Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polskie Dni - Kaprun 2009


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Katastrofa kolejki w Kaprun

picture.php?albumid=90&pictureid=879

Tak, tego wypadku nie da się pominąć a adwokaci amerykańscy wciąż wołają o jeszcze więcej kasy na odszkodowania.

W pamięci ofiar katastrofy wybudowano mauzoleum przy górnym parkingu (ten betonowy bunkier na fotce).

Po wypadku błyskawicznie wybudowano kolejkę linową Gletscherbahn i tu taka ciekawostka; w reklamach regionu można znaleźć dumną informację, że kolejka Gletscherbahn to najnowocześniejsza kolejka z oznaczeniem ISO, a z drugiej strony znajduje się też dumna informacja ale z innego bieguna, że kolejka Schwebebahn (na Schmittenöhe) to najstarsza kolejka w Salzburgu.

Edytowane przez Zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plażowanie żon, nasze nartki

Żeby tak jeszcze czas i finanse pozwoliły,pewnie bym się wybrał jeszcze w te Alpy. ;) Kaprun w lipcu rozważałem całkiem poważnie,ale moja żona(przyszła) wolałaby plażowanie,a do tego nie ma szans na urlop i jeszcze ślub bliskich mi przyjaciół... :)

Pioseneczka:

http://www.zellamsee-holiday.com/pioseneczki.htm

Internet Explorer najlejpiej. Trzeba poczekać aby się załadowało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zapowiada się długa zima na KitzsteinhornPrzedwczoraj spadł świeży śnieg. Na wtorek prognozują ponowne opady.Warstwa śniegu:Alpincenter - 107 cm,Lodowiec - 148 cm,więc warunki na Polskie Dni na Kitzsteinhorn zapowiadają się rewelacyjnie.Uwaga, słońce pali niemiłosiernie. Oto spalona twarz jednego z naszych forumowiczów ( paparazzi foto ;) )Pozdrawiam

Konrad.JPG

Konrad.JPG.06b739873bf6ca146bf3a34d29cb15c3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki wodne przy Kaprun pusteCałkowicie puste są aktualnie zbiorniki wodne Mooserboden i Waaserfallboden znajdujące się w tylnej części "hal kapruńskich ( Kapruner Tal). Zbiorniki te mieszczą normalnie 160 milionów metrów sześciennych wody. Powodem "wysuszenia" zbiorników jest budowa przepompowni "Limberg II" między tymi zbiornikami. "Wysuszenie" zbiorników ma na celu idealną regulację dopływu/odpływu wody potrzebnej do produkcji prądu. Prace remontowe trwają w tym roku już od początku kwietnia jednak z powodu zagrożenia lawinowego budowę przy Wasserfallboden przesunięto na początek maja. Już w czerwcu planuje się zakończenie budowy i do września, dzięki topniejącym śniegom, które rozpoczynają się nieco pózniej na tej wysokości (ponad 2000m.n.p.m.) zbiorniki zapełnią się ponownie wodą. Teraz więc jeszcze tylko trafia się jedyna okazja aby zobaczyć nową przepompownię, która ponownie "zatonie" w wodach tych zbiorników jak również wszystkie trwające jeszcze prace tego mega projektu. Aby umożliwić optymalny przebieg budowy zbudowano na 2000 m.n.p.m. najwyżej w Europie położoną "betoniarkę", która wytwarza dziennie do 300 metrów sześciennych betonu. Koszt nowej przepompowni "Limberg II" to 365 milionów Euro i w 90% budowany jest przez firmy z najbliższego regionu. Trochę ogólnych informacji na temat tych zapór/zbiorników wodnych: Otoczone malowniczymi i dzikimi szczytami Alp wysokogórskie jeziora zaporowe są jednym z wielu miejsc w regionie Kaprun/Zell am See, które latem chętnie odwiedzają turyści. Do położonych na południe od Kaprun jezior prowadzą liczne trasy turystyczne. Znajdujące się na wysokości 2036 m n.p.m. jezioro Mooserboden gromadzi aż 84,9 mln m3 wody. Zasilają je głównie wody roztopowe z lodowca Pasterze w Parku Narodowym Wysokie Taury. Na jeziorze Mooserboden znajdują się dwie zapory i elektrownia. Woda spada stąd do jeziora Wasserfallboden (1672 m n.p.m.), po czym jest ponownie pompowana w górę, by dodatkowo zwiększyć ilość wyprodukowanej energii elektrycznej. Elektrownia w Kaprun (Tauernkraftwerk) jest pierwszą jaką zbudował koncern Verbund - dziś wiodący austriacki koncern elektroenergetyczny. W okresie od 20 maja do 17 października, można wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do jeziora Mooserboden. Wyjeżdżający spod Alpenhaus Kesselfall autobus dojeżdża ponad zbiornik Klamm, na wysokość kolejki Lärchwand. Tutaj trzeba się przesiąść do kolejki Lärchwand (będącej w rzeczywistości skrzyżowaniem windy z platformą), którą pokonuje się wysokość 431m. Ostatni odcinek drogi do Mooserboden pokonuje się znowu autobusem. Na całą wyprawę należy przeznaczyć około 3 godziny (45 minut wjazd, 90 minut zwiedzanie, 45 minut zjazd).

