Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze nart!!!


mafio25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo duży problem z wyborem nart. Za bardzo się nie znam na sprzęcie mimo tego, że jeżdżę od 13 lat :confused: Chodzi mi o narty w granicach 1000-1500zł. Zależy mi na w miarę szybkiej jeździe po przygotowanej trasie ale w szczególności chciałbym też pojeździć trochę poza trasą, w puchu, w muldach, lekkie skoki. Aby były dość zwrotne. Mogę powiedzieć, że ,moje umiejetnosci są na poziomie średniozaawansowanym no może blizej zaawansowany :)

Mój wzrost 168cm, waga 65 kg. Myslałem o czymś takim, ale wydaje mi się, że to narty bardziej do freestylu na snowpark http://twintipnation.com/08-salomon-teneighty-foil-skis.html

http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?co=kolekcje_narty&id_grupy=1307&id_modelu=1649

Myślałem też o nartach allmountain, ale niestety nei mam pojecia jakie mógłbym wybrać. Błagam pomóżcie. Jest to dla mnei bardzo duży problem aby wybrać narty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:)

Chcesz kupić dobre i odpowiednie dla Siebie narty?

To jest moja porada.

1.Wypożycz kilka modeli nart.

2.Zanotuj markę którą testujesz.

3.Zapisz długość nart.

4.Zanotuj promień skrętu.

5.Nanieś trwale na papier swoje uwagi co do każdego modelu jaki testowałeś.

6.Po tak przyjemnie spędzonym czasie na stoku zabierz swoje ciężko zarobione pieniądze i uczciwie bez bólu głowy z wielką radością i satysfakcją wydaj je na te jedyne najlepiej przez Ciebie samego wybrane narty.

7.Jak już wszystko zrobisz napisz na forum co i gdzie testowałeś i jakiego wyboru dokonałeś.

Miłego testowania nart.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty pasujące do twojego opisu to np. Salomon X Wings 8 albo 10, Atomic Metron 9, Elan Magfire 78, Dynastar Contact 10, Rosignol Zenith 3 albo 6 - długośc około 160 cm lub troszke mniej. Z tych, na których jeździłem to polecić mogę Metrona i Zenitha 3 - obie super a do tego ty jesteś dużo lżejszy to powinny być dla Ciebie dużo lepsze niż dla mnie. Salomony i Elany zbierały tu dobre recenzje a Dynastar też nie pies i na pewno dobrze daje radę bo obie narty z jego grupy (4x4 i Groovy) też były tu oceniane bardzo wysoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tymi:

Rossignol Bandit SC80

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2400&id_modelu=3095

Bandit B74

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2153&id_modelu=2740

Czy jednak lepiej Atomic Metron 9 lub Rossignol Zenith 3?

Sam już nie wiem, kompletny mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz jeździć dużo pozatrasowo to powinny być ok, bardziej te 80 (pozatrasowo). Osobiście nie mam doświadczenia z tymi deskami i w zasadzie nie wiem czym sie różnią od zaproponowanych, może tylko wyglądem bo jak na nartę niby pozatrasową 74mm pod butem to marny wynik i być może to deski podobne do Zenithów tylko skierowane do innej grupy docelowej. Troche malunków na deskach, legenda w folderze, naukowe nazwy zastosowanych systemów i sprzedaż idzie:D A na czym do tej pory jeździłeś? No i gdzie pozatrasowo chcesz jeździć? A Bandity tu na forum przez testujących miały dobre oceny ale które to już dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz jeździć dużo pozatrasowo to powinny być ok, bardziej te 80 (pozatrasowo). Osobiście nie mam doświadczenia z tymi deskami i w zasadzie nie wiem czym sie różnią od zaproponowanych, może tylko wyglądem bo jak na nartę niby pozatrasową 74mm pod butem to marny wynik i być może to deski podobne do Zenithów tylko skierowane do innej grupy docelowej. Troche malunków na deskach, legenda w folderze, naukowe nazwy zastosowanych systemów i sprzedaż idzie:D A na czym do tej pory jeździłeś? No i gdzie pozatrasowo chcesz jeździć? A Bandity tu na forum przez testujących miały dobre oceny ale które to już dokładnie nie wiem.

