Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

warunki w internecie a rzeczywistość


Rekomendowane odpowiedzi

Białka:

dzisiaj byłem w białce i cóż warunki określane na stronie jako bardzo dobre

Nr. wyciągu Grubość pokrywy czynne / nieczynne Warunki

Kaniówka 1 60cm czynne b.dobre

2 60cm czynne b.dobre

3 60cm czynne b.dobre

Bania 4 60cm czynne b.dobre

4a 60cm czynne b.dobre

5 60cm czynne b.dobre

6 60cm czynne b.dobre

Kotelnica 7 60cm czynne b.dobre

8 60cm czynne b.dobre

9 60cm czynne b.dobre

10 60cm czynne b.dobre

11 60cm czynne b.dobre

12 60cm czynne b.dobre

13 60cm czynne b.dobre

to że śniegu jest dużo i nie ma kamieni to nie zawsze musi oznaczać że warunki do jazdy są dobre, dzisiaj warunki były bardzo trudne na co miały wpływ duże opady śniegu i duża ilość ludzi na stoku:(, stok rano był przygotowany idealnie ale w miarę upływu czasu (już o godzinie 10 było strasznie:eek:) a na stronie dalej warunki bardzo dobre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka:

dzisiaj byłem w białce i cóż warunki określane na stronie jako bardzo dobre

Nr. wyciągu Grubość pokrywy czynne / nieczynne Warunki

Kaniówka 1 60cm czynne b.dobre

2 60cm czynne b.dobre

3 60cm czynne b.dobre

Bania 4 60cm czynne b.dobre

4a 60cm czynne b.dobre

5 60cm czynne b.dobre

6 60cm czynne b.dobre

Kotelnica 7 60cm czynne b.dobre

8 60cm czynne b.dobre

9 60cm czynne b.dobre

10 60cm czynne b.dobre

11 60cm czynne b.dobre

12 60cm czynne b.dobre

13 60cm czynne b.dobre

to że śniegu jest dużo i nie ma kamieni to nie zawsze musi oznaczać że warunki do jazdy są dobre, dzisiaj warunki były bardzo trudne na co miały wpływ duże opady śniegu i duża ilość ludzi na stoku:(, stok rano był przygotowany idealnie ale w miarę upływu czasu (już o godzinie 10 było strasznie:eek:) a na stronie dalej warunki bardzo dobre :(

Marcin,

na temat warunków podawanych przez ośrodki i faktycznych dużo by pisać! Jako, że codziennie przeklepujemy kilkadziesiąt stron w poszukiwaniu informacji o warunkach wiem, że właściciele nie dbają specjalnie o informacje na stronach!!! Jak jest nasypane 50 cm sztucznego śniegu (podkładu) to zawsze napiszą, że warunki b.dobre, bo przecież dostateczne i trudne to są jak się jeździ po trawie :eek:

Nikt nie zwraca uwagi na to, że spadł śnieg i tworzą się szybko muldy. Jak jest 50 cm to waruny super!!! Ot i cała filozofia. Nikt nie zada sobie trudu, aby np. po południu zakualizować informacje.

Dawno temu od jednego z dyrektorów ośrodka usłyszałem, że nie będzie biegał z linijką po stoku i mierzył ile jest śniegu :eek:

Takie są nasze realia!!!

Autor - Sprzedawczyk ...

PS

Żeby nie było tak że tylko u nas jest źle informacja prosto ze stoku we Włoszech. Włosi z Andalo wczoraj wieczorem nie wyratrakowali stoków, bo pewnie też uważają, że jak mają 200 cm śniegu to nie trzeba :eek::mad:

W Madonnie i Val di Fiemme stoki były ratrakowane codzinnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

na temat warunków podawanych przez ośrodki i faktycznych dużo by pisać! .......

Nikt nie zwraca uwagi na to, że spadł śnieg i tworzą się szybko muldy. Jak jest 50 cm to waruny super!!! !

moje dziecko (10lat) mnie spytało jak jechaliśmy na krzesełku " to oni nie mają tu pługa (chodziło jej o ratrak) żeby trochę ten śnieg ubił tak żeby dało się jeździć :( a ona sobie całkiem nieźle radzi na nartach tak więc warunki były dosyć ciężkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak że tylko u nas jest źle informacja prosto ze stoku we Włoszech. Włosi z Andalo wczoraj wieczorem nie wyratrakowali stoków, bo pewnie też uważają, że jak mają 200 cm śniegu to nie trzeba :eek::mad:....

