecnie, nie kursuje żaden. Podobno w weekend ma coś ruszyć.

6) pogoda... lało i chmury były tak nisko, że momentami, widoczność spadała do kilku metrów.

7) żarełko... Nie ułatwiłem jednak kuchni zadania i zamówiłem bryndzowe haluszki. Zapomniałem już, za co ich zawsze nie lubiłem. Teraz już pamiętam

Na plus:

1) trasy - szeroki, dobrze przygotowane.

2) ilość śniegu. Nawet przy parkingu jest go na tyle dużo, że jeszcze długo będzie można pośmigać.

3) ilość ludzi... już po godzinie można było być po imieniu ze wszystkimi narciarzami i snowboardzistami w ośrodku ;-)

4) parkingi - duże, darmowe i blisko wyciągów.

5) plany na kolejny sezon: poszerzenie i wydłużenie trasy nr na Chlebie. Wraz z unowocześnieniem systemu naśnieżania, będą to jednak jedyne inwestycje w ośrodku (wyciągi czekają nas więc i w przyszłym roku...).

6) piękno doliny. Gdy wracaliśmy, chmury podniosły się o jakieś parę metrów, tak, że w końcu zobaczyliśmy drogę dojazdową do doliny. Jest piękna. 3

Dojazd na miejsce. Jechaliśmy z Katowic przez Cieszyn i dalej w stronę Żyliny. Jadąc tam, wybraliśmy krótszą trasę (z trasy Czadca - Żylina odbiliśmy na drogę nr 520, która doprowadziła nas do 583), wracając - jechaliśmy przez Żylinę (drogą nr 583). Pierwsza trasa jest ładniejsza, ale bardziej kręta i wiedzie przez kilka przełęczy, na których jest sporo śniegu. W razie silnych opadów, może tam być ciężko. Druga trasa, jest szeroka i szybka. Nadkłada się jednak drogi o kilkanaście km.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...