Mihumor!

Nie tak głośno o tym kolorowaniu :D i bajerowaniu marek narciarskich :D przez producentów bo za chwilę będę musiał zmienić moje narty na których jeżdżę, bo połowa ludzi będzie je miała na stoku a to będzie katastrofa!!:confused:

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja na Twoim miejscu uderzał bym prosto w rossignole bandity SC 80. bardzo przyjemna narta zaróno na jak i poza trasą (testowane rok temu na Kasprowym), nawet w starciu z Dynastarem 4x4 9testowanym dzień później) wypada lepiej pod względem użyteczności. nie zatapia się w śniegu, jest dynamiczna a i jak wpadnie na lód to nie dostanie mega turbulencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nartach Volkl typu AC np. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2448&id_modelu=3235

Czy jednak lepiej wybrać pomiędzy Atomic Metron 9, 10 i Rossignol Zenith 3 lub Salomon X-wing 8

Grupa Volkl AC to solidne narty,AC 50 to prawie jak Grizzly/czyli bardzo wysoka półka/,są kierowne dla narciarzy b.dobrze jeźdzących,niestety wymagają jednak dobrego fizycznego przygotowania;)Nie jesteś atletą-ja również,szczerze to trochę bym się bał;),może warto wypróbować wcześniej,jak będzie możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sa dośc uniwersalne i nie maja jakiegos kosmiczngo promienia skretu, fakt sa to narty 50/50 tak mozna powiedziec. Na pewno kazdy producent dysponuje jakas uniwersalna maszyna ale zlotego srodka nie ma. Ja na swoich rossolkach z9 ti oversize smigam na i poza trasa, chyba ze jedziemy typowo po lazku to odpalam stare Bandity nie do zdarcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Volkl AC to solidne narty,AC 50 to prawie jak Grizzly/czyli bardzo wysoka półka/,są kierowne dla narciarzy b.dobrze jeźdzących,niestety wymagają jednak dobrego fizycznego przygotowania;)Nie jesteś atletą-ja również,szczerze to trochę bym się bał;),może warto wypróbować wcześniej,jak będzie możliwość.

A dodajmy, że niektórzy z nas uważają Grizzly za kompletną porażkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poszukać np. na ebay'u Head Monster Chip z ubiegłego roku. Nowy model na ten rok to Chip 78 ale cena astronomiczna w detalu.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2882&id_modelu=3948

Wersja bez chip'y to Peak 78 o takiej samej konstrukcji sandwitch i Intelligence

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2884&id_modelu=3955

Przy Twoim wzroście polecałbym długość 171 ale trochę za mało masz wagi do tej długości dlatego 165 będzie gucio.

Uprzedzam ewentualne pytania.

Przetestowane osobiście przez prawie miesiąc w tamtym roku (Monster Chip, początkowo 171, póżniej 177) i nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Co do mojej, znanej niektórym użytkownikom forum awersji na markę Head oznajmiam że mi przeszła wobec doskonałości tych nart :)

Sprawdzają się w ABSOLUTNIE wszystkich warunkach, no może świeżutki, metrowy puch to przy mojej masie zbyt duże wyzwanie dla nich.

Edytowane przez Mateo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane osobiście przez prawie miesiąc w tamtym roku (Monster Chip, początkowo 171, póżniej 177) i nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Co do mojej, znanej niektórym użytkownikom forum awersji na markę Head oznajmiam że mi przeszła wobec doskonałości tych nart :)

Sprawdzają się w ABSOLUTNIE wszystkich warunkach, no może świeżutki, metrowy puch to przy mojej masie zbyt duże wyzwanie dla nich.

A co będzie jak Ci „bateria” siądzie na stoku?:eek:

To czary mary :confused: ale sama marka i narty Head są jak dla mnie ok!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił M9 - i jeszcze pienążków zostanie.

