Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PŚ Soelden 09


Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby się jakiś medyk na forum, żeby zweryfikować moją hipotezę.

1. Zerwała w prawym, ale lewe miała stłuczone i to lewe dawało silniejsze bodźce bólowe.

2. Technik robiący NMR (bo pewnie to jej zrobili) przekręcił obraz w komputerze - byle tylko nie zoperowali jej niewłaściwego kolana.

ewentualnie:

3. Ktoś się pomylił dając komunikat do prasy i tak już poszło.

Szkoda dziewczyny.

Kolega 2 lata temu zerwał sobie wiązadła krzyżowe na Tuxie - też na bzdurnie prostej ściance - i do tej pory pauzuje.

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Alpejski PŚ: groźna kontuzja Hosp, czeka ją operacja"

25-letnia Austriaczka Nicole Hosp w wyniku upadku podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta w Soelden zerwała więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Zawody na austriackim lodowcu Rottenbach zainaugurowały sezon alpejskiego Pucharu Świata.

Zdobywczyni Kryształowej Kuli z 2007 roku ominęła jedną z bramek i straciła równowagę, po czym upadła na stok i zjechała kilkanaście metrów w dół. Próbowała się podnieść, ale nie mogła samodzielnie stanąć. Wprost z trasy została przewieziona helikopterem do specjalistycznej kliniki w Innsbrucku.

Dokładne badania wykazały zerwanie więzadła, wiec jeszcze w sobotę po południu przejdzie operację. To oznacza kolejną dłuższą przerwę w startach i stawia pod znakiem zapytania jej występ w igrzyskach olimpijskich, które w lutym odbędą się w Vancouver.

W styczniu tego roku Hosp doznała podobnego urazu, ale w lewym kolanie. W finałowych zawodach PŚ wróciła na stoki po dwumiesięcznej przerwie, ale bez sukcesów.

Austriaczka, która 6 listopada będzie obchodzić 26. urodziny, ma w dorobku tytuł wicemistrzyni olimpijskiej z Turynu w slalomie. Natomiast w trzech startach w mistrzostwach świata wywalczyła po pięć medali: złoty w slalomie gigancie w Aare (2007), srebrne w kombinacji w Sankt Moritz (2003) i konkursie drużynowym w Bormio (2005), a także brązowe w slalomie z Sankt Moritz i zjeździe z Aare.

W Pucharze Świata triumfowała w klasyfikacji generalnej w sezonie 2006/07 i wtedy zdobyła też małą Kryształową Kulę w slalomie gigancie. W pucharowych zawodach odnotowała do tej pory 11 zwycięstw: pięć w gigancie, cztery w slalomie i po jednym w supergigancie i superkombinacji.

onet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didier jest w niesamowitej formie! :eek: Jakby wcale go ta góra nie zmęczyła, choć fakt, miał czyściutki, gładziutki stok, ale jest rewelacyjny i tak mocny. Ciekawa jestem jak mu pójdzie na zrypanej trasie:)

Janka też ładnie, Szwajcaria rośnie w siłę :)

Austriacy nie mają być z czego dumni, mają cały sztab zawodników + młody narybek a w czołówce tylko Benni. Hirscher ma sporą stratę więc chyba nic już nie wyrzeźbi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po drugim przejeździe stwierdzam że Cuche jest mistrzem płaskiego :D Chłopak jest masywny więc pewnie ciągnoł prędkość z masy, ale niesamowicie dołożył reszcie w dolnym odcinku.

Na górze troszkę tracił (nawet się ręką podpierał) ale wyglądało to tak jakby ten zrypany stok niewielkie wrażenie na nim zrobił. Musi mieć potwornie silne nogi, przecinał te wyrwy w stoku aż miło się patrzyło! :)

Hirscher strasznie się rzucał, tak nerwowo jeździ, że najzwyczajniej jego spięcie się przeniosło na mnie i na komfort ogladania jego jazdy - myślałam, że zaraz wyleci z trasy:rolleyes:

Ligety ładnie jechał, na początku nerwowo ale tam każdy nerwowo jechał a na dole ładnie, płynnie i czysto wycinał skręty. Prawdę mówiąc nie stawiałam na niego bo myślałam, że wyleci z trasy.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
...już po drugim przejeździe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didier jest w niesamowitej formie! :eek: Jakby wcale go ta góra nie zmęczyła, choć fakt, miał czyściutki, gładziutki stok, ale jest rewelacyjny i tak mocny. Ciekawa jestem jak mu pójdzie na zrypanej trasie:)

No, poszlo mu swietnie, 35 lat a smiga jak mlodzieniaszek.

To moje jedyne trafienie w konkursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Sport po pierwszym przejezdzie byl bardzo fajny program o Hermannie na podsumowanie jego kariery.

