Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart z Atomic SL9 na.. ? Proszę o pomoc


zimowy93

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślcie co będę czuł po przesiadce z SL9?

Pewnie lepsze pokonywanie nierówności, lepiej w luźnym śniegu..

Ale jak z trzymaniem krawędzi na lodzie i krótszymi skrętami? O to się boję.

P.S. Sorry, że tak dużo pytań zadaję, ale to będzie dla mnie spory wydatek, tym bardziej, że mam 16 lat i stać mnie tylko na jedną parę nart, nie mogę sobie też pozwolić na testy (zachodniopomorskie i do tego szkoła wymagająca prawie że ciągłej nauki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trzymanie tej narty na twardym to bym się nie obawiał ale o jeździe krótkim skrętem jak na slalomce możesz też zapomnieć. Dla mnie jazda na tego typu nartach jest bardzo fajna ale jakoś podświadomie mam wrażenie, że mało się dzieje. Jazda krótkim wymaga dużego zaangazowania siły - przynajmniej przy mojej kulawej technice i bardzo szybko sie tego odechciewa, , zaczyna sie jeździć średnim skrętem i szybko, za to w gorszych warunkach narty tego typu potrafią zadziwić bo wydaje się, że jest coraz gorzej a te jadą coraz lepiej. Piszę na podstawie wrażeń z jazdy na nartach podobnych bo 4x4 nie miałem przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślcie co będę czuł po przesiadce z SL9?

Pewnie lepsze pokonywanie nierówności, lepiej w luźnym śniegu..

Ale jak z trzymaniem krawędzi na lodzie i krótszymi skrętami? O to się boję.

P.S. Sorry, że tak dużo pytań zadaję, ale to będzie dla mnie spory wydatek, tym bardziej, że mam 16 lat i stać mnie tylko na jedną parę nart, nie mogę sobie też pozwolić na testy (zachodniopomorskie i do tego szkoła wymagająca prawie że ciągłej nauki).

Będziesz miał ciut mniej pod butem.

Co to powoduje - każdy Ci napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy :D

Tak myślę, że jeszcze ze 3 cm wyciągnę.

Wbór i tak padł na te Dynastary Contact 4x4 :D

W skiteamie zamówiłem ostatnią parę tych jaka była z tamtego rocznika - 165 cm.. Przesiadka z SL9 150 cm.. Ciekawe co z tego wyjdzie - trochę się boję, że nie podołam, że będzie za długa, że nie będę mógł jeździć krótszym skrętem niż na pół stoku, że nie będzie trzymała na lodzie :D Ale co tam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, na twardym ta narta będzie trzymać lepiej niz SL9 bo jest twardsza i dłuższa, skrętem krótkim jak na dużo krótszej slalomce to nie pojedziesz ale tragedi nie będzie, za to w średnim skręcie będzie bajka na pewno bo akurat SL9 zbyt dobrze średniego skrętu nie ciągnęła, narty będą dużo stabilniejszde przy szybkiej jeździe a na zjechanym stoku, miękim czy w świerzym to bedzie przepaść i to na plus. Nie pokręcisz króciutko ale reszta:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...