Też tak myślę, zwłaszcza przy takich parametrach narciarza. Ja jeździłem na nich w puchu i po muldach i jako narta uniwersalna dają sobie radę w sposób więcej niż zadawalający, do tego spełniają też pozostałe warunki - finansowy i zwinnościowy zwłaszcza. Natomiast jeśli bym zamierzał dużo jeździć poza trasą to dopiero bym myślał o jakichś freeraidach - tylko gdzie w Polsce na tym jeździć, u nas to już bardziej narty tourowe, co innego w Alpach.

No chyba, że to byłaby druga para nart i na stok mam coś innego do jazdy. Z nart, na ktorych jeździłem też bardzo dobre do takich akcji byłyby Duele XL ale one są znacznie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Head`y niezłę co prawda jeździłem na mmodelach z sezonu 06/07 ostatnio oraz supershapach z 07/08 .. te drugie wymagające trochę za bardzo jak dla mnie ale monsterki miodzio a do tego miały z tego co pamiętam niezły design.

W sumie z Atomów Nomadów, Blackaye - spisywał się świetnie w lesie w Krpaczu, trochę przewiany śnieg zmieniał się w kopny w lesie a jeździło się płynnie.. tylko znów podkreślam to narty 50/50.. w podobnych warunkach jeździłęm też na Stockli Stompriderach.. tu szwajcarska technologia również dała radę, tyle że nartki trochę gorzej dostępne w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane osobiście przez prawie miesiąc w tamtym roku (Monster Chip, początkowo 171, póżniej 177) i nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Co do mojej, znanej niektórym użytkownikom forum awersji na markę Head oznajmiam że mi przeszła wobec doskonałości tych nart :)

Sprawdzają się w ABSOLUTNIE wszystkich warunkach, no może świeżutki, metrowy puch to przy mojej masie zbyt duże wyzwanie dla nich.

A co będzie jak Ci „bateria” siądzie na stoku?:eek:

To czary mary :confused: ale sama marka i narty Head są jak dla mnie ok!:)

Drogi Kolego,

Nie jestem częstym gościem na skionline (kilka lat temu bywałem częściej) ale, o ile pamiętam, to ludzi związanych ze sprzedażą nart, powinna obowiązywać elementarna handlowa kindersztuba. Do niej należą m.in. zasady:

....

- powstrzymanie się od negatywnych komentarzy na temat konkurencji

...

- wypowiadanie się z sensem, opartym na rzeczywistej, zweryfikowanej wiedzy !

przyznaję, że czasem we mnie zbiera się na wypowiedzi w Twoim stylu, zwłaszcza wtedy kiedy nie bardzo wiem co napisać a chciałbym dalej odgrywać rolę eksperta. Wtedy siadam cichutko w kącie i czekam aż mi przejdzie.

Mam również nieodparte wrażenie że nigdy nie miałeś na nogach nart Head'a z systemem Chip-Inteligence. Jest jeszcze również możliwe że miałeś ale Twój sposób jazdy nie pokazał możliwości jakie daje.

BTW: Sugeruję powstrzymanie się od komentarzy krytycznych zwłaszcza wtedy gdy Twoja wiedza sprowadza się do wiadomości wyniesionych ze szkoleń w konkurencyjnych firmach.

Nie jestem związany z firmą Head ani żadną inną narciarską a jakość nart oceniam osobiście na stoku i we własnym, domowym serwisie, w czym mam pewne doświadczenie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, zwłaszcza przy takich parametrach narciarza. Ja jeździłem na nich w puchu i po muldach i jako narta uniwersalna dają sobie radę w sposób więcej niż zadawalający, do tego spełniają też pozostałe warunki - finansowy i zwinnościowy zwłaszcza. .

A ja bym kupił M9 - i jeszcze pienążków zostanie.

To jest rozsądna propozycja,jakby mi nie "skrojono":eek:tych desek-pewnie w dalszym ciągu chętnie z nich bym korzystał:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez Bandity Rossignola lub wez jakies Dynastary LEGEND.

Dynastar robi najlepsze narty freeride na Świecie.