Stauseen1.JPG

Stauseen2.JPG

Stauseen3.JPG

Staussen-wjazd wyciagiem cabrio.JPG

Stauseen-wyciag.jpg

Stauseen1.JPG.d54507d78d0fdacf6ac158637e723000.JPG

Stauseen2.JPG.74b6558d4cc91f723cfb9066289422bc.JPG

Stauseen3.JPG.38f47de1fa09ca3f0587163af811fe62.JPG

57da80f3b70dd_Staussen-wjazdwyciagiemcabrio.JPG.3ff8a0dab13203f5bc6a3c46f8c08794.JPG

Stauseen-wyciag.jpg.05d6ea5e2ef250acb37121a7a4122213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla wędkarzyKorzystając z zapytania jednego z forumowiczów dołanczam i tutaj tą informację.W jeziorze Zellersee w Zell am See można łowić rybki jak ktoś lubi. Złowić można np.: pstrąga tęczowego, pstrąga jeziornego, pstrąga rzecznego, szczupaka, węgorza, sums, karpia, lina, sandacza, okonia, płotkę. Karty wędkarskie są do zakupienia w sklepach:Achleitner Sport, Inter Sport Scholz, w Gasthofie Seewirt i Hotelu Bellevue. Cena małej karty (1 wędka, łowienie z brzegu):17,20 s 1 dzień, 1 tydzień e 84.20 Dla węgorza, okonia i leszcza nie ma zamkniętych sezonów i minimalnych rozmiarów. Szczupaki i wszystkie rodzaje pstrąga tylko powyżej 50 cm. Sandacz 55 cm.

aaaaaa.jpg

aaaaaa.jpg.6f0b2c9fef117c8484d85ed6e110a388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phi to jeszcze nic

jak leciała śmigłowcem z Monachium do Włoch nad lodowcem i "rozkazała" aby śmigłowiec wylądował na Kitzsteinhornie. Jakież było zdziwienie deskarzy gdy nagle ona spokojnie bez obstawy wysiadła z tego śmigłowca i poszła zjeść knedle.
bo ja się z nią ścigałem po ałtobanie.poziwiam Cie Zbychu, Ty to masz wiadomości:), mieszkasz tam czy co?a jakie znajomości: kubica, hilton, gering, czartoryski, rosberg, cage, porsze, hanks - czy oni też przyjadą:eek: na te polskie dni? :)

paris.jpg

paris.jpg.fc706fe512a5f004cfd1814eb1f083f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja się z nią ścigałem po ałtobanie.

poziwiam Cie Zbychu, Ty to masz wiadomości:), mieszkasz tam czy co?

a jakie znajomości: kubica, hilton, gering, czartoryski, rosberg, cage, porsze, hanks - czy oni też przyjadą:eek: na te polskie dni? :)

Trzeba było jej "wjechać w tyłek" haha, ja bym wjechał dla draki.

No mieszkam właśnie i dlatego tylko wiem co nieco ;)

"... kubica, hilton, gering, czartoryski, rosberg, cage, porsze, hanks - czy oni też przyjadą..." - nie, oni już byli ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja się z nią ścigałem po ałtobanie.

poziwiam Cie Zbychu, Ty to masz wiadomości:), mieszkasz tam czy co?

a jakie znajomości: , gering, czartoryski, rosberg, cage, porsze, hanks - czy oni też przyjadą:eek: na te polskie dni? :)

Janusz to jest niesmaczne:(Zbych pisał już o tym!Czy Janusz nawołujesz do bojkotu "Polskich Dni"-chyba nie;):confused:Jeśli chcesz przeżywać historię i w dalszym ciągu ciągnąć temat wojny-to nie to forum.Rozumiemy błędy tego i innych Narodów,ale nie po to jesteśmy w UE,żeby teraz szukać sprawiedliwości;)Zbych opisywał historię tego terenu-opisywał zamek,skradziony krzyż,ale pisał o inicjatywie polskich inżynierów w czasie budowy elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku kochany

Janusz to jest niesmaczne:(Zbych pisał już o tym!Czy Janusz nawołujesz do bojkotu "Polskich Dni"-chyba nie;):confused:Jeśli chcesz przeżywać historię i w dalszym ciągu ciągnąć temat wojny-to nie to forum.

