Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla dziewczyny


KDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w doborze nart.

do tej pory jeździłam na Fisherach s-movie 7.7. 160 cm długie . swoje umiejętności oceniam tak na 6/7. chciałam jakieś przetestować przed kupnem ale nie wiem jakie, muszą mieć mały promień skrętu i żeby sprawdzały się w różnych warunkach bo u nas stoki nie zawsze są przygotowane. mam 165cm i ważę jakieś 59kg:D.

SB proponował mi dla pań z grupy allround lub cross ale nie bardzo potrafię coś tam znaleźć. Myślałam o Volkl Air.

dodam że nawalają mi kolana, jeśli to ważne.

z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez KDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie allround lady, większośc z nich ma mały promień skrętu (do 12m), pozatym są lżejsze i mniej obciążają stawy niż ciężkie unisexy :D

Moja propozycja to Atomic Heavens Gate; Blizzard Viva Sonic IQ (generalnie system iq sprawia że jest lepsze czucie narty a i mniej obciążają nogi); do tego rossignol attraction III która jest rewelacyjna dla średnio zaawansowanych narciarek. Ciężko powiedzieć co tak naprawę wybrać, na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć, każda firma ma dobre modele dla pań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby sie bo jakoś ciężko mi zrzucić, myślałam że na nartach pójdzie lepiej ale chyba nie ma efektu a już 9 dni zaliczyłam

He,he :)

Bardzo śmieszne,baaaardzo q.... śmieszne.

Ja po powrocie z Grossarltal w zeszłym roku...

a zapewniam przez tych kilka ani się nie obżerałem i nie obijałem,przybrałem 3kg.

Warunki i trasy raczej były ciężkie,więc grzałem się mocno.

A waga w górę :eek::mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a już 9 dni zaliczyłam

Te dni przelicz według takiego wzoru:

stoki polskie 1 wyjazd to 1/4 dnia

stoki CZ/SK 1 wyjazd to 1/3 dnia

stoki alpejskie 1 wyjazd na (np. 6 dni) to 6 dni na stoku

Przy czym dzień na stoku to jest od 9 do 16 wówczas mogę powiedzieć że spędziłem dzień na stoku, a np. popołudniowa jazda 3 godzinna ma się nijak do dnia na stoku:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może powinnam pisać ile godzin spedziłam na nartach lub ile kilosów przejechałam?!

a wiesz przeciez jaki to wysiłej jeździć na naszych polskich stokach, tak super przygotowanych z cudownym lodem i muldami. tu człowiek wogole się nie męczy wraca z nart wypoczety:D

ok to napisze że byłam 9 razy będzie wilk syty i owca cała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dni przelicz według takiego wzoru:

stoki polskie 1 wyjazd to 1/4 dnia

stoki CZ/SK 1 wyjazd to 1/3 dnia

stoki alpejskie 1 wyjazd na (np. 6 dni) to 6 dni na stoku

Przy czym dzień na stoku to jest od 9 do 16 wówczas mogę powiedzieć że spędziłem dzień na stoku, a np. popołudniowa jazda 3 godzinna ma się nijak do dnia na stoku:rolleyes:

Holo hola, bo pora na Telesfora :P

Jezeli jestem na stoku 3 godz, na ktorym w pierwszej godz. jest 6 osob, w drugiej 3, a w trzeciej jestem ja, mam wjazd - zjazd - wjazd - zjazd na talerzyku 3-3,5 m/s to to jest dzien na stoku :)

Jezeli jestem w srodku tygodnia w Czechach i ludzi jest wiecej ale w kolejkach stoje srednio od 0 do 1 min to to jest dzien na stoku.

Musisz troszke poszerzyc "choryzonty obliczeniowe" drogi SB, nie "tylko" beskidzki wzor narciarski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. na Golgocie w tygodniu można poszaleć. stok po ratraku miodzio wiadomo że nie tak szeroki jak w Alpach ale jak na Polskę to ok, kolejki w ogóle nie ma wyjeżdżam i zjeżdżam i tak cały czas z przerwą na herbatę. to jak tak 3 godz pojeżdżę to chyba mogę mówić o zaliczonym dniu?!:):confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może powinnam pisać ile godzin spedziłam na nartach lub ile kilosów przejechałam?!

Nie ma z tym żadnego problemu i nic sama liczyć nie musisz, wszystko system sam policzy, tylko musisz stok zmienić:rolleyes:

A tu przykładowy dzień ciężkiej pracy na stoku 6-letniej Moniczki:

png?s=5eq8urri60&loc=en_US.UTF-8&sc=0.793;

Jezeli jestem na stoku 3 godz, na ktorym w pierwszej godz. jest 6 osob, w drugiej 3, a w trzeciej jestem ja, mam wjazd - zjazd - wjazd - zjazd na talerzyku 3-3,5 m/s to to jest dzien na stoku :)

Jezeli jestem w srodku tygodnia w Czechach i ludzi jest wiecej ale w kolejkach stoje srednio od 0 do 1 min to to jest dzien na stoku.

Jeżeli jestem na alpejskim stoku i jeżdżę sobie gondolką(5 m/s) i długość tej gondolki wynosi 1800 m, a trasa żeby powrócić z górnej stacji tej gondolki do dolnej ma 4000 m i nie ma ludzi w ogóle oczekujących na peronie i jeżdżę sobie tak od 9 do 16 to co?: to jest 1 dzień na stoku? czy 4 dni?, a może jak bym sobie na kawkę nie poszedł tylko tak naoper...ł non stop to 6 dni:confused:

Masz skrzywione "choryzonty obliczeniowe" drogi Soczu, co to jest jakiś Karkonoski współczynnik obliczeniowy, czy może Twój własny cudotwór;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wino zamiast piwa miesień będzie mniejszy i lustrzyca się nie pojawi:)

a poza tym trzeba się przede wszystkim podobać sobie i tej drugiej osobie a

reszta....nieważna.

Wracając do nart to narazie szukam rossi attraxion III i jak znajdę w dobrej cenie to kupie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...