Jednak tutaj proponowalbym Legend, ale w wersji ALL MOUNTAIN - LEGEND 4800 lub chyba nawet lepsze - LEGEN 8000.

Narta zarowno na trasy, jak i poza nie.

A 80mm pod butem klasyfikuje ja do grupy bardziej all mountain.

Ale your choice.

Jesli masz na oku Bandity, to sie nie zastanawiaj i je bierz - super deski z dluga i dobra historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak Ci „bateria” siądzie na stoku?:eek:

To czary mary :confused: ale sama marka i narty Head są jak dla mnie ok!:)

Drogi Kolego,

Nie jestem częstym gościem na skionline (kilka lat temu bywałem częściej) ale, o ile pamiętam, to ludzi związanych ze sprzedażą nart, powinna obowiązywać elementarna handlowa kindersztuba. Do niej należą m.in. zasady:

....

- powstrzymanie się od negatywnych komentarzy na temat konkurencji

...

- wypowiadanie się z sensem, opartym na rzeczywistej, zweryfikowanej wiedzy !

przyznaję, że czasem we mnie zbiera się na wypowiedzi w Twoim stylu, zwłaszcza wtedy kiedy nie bardzo wiem co napisać a chciałbym dalej odgrywać rolę eksperta. Wtedy siadam cichutko w kącie i czekam aż mi przejdzie.

Mam również nieodparte wrażenie że nigdy nie miałeś na nogach nart Head'a z systemem Chip-Inteligence. Jest jeszcze również możliwe że miałeś ale Twój sposób jazdy nie pokazał możliwości jakie daje.

BTW: Sugeruję powstrzymanie się od komentarzy krytycznych zwłaszcza wtedy gdy Twoja wiedza sprowadza się do wiadomości wyniesionych ze szkoleń w konkurencyjnych firmach.

Nie jestem związany z firmą Head ani żadną inną narciarską a jakość nart oceniam osobiście na stoku i we własnym, domowym serwisie, w czym mam pewne doświadczenie.

Pzdr

Drogi forumowiczu.:)

Z definicji szanuje każdą konkurencje i swoje prywatne zdanie zostawiam tylko i wyłącznie dla siebie.

Napisałem, że narty firmy Head są ok i to jest prawda.

Powiem więcej są bardzo ok!

Ale śmieszą mnie u wszystkich producentów nowinki jakie wciskają klientom.

Moja opinia o nartach jest następująca.

Dla mnie każda narta bez różnicy jakiej firmy jest godna uwagi jak ma w sobie DUSZĘ!

Co to znaczy dla mnie?

Narta jest budowy standardowej czyli 100% rdzeń z drewna plus płyty titanal, ślizg, krawędzie itd.

A takie wynalazki dla mnie osobiści to zwykły bełkot marketingowy ukierunkowany na zysk a nie jakość narty.

Taki sam wynalazek miał Kneissl pod tytułem Glide Series czyli dodatkowe krawędzie ułatwiające jazdę na nartach.

Takie narty porównuje zawsze do opon uniwersalnych całosezonowych.

Jak są do wszystkiego to są do niczego!:eek:

Na nartach albo umie się jeździć albo nie.

Jak nie potrafisz to żadne wynalazki oprócz dobrego instruktora Ci nie pomogą.

I proszę bardzo nie zarzucaj mi stronności i kryptoreklamy bo jestem tu oficjalnie na forum!:)

Nigdy ekspertem nie byłem i za takiego się nie uważam ale mam swoje zdanie!

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszą mnie u wszystkich producentów nowinki jakie wciskają klientom.

....

A takie wynalazki dla mnie osobiści to zwykły bełkot marketingowy ukierunkowany na zysk a nie jakość narty.

Taki sam wynalazek miał Kneissl pod tytułem Glide Series czyli dodatkowe krawędzie ułatwiające jazdę na nartach.

....

Na nartach albo umie się jeździć albo nie.

...

ale mam swoje zdanie!