To się wszędzie zdarza, rok temu w Schladming panowie ratrakowi przygotowali taką niespodziankę na 2 dzień świąt że nie wyratrakowali ani kawałka stoku, a ostatnio też w drugi dzień świąt w Bad Kleinkirchheim wyglądało jak by pewne rewiry ratraków zastrajkowały, bo część tras była zrobiona, a część nietknięta w ogóle:mad:

Autor - Sprzedawczyk ...

Ale Cię to poruszyło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę szczyt chamstwa, ale to się zdarza dosyć często. Nasz typ ostatnio jak byliśmy na wyjeździe, dzwonił do ludzi z Weremienia i mu powiedzieli że są super warunki, po czym jak przyjechaliśmy to powiedział że nie możemy sobie postawić tyczek, bo jest za mało śniegu, po targach pozwolił nam "kolanówki" postawić (jakby to robiło jakąkolwiek różnicę, wkręty mają takiej samej długości :P). Zwykłe chamstwo i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Następny kwiatek dot. warunków podawanych przez właścicieli wyciągów. Uzupełniam informacje o czynnych warunkach i doszedłem do Dębowca koło Bielska.

Sprawdzam na stronie kolei Szyndzielna - wyciąg czynny, sprawdzam na stronie GOPR - wyciąg nieczynny. Chwyciłem za telefon i zadzwoniłem. Odebrała Pani, która stwierdziła - chyba jest nieczynny, bo wszyscy pojechali na górę, bo są zawody, ale połączę Pana z peronem, oni powinni lepiej wiedzieć.

Odebrał Pan (to pewnie ten Peron :D) i stwierdził, że dzisiaj nie czynne, a jutro pewnie też, nie bo mało śniegu.

Ot takie nasze realia! A ja potem dostaję maile w stylu - skionline.pl schodzicie na psy, kłamiecie i wprowadzacie ludzi w błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny kwiatek dot. warunków podawanych przez właścicieli wyciągów. Uzupełniam informacje o czynnych warunkach i doszedłem do Dębowca koło Bielska.

Sprawdzam na stronie kolei Szyndzielna - wyciąg czynny, sprawdzam na stronie GOPR - wyciąg nieczynny. Chwyciłem za telefon i zadzwoniłem. Odebrała Pani, która stwierdziła - chyba jest nieczynny, bo wszyscy pojechali na górę, bo są zawody, ale połączę Pana z peronem, oni powinni lepiej wiedzieć.

Odebrał Pan (to pewnie ten Peron :D) i stwierdził, że dzisiaj nie czynne, a jutro pewnie też, nie bo mało śniegu.

Ot takie nasze realia! A ja potem dostaję maile w stylu - skionline.pl schodzicie na psy, kłamiecie i wprowadzacie ludzi w błąd ...

Nie oglądałeś JANOSIKA :P

Prawo pańskie batem bić

Prawo chłopa (czytaj niewinnego) baty brać.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Bardzo często takie stytuacje występują przez ludzi jeżdzących na stoku, większość woli jeżdzić w ciężkich warunkach zaciskając zęby i udając że jest fajnie. A wystarczy zebrać grupę 10-15 osób (co przy cięzkich warunkach nie jest trudne) w wybrać się do kierownika stoku, i zmusić go żeby wyjechały ratraki 30min na browarka i już warunki są lepsze. Raz udało nam się tak zrobić na soszowie raz na mosornym groniu. I jeździło się lepiej...

dlatego apeluje ludzie płacicie to wymagajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często takie stytuacje występują przez ludzi jeżdzących na stoku, większość woli jeżdzić w ciężkich warunkach zaciskając zęby i udając że jest fajnie.

To zależy kto co lubi;),w tamtym roku wstrzymałem ratrak w Wierchomli,który zaczął zgarniać puch 20cm;):)-pozwolił 0,5 godziny się pobawić;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratrakowanie śniegu da efekt tylko na chwilę, jeśli taka pokrywka się nie uleży i nie zmrozi to nici z tego nie będzie. Chwila i się znów rozjeździ, jeśli jest dużo ludzi. Jeśli jednak mało to jak najbardziej ratrak ok, ale jak by to powiedział gestor: "Dla tyla osób ni ma synsu" ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...