Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Atomic SL11


kazio65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po letniej przerwie. Mam pytanko, jeździłem do tej pory na atomikach C9\18 spróbowałem 2 dni na SL9 No i jazda mi się spodobała za namową znajomego kupiłem SL11 .Czy był to dobry wybór.Jaka jest różnica między sl9 asl11 ineoxem 310 a412.Jeśli ktoś może pomóc wtym dylemacie-DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po letniej przerwie. Mam pytanko, jeździłem do tej pory na atomikach C9\18 spróbowałem 2 dni na SL9 No i jazda mi się spodobała za namową znajomego kupiłem SL11 .Czy był to dobry wybór.Jaka jest różnica między sl9 asl11 ineoxem 310 a412.Jeśli ktoś może pomóc wtym dylemacie-DZIĘKI.

Który rocznik i czy nówki te SL11?

Jakbyś chciał sprzedać te 9.18 to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL9 i SL11 różnią się twardością (pierwsze są miększe). Generalnie musisz więcej siły i energii włożyć w drugą nartę, aby uzyskać podobne efekty co na tej miększej. Z drugiej strony - jeśli jeździsz super, to jest to bardzo dobra narta. Pamiętaj tylko, że SL11 165cm to narta oficjalnie dopuszczona do slalomu więc aby mieć fun z jazdy na niej (w innej długości też) to naprawdę trzeba umieć się z nią "dogadać"

Osobiście jeżdżę na SL9 160cm i jak dla mnie są wystarczające - wybaczają drobne błędy a uczucie przyspieszania w zakręcie i dynamiczne przechodzenie z krawędzi na krawędź to jest to co tygrysy lubią najbardziej :))

Pozdrawiam i życzę udanych zjazdów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie do końca tak - bo zależy dużo jakie SL9 i SL 11, tzn z ktorego rocznika. Moim zdaniem stare SL9 (5-7 lat wstecz) będzie dosyc porównywalne do dzisiejszego SL11, zaś stare SL11 porównywalne do dzisiejszego SL12 - oczywiscie jeśli idzie o twardość. SL 11 to późniejsze (gdy była już SL 12tka) to narta powstała na bazie ST12 czyli niby topowej slalomki...dla kobiet co nie znaczy,że to zła narta a wręcz przeciwnie bo i ST 12 i to późniejsze Sl11 zbierały świetne opinie. Jedynie Sl10 nie cieszyła sie pozytywną famą bo to narta mniej sztywna, taki koncept niby slalomki dla każdego, popularnej, rekraacyjnej co to nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihumor ST 12 nei była slalomką dla kobiet, miała jedynie niebieską szatę zamiast czerwonej no i różniła się niewiele sztywnością bo systemy miała takie same jak SL 12. W późniejszych latach zrezygnowali z płyty PowerBridge i rzeczywiście osłabili SL 11, cena też spadła. Tak na prawdę zależy jak jeździsz bo sl 11 to naprawde dobra narta dla osób które potrafią jeździc, o sl 10 nawet nie będe pisał bo to taka jakby komercja ;-) sl 9, szczególnie te starsze mogą by porównywalne z sl11 chociaż chyba nikt nie robił takich testów. to w sumie dwie inne narty, inna kontrukcja, waga, wiązanie i wszytko ..

Odnośnie wiązań, różnią się siiłą wypięcia. 310 - 3 do 10 din, 412 - 4 do 12. Dla większości zjadaczy chleba starczają 310, a i przy zakupie nowych nart jest się wtedy ok 150 pln do przodu. Tak po laickiemu skala 3-10 din 30-100kg chociaż to nie tak bo wiązania ustala się wg tabeli i ta miara co podałem nie jest w żadnym stopniu adekwatna, w każdym razie zależy ile ważysz, jak powyżej 100kg i jeździsz spotrtowo to zastanów się nad 412 ;-) jak nie to 310 są ok ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihumor ST 12 nei była slalomką dla kobiet, miała jedynie niebieską szatę zamiast czerwonej no i różniła się niewiele sztywnością bo systemy miała takie same jak SL 12.

Nie była dedykowana jako narta "Tylko dla kobiet" ale w swoich opisach Atomic wyraźnie pisał o niej jako narta skierowana do dobrze jeżdrzacych Pań

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1576&id_modelu=1890

Do ski testów też dawali ja jako damską slalomkę topową - niby nic ale...

Do tego "kończyła się" na mniejszych długościach niż SL12 w analogicznych rocznikach. A co do SL 9 i 11 z różnych roczników to ja próbowałem kilku i swoje odczucia opisałem, są oczywiście mocno subiektywne niemniej nie byłem odosobniony.

Dla mnie SL11 jest bardzo w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zeszłoroczne SL 11, przesiadłem się z Fischera RC4 Race SC... i jesli tylko lubisz krótkie skręty, ciasne łuki i masz sporo techniki wyszlifowanej na nizszych modelach to bedziesz miał zabawe na całego. Ważna jeszcze masa jest. Jak jesteś lekki i masz braki techniczne to ta narta moze Cie lekko "sponiewierać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...