Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bilety na zawody


aivii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Jestem całkowicie zielona w temacie narciarstwa, jednak jest to wielka pasja mojego Towarzysza Życia :)

W związku z tym chciałabym mu sprawić prezent na jedną z naszych rocznic i zakupić mu bilet na zawody w slalomie gigancie - to jego ukochana dyscyplina, sam dużo jeździ.

Niestety, nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Czy mógłby ktoś mi pomóc?

Podać jakieś adresy, określić mniej więcej koszt takiej 'zabawy'?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny prezent mu szykujesz :)

Kalendarz Pucharu Świata jest tutaj

Klikając na nazwę miejscowości przejdziesz do podstron, na których w większości są linki do organizatorów tych zawodów. Ale jeszcze ich nie podano. Tam też powinnaś znaleźć informacje o możliwościach zakupu biletów. Konkurencje giganta oznaczone są symbolami GS.

Pierwsze zawody będą w Soelden w październiku. Tutaj oficjalna strona

Ceny biletów od 15 do 40 Euro. Miłych wrażeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Czy jakieś biura podróży organizują wyjazdy na takie zawody? (łącznie przejazd, opłata za wejściówkę, wyżywienie ew. nocleg)

odnośnie prezentu i TŻ... Cóż.

Właściwie powinnam się już wyrazić ex TŻ gdyż zostawił mnie niespełna 2 tyg temu... Ale postanowiłam, ze mimo to zrealizuję swój zamiar i spełnię jedno z jego marzeń... Może do tego czasu (listopad) wszystko się unormuje...? Albo i nie. Cóż. Czas, czas, czas...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny prezent! :rolleyes: Życzę Ci,żeby wszystko ułożyło się po twojej myśli i żebyś już nie pisała "ex". ;)

Ja pewnie postarałbym się kupić bilety przez internet,choć pewnie i na miejscu nie powinno być problemu,a następnie zaklepałbym w tamtym rejonie na ten termin noclegi.Jak pogrzebiesz w googlach,na pewno znajdziesz stronki hoteli,co lepsze,niektóre z nich będą miały wersję strony po Polsku!Może inni forumowicze naprowadzą Cię bliżej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym by spełnily się Twoje słowa..

Bo nie potrafię wyrzucić tylu miesięcy,lat, wspomnień w kosz..

Będzie. Jakoś kiedyś w końcu będzie... : )

Tak, zamierzam załatwiać wszystko przez internet, ale widzicie jaka zielona jestem... :o nawet nie wiem jak wyglądają poszczególne stoki - gdzie warto jechać, by było sporo wrażeń dla kibica, bilety - czy jest cos takiego jak np. na meczach ręcznej że są sektory wydzielone..? ...:o:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym by spełnily się Twoje słowa..

Bo nie potrafię wyrzucić tylu miesięcy,lat, wspomnień w kosz..

Będzie. Jakoś kiedyś w końcu będzie... : )

Życzę z całego serca!Ale tu pomóc nie mogę... :o

Tak, zamierzam załatwiać wszystko przez internet, ale widzicie jaka zielona jestem... :o nawet nie wiem jak wyglądają poszczególne stoki - gdzie warto jechać, by było sporo wrażeń dla kibica, bilety - czy jest cos takiego jak np. na meczach ręcznej że są sektory wydzielone..? ...:o:P

Gdziekolwiek pojedziesz w te Alpy,wszędzie są stoki łatwe,średnie i trudne - każde miejsce w Alpach powinno dać satysfakcję!(tak sądzę)Każde miejsce zawodów da kibicom pełnię zadowolenia - od emocji rywalizacji zawodowców do samego szusowania zainteresowanego... Nie byłem na samych zawodach,ale przy trasie zjazdu pewnie nie ma jakiś specjalnych sektorów - ale tu niech się wypowiedzą bardziej zorientowani. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

Jeśli ktoś byłby bardziej zorientowany - proszę o kontakt.. :)

Mniej więcej kiedy powinny pojawić się informacje nt. kupna biletów?

W sumie mamy dopiero czerwiec.. Ale sama myśl o tym sprawia mi ogromną przyjemność - chciałabym już to zrobić :))

Czesc Bylem na ps w soelden kilka razy Wiec jutro jak będę miał dostęp do komputera (teraz pisze z iphona) napisze ci co i jak

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

Jeśli ktoś byłby bardziej zorientowany - proszę o kontakt.. :)

Mniej więcej kiedy powinny pojawić się informacje nt. kupna biletów?

