Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze nart dla wysokiego


adamscooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 195 cm i warzę 102 kg. Na nartach jeżdżę od pięciu sezonów i swoje umiejętności oceniam na 6 w skali forum. Do tej pory były to salomony x-scream series 187cm z sezonu 04/05, ale chciałbym przesiąść się na coś do 180cm. Narty mają służyć do jazdy raczej rekreacyjnej(chociaż czasami lubię przygazować) na dobrze przygotowanych trasach jak i na zmuldzonych i oblodzonych. Myślałem o nartach raczej używanych w kwocie do 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miales screamy to ta narta powinna wydac Ci sie troche bardziej poreczna, a szadzac po tym na czym jezdziles wczesniej pewnie lubisz czasem wyjechac na bok. Na tej tez da rade. Z headami miałem ostatnio niestety do czynienia jeszcze w epoce ołówków (wspomnienia zreszta sa dobre za wyjatkiem trwałości, ale tutaj wszystko sie moglo zmienic).

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydeje mi się, że Salomon byłby ciekawym rozwiązaniem. Dwa razy w życiu miałem salomony i zawsze byłem zadowolony. Mój ojciec jeżdził przez kilka sezonów na nartach salomon equipe 10 rc o długości 184cm i bardzo sobie chwialił. Jego gabaryty są zbliżone do Twoich (ma 198cm wzrostu i waży ok 110 kg). Wybór nalezy do Ciebie. Podejrzewam, że z obu nart byłbyś zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc w doborze nart

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem na forum, ale stałym bywalcem skionline.pl :)

Szacuje swoje umiejętności 6+ (plus bo nie brakuje mi zacięcia sportowego i ambicji aby dążyć do perfekcji :), 180 cm, 90kg, 25 lat, regularnie uprawiam sport. Pierwsze raz narty miałem na nogach już 15 lat temu, ale regularnie (podczas polsko-czeskiego sezonu) jeżdżę od 5 lat.

Dotychczas jeździłem na pożyczanych deskach, często nie przygotowane do jazdy, poniszczone i stare (nawet na takich wrakach jakoś zjeżdżam po czarnym, oblodzonym szlaku). Jednak w tym roku zamierzam to zmienić :). Lubię jeździć szybko i ostro, co nie zmienia faktu że również czerpię przyjemność z krótkiego skrętu. W tamtym roku upatrzyłem sobie narty Nordica DOBERMANN SPITFIRE . W recenzji pisze że jest to połączenie narty gigantowej i slalomowej http://allegro.pl/item811447132_nordica_spitfire_170_cm_naprawde_warto.html . A może jakieś z długością 180?

Dodatkowo wczoraj w sklepie dość rozgadany pan prawie wcisną mi Rossignol RADICAL R8X WORLDCUP OVERSIZE, uzasadniając to odpowiednią elastycznością narty w stosunku do moich wymagań (szybsza jazda, długie skręty). Wg mnie to strasznie szerokie te narty..

Chętnie bym popróbował jeszcze różne narty przed kupnem, ale nie mam pod ręką porządnej wypożyczalni.

Co sądzicie o wyborze Dobermana?

A może kupić coś nowego, wymagającego.. na przyszłość? (cena 2k wzwyż)

Czy może lepiej kupić używane, i po 2 latach zmienić?

Ewentualnie jakie inne wyjścia moglibyście mi polecić? :)

Z góry dziękuję za każdą poradę i uwagę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...