Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Coś pomiedzy sl a gs


MARECKI233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma taki problem, że jezdzac na swoich nartach 165cm dlugosci nie za srednio twarde albo nawet miekkie.

Chce sie wkoncu przesiasc na cos porzadnego ale nie zeby mnie cena z butow wyrwala:D

Problem takie ze na przygotowanym stoku przy prubie ciagniecia dlugich skretow wyrzuca mnie tzn obraca do tylu tak jakby same mi za bardzo skrecaly..

ale na muldach czy gorzej przygotowanch stokach jezdza dobrze przy krotkich skretach.

Wiec chce cos takiego zeby mi rownie dobrze krotko skrecaly w trudnych warunkach np jazda po ciasnej trasie(muldny, ) A na przygotowanym stoku zeby mozna bylo pociagnac dluzszy skret.

Czy jest to problem tez twardosci narty wystarczy jak bede mial twardsza i po problemie?

Czy na SLkach pojezdze w ten sposob??? volkl, fischer moze atomic..

Prosze od razu o porade w doborze butow jaka twardosc i firma jest warta zainteresowania

Bardzo prosze o pomoc bo teraz sa w miare dobre ceny i niewiem czy czekac na snieg i testowac cos..

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga to 80/83kg wzrost 182

----------

it.

Nie dziwne,że narta Ci wyjeźdzała,długość 165 cm przy Twojej wysokości-to raczej narty do fun;)

Poszukaj może coś z cross albo allmountain,albo allround z odpowiednim promieniem skrętu i oczywiście dobierz długość narty odpowiednio do swojej wagi i wzrostu:rolleyes:Model zależy od Ciebie,zasobności portela itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem:D takze odpuszcze sobie juz napewno gs bo pewnie jak bede w dolomitach to pojezdze na nich po ladnych stokach. ale u nas tak prawda ze zadko jest ladnie..

teraz krag poszukiwan zawedzil mi Pan do allround lub sl.

Dziekuje bardzo

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polubiłeś jazdę średnim i długim skrętem-to proponuję allround o promieniu 16 m,ale cross czy allmountain też mogą spokojnie spełnić Twoje oczekiwania,tym bardziej na rozjeżdzonych czy gorzej przygotowanych stokach.SL to najwyżej średni skręt,owszem dłuższym też od biedy pojedziesz,ale znowu będą Ci wyjeżdzać ....;):)Dobierz odpowiednio parametry narty:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem siadam na tylach ale przy tym akurat ten problem z wyjezdzaniem narty jestem dobrze pochylony z ugietymi kolanami ale toi sie tyczy zazwyczaj wlasnie przy szybkiej jezdzie kiedy przytrzymuje dluzej krawedz przy wiekszym pochyleniu na bok:D

Fotki odszukam i wrzuce

dziekuje i pozdrwaawiam

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz te narty? Aż tak krótkie to one nie są aby sama długośc była przyczyną, myślę, że dodatkowo mogą być zbyt miękkie i jak jedziesz dłuższym skrętem i szybciej po twardym to moga tracić stabilność stąd takie odczuwanie obracania. Jeśli coś uniwersalnego to tak jak Darek pisał tylko 170 albo trochę wiecej, jak SL to 165 będzie okm - tylko trochę mało i niekonkretniee opisałeś swój poziom zawawnsowania - też twardość i rodzaj buta trudno doradzić ale wstępnie coś z flexm 80-100 wedle wygody i mierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma taki problem, że jezdzac na swoich nartach 165cm dlugosci nie za srednio twarde albo nawet miekkie.

a co to za narty , albo z jakiej grupy? bo jak jest to slalomka , to długośc jest OK

Problem takie ze na przygotowanym stoku przy prubie ciagniecia dlugich skretow wyrzuca mnie tzn obraca do tylu tak jakby same mi za bardzo skrecaly..

jakoś nie łapię - czy jeździsz na krawędziach ,czy raczej klasykiem ?

chyba jednak mimo wszystko musisz popracować nad techniką

Wiec chce cos takiego zeby mi rownie dobrze krotko skrecaly w trudnych warunkach np jazda po ciasnej trasie(muldny, ) A na przygotowanym stoku zeby mozna bylo pociagnac dluzszy skret.

powtórzę po kolegach - dobry allround ( np Salomon X Wing Tornado dla ciebie dł. 173 cm)

Czy jest to problem tez twardosci narty wystarczy jak bede mial twardsza i po problemie?

generalnie narta twarda to na twarde warunki , do szybkiej jazdy , miększa lepsza na muldy , gorsze warunki , poza trasę . NIE MA nart idealnych na każde warunki sniegowe , do każdego sposobu jazdy.Albo minimum dwie narty , albo cos za coś czyli kompromis . No chyba że nowinki typu Rossi mutix , Atomic Doubledeck , Volkl Power Switch:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki proponował bym Ci zima w pełni sezonu pojechać do jakiegoś ośrodka testowego i potestować różne narty różnym promieniu skrętu i długości

potestować z grupy race ,cross , allmountain, allround i wtedy bedziesz miał obraz jazdy na każdego rodzaju narcie wybierasz która Ci najbardziej odpowiadała i siadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki proponował bym Ci zima w pełni sezonu pojechać do jakiegoś ośrodka testowego i potestować różne narty różnym promieniu skrętu i długości

potestować z grupy race ,cross , allmountain, allround i wtedy bedziesz miał obraz jazdy na każdego rodzaju narcie wybierasz która Ci najbardziej odpowiadała i siadła

To jest optymalna wersja,ale nie zawsze wszystkiego da się posmakować;)Ale pewnie trzeba szukać i testować,a pewnie znajdziemy/i nawet się można zakochać,jak Figo:rolleyes::)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...