W sumie mamy dopiero czerwiec.. Ale sama myśl o tym sprawia mi ogromną przyjemność - chciałabym już to zrobić :))

Cześć,

Wyjazd na zawody to nie tylko same bilety (które akurat w Soelden, jeżeli masz wykupionego skipasa są w jego cenie - na miejsca stojące, na miejsca siedzące już nie, kupujesz dodatkowo) ale także dojazd do miejscowości w której zawody się odbywają, kwatera na miejscu (hotel z wyżywieniem, pensjonat ze śniadaniami, mieszkanie z własnym wyżywieniem) i ewentualnie ten skipass. Musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań z tym związanych i dopiero wtedy można spróbować Tobie coś radzić. Podstawowym pytaniem jest budżet jakim dysponujesz na taki wyjazd i jak chciałabyś się tam dostać. Najtańsze rozwiązanie to własny transport (Soelden jest ok 900 km od Cieszyna), można też lecieć samolotem do Monachium i tam wynająć auto lub pojechać pociągiem. Nie słyszałem o biurach podróży realizujących wyjazdy na zawody Alpejskiego Pucharu Świata. Na ofertę turystyczną na październik w Alpach trzeba jeszcze trochę poczekać. Na razie mamy lato. Jakbyś chciała coś sama organizować to kwatery możesz już szukać. Polecałbym rozwiązanie - wyjazd na tydzień na narty na otwarcie sezonu, a przy okazji Puchar Świata.

pzdr

misal

P.S.

Miło by było jakbyś coś więcej napisała o sobie (uzupełniła profil).

A w ogóle to witam na forum

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivii,

Z otwarciem PS w Soelden to jest tak, że musisz to traktować jako normalny wyjazd na narty. Dlatego możesz zarezerwować zakwaterowanie przez internet, albo wykupić w biurze podróży. Specjalnych wyjazdów na PS w Polsce nikt nie organizuje.

Co do rezerwacji to proponuję pomyśleć o tym dużo wcześniej, bo na PS zjeżdża wielu fanów i później może być problem.

Musisz pamiętać, że w tym terminie czynny jest tylko lodowiec i dostać się tam można tylko samochodem lub skibusem (w cenie karnetu). Polecam Ci dojazd skibusem, szczególnie w trakcie zawodów! Jeżdżą co chwilę i nie będziesz miała problemów z parkowaniem.

Co do zakupu biletów na trybuny, to opisze to tak. Jest to tyle plus, że siedzisz (jak będzie zimno to nie posiedzisz :)), oglądasz wszystko na telebimie, jak kupisz droższy bilet to będziesz miała dodatkowo coś do jedzenia. Będziesz też mogła zobaczyć ceremonię dekoracji i wielu zawodników na wyciagnięcie ręki. Zresztą tak się składa, że wszyscy muszą wyjechać na górę gondolą, więc może się zdarzyć, że wsiądziesz do tej samej gondoli co np. Bode Miller, czy Herminator.

Bez biletu możesz stanąć w dowolnym miejscu wzdłuż rasy i podziwiać zawodników w akcji. Wybór należy do Ciebie

Warto przyjechać do Soelden dwa dni przed zawodami i popatrzyć na trenujących zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś takiego zorganizuję... Z tym, że jak na razie w planach mam jego samotny wyjazd. Wolę nie rezerwować podwójnie - po co, ech.

Chyba strasznie cierpisz... bądź dobrej myśli i rezerwuj dla dwóch!Robisz dla niego piękny prezent i jak tego nie doceni,nie będzie Ciebie wart. ;)

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi...!

Jeśli nie będę mogła sobie z czymś poradzić, zwrócę się jeszcze o pomoc! :)

Ale nie opuszczaj nas!Poszperaj trochu tu i tam a z pewnością chętnie nie rtaz tu zajrzysz! :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. Nie jest łatwo. Przyznaję. ....

Nie, wolę się nie łudzić. Zbyt bardzo będzie boleć, gdy nadzieje zawiodą.

Ach, odnośnie przebywania na forum - wstyd przyznać, ale nie bardzo miałabym o czym dyskutować... :o W temacie nart jestem całkowicie zielona, miałam je na nogach ledwie trzy razy i to bez większego powodzenia, do tego stopnia że rzuciłam je w kąt już dobrych parę lat temu..:P

Nie podzielam pasji mojego ex, ale ją popieram, tak to nazwijmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Aivii, ja też się kiedyś zniechęciłam przez źle dobrane narty. Jeździłam całe dzieciństwo na byle jakich deseczkach, a potem dostałam "porządne", i zwątpiłam w siebie, kiedy okazało się, że źle się na nich jeździ (w domyśle: źle jeżdżę, pewnie nie potrafię). A teraz to moja główna pasja! Nowoczesne narty są ostatnio tak konstruowane, że jeśli są dobrze dobrane, to każdy sobie jakoś poradzi. Pewnie narty, na których próbowałaś były nieodpowiednie dla Ciebie. Albo stok za trudny na początek - najlepiej znaleźć jakąś płaską górkę, np. ośle łączki pod Krokwią, i wtedy łatwo się przekonać, że to nic strasznego...

A piszę to wszystko, bo narciarstwo to wspaniały, cudowny sport. Niewiele rzeczy w życiu daje takie poczucie szczęścia. I pozwala zapomnieć o wszystkich kłopotach, albo zobaczyć je jako znacznie mniejsze...

PS. Napisałam: każdy, ale to nie znaczy, że wątpię w Ciebie. Można zwątpić na początku mimo talentu - ten okazuje się, kiedy człowiek przestaje być tak tragicznie spięty.

Edytowane przez Maria
postscriptum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...