Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Civetta czy Kronplatz


orm

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu, od ok. 12 mam zamiar wybrać się na narty do Włoch. Zastanawiam się na dwoma miejscami: Civettą i Kronplatz. Może ktoś z forumowiczów był w obu tych miejscach i może doradzić co lepsze. W grę wchodzą głównie średnie, relaksowe trasy, takie gdzie się można spokojnie pobujać szerokim skrętem, ładne widoki są bardzo cenioną zaletą. No i żeby było jak najmniej ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę Kronplatz bo spełnia twoje oczekiwania, sporo o tym ośrodku tu pisałem i to pozytywnie. W tym termnie tłumów nie będzie, tras takich jakie oczekujesz znajdziesz bez liku, widoki fajne, duże przestrzenie, infrastruktura najnowocześniejsza w Dolomitach, przygotowanie na najwyższym poziomie. Byle śniegu napadało bo z tym to bywa różnie ale oni tam sobie dobrze radzą z naśnieżaniem. No i tam to po łąkach sie głównie jeździ więc tego śniegu nie potrzeba jakichś wielkich ilości aby trasy były dobrze przygotowane - to też plus na wczesny termin. Civety nie znam tak dobrze jak Korony ale jest to ośrodek niżej polożony, mniej wyciągów i tras tak o 20-30%, dużo orczyków (na Kronplatzu żadnego nie ma), taniej jest a widoki ładne bo to już w Dolomitach a Korona to na ich skraju leży.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kronplatz

+ infrastruktura

+ trasy - szerokośc i przestrzeń

+ bliżej

- trasy niezbyt ciekawe

- dużo ludzi

Civetta

+ piekne widoki

+ bardzo ciekawe i róznorodne trasy ze znakomita jazdą nocną

+ mniej ludzi

- miejscami stara infratstruktura

- niektóre trasy wąskie

- sporo stoków zacienionych

O snieg bym sie nia martwił.

Pozdro

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz

Polecam Kronplatz. W tym terminie byłem chyba ze 3 razy. Zawsze śniegu było pod dostatkiem. Przygotowanie tras idealne, a wyciągi nowoczesne - same gondolki i krzesełka.

Trasy w większości dla średniaków, ale za luzik i bezstresowo.

Pozdrawiam

Może też tam znowu wyskoczę przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja bym sie nie obawiał - jeśli pogoda dopisze oczywiście. W tym terminie koło południa w dolnych częściach stoków równie dobrze może być +20 jak i koło zera ale na górze nie bedzie problemu. A sniegu to tam naprodukują jakby zima była kiepska wystarczające ilości do tego czasu. Inna sprawa, że tak naprawdę nisko schodzą tylko trasy do Brunico ale one są na pn stronie i w lesie - w dolnej częsci słońce tam nie występuje prawie wcale. Pozostałe trasy kończą sie powyżej 1000 m npm a dużo jazdy jest sporo wyżej, tak na oko to z 60% tras jest powyżej 1500. Ale pogoda jest kluczowa i nie zmienią tego zadne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w ostatnich 5 latach 2x w terminie koniec marca.

Na dojeździe bywało, że temp. ok. 18-20 st.

Ale na górze super - śniegu zawsze dożo, dzień długi, można jeździć na obie strony i zawsze znajdziesz zacienione twarde trasy i jak ktoś lubi bardziej miękkie na słoneczku - POLECAM.

Możliwe, że też znowu tam się wybiorę bolubię tam jeździć w grudniu i marcu.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na Kronplatzu bywam co roku od ładnych kilku lat i odnoszę dziwne wrażenie, że trasy z roku na rok są gorzej przygotowane.

Być może to tylko moje subiektywne odczucie, ale "austriacki" (czytaj uporządkowany, zawsze wzorowo przygotowany) Kronplatz zmienia się powoli we "włoski" Plan de Corones.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na Kronplatzu bywam co roku od ładnych kilku lat i odnoszę dziwne wrażenie, że trasy z roku na rok są gorzej przygotowane.

Być może to tylko moje subiektywne odczucie, ale "austriacki" (czytaj uporządkowany, zawsze wzorowo przygotowany) Kronplatz zmienia się powoli we "włoski" Plan de Corones.

Nie zgodzę sie z tobą- nigdzie w Austrii nie widziałem tak dobrze przygotowanych tras jak na "włoskim" Plan de Corones. W tym roku też trzymali znakomity poziom i nie przypominam sobie jakichś słabości - też nie dostrzegłem obniżki do lat poprzednich. Myślę, że dużo zależy od pogody, przy braku mrozu i słoncu nawet najlepiej przygotowana trasa o 10tej może sie stac totalnym kartofliskiem. A na przykład w klasycznie włoskim Val di Fiemme też świetnie robią trasy, nie gorzej niż w Austrii i ja te stereotypy o austryjackim porządku i włoskim burdello między bajki bym włożył, tak samo te o ponurych Austryjakach i wesołych i sympatycznych Włochach.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Val di Fiemme to zgadzam się z tobą w 100%-tach.

Byłem w marcu na Latemar i tak świetnie przygotowanych tras dawno nie widziałem.

Co do Kronplatzu to od czterech-pięciu lat jestem tam co roku, ale również w marcu - nieraz nawet trzecia dekada marca. Masz rację, może jest to po prostu wina pogody. Jak napisałem jest to moje subiektywne odczucie.

Po ostatnim sezonie zaliczając Kronplatz, Latemar i Madonnę - dałbym maksymalnę liczbę punktów właśnie dla Latemar.

Ale wracając do Kronplatzu, gondolki, kanapy, ruchome schody, trasy urozmaicone i dla każdego - raj dla narciarza. Jeśli tylko trafisz na dobrą pogodę i nie za duży tłok - będziesz zadowolony.

Tak jeszcze na marginesie: są ciekawsze regiony pod względem widokowym itp, a mnie co roku tam ciągnie, choć na dzień, dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...