Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór używanych nart i nowych butów


markus270393

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę was o wybór używanych nart i nowych butów. Cena tej przyjemności powinna się zamknąć w 1200 zł z hakiem(100zł). Odpowiednio na narty 500 zł, buty 700-800zł.

Mam 16 lat, 179 cm, 65 kg.

Poziom umiejętności to takie 5, nic więcej. Na nartach jeździłem 4 lata, potem przeszedłem na desce, i jeździłem na niej przez ostatnie 3 lata. Od Kiedy kumpel pożyczył mi swoich starych fischerek z sezonu 2007/08, zachciało mi się nadal jeździć na nartach. Dlatego poszukuję kompletu :)

Jeśli coś nie dodałem, proszę mi to zarzucić..

ps. Bardzo spodobały mi się atomic nomad blackeye, nart bardzo dobrze się trzymały stoku, przy czym były szybkie. Czy takie narty są godne polecenia, i pasują do mnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Bardzo spodobały mi się atomic nomad blackeye, nart bardzo dobrze się trzymały stoku, przy czym były szybkie. Czy takie narty są godne polecenia, i pasują do mnie? ;)

Praktyczne sam sobie odpowiadasz na pytanie czego potrzebujesz, bo skoro miałes na nogach te Atomici i dobrze Ci się na nich jeździło to bierz tą nartę, albo testuj inne, doradzić się po prostu nie da. Ta narta o której piszesz na pewno jest nartą wszechsrtonną, ale nie zaszkodzi spróbować jeszcze narty z zupełnie innej grupy np. SL, przy czym musisz się liczyć że narta SL będzie sobie gorzej radziła w trudniejszych warunkach(np. święzy opad śniegu) niż ten Nomad.

Optymalnie to ten Nomad i jako 2 para SL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybiorę te buciki co poleciliście mi: rossingnol r 12 i do tego fischery race sc o dług. 160 cm ;)

Co o tym sądzicie?

ale Ty mierzyłeś kiedyś buty o których piszesz ? :D... Bo jeśli nie, to nie podchodziłbym do planowania tak optymistycznie :D, bo może się okazać, że nie dobierzesz rosoła :D pod siebie... a sc mogą być dłuższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o buty to weź na próbę w Intersporcie.

Posiedź w nich w domu pochodź, będziesz widział czy cię nie uwierają i czy noga po rozgrzaniu nie lata w bucie.

Po paru dniach u nich można zwrócić towar : ).

Oddajesz i szukasz modelu co ci leży gdzie indziej : )

Pozdrowienia.

Edytowane przez borok222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jesli buty nie uwieraja to znaczy ze sa dobre?

Nawet najlepsze buciki jak gniotą na stoku to kanał.

Chyba że jesteś sado-maso : )

Co się tyczy marki, twardości, przeznaczenia czy innych rzeczy to już inna bajka.

A tak poza konkursem to chciałem pomóc koledze jak sprawdzić wybrane przez niego buty.

Pozdrowienia : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze buciki jak gniotą na stoku to kanał.

Chyba że jesteś sado-maso : )

Co się tyczy marki, twardości, przeznaczenia czy innych rzeczy to już inna bajka.

A tak poza konkursem to chciałem pomóc koledze jak sprawdzić wybrane przez niego buty.

Pozdrowienia : )

... napisalem juz sporo elaboratow na temat butow tu na forum :P wiec nie bede sie powtarzal, chcialem tylko zwrocic uwage zeby nie dac sie wpedzic w pulapke, ze wygoda to glowne kryterium wyboru butow :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak od początku?:)

Testy nart a potem zakup to 100% dobrze wydanej kasy.:D

Zakup nart a potem testy to 50% dobrze wydanej kasy?

i 50% źle wydanej kasy!:confused:

Zapomniałem dodać w pierwszym poście, że właśnie o te fischery chodziło, przepraszam...

Ale coś w tym Twoim poście jest, chodzi o buty.

najważniejsza jest wygoda a flex i 70 wystarczy przy twojej wadze

Te "rosoły" mają flex na poziomie 80/90, czyli twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może sprawdzić przy zakupie w sklepie poza wygodą i danymi technicznymi ?

... no wlasnie te dane techniczne :D

Mysiek,

Juz pisalem wiele razy na ten temat ale chyba nikt tego nie czyta :( ale moze przypomne jeszcze raz kilka istotnych rzeczy. Wydaje mi sie ze w Polsce odpowiednie dobranie i dopasowanie buta jest bardzo zaniedbywane chyba glownie dal tego ze brakuje wiedzy na ten temat. Jest takie forum angielskie "barkingbear forum" na ktorym profesjonalisci od boot fittingu odpowiadaja na pytania. Tam jest bardzo duzo ciekawej wiedzy na ten temat. Pamietasz jak pisalem kiedys na temat "ramp angle" wydaje sie z w Polsce nie ma calkowicie wiedzy na ten temat a okazuje sie ze jest to wazny parametr.