Taki od poczatku do konca.

Debiut w wieku 24 lat :eek:

Nagrałeś??

Hermann nieco się obijał w młodzieńczych latach:p Pomyśleć ile miałby na koncie jakby zaczął w wieku Lary Gut:rolleyes: Ale pewnie były to inne czasy i takich młodych orłów jak on to było na pęczki i ciężko było się przebić do kadry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za cudowne zjawisko było co doszło do studia pomagać komentować w 2 przejeździe??:eek:

Jakaś masakra:D

Gość był już w pierwszym przejeździ, tylko miał tyle do powiedzenia, że można było nie zauważyć, że był! Po drugie bełkotał tak, że trudno było zrozumieć o czym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy przejazd się spóźnił :)

To był Ludwik Żukowski a tu info o nim:

http://narty.gazeta.pl/narty/1,76028,2502644.html

Mam wrażenie że pod koniec zeszłego sezonu też gościnnie komentował któreś zawody pucharu świata na eurosporcie...

Fakt, komentarz miał oszczędny, dało się wyczuć uczulenie na Fischera i chyba Panowie czasami byli zbyt zajęci wzajemną dyskusją i na ogół nie trafionym szacowaniem jaką stratę będzie miał zawodnik, bo o mały włos i pominęliby fakt, że zawodnik zgubił kijek...

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałeś??

Hermann nieco się obijał w młodzieńczych latach:p Pomyśleć ile miałby na koncie jakby zaczął w wieku Lary Gut:rolleyes: Ale pewnie były to inne czasy i takich młodych orłów jak on to było na pęczki i ciężko było się przebić do kadry...

No to jeszcze maly OT...... :)

Niestety nie nagralem.

Mowili, ze Hermann nie mogl sie przebic i "nikt" na niego nie stawial.

Dostal nagrode za najlepszy debiut i praktycznie po jednym sezoni ebyl na topie.

Jeszcze jedna z paru ciekawostek, opowiadal to Wlodek Domanski, ktory wystepowal w programie - filmie.

Pewnego razu Hermann po cywilu zaplatal sie kolo trenujacych narciarzy biegowych, ktorzy skakali obunoz przez plotki.

Na to nas Maier przylaczyl sie w "dżinsach" do skaczacych - tyle ze robil to na jednaj nodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Walchhofer to zjazdowiec i supergigantowiec a nie technik i b.rzadko występuje w technicznych konkurencjach (a jeśli już to przy okazji kombinacji).

Widziałeś go kiedyś w jakiejkolwiek technicznej konkurencji? Jak tak to pewnie miałeś tak jak ja ubaw po pachy:D

W zeszłym roku ani punkcika nie zdobił w GS i SL a z tego co pamiętam to startował tylko w superkombinacji:

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpineskiing/cupstandings.html?suchen=true&suchcompetitorid=&suchseason=2009&sector=AL&suchgender=M&suchcup=WC&suchnation=&discipline=ALL&search=Search

:)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciełem przypomnieć, że Walchhofer przez wiele lat swojej kariery był przede wszystkim slalomistą i specjalistą od kombinacji dopiero w wieku 27-28 lat zaczął wygrywać zjazdy.

Zwracam też uwagę na Kjetila Jansruda, kilka lat temu to był megatalent norweski coś na kształt Hirschera, potem kontuzja pleców w trakcie igrzysk w Turynie i półtora roku w plecy, a potem powolny powrót i już wkrótce może być wsród zwycięzców, jeździ 7 sezon w pucharze świata a ma raptem 24 lata ukończone. Wczoraj rewelacyjny drugi przejazd. Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciełem przypomnieć, że Walchhofer przez wiele lat swojej kariery był przede wszystkim slalomistą i specjalistą od kombinacji dopiero w wieku 27-28 lat zaczął wygrywać zjazdy.

Zwracam też uwagę na Kjetila Jansruda, kilka lat temu to był megatalent norweski coś na kształt Hirschera, potem kontuzja pleców w trakcie igrzysk w Turynie i półtora roku w plecy, a potem powolny powrót i już wkrótce może być wsród zwycięzców, jeździ 7 sezon w pucharze świata a ma raptem 24 lata ukończone. Wczoraj rewelacyjny drugi przejazd. Pozdrawaim

OJCZE aleś wjechał ostro.

Witaj ,witaj.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, witam Cię na forum :) i od razu prośba o uzupełnienie profilu:)

Chciełem przypomnieć, że Walchhofer przez wiele lat swojej kariery był przede wszystkim slalomistą i specjalistą od kombinacji

...wiele lat?

Debiut w FIS WC miał w 1999 roku. Fakt, na początku śmigał slalom ale już w 2002 roku nie miał ani jednego punkcika w SL, natomiast był 9 w generalce zjazdu (czyli w 2002 roku był już zjazdowcem).