toż to Zbychu zrozumiał :) a Tobie niesmaczne;), co mnie wojna obchodzi, Zbychu futruje nas od miesiąca różnymi nachrichtami starymi i nowymi tak że mi się już ganz pokręciło:) kto komu gdzie i co zamiast napisać wprost że zaprasza do swojego pensjon. Humar paris hilton wyprzedził mnie autentycznie gdzieś koło Innsbruka coś koło 160kmh co w Austrii już jest wielkim przestępstwem no ta dałem gazu by przy 200 zrobić to zdjęcie, a polskie dni bojkotuję z jednego jedynego powodu - bo mam q..wa :D nogę kontuzjowanę:eek::eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...zamiast napisać wprost że zaprasza do swojego pensjon."

Prowadzenie jakiejś reklamy przezemnie w stosunku do mnie na forum byłoby z wiadomych przyczyn nie wporządku. Jeżeli to możliwe wolałbym abyśmy o tym nie pisali gdyż czy będę chciał czy nie, zmuszony będę chyba przez adminiów aby się z Wami pożegnać :(.

Jeżeli ktoś dochodzi do wniosku, że może czuć się gdzieś zaproszony i że warto to sprawdzić osobiście to tylko jechać.

Obiekty w Bruck an der Grossglocknerstrasse nie są kwaterami gdzie ulokowani są goście Polskich Dni więc kwaterodawcom z tej miejscowości raczej jakakolwiek reklama dotycząca tego wątku nic nie daje.

Pozdrawiam

Edytowane przez Zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam z marketingiem PD w K. nic do czynienia. Wkleiłem tylko kilka informacji, ciekawostek itp. dotyczących regionu. Impezie i uczestnikom życzę powodzenia, dobrej zabawy i to wszystko, na pełny udział nawet niestety nie mam czasu :( ale jak TCZ znaczy "też czytam" to oki ;)

Ps. Co to jest buzz marketing ? Wiesz u mnie z polskimi zwrotami tyci na bakier, nawet ludzi do apteki chciałem wysłać jak się o "zioła" pytali hehe.

Edytowane przez Zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam z marketingiem PD w K. nic do czynienia. Wkleiłem tylko kilka informacji, ciekawostek itp. dotyczących regionu. Impezie i uczestnikom życzę powodzenia, dobrej zabawy i to wszystko, na pełny udział nawet niestety nie mam czasu :( ale jak TCZ znaczy "też czytam" to oki ;).

TCZ - Trudno Co Zrobic

Przyjąłem do wiadomości :0

Ps. Co to jest buzz marketing ? Wiesz u mnie z polskimi zwrotami tyci na bakier, nawet ludzi do apteki chciałem wysłać jak się o "zioła" pytali hehe.

Zbych - wystarczy wygooglać.

Ale pomogę :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Buzz_marketing

Dobrze płacą takim ludziom- sam mam paru wokół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem doekukowany ;)

Informacje o regionie w stosunku do Polskich Dni podałem zupełnie bezinteresownie. Plis, nie węszcie wsządzie kasy. Tak trudno zrozumieć, że można coś czemuś/komu pomóc, zupełnie nieodpłatnie?

Nie wiem; Austria, którą tak przesiąkłem - Polska, która wciąż we mnie jest, to naprawdę tak odległe mentalnie i kulturowo kraje?

Nie za wszystko muszę być opłacony pieniędzmi, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam z marketingiem PD w K. nic do czynienia. Wkleiłem tylko kilka informacji, ciekawostek itp. dotyczących regionu. Impezie i uczestnikom życzę powodzenia, dobrej zabawy i to wszystko, na pełny udział nawet niestety nie mam czasu :( ale jak TCZ znaczy "też czytam" to oki ;)

.

Ja też tak to odbieram,nie przejmuj się Zbych;)Wiadomo,ze tam mieszkając masz największą wiedzę o tym regionie i chcesz się z nią z nami podzielić.Nigdy nie czytałem abyś zachęcał do imprezy PD,jak proponował w promocji noclegi.Byłem w Kaprun,ale tyle ciekawostek co tutaj przedstawiasz nawet nie znałem.Dlatego Ci za to Dziękuję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

"... Nie za wszystko muszę być opłacony pieniędzmi, naprawdę..." -

wystarczą kiszone ogórki haha. Bób w tym roku sam zasadziłem, ogórki znowu mi nie wyszły :(

No na dziewczyny nie licz;):)-jaja oczywiście.W Polsce też marnie z owocami i warzywami-ceny idą w górę:(Pogoda,kryzys....Ale bób OK:)-lepszy niż ogórki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...