OK, zaczen od poczatku. Dla czego twierdze ze wygoda to nie wszystko. Najpierw trzeba zdefiniowac target grupe czy jak to naziwmy, czyli czy ma to byc but z grupy racing, czy bardziej turystyczny - to jest przeciez podstawa. Potem twardosc w danej grupie zawsze sa dostepne rozne twardosci. Twardosc powinna odpowiadac wielkosci sil dynamicznych jakie beda przekazywane przez but na narte, nastepna super wazna sprawa to rozmiar - i tu wydaje mi sie ze wiele osob jezdzi w butach za duzych. Dopiero teraz dochodze do wygody. :cool: Czyli przynajmniej 3 wazne parametry musza byc zdefiniowane wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

ale facet nie pyta o grupę, o pochylenie, tylko o dobrego buta w danej cenie.

Patrząc na to: jeśli r12 by go nie uwierała to odpowiedź jest jedna: brać.

A flex imho to sprawa bardzo naciągana i osobiście dzielę wszystkie "flexy" na trzy grupy: do 70 dla poczatkujących, do 90 dla takich łosi jak ja i powyżej dla prawdziwych narciarzy.

Tak jak wspominałem i ja: 90 w Atomicu spred paru lat to masakra. A 90 LOWa z poprzedniego sezonu to już calkiem co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

ale facet nie pyta o grupę, o pochylenie, tylko o dobrego buta w danej cenie.

Patrząc na to: jeśli r12 by go nie uwierała to odpowiedź jest jedna: brać.

nie wiem akurat co to za but (ten dokladnie) ale nie ma czegos takiego jak dobry but albo zly but, dla jednego dobry a dla innego zly, tylko ze moje rozwazania byly raczej ogolne nie koniecznie dotycza tego przypadku. Napisalem ze wygoda nie jest najwazniejsza - wywolales mnie do tablicy :P to sie wytlumaczylem - end of story :D

A flex imho to sprawa bardzo naciągana i osobiście dzielę wszystkie "flexy" na trzy grupy: do 70 dla poczatkujących, do 90 dla takich łosi jak ja i powyżej dla prawdziwych narciarzy.

Tak jak wspominałem i ja: 90 w Atomicu spred paru lat to masakra. A 90 LOWa z poprzedniego sezonu to już calkiem co innego.

flex to calkiem istotny parametr tylko ze nie ma jednolitosci (standardu) w oznaczeniu, podobno producenci nad tym pracuja zeby oznaczenia flexu byly bardziej jednoznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie da sie kupic idealnych butow (chyba ze ktos ma noge idealnie identyczna jak modelowa danego producenta). ja zdecydowanie polecam customizacje buta. od lat mialem dziwne bole srodstopia. przecwiczylem mnostwo trzewikow, az w koncu pan co sie znal zmacal mi stope i powiedzial, ze mam bardzo wysoki wznios tego wglebienia od spodu stopy co platfusy go wcale nie maja. brak 100% oparcia powodowal wlasnie ten dziwny bol. skonczylo sie customowa wkladka pod stope + termoformowanie w 1 miejscu skorupy. od tej pory buty sa idealne (dla zainteresowanych dodam, ze przy dwukomponentowych skorupach rowniez nie ma problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś pochodziłem po sklepach, patrząc za nartami, butami i całym strojem. Ogólnie wrażenie trochę dziwne, bo nie było w sklepach butów, które by mnie interesowały, a to za sprawą ceny(700-1500<). Przymierzyłem sobie kilka butów takie jak rosoły r16 z flex 100 czy w ogóle jakieś mi nie znane. eR 16 kosztowały 1000 zł :mad: długść wkładki to 29cm, a flex, tak jak wspomniałem to 100. Butki ogólnie fajne, ale nie wiem jak ich mam porównać np do butów nordica.

OK, zaczen od poczatku. Dla czego twierdze ze wygoda to nie wszystko. Najpierw trzeba zdefiniowac target grupe czy jak to naziwmy, czyli czy ma to byc but z grupy racing, czy bardziej turystyczny - to jest przeciez podstawa. Potem twardosc w danej grupie zawsze sa dostepne rozne twardosci. Twardosc powinna odpowiadac wielkosci sil dynamicznych jakie beda przekazywane przez but na narte, nastepna super wazna sprawa to rozmiar - i tu wydaje mi sie ze wiele osob jezdzi w butach za duzych. Dopiero teraz dochodze do wygody. :cool: Czyli przynajmniej 3 wazne parametry musza byc zdefiniowane wczesniej.

Odpowiem na twoją wypowiedź:

1. Kupuję narty fischera worldcup sc lub race. Więc to będzie bardziej pod grupę racing.

2. Szukam twardości odpowiadających grupie nart; czyli flex na poziomie 70-100.

3.Dziś przymierzając wspominane rosoły, trafiłem na rozmiary o wkładce 29 cm. Buty ogólnie były w sam raz, gdyż czułem ich koniec. Dlatego szukam coś pokroju 29,5-30cm.

Teraz wytłumacz mi o co chodzi z twardością butów, a siłami dynamicznymi...

Ogólnie mówiąc to powiedzcie mi czy nie robię błędu, biorąc buty tak twarde. Może wziąć buty z flex(em?) 75, np. takie jak fischery soma mx pro?

Szczerze mówiąc to jestem w d@@@e... Dlatego zdaję się na waszą poradę. Koszty przesyłki poniesione przeze mnie po przez wymianę butów na inny wymiar ,mogę jeszcze znieść, bo jest to koszt rzędu 30-40 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...