Chciałam przypominieć, że mamy już rok 2009 więc przez wiele lat swojej kariery był raczej zjazdowcem:rolleyes:

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś go kiedyś w jakiejkolwiek technicznej konkurencji? Jak tak to pewnie miałeś tak jak ja ubaw po pachy:D

Kasiu z takimi kategorycznymi osądami to powinnaś zachować trochę ostrożności :)

"Pierwsze międzynarodowe sukcesy osiągnął w sezonie 1998/1999, w którym zdobył Puchar Europy oraz wygrał klasyfikację slalomową tych zawodów."

W Pucharze Świata:

SL

"22-12-2004 Flachau AUT FIS World Cup Slalom 25 "

"05-01-2003 Kranjska Gora SLO FIS World Cup Slalom 10 "

"18-02-2001 Shigakogen JPN FIS World Cup Slalom 17 "

"23-01-2001 Schladming AUT FIS World Cup Slalom 11"

"21-01-2001 Kitzbuehel AUT FIS World Cup Slalom 21 "

"19-11-2000 Park City, UT USA FIS World Cup Slalom 12 "

"19-03-2000 Bormio ITA FIS World Cup Slalom 15 "

"27-02-2000 Yongpyong KOR FIS World Cup Slalom 8 "

"20-02-2000 Adelboden SUI FIS World Cup Slalom 12 "

"16-01-2000 Wengen SUI FIS World Cup Slalom 14 "

"09-01-2000 Chamonix FRA FIS World Cup Slalom 15 "

"23-11-1999 Vail/Beaver Creek, CO USA FIS World Cup Slalom 15 "

GS

"14-03-2008 Bormio ITA FIS World Cup Giant Slalom 19 "

"21-12-2006 Hinterstoder AUT FIS World Cup Giant Slalom 24 "

"02-12-2006 Beaver Creek, CO USA FIS World Cup Giant Slalom 24 "

"04-03-2006 Yongpyong KOR FIS World Cup Giant Slalom 20 "

"23-10-2005 Soelden AUT FIS World Cup Giant Slalom 21 "

"12-03-2005 Lenzerheide SUI FIS World Cup Giant Slalom 15 "

"04-12-2004 Beaver Creek, CO USA FIS World Cup Giant Slalom 9 "

"24-10-2004 Soelden AUT FIS World Cup Giant Slalom 16 "

"15-03-2003 Lillehammer NOR FIS World Cup Giant Slalom 10 "

SL i GS to konkurencje techniczne-prawda ? ;)

"ale już w 2002 roku nie miał ani jednego punkcika w SL, "

Ale:) w 2003 , 2004, miał.:)

"Chciałam przypominieć, że mamy już rok 2009 więc przez wiele lat swojej kariery był raczej zjazdowcem"

Fakt:)

Przypomniałem te wyniki, bo oglądałem Walchhofera w sl, gs, i specjalnie mnie swoją jazdą nie rozweselał. :rolleyes: nie mówiąc o ubawie po pachy.

Pomyślałem, że może coś jest nie tak z moją pamięcią, i poczuciem humoru, więc sprawdziłem, wychodzi na to, że nie jest z nimi tak źle.:):rolleyes:

p.s. Gdyby dziś nasz zawodnik miał podobne wyniki to byłby wielką nadzieją itd. itp.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że największe sukcesy odnosi w zjeździe i supergigancie,ale to są starty nie w MŚ,czy IO a PŚ,gdzie każdy punkt może się przydać;)A często w pierwszych zawodach PŚ są niespodzianki,tym bardziej,że czasmi potrafi w konkurencji technicznej zająć dość wysokie miejsce:cool:

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku ani punkcika nie zdobił w GS i SL a z tego co pamiętam to startował tylko w superkombinacji:

Założyłbym się, że miał punkciki, i bym wygrał.:rolleyes::)

W zeszłym roku ( 2008) miał w PŚ 12,49 punkcika za gs w Bormio, w ostatnim sezonie PŚ nie miał.:rolleyes::)

Precyzja czasami się przydaje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż faktycznie powinienem się przywitać najpierw, śledziłem przez jakiś czas to forum, chyba jedyne takie w necie po polsku, więc stwierdziłem ze trzeba tez coś napisać:)

Jeszcze co do Walchhofera, wiele to nie oznacza wiekszość w związku z tym najpierw przez wiele (4-5) sezonów był slalomistą i specjalistą od kombinacji, a faktycznie od 7-8 jest wybitnym zjazdowcem. Dopiero ostatnio odpuścił sobie slalom i SC a jeszcze w 2006 roku wygrał w val d`isere oraz był 4 w wengen i chamonix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...