Ponieważ nie zamierzam rozdmuchiwać tematu skrócę do niezbędnej treści:

- czy Kolega swoją dobrą ocenę na temat nart Head bierze z autopsji ? Jeśli tak to następne pytanie. Czy miał Kolega okazję porównać model który polecam z innymi nartami ? Przyznam że w swoim czasie miałem podobne podejście do tzw. nowinek. Akurat patent Kneisla wzbudził moją wesołość już w momencie podania do wiadomości ale nie poważyłbym się porównywać go do systemu Head'a. Cóż, może za mało wiem na ten temat... do tej pory nie mogę znaleźć "bateryjki:" :eek:

Polecam Koledze, przy najbliższej okazji wypróbowanie nart o których wspomniałem a do tego czasu pewną skromność w opiniach które nie mają oparcia w doświadczeniach osobistych.

Z wymienionych przez Bobica moge z czystym sumienie polecić Bandity bo akurat Legend 8000 mi nie podeszło ale synkowie zachwycają się ProRaiderem. Ale to już zupełnie inna bajka...

Dla mnie OT

Pozdrav

Sławek

Edytowane przez Mateo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zamierzam rozdmuchiwać tematu skrócę do niezbędnej treści:

- czy Kolega swoją dobrą ocenę na temat nart Head bierze z autopsji ? Jeśli tak to następne pytanie. Czy miał Kolega okazję porównać model który polecam z innymi nartami ? Przyznam że w swoim czasie miałem podobne podejście do tzw. nowinek. Akurat patent Kneisla wzbudził moją wesołość już w momencie podania do wiadomości ale nie poważyłbym się porównywać go do systemu Head'a. Cóż, może za mało wiem na ten temat... do tej pory nie mogę znaleźć "bateryjki:" :eek:

Polecam Koledze, przy najbliższej okazji wypróbowanie nart o których wspomniałem a do tego czasu pewną skromność w opiniach które nie mają oparcia w doświadczeniach osobistych.

Z wymienionych przez Bobica moge z czystym sumienie polecić Bandity bo akurat Legend 8000 mi nie podeszło ale synkowie zachwycają się ProRaiderem. Ale to już zupełnie inna bajka...

Dla mnie OT

Pozdrav

Sławek

Widzę, że forumowicz ma jakiś problem z czytaniem i z moją osobą?:confused:

To jest forum a więc wypowiadam swoją opinię na tematy o których ja w danej chwili mam pojęcie.:cool:

Na nartach jeżdżę od 30 lat.

I do dzisiaj mam wszystkie narty na jakich jeździłem i nie są do sprzedania.

Tak się składa, ze lubię testować różne narty bo lubię mieć tylko i wyłącznie własne zdanie na temat danej narty.

Jak nie wiem o narcie nic to się nie wypowiadam.

Na nartach Head i innych markach miałem również w tym roku okazję jeździć jako gość na testach NTN w Maso Corto.

I mam wiedzę o nartach Head z grupy FIS jak wypadły od marca ale to jest moja prywatna wiedza, której nie sprzedałem na forum.

Twoje oburzenie porównuję do ostatniego zdarzenia jakie miałem za kierownicą jadąc samochodem.

Po wykonaniu manewru usłyszałem przez SB radio opinię innego kierowcy, że nie potrzebujemy takich kierowców jak ja którzy wykonują takie manewry samochodem.

Moja odpowiedź była krótka.

Rozumiem, że kolega za kierownicą potrafi po jednym manewrze jaki wykonałem ocenić moje umiejętności a kierowca na to nic nie odpowiedział.

A Ty jesteś taki sam!

Po jednej mojej wypowiedzi jesteś wstanie mnie ocenić, wyśmiać, opluć i próbujesz wykazać że jestem stronniczy.

A ja tylko wyraziłem swoje zdanie na temat pewnego rozwiązania, że to jet gadżet i tyle!:eek:

To tak jak z czujnikami parkowania w samochodzie.

Jak ktoś jest kiepski w parkowaniu to i czujniki mu nie pomogą.

Wszyscy zawodnicy na pucharze jeżdżą na prostych w budowie nartach.

Dlaczego bo są dobrymi narciarzami a gadżety są tylko dla …......!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...