Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Budowa Stadionu Narodowego ruszyła na całego


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano usłyszałem wiadomość,że będzie dzień otwarty na Stadionie Narodowym.Miałem puścić info,ale jakoś tak się na ryby zbierałem,że brakło czasu. :o Ale tak sobie pomyślałem,że pewnie Fanatyk trzyma rękę na pulsie i na pewno nam zrobi relację i... się nie pomyliłem! ;)

Wielki dzięks! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno oglądałem na TVN24 reportaż o austryjackich stadionach które zostały zbudowane na EURO 2008.

Mówiąc krótko to gminy na które to po euro spadł ciężar utrzymania stadionów najchętniej chciały by żeby te stadiony porwali kosmici, a pytani Austryjacy czy chcieli by jeszcze raz zorganizować taką imprezę z przekąsem odpowiadają że ten jeden raz w zupełności wystarczy:rolleyes:.

Pewnie i w naszym przypadku to jest "porwanie się z motyką na księżyc":cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle zastanawiałem,po co Austriakom i Szwajcarom mistrzostwa Europy w piłce kopanej... :confused: Oba te kraje nie mają jakiś tradycji/osiągnięć w tym sporcie... (może czegoś nie wiem?) W ich przypadku widziałbym raczej olimpiadę zimową - tu mają pole do popisu! :rolleyes: No i obiekty miałyby obłożenie. ;)

Nie wiem czy u nas te nowe obiekty i impreza coś zdziałają,ale transmisja pójdzie w świat,nasz kraj może będzie inaczej postrzegany(lepiej),ale jedno jest pewne:nie będę musiał się wstydzić,kiedy będzie transmisja z meczu międzypaństwowego z naszego kraju. :cool: A czy te stadiony zarobią na siebie?To już zależy od gospodarzy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładną "zabawkę" kibolom zbudowali.

Będą mieli co rozpieprzać.:rolleyes:

Krzesełka z tego co mówił główny inż. są nie do rozwalenia (podobno testowali) i rzeczywiście wyglądają na bardzo solidne. Płotki ze szkła mają około 2-3 cm grubości. Jedyne co mnie martwi to ich wysokość oraz odległość kibiców od boiska. Jest ono dosłownie na wyciągnięcie ręki, więc pluć będą:eek: Reszta z betonu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym podniecać. Bliżniaczy stadion w Bukareszcie został wybudowany dwa razy taniej i w dodatku w terminie.

Te na euro 2008 również zostały zbudowane za dużo mniejsze pieniądze, widać austryjaków nie było stać na taki rozmach, a i tak mają duży kłopot, a nawet kilka.

Ja się w ogóle zastanawiałem,po co Austriakom i Szwajcarom mistrzostwa Europy w piłce kopanej... :confused: Oba te kraje nie mają jakiś tradycji/osiągnięć w tym sporcie... (może czegoś nie wiem?)

A Polsce?

Znaczy że my mamy jakieś osiągnięcia w piłce kopanej:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym podniecać. Bliżniaczy stadion w Bukareszcie został wybudowany dwa razy taniej i w dodatku w terminie.

Nie pisz bzdur bo nie masz o tym żadnego pojęcia. Poczytaj na ten temat, a będziesz wiedział, że różnice są nie tylko w samej konstrukcji, zapleczu i ogólnej objętości samej bryły. Pojemność to nie wszystko.

Najlepiej narzekać, że stadion jest i korek....bo budują nową drogę. Jakbym czytał brednie pod artykułami onetu.

Edytowane przez fanatyk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się !

W praktyce stadion w Bukareszcie i Warszawie projektowała ta sama firma.

Konstrukcyjnie są to praktycznie takie same obiekty. Różnią się elewacją i iglicą w konstrukcji dachu.

Finał Ligi Europejskiej 2012 odbędzie się właśnie na tym stadionie w Bukareszcie.

Nie podniecam się, ale nie lubie jak ktoś się wypowiada na temat o którym nie ma pojęcia. Przeczytałeś w fakcie (albo innym scierwie) i powtarzasz, a kolejni bedą robic to samo.

A więc:

1.Stadion w Bukareszcie leży na normalnym gruncie, nie trzeba było wydawać kilkuset milionów na palowanie, jak w przypadku Narodowego. Poza tym rumuński stadion powstawał od poziomu gruntu, natomiast Narodowy ma jeszcze pod boiskiem 2 kondygnacje na parking. Pomijam też fakt, że koszty robót, czy materiałów, są w Rumunii o wiele tańsze niż w Polsce.

2.Stadion w Bukareszcie jest po prostu zwykłym stadionem, natomiast Narodowy należy obecnie do najnowocześniejszych tego typu obiektów w europie.

3. Stadion w Bukareszcie to zadaszone trybuny, a Stadion Narodowy to nie tylko stadion: Na 6 poziomie przewidziano ok. 2400 m2 pow. dla fitness klubu i 3400 m2 pow. użytkowej pomieszczeń konferencyjnych, 3200 m2 biur, 900 m2 dla biznes klubu i restauracji. Pomieszczenia konferencyjne projektanci stworzyli na 5 poziomie, a ich powierzchnia przekroczy 3800 m2. Sklepy i kioski powstaną na poziomie 4, zajmą 4000 m2. Na poziomie 3 planowane jest ok. 2000 m2 powierzchni z przeznaczeniem na Muzeum Sportu, 1800 m2 na Klub kibica oraz prawie 2500 m2 na fan shop.

4. Jeszcze wymieniać??

Edytowane przez fanatyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyku nie podniecaj się.

Stadion w Warszawie nie jest jeszcze wykończony.Jeżeli będzie ukończony będzie jednym z kilkunastu tej klasy na świecie.Na pewno najdroższym za jedno krzesełko./ dwa razy droższy od Allianze Areny w Monachium,no ale w Niemczech

są niższe koszty:)/

Budowa Allianz Areny rozpoczeła sie prawie 10 lat temu. Zakończmy lepiej temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa Warszawskiego 60lat temu.:D

Co masz na myśli?:cool:Albo przestań bredzić:P,po.... Ci się stadion 1000-lecia:D,też był fajny;)

Koszty są wysokie bo jest kryzys,a My musimy jako kraj dać sobie radę-takie zobowiązanie padło!:rolleyes:

Przestać siać propagandę,że My za "darmo" zrobimy wszystko-jak była minister MSZ:D

Kto to kupi?:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Polsce?

Znaczy że my mamy jakieś osiągnięcia w piłce kopanej:confused:

Mieliśmy swoje "5 minut" w latach "70 i 80" ;)

Oraz jeszcze taki przebłysk:

A w 1992 r.kadra Janusza Wójcika II miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie:);)

Od tamtej pory większość kibiców ciągle się łudzi,że to nie był jedyny raz w historii. :P Jak to mówią:"Smuda czyni cuda"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...